» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
34 / 43
»»

SimplyMiha ::

Saj to je problem, jype. Ne znate se brzdat, zato je toliko splavov.

nevone ::

Če bi se tabletke in ostale metode kontracepcije dosledno uporabljale (s strani moških in žensk), ne bi bilo debate o splavih.


Ampak vsi tisti otroci, ki se morajo roditi, ko se nekomu zalomi, ne bi večali natalitete Evropejcev in bi Evropejci izumrli. Kaj bo pa potem?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

SimplyMiha> Saj to je problem, jype. Ne znate se brzdat, zato je toliko splavov.

To ni _tvoj_ problem, ampak _naš_ problem.

Tvoj problem bo nastal, ko ne bo več toliko splavov in boš moral skrbeti za vse nezaželene otroke.

(Takrat bo pa tudi moj, ker jaz ne maram, da ljudje trpijo samo zato, ker se je nekdo odločil, da se morajo roditi.)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> pravico "zarodka"

To ne obstaja, mimogrede. Z zelo dobrim razlogom.

Samo do 10 tedna.

Kot povedano, to je stvar prava. Lahko bi bila meja trenutek uspešne združitve jajčeca in spermija ali pa 30 tednov, porod, 18 let ali pa kot v Stari zaveti nikoli. Starš lahko vzame življenje svojemu otroku vedno. V pravu je tudi to možno.

A. Smith ::

jype je izjavil:

SimplyMiha> V mojih očeh liberaliziran splav samo omogoča oz. olajša neodgovorno promiskuteto.

S tem ni nič narobe, razen če te je strah, da se ne boš mogel brzdati.

Narobe je najmanj to, da ima ženska po opravljenem splavu slabše zdravje rodil. Najmanj, kar je s tem v zvezi smiselno, je spodbujanje kontracepcije oz. narediti kontracepcijo dostopnejšo od splava. Obstajajo ženske, ki so do 20. leta izvedle 5 splavov - nikoli posiljene. To kaže na "zanimiv" odnos do lastnega telesa, ki ima najbrž korenine kje drugje.

Aja, nisem proti splavu. Moja perspektiva? Tole. Pa saj tako ne bo nikomur všeč >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

arnecan1 ::

Kot je rekel Miha. Splav ni rešitev, je samo izhod v sili. Obstaja 101 način zaščite, do nosečnosti sploh ne bi smelo priti, vsaj v Evropi ne. Pa pustimo posilstva, to so izjeme.

nagobčnik ::

A. Smith je izjavil:

jype je izjavil:

SimplyMiha> V mojih očeh liberaliziran splav samo omogoča oz. olajša neodgovorno promiskuteto.

S tem ni nič narobe, razen če te je strah, da se ne boš mogel brzdati.

Narobe je najmanj to, da ima ženska po opravljenem splavu slabše zdravje rodil.


Prav je pa to, da to posledico lastne odločitve nosi sama.

A. Smith ::

Če bi v celoti nosila posledice svoje odločitve, potem bi medicinsko uslugo plačala sama. Potem sam nimam nobenih komentarjev več. Še enkrat, link.

Če pa moram preko davkov medicinsko storitev financirati tudi jaz, pa želim pri tem imeti besedo. Sedaj pa kar izbiraj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

noraguta ::

Ma ne kompliciraj. Ona bo podobno rekla ko se komu kaj zgodi. Sicer so pa splave delal maxači za male pare.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nevone ::

A. Smith je izjavil:

Če bi v celoti nosila posledice svoje odločitve, potem bi medicinsko uslugo plačala sama. Potem sam nimam nobenih komentarjev več. Še enkrat, link.

Če pa moram preko davkov medicinsko storitev financirati tudi jaz, pa želim pri tem imeti besedo. Sedaj pa kar izbiraj.


Iz tvojega linka:
Danes se dogaja, da imajo ljudje otroke, potem pa pričakujejo in zahtevajo, da za te otroke skrbijo drugi.


