» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
35 / 43
»»

ZaphodBB ::

Kdor je proti splavu naj se preseli v Afriko. Tud za debeluhe in alkoholike se vplačuje v blagajno. Tako, da se nimate v tole sploh vtikat.

Kaj pa če ne bi na silo pobirali denarja ljudem tudi za debeluhe in alkoholike?

Aja paker sem ravno ta teden slišal izjavo Angelce Likovič. To babo je treba nekam zapret. Permanentno. Pa prepovedat, da sesploh še nariše v medijih. Primitivka zastarela.

Tako ja fojbirat jo je treba. Ker edino fojbiranje zagotavlja napredek. /s
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Kaj pa če ne bi na silo pobirali denarja ljudem tudi za debeluhe in alkoholike?


Problem je, ker ste proti tudi, če bi si ženske splav same plačevale.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

A. Smith ::

nevone je izjavil:

Kaj pa če ne bi na silo pobirali denarja ljudem tudi za debeluhe in alkoholike?


Problem je, ker ste proti tudi, če bi si ženske splav same plačevale.

o+ nevone


Mislim, da je izjemno malo takih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Pithlit ::

A. Smith je izjavil:

Mislim, da je izjemno malo takih.

Samo v tej temi jih je kar nekaj. Pa je tehnični forum.
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

Vsi bi radi pravice a nobene odgovornosti/dolžnosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Berserker ::

Edini razlog zakaj bi bil proti splavu je da imamo vse bolj staro prebivalstvo kar slabo vpliva na nadaljni razvoj in ekonomijo in splav na račun udobnega življenja zgolj povečuje problem, a potem je boljše da takšna oseba sploh nima otroka, kot pa da jih vzgaja v potencialne socialne probleme.

nevone ::

Mislim, da je izjemno malo takih.


Jaz pa mislim da večina. Večina jih je proti iz moralnih razlogov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

A. Smith ::

Če bi bila večina proti, potem splav v tej državi ne bi bil dovoljen. Pa je.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nevone ::

Če bi bila večina proti, potem splav v tej državi ne bi bil dovoljen. Pa je.


Večina tistih, ki je proti splavu, je proti iz moralnih razlogov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Shegevara ::

Ja tematika je težka, ker splav ni dovoljen v celoti ali nasprotno (prepovedan v celoti) . Dokler ženska nima pravice ubiti fetus tudi en dan pred porodom je splav le omejeno dopuščanje ubijanja, ki se ga lahko izvaja vse do določenega meseca nosečnosti odvisno od države do države.

Vse kar je vmes med popolno legalizacijo in popolno prepovedjo obstaja kot kompromis, kar je seveda lepo, še vedno pa vsak vztraja pri svojem. Vsak bo s svojim naborom definicij debatiral z nasprotno stranjo ampak prepričeval bo pa sam sebe.

nevone ::

Vse kar je vmes med popolno legalizacijo in popolno prepovedjo obstaja kot kompromis, kar je seveda lepo, še vedno pa vsak vztraja pri svojem.


Redki so, ki vztrajajo pri popolni legalizaciji, ker splava en mesec pred rojstvom otroka nihče ne dela prav z lahkim srcem. Tako, da iz strani, ki je proti prepovedi splava, sploh ni potreben kompromis, ker se s tem v večini strinjamo. Pri svojem vztrajajo zgolj tisti, ki so za popolno prepoved splava, ker je zanje uničenje zarodka od oploditve naprej nesprejemljivo dejanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Shegevara ::

nevone je izjavil:

Vse kar je vmes med popolno legalizacijo in popolno prepovedjo obstaja kot kompromis, kar je seveda lepo, še vedno pa vsak vztraja pri svojem.


Redki so, ki vztrajajo pri popolni legalizaciji, ker splava en mesec pred rojstvom otroka nihče ne dela prav z lahkim srcem. Tako, da iz strani, ki je proti prepovedi splava, sploh ni potreben kompromis, ker se s tem v večini strinjamo. Pri svojem vztrajajo zgolj tisti, ki so za popolno prepoved splava, ker je zanje uničenje zarodka od oploditve naprej nesprejemljivo dejanje.

o+ nevone


Hočem povedati, da ta kompromis ni tako oprimeljiv pojem, kot sta popolna legalizacija ali popolna prepoved.
Čustva splavašic me ne zanimajo, ker početja ne utemeljujejo s čustvi ampak z dejstvi, kot so "moje telo - moja izbira". TOREJ, glede na to, da tudi 1 dan pred rojstvom fetus nima pravice do življenja, ga lahko z isto logiko ubijejo pri 9 mesecih nosečnosti, kot pri 5ih naprimer in v obeh primerih še vseeno drži isti slogan.

