» »

Zavod za zaposlovanje-nagrada

Zavod za zaposlovanje-nagrada

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Havq ::

Zdravo.
Od nekega prijatelja sem dobil informacijo,da ti zavod za zaposlovanje da nagrado,
če si sam poiščeš službo,če se sam zaposliš.

Mogoče kdo kaj več ve o tem, ali kje bi lahko prebral več o tem.

Hvala za odgovore.

lp

Havq
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
  • zaklenil: bluefish ()

eric_cartman ::

Misliš samozaposliš ko odpreš s.p. in dobiš tistih 4500 €?

GTX970 ::

Googlaj "subvencija za samozaposlitev 2015".

#000000 ::

dobiš dejansko 3700-3800 ker je treba plačat dohodnino na teh 4500 + vsak mesec prispevke + bit najmanj 24 mesecev zaposlen drugače treba vračat sorazmerni delež. V bistvu ti ne dajo nič, v bistvu si še na zgubi, edino če nisliš tako ali tako odprt s.p. in že veš kaj boš delal oz. že to delaš, samo ne vem če so sredstva za letos že zagotovljena, iz eu milim.

Havq ::

eric_cartman je izjavil:

Misliš samozaposliš ko odpreš s.p. in dobiš tistih 4500 €?



Ne,prov tako,da neki malega dobiš kot nagrado,če si sam poiščeš službo.ne da
ti zavod ''zrihta''

GTX970
bom pogledal pod tem naslovom.

hvala

#000000 je izjavil:

dobiš dejansko 3700-3800 ker je treba plačat dohodnino na teh 4500 + vsak mesec prispevke + bit najmanj 24 mesecev zaposlen drugače treba vračat sorazmerni delež. V bistvu ti ne dajo nič, v bistvu si še na zgubi, edino če nisliš tako ali tako odprt s.p. in že veš kaj boš delal oz. že to delaš, samo ne vem če so sredstva za letos že zagotovljena, iz eu milim.



Sej pravim,to je čisto taka informacija nepreverjena,zdaj bi pa malo rad več
poizvedel o tem.

hvala
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Havq ()

shadeX ::

Havq je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Misliš samozaposliš ko odpreš s.p. in dobiš tistih 4500 EUR?



Ne,prov tako,da neki malega dobiš kot nagrado,če si sam poiščeš službo.ne da
ti zavod ''zrihta''



Nič kaj takega ne obstaja (mogoče lahko dobiš lego kocke. Kaj već pa ne vem). Še več. Kolega si je SAM dobil službo in je MORAL na zavodu podpisati da so mu jo ONI zrihtali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GTX970 ::

Kolega si je SAM dobil službo in je MORAL na zavodu podpisati da so mu jo ONI zrihtali.

Drugače bi dobil šus v glavo ?

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Nič kaj takega ne obstaja (mogoče lahko dobiš lego kocke. Kaj već pa ne vem). Še več. Kolega si je SAM dobil službo in je MORAL na zavodu podpisati da so mu jo ONI zrihtali.

Nič mu ni bilo treba. Ne bluzi ...

Niti na zavod ti ni treba poročat da imaš službo, ker je odjavijo takoj ko delodajalec poda prijavo za prispevke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Službo je dobil v tujini nakar se je šel izpisat iz zavoda. Podpisati je moral papir na katerem tudi piše da mu je zavod dobil tisto službo.
Tako je povedal.

korenje3 ::

shadeX je izjavil:

Havq je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Misliš samozaposliš ko odpreš s.p. in dobiš tistih 4500 EUR?



Ne,prov tako,da neki malega dobiš kot nagrado,če si sam poiščeš službo.ne da
ti zavod ''zrihta''



Nič kaj takega ne obstaja (mogoče lahko dobiš lego kocke. Kaj već pa ne vem). Še več. Kolega si je SAM dobil službo in je MORAL na zavodu podpisati da so mu jo ONI zrihtali.


ne nabijaj. kaj takega NI TREBA nobenemu podpisovati.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

#000000 ::

Moral ? zakaj že ? mislm kaj so mu postavli za ultimat da je MORAl podpisat ?

korenje3 ::

shadeX je izjavil:

Službo je dobil v tujini nakar se je šel izpisat iz zavoda. Podpisati je moral papir na katerem tudi piše da mu je zavod dobil tisto službo.
Tako je povedal.


no zdej veš da laže in nabija.
če je že kaj moral podpisat je to da se odpoveduje državni pomoči za nezaposlenost.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

elson2k ::

Havq je izjavil:

Zdravo.
Od nekega prijatelja sem dobil informacijo,da ti zavod za zaposlovanje da nagrado,
če si sam poiščeš službo,če se sam zaposliš.