Saj to hočejo tisti, ki so proti splavu. Da je na svetu polno ljubečih ljudi, ki komaj čakajo, da lahko skrbijo za tuje otroke.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

A. Smith> Narobe je najmanj to, da ima ženska po opravljenem splavu slabše zdravje rodil.

Če žensko prisiliš v splav, potem je to relevanten argument. Če ženska izbere splav, potem ni.

Po opravljenem porodu ima ženska še veliko slabše zdravje rodil in tudi drugih organov. To te ne moti?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

A. Smith ::

Saj reče. Še večkrat, kot "ona", pa zavarovalnica kaj "reče". Takle mamo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

arnecan1> Samo do 10 tedna.

Ne, do rojstva. Splav je javno financiran do 10. tedna, splavu pa do rojstva ne rečemo umor.

arnecan1> Kot je rekel Miha. Splav ni rešitev, je samo izhod v sili. Obstaja 101 način zaščite, do nosečnosti sploh ne bi smelo priti, vsaj v Evropi ne. Pa pustimo posilstva, to so izjeme.

Nihče se ne zavzema, da bi splav postal obvezen. (No, vsaj jaz ne poznam nikogar takšnega.)

A. Smith> Če pa moram preko davkov medicinsko storitev financirati tudi jaz, pa želim pri tem imeti besedo. Sedaj pa kar izbiraj.

V to debato vlečt javno zdravstvo bo hitro eksplodiralo. A lahko odpreš drugo temo, da te tam skritiziramo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

D3m ::

Danes sem dal 6 € za škatlico kondomov.

Rop vam pravim.

Justice for men!
|HP EliteBook|R5 6650U|

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith> Narobe je najmanj to, da ima ženska po opravljenem splavu slabše zdravje rodil.

Če žensko prisiliš v splav, potem je to relevanten argument. Če ženska izbere splav, potem ni.

Je, če to nekdo drug plača. To že debatiramo.

jype je izjavil:

Po opravljenem porodu ima ženska še veliko slabše zdravje rodil in tudi drugih organov. To te ne moti?


Namen in smisel rodil sta rojevanje ljudi, ki bodo nadaljevali vrsto. Problem je, da lahko ženska po nekaj "nepremišljenih" splavih izgubi to možnost in kasneje ne more sama donositi otrok, tudi če bi rada.

To, da ženska sama izbira, kaj bo s svojim telesom, podpiram. Ampak, a jim v šoli in na zdravniških pregledih, ko omenijo možnost splava, obrazložijo vse posledice?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

A. Smith> Je, če to nekdo drug plača. To že debatiramo.

Če je splav stvar trga, bo več žensk mrtvih zaradi nezaželenih nosečnosti. Razumem, da si pripravljen sprejeti tveganje za življenja drugih, ker nimaš percepcije, da te to česarkoli stane.

A. Smith> Namen in smisel rodil sta rojevanje ljudi, ki bodo nadaljevali vrsto. Problem je, da lahko ženska po nekaj "nepremišljenih" splavih izgubi to možnost in kasneje ne more sama donositi otrok, tudi če bi rada.

Tudi nosečnost in porod imata enake lastnosti, predvsem pa ne vidim, čemu ženska, ki ne more sama donositi otrok, ne bi najela nadomestne matere.

A. Smith> Ampak, a jim v šoli in na zdravniških pregledih, ko omenijo možnost splava, obrazložijo vse posledice?

Meni so jih, pa sploh ženska nisem. Verjamem, da je to odvisno od kvalitete šolskega programa, ampak v članku, ki si ga linkal, ima otrok pravico, da se sam odloča glede vsega, tudi izobrazbe. Najbrž se ne odločijo vsi za takšno, kjer bi jih izobrazili o posledicah vsega, povezanega z razmnoževanjem.

D3m> Danes sem dal 6 EUR za škatlico kondomov.
D3m> Rop vam pravim.
D3m> Justice for men!

