» »

Odprtje normiranega spja

Odprtje normiranega spja

1
2
3 4

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Če s.p. zapreš prej, moraš plačati razliko DDV, pač glede na čas amortizacije.
Pač plačaš razliko, in si misliš, da te je vmes država brezobrestno kreditirala.;)

Pa za računalnike je amortizacija 2 leti.

O.

DDV amortizacija je 5 let, ne amortizacija za osnovna sredstva. Bistvena razlika ...

Amortizacije osnovnih sredstev pri normirancu sploh nimaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Končnemu kupcu je pa čisto vseeno ali je cena z davkom ali brez, itak more plačati vse.
LOL, končnemu kupcu ni čisto nič vseeno, ali stane nekaj 100 evrov ali 122 evrov. Že zaradi veliko manjših razlik gredo h konkurenci.

Imel sem tudi primere javnih ustanov, ki so za neko storitev pripravljene plačati 122 evrov (kot primer), ampak ker niso zavezanci za DDV, to zame pomeni, da jim lahko zaračunam 100 evrov (+ DDV), če ne bi bil zavezanec, bi jim pa lahko zaračunal 122 evrov.

Sicer je to odvisno od tega, s kakšno konkurenco se spopadaš na trgu. Moji konkurenti večinoma niso zavezanci za DDV, zato v primerjavi z njimi v poslih, kjer so na drugi strani fizične osebe ali ustanove, ki nosi zavezanci, nisem konkurenčen. V poslih s podjetji teh težav nimam.

O.

BlaY0 ::

Okapi je izjavil:

Končnemu kupcu je pa čisto vseeno ali je cena z davkom ali brez, itak more plačati vse.
LOL, končnemu kupcu ni čisto nič vseeno, ali stane nekaj 100 evrov ali 122 evrov. Že zaradi veliko manjših razlik gredo h konkurenci.

LOL to you too... še enkrat pozorno preberi kar si citiral in kako si odgovoril. A ti potem solato kupuješ samo pri branjevkah, ker je brez davka in je zato 18% cenejša kot v Merkatorju?

Končne cene zavezancev za DDV in nezavezancev za DDV so za fizikalce približno enake. Če vzameš oba in predpostavljaš da na koncu oba enako zaslužita, potem je končna cena nezavezanca vedno malenkost višja, ker za stroške ne more upoštevati vstopnega davka. Kdo pa potem h komu hodi je pa itak druga zgodba.

Bottom line je, da se končna cena pri zavezancu niža z višanjem stroškov (on to potem kompenzira s povečanjem prometa oziroma prelaganjem dela na druge), pri nezavezancu pa se cena niža samo z nižanjem stroškov.

Furbo ::

Več stroškov nižja cena? Kje pa si to modrost našel?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Izhaja iz tega, da lahko s.p. optimizira svoj profit na račun nižjega plačila dohodnine, kar doseže z višjimi (fiktivnimi) stroški.

Furbo ::

Ni to tako simpl. Večina naj gre raje kar v normirca.

Sem poznal malarja, ki se mi je smejal, ker sem lepo natančno vodil kilometrine.
Njegov sistem je bil, da je 3x letno napisal vožnjo do Moskve. Kaj se bo zgodilo ob prvem obisku inšpektorja, mi verjetno ni potrebno razlagati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BlaY0 ::

Furbo je izjavil:

Več stroškov nižja cena? Kje pa si to modrost našel?

OK, se bom popravil... več odhodkov.

Po domače večji promet ti omogoča da spustiš ceno.

Predpostavljam, da je odhodkov vedno manj kot prihodkov (če ne itak lahko kar takoj zapreš) in da želimo vedno enak zaslužek. Če prihodke večamo v neskončnost, odhodki limitirajo proti prihodkom in se za enak zaslužek zmanjšuje relativni gap med vstopnim in izstopnim davkom. Osredotočaš se torej ne več toliko na to kar je bil tvoj primarni posel ampak samo na nižanje razmerja med vstopnim in izstopnim DDV-jem, se pravi da na koncu živiš samo od te razlike. To sicer ni enostavno niti ni optimalno, ker pri večjem prometu obstajajo bolj donosne "mahinacije" kot je ta.

Recimo tako kot pri polaganju knaufa, kjer ni več primarni cilj storitev izvedbe ampak preprodajanje materiala ter posledično mahinacija z DDV-jem. Če na koncu autsorsaš še nekoga, ki pod ceno namesto tebe postavlja predelne stene, si zmagal.

Furbo je izjavil:

Ni to tako simpl. Večina naj gre raje kar v normirca.