Mogoče kdo kaj več ve o tem, ali kje bi lahko prebral več o tem.

Hvala za odgovore.

lp

Havq


Sicer bom offtopic, ampak dolžnost vsakega iskalca zaposlitve, prijavljenega na Zavodu, da si sam išče službo. Zavod mu pri tem po svojih (ne)zmožnostih pomaga.

Nagrada sama po sebi je pa že služba, če si jo najdeš. Da ti bo pa Zavod za to še nagrado dal, je pa malo verjetno.

solatko ::

Zavod ti zrihta službo samo, če tam dela tvoja teta ali drug žlahtnik. Že desetletja zavod ne išče službe, ti pa nudi razne seminarje, ki jih opravljajo žlahtovci zaposlenih ali znanci.
V bistvu je to samo nesposobni policaj, za nadzor nad prijavljenimi iskalci zaposlitve, kar bi lahko ob svojem delu delal CSD in bi to voluharsko institucijo komot ukinili.

Zavod bi bil potreben, če bi bilo služb več kot iskalcev, da bi lahko usmerjali prave ljudi na prava mesta, vse ostalo je B.Š.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Točno tako.

2 ITjevca in 10 operaterk lahko opravljajo službo vseh na zavodu za zaposlovanje. Saj gre samo za kontrolo seznamov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

ah kje, tut psihologija mal pomaga.

#000000 ::

Ne vem če je še dolžnost da si sam iščeš službo, ampak če si aktiven iskalec to samo pomaga.

Drugač pa zdej ne pišeš več CVjev ipd. ampak te kar zavod pokliče ali sms, ter pove kam pojdi in kdaj na razgovor ter opis delovnega mesta. Tako da nekaj malega so začeli migat tudi v tej hiši, seveda verjetno zarad tega da jih ne nazadnje neb olajšali za proračun, kar bi bilo slabo za njih. :)

nekikr ::

Ne vem če je še dolžnost da si sam iščeš službo

Epic. Seveda ne. Prekleta država mora posrkbeti zate. Kdo pa drug? Tako vsaj ne moreš svoje bede pripisati sebi ampak tej prekleti državi. Juhuhu :)

Isotropic ::

kaj pa pomeni, da si aktiven iskalec? mal glavo uporabi.

jalovec09 ::

Na zavod se vsak sam prijavi čist prostovoljno, če ne dobiš nadomestila ali vsaj socialne je 100% brezveze bit prijavljen.
Tisti, ki po nekaj mesecih prenehajo dobivat nadomestilo se odjavijo so pa še vedno brez dela.

solatko ::

Na zavod se ljudje prijavijo zato, ker je kar nekaj pravic administrativno odvisnih od te prijave. Itak pa vsi vedo, da zavod ne bo našel službe, razen v kakšni firmi, v katero noče nihče, zaradi nerednega izplačevanja plač, zajebanih medsebojnih odnosov ali ker je firma tik pred stečajem.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

Na zavod se ljudje prijavijo zato, ker je kar nekaj pravic administrativno odvisnih od te prijave. Itak pa vsi vedo, da zavod ne bo našel službe, razen v kakšni firmi, v katero noče nihče, zaradi nerednega izplačevanja plač, zajebanih medsebojnih odnosov ali ker je firma tik pred stečajem.

Točno tako.
Še sama gospa svetovalka je bila tiho, ko sm ji povedal, da se prijavljam izključno zaradi CSD. Pravtako sem ji lepo povedal, da ji pošljem vse negativne odgovore za nazaj če je potrebno.
Sicer sva hitro izkljukala ene 30-40 opcij za možna dela, ampak zaenkrat še ni bilo smsa.
*Sem pa dobil email, da svetujejo video CV na youtubu.

Pa še to je rekla, da teh "nagrad" več nimajo oz. jih nima zrsz.