Kolk si pa star? Če si še vedno v Sloveniji, ti po dopolnjenem 35. letu katoliški skrajneži dovolijo, da na stroške javnega zdravstva opraviš polletni premislek, potem pa še vazektomijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

Mato989 ::

Dejstvo je, da velika večina teh splavov praktično pomeni izgubljena življenja.


Boljše izgubljena življenja kot da bodo morali trpeti v prihajajočih desetletjih bede in vojne :)

Kakorkoli Ljudi je PREVEČ.... če bi jutri iz Azije in Afrike izginilo ene 2-3 milijarde ljudi ne bi bilo nič slabega za naš Svet.... :) Toliko preveč nas je.

A. Smith ::

jype je izjavil:

Če je splav stvar trga, bo več žensk mrtvih zaradi nezaželenih nosečnosti. Razumem, da si pripravljen sprejeti tveganje za življenja drugih, ker nimaš percepcije, da te to česarkoli stane.


Medicina je sedaj neprimerno bolj dostopna, kot je bila 50 let nazaj in bo dostopna še bolj.


jype je izjavil:

A. Smith> Namen in smisel rodil sta rojevanje ljudi, ki bodo nadaljevali vrsto. Problem je, da lahko ženska po nekaj "nepremišljenih" splavih izgubi to možnost in kasneje ne more sama donositi otrok, tudi če bi rada.

Tudi nosečnost in porod imata enake lastnosti.

Da, vendar sproducirata novo osebo -> vsa razlika na svetu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

noraguta ::

Ljudi je prej preveč kot premal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

A. Smith ::

Mato989 je izjavil:

Kakorkoli Ljudi je PREVEČ.... če bi jutri iz Azije in Afrike izginilo ene 2-3 milijarde ljudi ne bi bilo nič slabega za naš Svet.... :) Toliko preveč JIH je.


Fixxed
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Mato989> Kakorkoli Ljudi je PREVEČ.... če bi jutri iz Azije in Afrike izginilo ene 2-3 milijarde ljudi ne bi bilo nič slabega za naš Svet.... :) Toliko preveč nas je.

Nimaš pojma, koliko bi tvoj standard padel, če bi iz Azije in Afrike izginile tri milijarde ljudi.

A. Smith> Medicina je sedaj neprimerno bolj dostopna, kot je bila 50 let nazaj in bo dostopna še bolj.

Ja, kar je super. Ampak bolj dostopna ni le zaradi napredka v medicini, temveč tudi zaradi večje socialne varnosti.

A. Smith> Da, vendar sproducirata novo osebo -> vsa razlika na svetu.

Boš ti skrbel zanjo? Če ne boš, potem razlike ni, ker bo po porodu umrla.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

A. Smith ::

jype je izjavil:

Mato989>A. Smith> Da, vendar sproducirata novo osebo -> vsa razlika na svetu.

Boš ti skrbel zanjo? Če ne boš, potem razlike ni, ker bo po porodu umrla.


Ti se prav trudiš biti neumen.
Napisal sem, da je bolje, da bi ženska, ki naredi splav, uporabljala kontracepcijo. KER bo morda enkrat želela dejansko imeti otroke (in zanje skrbeti - kot da ne nameravaš skrbeti za otroke, če si jih želiš?!) in takrat ji bo zdravje rodil zelo prav prišlo.

In ja, če se ženska znajde v položaju, ko za otroka ne bo mogla skrbeti, niti si ga morda ne more privoščiti donositi, je smiselno pomisliti na splav. Še bolj smiselno je pa na to misliti pred zanositvijo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Napisal sem, da je bolje, da bi ženska, ki naredi splav, uporabljala kontracepcijo.

Definitivno.

A. Smith> KER bo morda enkrat želela dejansko imeti otroke (in zanje skrbeti - kot da ne nameravaš skrbeti za otroke, če si jih želiš?!) in takrat ji bo zdravje rodil zelo prav prišlo.