To itak.

Vprašanje je bilo samo kdaj se kakšna oblika bolj izplača. No vsaka oblika ima svoje prednosti in pri vsaki je nek trade-off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Izhaja iz tega, da lahko s.p. optimizira svoj profit na račun nižjega plačila dohodnine, kar doseže z višjimi (fiktivnimi) stroški.

Ne, nisem imel tega v mislih. Fiktivni stroški so že na napačni strani meje med legalnim in nelegalnim in s takšnim poslovanjem se ne strinjam. Konec koncev pa nabijanje stroškov (zdaj pa res stroškov in ne odhodkov) v nedogled je nesmiselno. Folk si potem nabavlja stvari, ki jih v bistvu sploh ne rabi in se naokoli hvali češ kako je nategnil državo, ker ji ni dal davka, v resnici so pa sami tisti, ki so bili nategnjeni po dolgem in počez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Okapi ::

BlaY0 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Končnemu kupcu je pa čisto vseeno ali je cena z davkom ali brez, itak more plačati vse.
LOL, končnemu kupcu ni čisto nič vseeno, ali stane nekaj 100 evrov ali 122 evrov. Že zaradi veliko manjših razlik gredo h konkurenci.

LOL to you too... še enkrat pozorno preberi kar si citiral in kako si odgovoril. A ti potem solato kupuješ samo pri branjevkah, ker je brez davka in je zato 18% cenejša kot v Merkatorju?

Končne cene zavezancev za DDV in nezavezancev za DDV so za fizikalce približno enake. Če vzameš oba in predpostavljaš da na koncu oba enako zaslužita, potem je končna cena nezavezanca vedno malenkost višja, ker za stroške ne more upoštevati vstopnega davka. Kdo pa potem h komu hodi je pa itak druga zgodba.

Bottom line je, da se končna cena pri zavezancu niža z višanjem stroškov (on to potem kompenzira s povečanjem prometa oziroma prelaganjem dela na druge), pri nezavezancu pa se cena niža samo z nižanjem stroškov.
Sem lepo napisal, da je odvisno od posameznega primera, oziroma dejavnosti (in z njo povezanimi stroški). Imaš cel kup dejavnosti z minimalnimi stroški. Ampak načeloma je točno tako, branjevka ima lahko nižjo ceno, pa vseeno zasluži več kot Mercator s kilo solate. Prevajalec, ki ni zavezanec, lahko ponudi bodisi nižjo ceno, ali pa za enako ceno zasluži več kot zavezanec. V glavnem, večja kot je dodana vrednost tvojega dela oziroma izdelka, manj se splača biti zavezanec, če prodajaš fizičnim osebam.

BlaY0 ::

Z zadnjim stavkom se jasno strinjam, z onim v katerem nastopa branjevka pa ne in to ravno zaradi zadnjega.

Če predpostavimo da ima Merkator eneko število in končno ceno stroškov s pridelavo (recimo da sam flanca solato) je jasno, da bo Merkator lahko zadevo ceneje prodajal, saj bo pri teh stroških lahko odbil vstopni DDV, branjevka pa ne. V praksi je sicer drugače... Merkator ima večje število stroškov ampak v končni fazi z milijon krat večjim prometom solate, te stroške optimizira in je zato še vedno cenejši.

Point je samo v tem, da če nisi zavezanec to še ne pomeni, da bo končna cena tvoje storitve 18% nižja od enake storitve, ki jo bo ponudil zavezanec. To bi bila največja neumnost, ki bi jo kot nezavezanec lahko naredil.

Okapi ::

Jasno da ne boš ponudil nižje cene, če lahko enako. Ampak v tem primeru pa več zaslužiš kot zavezanec z enako ceno. Point je, da lahko enako zaslužiš z nižjo ceno.

Pri dejavnostih z majhnimi materialnimi stroški predstavljajo tisti, ki lahko poslujejo brez DDV, v poslovanju s fizičnimi osebami in ustanovami, ki niso zavezanci, neke vrste nelojalno konkurenco tistim, ki morajo obračunati tudi DDV.

Vsem so pa nelojalna konkurenca popoldanski espeji, ker so njihovi prihodki manj obremenjeni s socialnimi prispevki.

O.

Invictus ::

Okapi je izjavil:


Vsem so pa nelojalna konkurenca popoldanski espeji, ker so njihovi prihodki manj obremenjeni s socialnimi prispevki.

O.

To pa drži.