Treba se je zavedati, da so te svetovalke namenjene predvsem ljudem z osnovno šolo ali pa še to ne in raznim tujcem, da se hitro nekam uštulijo, če je možno.
Naprimer dobiš en sprintan list portalov za iskanje dela, potem kako napišeš prošnjo na nivoju 4. razreda OŠ itd. in seveda, da izkljuka določene stvari na računalniku in potem podpišeš, da se strinjaš. To je to.

To je delo svetovalke v bistvu.
Tovornjakarje za v ukrajino, srbijo in romunijo iščejo, samo izpit rabiš. Plačo pa mogoče dobiš nekaj malega po tem, ko po nekaj dnevih prideš domov.
Naprimer za takšno delo se stoji v vrsti, večina nad 40 letnih ne-slovencev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jalovec09 ::

Zavod je totalno brez pomena, v tujini kot takega v Slo. ga tam ne poznajo, poznajo sistem prijave in sistem da te pošlje na razgovor.
To kar se pri nas dogaja je kot socialzem, lani so jih celo 40 na novo zaposlil.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

lani so jih celo 40 na novo zaposlil.

In to sigurno ne mlade neizkušene in brez vez.
Jaz lahko tipkam namesto 10 žensk na kaki občini, pošti, če kdo potrebuje. Pa še dobro kavo znam skuhat.

Študentska skupina za ureditev pripravništva na področju socialnega varstva se pripravlja na protest. "500 pripravnikov je že dve leti na cesti," je povedala Patricija, "z diplomo ne morejo početi nič," je dodal Dino.

Ja in še vedno bodo teh nekaj luftbremzarjev, čez čas nekam vrinli. Medtem ko ostale iz drugih strok pa ko iebe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mojca ::

Meni je pa zavod zrihtal sanjsko službo (in seveda je ostalih n-1 kandidatov, napotenih na isto delovno mesto, ostalo brez nje, a zavod ne more delati čudežev, če služb ni). Brez njihovega aktivnega posredovanja relevantnega oglasa nikoli ne bi videla. Še več: referentka se je celo toliko potrudila, da je sama preverila, ali je bil oglas le "bogus oglas", kjer bi že vnaprej vedeli, koga bodo vzeli v službo (in bi morali samo zadostiti kriterijem za javno objavo delovnega mesta) ali so dejansko iskali kandidata. Ob drugem primeru so mi npr. svetovali, naj se prijavim na neko drugo delovno mesto, a me že čez eno uro poklicali, da "preklicujejo" oz. odsvetujejo prijavo, ker je iz evidenc razvidno, da gre za podjetje s slabo boniteto, ki ne plačuje redno plač in prispevkov. Boljšega servisa si ne bi mogla želeti, se pa zavedam, da je bil to "zadetek na loteriji".

solatko ::

A si dobila službo na zavodu?
Delo krepa človeka

mojca ::

Ne. Delati na zavodu in vsak dan gledati na stotine revežev, kako nesrečno čakajo na milost in nemilost usode, pa veš, da večini ne moreš pomagati, niti slučajno ni definicija sanjske službe.

krneki0001 ::

shadeX je izjavil:

Nič kaj takega ne obstaja (mogoče lahko dobiš lego kocke. Kaj već pa ne vem). Še več. Kolega si je SAM dobil službo in je MORAL na zavodu podpisati da so mu jo ONI zrihtali.


Verjetno je bilo to v domeni z novim šefom in ga je ta prosil, naj to naredi, ker je tako šef dobil denarja za 6 plač, ki jih bo sedaj ta tvoj kolega dobil in šefu ne bo treba nič plačevat zanj. Pač če zaposliš (ali si zaposlil) enega brezposelnega, si lahko dobil nagrado od zavoda za zaposlovanje - nekih 6 minimalnih plač za delavca, samo podpisat je treba, da bo delal več kot eno leto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jalovec09 ::

krneki0001 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nič kaj takega ne obstaja (mogoče lahko dobiš lego kocke. Kaj već pa ne vem). Še več. Kolega si je SAM dobil službo in je MORAL na zavodu podpisati da so mu jo ONI zrihtali.


Verjetno je bilo to v domeni z novim šefom in ga je ta prosil, naj to naredi, ker je tako šef dobil denarja za 6 plač, ki jih bo sedaj ta tvoj kolega dobil in šefu ne bo treba nič plačevat zanj. Pač če zaposliš (ali si zaposlil) enega brezposelnega, si lahko dobil nagrado od zavoda za zaposlovanje - nekih 6 minimalnih plač za delavca, samo podpisat je treba, da bo delal več kot eno leto.