Mnja, v resnici so tukaj samo kombinacije precej klavrnih možnosti:
- vzdržat se (vsaj dokončanja) spolnih odnosov v tistem delu meseca ko je najbolj luštno (zoprno, velik delež nesreč),
- uporabljat kondome (zoprno, znaten delež nesreč),
- uporabljat na hormonih bazirano kontracepcijo, ki prepreči ovulacijo (zoprno, potencialno dolgotrajni stranski učinki) ali pa
- uporabljat splav v takšni ali drugačni obliki (morning after pill je tudi splav, tehnično gledano).

IMO je najbolje, da moški poskrbi, da ženske, ki ne želi zanositi, ne oplodi. Na voljo ima reverzibilen operativni poseg, ali pa kakšno od eksperimentalnih oblik kontracepcije za moške.

No, baje pomaga tudi če z gama žarki presvetliš mednožje, ampak so možnosti za katastrofo precej velike, tako da odsvetujem takšno početje.

A. Smith> In ja, če se ženska znajde v položaju, ko za otroka ne bo mogla skrbeti, niti si ga morda ne more privoščiti donositi, je smiselno pomisliti na splav. Še bolj smiselno je pa na to misliti pred zanositvijo.

Jasno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

nevone ::

Namen in smisel rodil sta rojevanje ljudi, ki bodo nadaljevali vrsto. Problem je, da lahko ženska po nekaj "nepremišljenih" splavih izgubi to možnost in kasneje ne more sama donositi otrok, tudi če bi rada.


Zaradi tistih, ki se poslužijo splava se vrsta še vedno lahko nadaljuje, saj vas je ogromno, ki ste proti temu.

Ja, včasih je bila tudi zakonska zveza namenjena produciranju otrok, in je bil vsak spolni odnos, ki ni v namene reprodukcije, greh.

Danes je ta doktrina samo malo milejša, ampak enako kruta.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

D3m je izjavil:

Danes sem dal 6 € za škatlico kondomov.

Rop vam pravim.

Justice for men!

Jaz pa 4,50€.

Justice has been served!
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

D3m je izjavil:

Danes sem dal 6 € za škatlico kondomov.

Rop vam pravim.

Justice for men!

Jaz pa 4,50€.


Justice has been served!


Gume večjih dimenzij so dražje ;( ne vem no men ni fajn da mi poč še predn se ga čez navleče komplet. Potem đabe meni prihranek tustih dveh evrov al kaj že...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> Gume večjih dimenzij so dražje

Sej sem ti povedal, vazektomija je zastonj, če prideš skozi katoliške omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

next3steps ::

Zraven vazektomije še si ga daj malo skrajšati. Itak so ženske bolj zadovoljne z manjšimi.

Unknown_001 ::

Aaa vi bi iz mene radi naredil invalida. Nečete tako lako...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pithlit ::

Oooooooo.... božček :P
Life is as complicated as we make it...

videc ::

next3steps je izjavil:

Zraven vazektomije še si ga daj malo skrajšati. Itak so ženske bolj zadovoljne z manjšimi.
Saj prevezava jačnikov je tudi ena možnost. Saj podpiramo enakopravnost, ne?

Blop ::

klik.

Kolikšna je povprečna starost žensk, ki prihajajo na kliniko opraviti splav?

Njihova povprečna starost je 31 let. Delež žensk, ki so ob splavu starejše od 30 let, je okvirno 53 %. Mladostnice, do vključno 18. leta, predstavljajo le 4,6 % vseh (do 20. leta 7,6 % vseh). Delež žensk po 35. letu je okvirno 30 %, po 40. letu pa 8 %. Iz tega je razvidno, da so mladostnice do 18. leta še najmanj problematična starostna skupina.

Kateri so najpogostejši razlogi žensk za splav?

Mladostnice večinoma niso neodgovorne. O kontracepciji se veliko govori in piše, dostopni so podatki v revijah, na spletu, v šolah. Pogovarjajo se z vrstniki in s starši. Nezadostno vedenje o kontracepciji ne more in ne sme biti vzrok za neželene nosečnosti, saj je zaščita dostopna vsem.