Cel kup teh s.p.jev "dela" v nekem javnem sektorju in popoldne fuša ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Če "fuša" kot praviš popoldne, ni s tem nič narobe. Če pa "fuša" med delovnim časom rednega delodajalca, je pa to v bistvu problem tega delodajalca, ker mu to omogoča.

BlaY0 ::

Okapi je izjavil:


Pri dejavnostih z majhnimi materialnimi stroški predstavljajo tisti, ki lahko poslujejo brez DDV, v poslovanju s fizičnimi osebami in ustanovami, ki niso zavezanci, neke vrste nelojalno konkurenco tistim, ki morajo obračunati tudi DDV.

Zakaj nelojalno? Saj recimo poleg že obstoječega de-o-o-ja ustanoviš še enega, ki ni zavezanec za DDV in prek njega posluješ samo s takšnimi strankami, ki jih navajaš.

alkor ::

Pozdravljeni,

Mi lahko kdo razlozi s cim, oziroma na koliko so omejeni prispevki pri norm. sp. -ju?

Ob predpostavki, da imas vsako leto max. dohodke; se pravi 100.000€. Kako razumem se vsako leto placujejo glede na dohodke v prejsnjem letu. Vendar kje je ta meja? Max. prispevki pri max dohodku?


Hvala za obrazlozitev.

Lp,
A
LP, a

Okapi ::

80% imaš normiranih stroškov, se pravi je tvoj (davčni) zaslužek na leto največ 20k ali 1666 evrov na mesec. Prispevkov je dobrih 38%, se pravi plačaš največ 635 evrov mesečno, ali 7600 evrov letno. K temu dodaš še 4000 evrov dohodnine in to je to.

O.

Invictus ::

alkor je izjavil:

Pozdravljeni,

Mi lahko kdo razlozi s cim, oziroma na koliko so omejeni prispevki pri norm. sp. -ju?

Ob predpostavki, da imas vsako leto max. dohodke; se pravi 100.000€. Kako razumem se vsako leto placujejo glede na dohodke v prejsnjem letu. Vendar kje je ta meja? Max. prispevki pri max dohodku?


Hvala za obrazlozitev.

Lp,
A

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

Izračunaj si ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

80% imaš normiranih stroškov, se pravi je tvoj (davčni) zaslužek na leto največ 20k ali 1666 evrov na mesec. Prispevkov je dobrih 38%, se pravi plačaš največ 635 evrov mesečno, ali 7600 evrov letno. K temu dodaš še 4000 evrov dohodnine in to je to.

Pozabil si, da se v osnovo za prispevke vštevajo še prispevki preteklega leta. Tako da je ta znesek na koncu lahko višji.

alkor ::

In katera je ta zgornja meja. Namrec po tem se prispevki vsako leto vecajo. Valda so omejeni z neko max.vsoto, ki pa je...?
LP, a

jernejl ::

V splošnem obstaja zgornja meja za prispevke samozaposlenih, ki je trenutno 2059 EUR (na mesec) in se vsako leto usklajuje s povprečno plačo (preprosto povedano, raste).

Vendar pa kot normiranec tega zneska ne moreš doseči, ker si omejen z max. prihodki (100.000 EUR) in s priznanimi stroški (80%).
Če k Okapijevem izračunu dodamo še prispevke preteklega leta, je limita tam nekje pri 1000 EUR. Upoštevaje omejitev, da ne presežeš 100.000EUR (kar je sicer po zakonu izjemoma tudi dovoljeno, vendar ne dve leti zapored).

Vseeno je treba upoštevati, da se zakonodaja vsako leto spreminja in je tako nemogoče napovedati, kaj si bodo izmislili v prihodnje (in bi to lahko vplivalo na višino prispevkov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

ZaphodBB ::


Vendar pa kot normiranec tega zneska ne moreš doseči, ker si omejen z max. prihodki (100.000 EUR) in s priznanimi stroški (80%).
Če k Okapijevem izračunu dodamo še prispevke preteklega leta, je limita tam nekje pri 1000 EUR. Upoštevaje omejitev, da ne presežeš 100.000EUR (kar je sicer po zakonu izjemoma tudi dovoljeno, vendar ne dve leti zapored).

Se pravi lahko dosežeš zgornjo mejo prispevkov samozaposlenih, samo ne več let zapored.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Furbo ::

Torej če bi eno leto zaslužil 10mio... ? 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ZaphodBB ::

Kakor absurdno se sliši, ampak točno tako.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

steev ::

Eno vprašanje. Marca odprl normirani sp in pred kratkim dobil pošto z davčne za akontacijo dohodnine. Ali samo plačam akontacijo na SI56 01100 8881000030 (referenca SI19 davčna številka-40002), ali moram oddati še kak obrazec oz. ali sem moram kaj ukvarjati s programom Silvester Fineus ali je to samo na koncu leta.