Drži.

MIHAc27 ::

Mojčin komentar se bere kot oglas. Čestitke, če so se res potrudili zate.

Žal so že samo v moji družini izkušnje povsem drugačne. Nobeden ni imel od zavoda nič, samo obveznosti.
Pa razumem, da pri 100k nezaposlenih in nekaj sto službami ni kaj naredit. Ampak da bi kdaj kdo pogledal moj CV, mi dal kak pameten nasvet... nope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Invictus ::

mojca je izjavil:

Meni je pa zavod zrihtal sanjsko službo (in seveda je ostalih n-1 kandidatov, napotenih na isto delovno mesto, ostalo brez nje, a zavod ne more delati čudežev, če služb ni). Brez njihovega aktivnega posredovanja relevantnega oglasa nikoli ne bi videla. Še več: referentka se je celo toliko potrudila, da je sama preverila, ali je bil oglas le "bogus oglas", kjer bi že vnaprej vedeli, koga bodo vzeli v službo (in bi morali samo zadostiti kriterijem za javno objavo delovnega mesta) ali so dejansko iskali kandidata. Ob drugem primeru so mi npr. svetovali, naj se prijavim na neko drugo delovno mesto, a me že čez eno uro poklicali, da "preklicujejo" oz. odsvetujejo prijavo, ker je iz evidenc razvidno, da gre za podjetje s slabo boniteto, ki ne plačuje redno plač in prispevkov. Boljšega servisa si ne bi mogla želeti, se pa zavedam, da je bil to "zadetek na loteriji".

Nam lahko zaupaš svojo sanjsko službo?

Ampak da jih tako hvališ. No, saj ko se celo kaka služba najde, se potrudijo. Nekaj pa morajo imeti napisano v letnem poročilu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojca ::

Invictus je izjavil:

mojca je izjavil:

se pa zavedam, da je bil to "zadetek na loteriji".

Nam lahko zaupaš svojo sanjsko službo?

Ampak da jih tako hvališ. No, saj ko se celo kaka služba najde, se potrudijo. Nekaj pa morajo imeti napisano v letnem poročilu ...

To, kakšno službo sem dobila, ni relevantno za debato (99.9% ljudi ne bi vedelo, kaj tam početi) oz. je približno toliko relevantno, kot če bi rekla, da sem na spletni strani za zmenkarije našla princa svojih sanj, pa bi me spraševali za ime in priimek izbranca – kako točno bi komurkoli koristil ta podatek?

Hotela sem povedati samo to, da so me zelo prijetno presenetili, ker sem sprva pričakovala približno nič. In naša referentka se je zelo potrudila ter tudi obvestila o sumljivosti oglasov. (Seveda je oglas za službo moral dati delodajalec, ne zavod.)

Ko sem pa npr. enkrat kontaktirala MojeDelo, da imajo med svojim oglasi enega problematičnega (če bi jaz odločala, bi bili šefi tistega podjetja že davno v zaporu; ampak potencialni kandidati niso mogli imeti potrebnih podatkov), so mi hladno odgovorili, da oni ne preverjajo kredibilnosti podjetij in kandidatov. Da morajo imeti kandidati sami dovolj soli v glavi, da se izognejo delu v problematičnih podjetjih. Seveda. Odstranitev takega oglasa bi zanje pomenila izpad dohodka.

Isotropic ::

pa lahko vsaj poveš, kaj delaš?

m0LN4r ::

Seveda koristi, ker je lahko takšno delo, ki ga 99,9% ljudi sploh nima možnosti dobit... Očitno nekaj skrivaš, to je dovolj da vemo.
štos je ravno v tem, tisti ki dobijo ponavadi nočejo povedat kaj in kje so dobili...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Zakaj točno je njeno delovno mesto relevantno za debato?

Osnoven problem, da nekdo težko dobi službo je v tem, da opravlja delo po katerem je relativno malo povpraševanja (glede na ponudbo) in tukaj zavod bolj težko kaj dosti naredi. Imamo pač svoboden trg dela, ki delodajalcu pušča proste roke pri zaposlovanju (kar je tudi edino pravilno).