Zakaj se ženske najpogosteje odločajo za splav, ne vem zanesljivo, saj do sedaj na to temo nismo načrtno zbirali podatkov. Mladostnice najpogosteje sprejmejo odločitev, ker želijo prej opraviti šolanje, se osamosvojiti. Večinoma so odgovorne in poskrbijo za učinkovito zaščito. Nekatere odrasle ženske, ki že imajo družino, ne želijo imeti še enega otroka. Nekaj jih je bilo tudi takšnih, ki so si otroka želele, vendar so se zaradi partnerjevega pritiska odločile za splav. Spet druge dobijo dolgo pričakovano službo, ki je noseče ne bi mogle obdržati. Zanosijo lahko tudi doječe matere, ki ne uporabljajo zaščite. Dojenje ni kontracepcija, saj imajo lahko ob tem ovulatorne menstrualne cikluse. Nekatere zanosijo že ob prvem takem dogodku. Ker dojijo, nimajo dodatno povečanih dojk in jutranjih slabosti, zato svojo nosečnost ugotovijo šele, ko opazijo rastoči trebuh. Ker že imajo majhnega otroka, se pogosto odločijo za prekinitev.


Očitno ima tudi moški nekaj besede pri tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Blop ()

dice7 ::

Pa je splaval tist mit o neodgovornih mladostnicah ki bi cele dneve samo zurale in se dol dajale

Pithlit ::

videc je izjavil:

prevezava jačnikov je tudi ena možnost. Saj podpiramo enakopravnost, ne?

Je. In ženske se tudi odločajo za to.

Sam je hec ko nekateri tukaj tumpajo da ženske _morajo_ jemat tabletke zato da _oni_ lahko seksajo brez kondoma. Tisti ki imamo še nekaj pameti pa pravimo da naj se zaščiti tisti ki noče imet otroka, ostale pa naj pusti pri miru.

Torej, če tip noče imet otroka naj se odpove seksu, naj si natakne kondom, naj si da jajca odrezat... whatever works.
Če ženska noče imet otroka naj jemlje tabletke, nosi diafragmo, odstani jajčnike, maternico, whatever works.

Če en hoče, drugi pa noče... no game.

Ne more in ne sme pa eden od drugega zahtevat naj se kakorkoli zaščiti. No, kondom* je zaščita še pred parimi drugimi stvarmi, ne le 9 mesečnim parazitskim stanjem pa 18-letnimi preživninami... tko da, kondom je itak najpametnejša rešitev. Govorimo o nemonogamnih razmerjih. Na nivoju mož-žena (v kakršnikoli obliki) naj bi bil dogovor dovolj... vsaj meni je normalno da si partnerji v takšnih razmerjih morajo zaupat.

Seveda ni nobene škode če se za zaščito odločita oba. Kondom*+tabletka, recimo.

* - priznam da s tem 'hudičem' nimam izkušenj, tako da ne vem kakšno oviro dejansko predstavlja pri seksu. Imam pa grozen občutek da folk zelo pretirava pri jokanju o tem koliko slabši filing to je.
Life is as complicated as we make it...

Gejspodar ::

Pithlit ::

LOL... why not? A te združene narode sploh še kdo resno jemlje?
Life is as complicated as we make it...

SimplyMiha ::

Sam je hec ko nekateri tukaj tumpajo da ženske _morajo_ jemat tabletke zato da _oni_ lahko seksajo brez kondoma.

Tega nikjer ne vidim. Zakaj lažeš?

Pithlit ::

Pol si slep. Al pa nepismen.
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Imam pa grozen občutek da folk zelo pretirava pri jokanju o tem koliko slabši filing to je.


Ja no... mal je drgač prek gume al pa meso na meso. Itak pa ko se enkrat začne klasično jahanje ni več važn "filing", sam da masira tempo not, vüni, not, vüni...