Hvala in lp
:|

Invictus ::

Samo plačaš.

Vsa plačila, ki si jih dolžan FURSu, pa najdeš v eKartici v eDavkih. Naštudiraj to. Se splača. In potem redno preverjaj ...

Silvester Fineus je samo za kreiranje bilance ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BlaY0 ::

Ni za bilanco... za davčni obračun.

steev ::

Torej je tale Silvester Fineus samo enkrat letno do konca marca za predhodno leto? Jaz plačam teh nekaj eur akontacije na zgoraj omenjeni račun in se bo samo prikazalo na eKartici in mi ni treba nobenih obrazcev oddajati, tako kot praviš.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Invictus ::

steev je izjavil:

Torej je tale Silvester Fineus samo enkrat letno do konca marca za predhodno leto? Jaz plačam teh nekaj eur akontacije na zgoraj omenjeni račun in se bo samo prikazalo na eKartici in mi ni treba nobenih obrazcev oddajati, tako kot praviš.

JA.

Kako obrazci neki ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

steev ::

Ok, hvala lepa. Nakažem danes pa da vidimo.
Lp
:|

Okapi ::

Po mojem lahko plačaš celo za celo leto vnaprej in prišparaš pri stroških za bančna nakazila. Če ti denar leži na transakcijskem računu, kjer ni nobenih obresti, boš nekaj evrov profitiral, pa še nekaj dela in klikanja na e-davkih si prišparaš.

O.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Po mojem lahko plačaš celo za celo leto vnaprej in prišparaš pri stroških za bančna nakazila. Če ti denar leži na transakcijskem računu, kjer ni nobenih obresti, boš nekaj evrov profitiral, pa še nekaj dela in klikanja na e-davkih si prišparaš.

O.

Itak da lahko. Sam zakaj bi brezobrestno kreditiral državo.

Drugače pa ni nujno da nakažeš to gor iz svojega poslovnega računa. Sam plačujem iz osebnega kjer nimam provizije pri plačilu položnic.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Itak da lahko. Sam zakaj bi brezobrestno kreditiral državo.

Ker si len, in se ti ne da ukvarjati za tistih nekaj € obresti.

Okapi ::

Nekaj evrov? Si hotel reči nekaj centov, ne;) Pri NLB so obresti na TRR 0,01% (za 3 mesečne depozite pa recimo 0,05%). Pri 1000 evrih to v enem letu znese 10 centov.

O.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Nekaj evrov? Si hotel reči nekaj centov, ne;) Pri NLB so obresti na TRR 0,01% (za 3 mesečne depozite pa recimo 0,05%). Pri 1000 evrih to v enem letu znese 10 centov.

O.

Predpostavljal sem, da das denar vmes vezati.

Invictus ::

Tud od veztave 1000 EUR za eno leto komaj dobiš za pico in pir :P.

Če lahko, se splača predvideti koliko bo tvoj dobiček, in preprosto plačati ...

Obstaja pa tudi skupen sklic (mislim da 99996), kamor lahko vplačaš denar za vse svoje terjatve DURSa do tebe ...

Za s.p., plačaš gor 1x letno 5000 EUR, pa imaš mir ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

phong ::

steev je izjavil:

Eno vprašanje. Marca odprl normirani sp in pred kratkim dobil pošto z davčne za akontacijo dohodnine. Ali samo plačam akontacijo na SI56 01100 8881000030 (referenca SI19 davčna številka-40002), ali moram oddati še kak obrazec oz. ali sem moram kaj ukvarjati s programom Silvester Fineus ali je to samo na koncu leta.

Hvala in lp


Ne pozabi še vsak mesec oddati obračun prispevkov za socialno varnost (PODO-OPSVZ) ((in ga plačati)). Sicer to ni akontacija dohodnine, ampak je tudi treba vsak mesec opraviti ;)

perci ::

Invictus je izjavil:


Obstaja pa tudi skupen sklic (mislim da 99996), kamor lahko vplačaš denar za vse svoje terjatve DURSa do tebe ...

Za s.p., plačaš gor 1x letno 5000 EUR, pa imaš mir ...


Ta sklic 99996 velja samo znotraj blagajne. Torej, v odvisnosti za kakšne davke in prispevke gre.

Tisto, kar plačuješ ZPIZ-u gre na en račun, tisto kar ZZZS-ju na drug, DDV spet na tretji, NUSZ na četrti (oz. ima vsaka občina svojega).