Zavod v tem aspektu ne more dosti več, kot da aktivnim iskalcem pošilja odprta delovna mesta. In očitno je v konkretnem primeru prišlo do tega, da je obvestilo prišlo do osebe, ki je bila za delovno mesto primerna.

Pričakovat, da bo zavod našel službo vsakemu diplomantu brez znanja in izkušenj in z enormnimi apetiti po plači pa je seveda utopično.

In to, da je delovno mesto priemrno za 0,01% ljudi samo pomeni, da je pravilno ocenila kakšna izobrazba in znanja so potrebna na trgu. Ti pa pač ne in to ni krivda zavoda.

nekikr ::

V tem primeru zavoda sploh ne potrebuje. Kaj hudiča oseba, ki zna nekaj kar ne zna nihče (in je očitno super služba), išče na zavodu? Vem kaj hočeš povedati, ampak njeno sporočilo se bere kot navaden PR.

r3dkv1c4 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mojčin komentar se bere kot oglas. Čestitke, če so se res potrudili zate.

Žal so že samo v moji družini izkušnje povsem drugačne. Nobeden ni imel od zavoda nič, samo obveznosti.
Pa razumem, da pri 100k nezaposlenih in nekaj sto službami ni kaj naredit. Ampak da bi kdaj kdo pogledal moj CV, mi dal kak pameten nasvet... nope.

A nadomestila izplačana v obliki denarja so zate nula?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

-valvoline- ::

Isotropic je izjavil:

pa lahko vsaj poveš, kaj delaš?

Javni sektor, tam so sanjske sluzbe pr nas.

mojca ::

Lakotnik, hvala.

nekikr je izjavil:

V tem primeru zavoda sploh ne potrebuje.


Sem kje omenila, da brez zavoda nikakor ne bi mogla najti službe? Rekla sem samo, da te specifične ne bi dobila, ker bi spregledala dotično objavo, zavod pa mi jo je serviral na krožniku (in pred tem še preveril, da je stvar ok).

Ampak če imaš na zavodu po definiciji samo ljudi, ki nikakor ne morejo najti službe (in po možnosti tudi niso primerni za nobeno delo), bodo podjetja, ki potrebujejo sposoben kader, nehala objavljati prosta delovna mesta na zavodu.

Kaj hudiča oseba, ki zna nekaj kar ne zna nihče, išče na zavodu?


Ravno danes sem spet videla oglas zavoda, da v našem kraju (še vedno) iščejo pediatra. Kolikor pomnim, neuspešno iskanje traja že vsaj štiri leta, če ne več. Če sposobni zdravniki "nimajo kaj iskati" na zavodu, je polnjenje tovrstnih mest še bistveno bolj oteženo. Kdo naj bo "match maker" med iskalci in zaposlovalci? Možnosti je več – MojeDelo, LinkedIn, ..., ta je pač ena od mnogih.

Če mene vprašaš, bi na zavodu lahko omogočali tudi (pol-pasivno) vodenje evidence tudi za tiste, ki zaposlitev sicer imajo, a je le-ta negotova oz. neustrezna, po mailu pa bi lahko glede na filtre dobival oglase o novih primernih delovnih mestih (kot neprofitna alternativa komercialnim zaposlitvenim portalom).

njeno sporočilo se bere kot navaden PR.


PR jaz razumem kot nekaj, za kar podjetje plača, da mu nekdo dela reklamo. V drugem primeru pa nekoga pohvališ enostavno zato, ker imaš z njim dobro izkušnjo. Tovrstno reklamo z veseljem in brezplačno delam tudi za SloTech. Pri nas je npr. delo dobil nekdo, ki/ker je na SloTechu rešil enega od problemov. Ne pravim, da ne bi mogli problema rešiti na druge načine z drugimi ljudmi, ampak če ne bi bilo SloTecha, drug za drugega ne bi nikoli izvedeli. Prav tako sem bila zahvaljujoč SloTechu na dveh razgovorih za službo in zahvaljujoč sogovornikom znanca pravočasno rešila pred denarno verigo. Evo, po novem sem SloTechova PRovka, SloTech je zakon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

MIHAc27 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Mojčin komentar se bere kot oglas. Čestitke, če so se res potrudili zate.