Ni tako grozno tisto gumico met gor, razn če je premjhna. Ljudem se sam ne da poskrbet za osnovno zaščito. Za žensko je itak skor vseen. V glavnem, ko se guma zagreje na temperaturo telesa razlika ni več tako huda. Bilo bi pa fajn, če bi bile gumice cenej.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

SimplyMiha je izjavil:

Sam je hec ko nekateri tukaj tumpajo da ženske _morajo_ jemat tabletke zato da _oni_ lahko seksajo brez kondoma.

Tega nikjer ne vidim. Zakaj lažeš?


Seveda nekateri to napišemo, ima gospodična prav, ampak to samo zato ker so tabletke PLAČANE s strani VSAKEGA davkoplačevalca, kondomi pa ne... in dokler bo tako, bom pričakoval da se uporablja tisto kar že itak pavšalno plačujem, ko bodo kondomi na recept, pa mi je čisto vseeno :) Bom z veseljem dal kondom gor :)


To je kot da bi imel plačano kosilo vsak dan v gostilni, jaz bi pa hodil tja in si naročeval druge zadeve, kosilo pa pustil nedotaknjeno :) neekonomično!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mato989> To je kot da bi imel plačano kosilo vsak dan v gostilni, jaz bi pa hodil tja in si naročeval druge zadeve, kosilo pa pustil nedotaknjeno :) neekonomično!

A ti kr prpelem par vrečk kemoterapije?

Sej je plačana.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989> To je kot da bi imel plačano kosilo vsak dan v gostilni, jaz bi pa hodil tja in si naročeval druge zadeve, kosilo pa pustil nedotaknjeno :) neekonomično!

A ti kr prpelem par vrečk kemoterapije?

Sej je plačana.


Logika na vrhuncu, jaz kemoterapije ne rabim, medtem ko je substitut za kondom in nezaželjeno nosečnost nekaj kar plačujem in se ne uporablja....

Če bi pa moral it na kemoterapijo privat ker ne bi mogel dobit to kar plačujem al pa ker ena babnca ne bi hotla dat kemoterapije ki jo plačujem, bi se pa tudi zbunil zakaj to plačujem, ker je neekonomično.

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:


Logika na vrhuncu, jaz kemoterapije ne rabim,


Nekatere ženske pa tabletk ne rabijo.

Mato989 je izjavil:

medtem ko je substitut za kondom in nezaželjeno nosečnost nekaj kar plačujem in se ne uporablja....


Se uporablja, samo tapravo žensko moraš najt, če hočeš še ti direktno met kaj od tega. Zakonsko ti je ne bomo dodelili. Te pa podpiram pri boju za brezplačne kondome.

jype ::

Mato989> Logika na vrhuncu, jaz kemoterapije ne rabim, medtem ko je substitut za kondom in nezaželjeno nosečnost nekaj kar plačujem in se ne uporablja....

Kako je ne rabiš? Plačana je! Ziher jo rabiš! Stran mečeš dnar!

Moja partnerka tudi ne potrebuje kontracepcijskih tabletk in jih ne uporablja. Čemu bi jih morala? Ker jih ti plačuješ?

Mato989> Če bi pa moral it na kemoterapijo privat ker ne bi mogel dobit to kar plačujem al pa ker ena babnca ne bi hotla dat kemoterapije ki jo plačujem, bi se pa tudi zbunil zakaj to plačujem, ker je neekonomično.

Jasno. Ženske so tiste, ki so problematične, ti pa plačuješ za to.

Hkrati je pa očitno, da se ne zavedaš, da ne plačaš nobene neuporabljene kontracepcijske tabletke. Zelo slabo si premislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

next3steps ::

videc je izjavil:

next3steps je izjavil:

Zraven vazektomije še si ga daj malo skrajšati. Itak so ženske bolj zadovoljne z manjšimi.
Saj prevezava jačnikov je tudi ena možnost. Saj podpiramo enakopravnost, ne?