Na tak način lahko npr. plačaš akontacijo dohodnine in DDV v enem znesku, ne moreš pa npr. prispevkov ZPIZ in ZZZS.

steev ::

phong je izjavil:

steev je izjavil:

Eno vprašanje. Marca odprl normirani sp in pred kratkim dobil pošto z davčne za akontacijo dohodnine. Ali samo plačam akontacijo na SI56 01100 8881000030 (referenca SI19 davčna številka-40002), ali moram oddati še kak obrazec oz. ali sem moram kaj ukvarjati s programom Silvester Fineus ali je to samo na koncu leta.

Hvala in lp


Ne pozabi še vsak mesec oddati obračun prispevkov za socialno varnost (PODO-OPSVZ) ((in ga plačati)). Sicer to ni akontacija dohodnine, ampak je tudi treba vsak mesec opraviti ;)

Hvala lepa za opozorilo, ampak so tole že vem oz. sem že plačal.

Načeloma pa mi ni treba dohodnine plačevati vsak mesec, ker kao dobiš po pošti, da moraš vsak mesec tolko in tolko plačat glede na predvidene prihodke. Plačaš v naprej ali za nazaj, samo da računica na koncu leta štima?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

perci ::

Ne vem kaj bi ti dobival po pošti?

steev ::

Sem mislil napisati, da sem dobil. Prepišem: OBVESTILO o plačevanju akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti - davčna tajnost.

Pač napisano kakšen je mesečni obrok akontacije.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

perci ::

OK, ampak to boš dobil samo enkrat, sam moraš plačevati ta znesek mesečno, nihče te ne bo dodatno opozarjal.

Invictus ::

steev je izjavil:


Hvala lepa za opozorilo, ampak so tole že vem oz. sem že plačal.

Načeloma pa mi ni treba dohodnine plačevati vsak mesec, ker kao dobiš po pošti, da moraš vsak mesec tolko in tolko plačat glede na predvidene prihodke. Plačaš v naprej ali za nazaj, samo da računica na koncu leta štima?

Plačaj vsak mesec. FURS nekako na 3 mesece preverja ali je akontacije dohodnine plačana, in če ni, ubriše izvršbo.

Se mi je zgodilo lani ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Nč ne računat na 3 mesece. Enkrat na teden se te stvari preverja.

podbevna ::

Jaz sem odprl normiran popoldanski s.p. marca letos. Pozabil sem plačati prispevke za marec. Mea maxima culpa in vse to...

Že konec aprila sem dobil davčno izvršbo na svojo glavno firmo, kjer sem zaposlen. Za prispevke in akontacijo dohodnine in še 4 evre premalo plačane dohodnine so nekje našli v letu 2013 pa so še to dodali skupaj z obrestmi .

Tako, da preverjajo bistveno bolj pogosto kot vsake 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podbevna ()

krneki ::

Kaj zdaj še opomina ni več? Vem da je bilo prej pisno, potem so to ukinili in so bili elektronski opomini...zdaj pa kar direkt izvršba? :D

Invictus ::

Jap, taka je politika FURSa.

Čeprav sem aprila dobil neko obvestilo o neporavnanih 60 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Opomin dobiš enkrat in če po opominu vse plačaš (vključno z obrestmi od izdaje opomina naprej - ki si jih lahko izračunaš na edavkih), dobiš opomin TUDI naslednjič.

Če ti pa ostane kaj odprtega, ga pa naslednjič ne dobiš.

DaPolice ::

Pa čakaj no. Če je država tako efektivna pri izstavljanju opominov in računanju neplačanih centov, zakaj ne trgajo direktno že vsem ?

Preveč efektivno, bi propadel celotni državni aparat ker nebi bilo dela ?

Mislim pa saj ne morš vrjet, če ti za mesece nazaj najdejo neplačane €. Kje je potem problem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DaPolice ()

opeter ::

DaPolice je izjavil:

Pa čakaj no. Če je država tako efektivna pri izstavljanju opominov in računanju neplačanih centov, zakaj ne trgajo direktno že vsem ?

Preveč efektivno, bi propadel celotni državni aparat ker nebi bilo dela ?


Odlično vprašanje in tudi mene zanima odgovor.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Po kaki logiki ocenjuješ, da ne trgajo vsem pod enakimi pogoji? A bomo spet začel jokat o tajkunih, patrijah, Zidarju, tabelih in tardečih?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145148 (8932) fikus_
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234660 (2846) Ales
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314448 (13135) Vikking
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419399 (18019) LuiIII

Več podobnih tem