Žal so že samo v moji družini izkušnje povsem drugačne. Nobeden ni imel od zavoda nič, samo obveznosti.
Pa razumem, da pri 100k nezaposlenih in nekaj sto službami ni kaj naredit. Ampak da bi kdaj kdo pogledal moj CV, mi dal kak pameten nasvet... nope.

A nadomestila izplačana v obliki denarja so zate nula?


Da... jaz osebno nisem od zavoda dobil nič. Ko sem končno SAM našel zaposlitev, sem se 2x tudi prezaposlil. Obakrat na srečo našel novo službo tako hitro, da se na zavodu nisem niti rabil prijavljat.
Za starša res ne vem, ali sta kdaj kaj dobila na račun zavoda. Za brata in sestro pa vem, da prav tako ne.

mojca ::

Za to, da dobiš od zavoda karkoli izplačano, si moral pred tem dovolj dolgo delati in vplačevati v blagajno (ne da bi po lastni krivdi izgubil službo): http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:
2 meseca za zavarovanca, ki je mlajši od 30 let in je bil pred nastankom brezposelnosti zavarovan najmanj šest mesecev v zadnjih 24 mesecih,
3 mesece za zavarovanje od devet mesecev do 5 let,
6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let ,
12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let ,
25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.

Če nisi bil prej zaposlen vsaj šest oz. devet mesecev, ti torej ne pripada nič.

jalovec09 ::

Kokrat pa se lahko koristi to nadomestilo v 10 letih, če si vsako drugi leto višek v podjetju ???

krneki0001 ::

jalovec09 je izjavil:

Kokrat pa se lahko koristi to nadomestilo v 10 letih, če si vsako drugi leto višek v podjetju ???


V celem življenju 25 mesecev, potem pa nič več. Tako da če te sedaj ven vržejo in dobivaš 9 mesecev, pa potem par let delaš in te spet ven vržejo, ti ostane še 16 mesecev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

Od kje ti pa ta izračun?

Vsakič ko ostaneš brez dela se pogleda koliko časa si bil neprekinjeno zavarovan in potem se ti odmeri v skladu z zgornjo tabelo.

Okapi ::

Rahlo dvomim, da je tako preprosto. To bi pomenilo, da si lahko vsako leto 9 mesecev zaposlen, 3 mesece pa dobivaš nadomestilo. In tako do penzije.

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

Od kje ti pa ta izračun?

Vsakič ko ostaneš brez dela se pogleda koliko časa si bil neprekinjeno zavarovan in potem se ti odmeri v skladu z zgornjo tabelo.



Ne, pozanimaj se še enkrat, da ne boš kdaj slučajno razočaran.
V celi tvoji dobi od prve zaposlitve in do pokoja lahko izkoristiš da ti borza 25 mesecev plačuje nadomestilo plače. Lahko si več časa na borzi, vendar skupno lahko dobivaš denar samo 25 mesecev. Lansko leto so v moji bivši firmi metali ljudi na cesto in smo šli brati vse te zadeve do potankosti in smo se tudi s parimi odvetniki dobili in z neko žensko iz zavoda za zaposlovanje.

In ja, tole je novo. Par let nazaj tega še ni bilo.

Okapi je izjavil:

Rahlo dvomim, da je tako preprosto. To bi pomenilo, da si lahko vsako leto 9 mesecev zaposlen, 3 mesece pa dobivaš nadomestilo. In tako do penzije.


Ravno zaradi takih zadev so to spremenili. Namreč ljudje so bili fiktivno 6 mesecev zaposleni, potem pa na borzo za leto in več, pa spet 6 mesecev fiktivno zaposleni, pa za leto ali več na borzo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

MIHAc27 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Mojčin komentar se bere kot oglas. Čestitke, če so se res potrudili zate.

Žal so že samo v moji družini izkušnje povsem drugačne. Nobeden ni imel od zavoda nič, samo obveznosti.
Pa razumem, da pri 100k nezaposlenih in nekaj sto službami ni kaj naredit. Ampak da bi kdaj kdo pogledal moj CV, mi dal kak pameten nasvet... nope.

A nadomestila izplačana v obliki denarja so zate nula?