Ja sam si ti tisti, ki streljaš. Nisem še slišal, da bi žrtve metkov kdaj bile za zapahi, zato ker so si želele metka v sebi. Mogoče na psihiatriji ...

VolkD ::

Tisti, ki seksate, bi se počasi morali zavedati, da za vaše potešenje ni dovolj le vagina. Potrebujete celo žensko. In to zdravo. In k slednjemu v veliki meri spada tudi ne jemanje kemičnih pripravkov, ki rušijo ravnovesje hormonov v telesu.

Vsako drugačno razmišljanje je plod velikega egoizma. Ne glede na to, katero sredstvo je zastonj in katero ne. Ugotavljam namreč, da ste nekateri egoisti ne samo pri ljubezni temveč tudi pri denarju.

Aja,.. še nekaj. Komur je cena kondoma ovira za seks ...
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

Looooooka ::

Kdor je proti splavu naj se preseli v Afriko. Tud za debeluhe in alkoholike se vplačuje v blagajno. Tako, da se nimate v tole sploh vtikat. Če ste bli vi tako grdi in tako katoliško vzgojeni, da pri vas ni bilo možnosti eksperimentiranja, ki bi pripeljal do spolnega odnosa in nato v nosečnost(ki je problematična ravno zaradi cerkve, ki bi prepovedala vse od spolne vzgoje do zasronjskih kondomov), to še ne pomeni, da se ne more zgoditi komu drugemu.
Naslednja stvar. Pogled v smislu če nimajo za kondom naj ne seksajo je spet najmanj primitivna. Ljudje majo take in drugačne probleme pa jim pitje alkohola recimo ni prepovedano. Posledice teh dejanj čutijo tudi tisti, ki ne pijejo. In glej hudiča...še zmeraj se vplačuje tudi za vse te stvari.
Če se boste pa za vsakega nezaželenega otroka javili, zanj skrbeli in plačevali vse stroške nadaljnih 18 let potem je to druga zgodba. Do takrat je splav iz vidika davkoplačevalca precej cenejša rešitev problemov.
V posledice odraščanja v socialno problematičnih družinah, ki bi bile posledica takega ali drugačnega prepovedovanja oziroma siljenja v plačilo nečesa, kar sine morejo privoščiti pa splih še nismo prišli.
Hvala klincu, da lahko ženska prepreči nekaj v kar bi jo lahko drugače kdo od družinskih članov lahko prisilil(pa ne se slepit, da ste sposobni kontrolirati tudi to).

Aja paker sem ravno ta teden slišal izjavo Angelce Likovič. To babo je treba nekam zapret. Permanentno. Pa prepovedat, da sesploh še nariše v medijih. Primitivka zastarela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

VolkD ::

Looooooka je izjavil:

Pogled v smislu če nimajo za kondom naj ne seksajo je spet najmanj primitivna.

Tole si pa malo narobe razumel.
Koliko denarja si v zadnjem mesecu zapravil za pivo s prijatelji ? --- > to ti je pomembno!
Razmišljat o seksu in zavit v lekarno je pa pretežko ? --- > To pa itak ni moj problem..

Tako je bilo mišljeno. Ljudje s pomočjo denarja zadovoljujemo cel kup naših potreb. Cena kondoma še zdaleč ni tisto, kar bi nam v resnici kakorkoli ogrožalo standard, torej ne sme biti izgovor.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Berserker ::

Se strinjam da je splav osebna pravica in odločitev, pa vendar mislim, da se dosti ljudi odloči za splav, ker je država preprosto neprijazna do mladih družin in ker je otrok v Sloveniji prej strošek namesto investicija.

Unknown_001 ::

Berserker je izjavil:

Se strinjam da je splav osebna pravica in odločitev, pa vendar mislim, da se dosti ljudi odloči za splav, ker je država preprosto neprijazna do mladih družin in ker je otrok v Sloveniji prej strošek namesto investicija.


Splav ni pravica.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
34 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25456902 (50825) jype

Več podobnih tem