Da... jaz osebno nisem od zavoda dobil nič. Ko sem končno SAM našel zaposlitev, sem se 2x tudi prezaposlil. Obakrat na srečo našel novo službo tako hitro, da se na zavodu nisem niti rabil prijavljat.
Za starša res ne vem, ali sta kdaj kaj dobila na račun zavoda. Za brata in sestro pa vem, da prav tako ne.

Nekaj tule ne štima?

se ti ne zdi?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

St235 je izjavil:

Od kje ti pa ta izračun?

Vsakič ko ostaneš brez dela se pogleda koliko časa si bil neprekinjeno zavarovan in potem se ti odmeri v skladu z zgornjo tabelo.



Ne, pozanimaj se še enkrat, da ne boš kdaj slučajno razočaran.
V celi tvoji dobi od prve zaposlitve in do pokoja lahko izkoristiš da ti borza 25 mesecev plačuje nadomestilo plače. Lahko si več časa na borzi, vendar skupno lahko dobivaš denar samo 25 mesecev. Lansko leto so v moji bivši firmi metali ljudi na cesto in smo šli brati vse te zadeve do potankosti in smo se tudi s parimi odvetniki dobili in z neko žensko iz zavoda za zaposlovanje.

In ja, tole je novo. Par let nazaj tega še ni bilo.

Okapi je izjavil:

Rahlo dvomim, da je tako preprosto. To bi pomenilo, da si lahko vsako leto 9 mesecev zaposlen, 3 mesece pa dobivaš nadomestilo. In tako do penzije.


Ravno zaradi takih zadev so to spremenili. Namreč ljudje so bili fiktivno 6 mesecev zaposleni, potem pa na borzo za leto in več, pa spet 6 mesecev fiktivno zaposleni, pa za leto ali več na borzo.


Imaš kakšen vir, ker tega nisem našel nikjer zapisanega? Glede na to kakšne buče prodajaš v sosednji temi se mi poraja resen dvom v verodostojnost te izjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MIHAc27 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Mojčin komentar se bere kot oglas. Čestitke, če so se res potrudili zate.

Žal so že samo v moji družini izkušnje povsem drugačne. Nobeden ni imel od zavoda nič, samo obveznosti.
Pa razumem, da pri 100k nezaposlenih in nekaj sto službami ni kaj naredit. Ampak da bi kdaj kdo pogledal moj CV, mi dal kak pameten nasvet... nope.

A nadomestila izplačana v obliki denarja so zate nula?


Da... jaz osebno nisem od zavoda dobil nič. Ko sem končno SAM našel zaposlitev, sem se 2x tudi prezaposlil. Obakrat na srečo našel novo službo tako hitro, da se na zavodu nisem niti rabil prijavljat.
Za starša res ne vem, ali sta kdaj kaj dobila na račun zavoda. Za brata in sestro pa vem, da prav tako ne.

Nekaj tule ne štima?

se ti ne zdi?


Kaj ni jasno. Končal sem šolo, odbrenkal vojsko in se prijavil na zavod. Po kakem letu končno našel službo. Delal 5 let, nato postal višek. Našel drugo zaposlitev, tako da vmes nisem bil niti 1 dan brezposeln. Bilo je za določen čas 1 leta, po preteku pa mi niso podaljšali. Ampak zopet sem takoj našel novo zaposlitev. Kot iskalec zaposlitve se tako nisem rabil prijavljati.

Ko sem bil še brezposeln od zavoda nisem dobil nič. Če mi je kaj pripadalo, mi to nobeden ni povedal, sam pa tudi nisem raziskoval.

mojca ::

Poznam cel kup primerov, ko v gradbeništu, kjer pozimi skoraj ni dela (oz. je zelo težko delati), vsako leto sistematično pošljejo celotno ekipo svojih delavcev na zavod in jih spomladi ponovno zaposlijo. Prav tako se podoben trend zadnje čase dogaja v šolstvu, kjer nove učitelje zaradi krčenja sredstev zaposlujejo samo za 10 mesecev, vsako leto posebej, poleti so pa na zavodu.

Za link o teh 25 mesecih v celotni delovni dobi bi se tudi jaz priporočala.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213464 (5304) joze67
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532837 (7429) St235
»

Skrajšana delavna doba

Oddelek: Problemi človeštva
324661 (3145) Smrekar1
»

Prekinitev delovnega razmerja z moje strani

Oddelek: Loža
194525 (3485) jan_g

Več podobnih tem