Jaz bi pričakoval večjo konsistentnost vrednot. Spoštujem prav vsako pozicijo do splava, dokler je ta konsistentna z naborom vrednot.
Ena (meni osebno) zanimiva stvar, ki je morda ne razumem je ta preskok v mišljenju, ta nekonsistentnost vrednot, ko je osebi za fetus 5 mesecev razvoja povsem vseeno, kar pa je od tega trenutka dalje bližje rojstvu je pa kar naenkrat spet v ozemlju konzervativno-"nazadnjaške" miselne paradigme, češ, da ni več moralno odstraniti tujek iz telesa, ker se je že preveč razvil.

Cervantes ::

Sovražim vrednote.
Yours,
Grumpy

Po mnenju katoličanov imajo vrednote samo katoličani.
Mi ostali jih kajpa nimamo oz. so napačne.
Jeezus said so. Or did he?

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

Ti ne sovražiš vrednot, sovražiš vernike.

LovelyTruth ::

z isto logiko ubijejo pri 9 mesecih nosečnosti, kot pri 5ih naprimer in v obeh primerih še vseeno drži isti slogan.


Zanimivo bi bilo vedeti kakšen je procent žensk ki bi če ne bi bilo pritiska nazaj, zahtevale točno tako pravico?

Bi morala biti legalizacija popolna in brez restrikcij? Če hočeš lahko uničiš mesec pred rojstvom?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Ena (meni osebno) zanimiva stvar, ki je morda ne razumem je ta preskok v mišljenju, ta nekonsistentnost vrednot, ko je osebi za fetus 5 mesecev razvoja povsem vseeno, kar pa je od tega trenutka dalje bližje rojstvu je pa kar naenkrat spet v ozemlju konzervativno-"nazadnjaške" miselne paradigme, češ, da ni več moralno odstraniti tujek iz telesa, ker se je že preveč razvil.

Kako na to gleda vsak posameznik je povsem odprto. Z mejo, ki je določena se zgolj skušamo čim bolj približat nekemu stanju, ki kolikor toliko zadovoljivo rešuje te probleme glede na vse okoliščine. Tu ne gre zgolj za zadoščanje moralnega vidika.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Spajky ::

Jest npr. sem za osnovno pravico do splava, posebej če je medicinsko ali kriminološko pogojen, tudi po več kot sedanjem "dovoljenem cajtu" na račun zdravstvenega, vendar nikakor ne po 4.tem mesecu od zanostitve. Če so pogoji izpolnjeni, pač se lahko ženska o tem odloči v končni fazi, a bo šla v to.

Kontracepcija (npr.tabletke) naj bo na voljo po mnenju ginekologa tudi na račun osn.zdravstvenega, ni pa treba da je delna partecipacija krita iz dodatnega (zavarovalnica). se pač doplača v lekarni kot za nekatera zdravila, razen če je hormonska "terapija indicirana iz drugih razlogov in ne v namen kontracepcije (ja obstajajo tudi taki primeri). Saj tudi kondome je treba kupit in plačat!

Če se pa splav pojavlja v funkciji "kontracepcije" (nezaželeno dete/zarodek) zaradi moško/ženske neumnosti (pogost pojav!), pa naj ga plača ženska/njen tip delno sama (participacija!). Če je čakala celo tri mesece do skrajnega roka, naj ga pa plača v večini sama (poseg) in ne vse na račun nas vseh. Osn.pravica se s tem ne krati, pač pa samo pravica do total brezplačnega posega (na tuje stroške) omejena. Podobno naj bi veljalo samoplačnisko v celoti za tabletko Day after (kemični splav).

Če je folk tako neumen in neodgovoren (vzgoja!) ter zabit, naj ne misli, da bi posledice tega kar vsevprek socializirali (oni veselo fukali+
njihov užitek, mi pa plačevali kaj?) ...

Če si otrok ne želijo ali ne morejo privoščit, so morali o tem prej mislit. Obstaja tudi oralno zadovoljevanje, ni treba glih špricat tja not, kjer se lahko kaj "prime" :)) ...

Če jim pa njihov svetonazor odbija splav, pač naj se dete donosi, rodi, pa skrbi zanj; če to ne gre pa v posvojitev ...

uf, kakšne politizacije in kao zakonodajalske akrobacije se dogajajo okrog tega, popolnoma brez potrebe IMHO ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jype ::

Spajky> Če si otrok ne želijo ali ne morejo privoščit, so morali o tem prej mislit.

In ker so neumni in neodgovorni je posledično treba potencialno kaznovat bodočega otroka, družbi pa obesit znatno višje stroške? Komu, natanko, naj bi to koristilo? Izučilo naj bi neumne in neodgovorne? Meni se zdi ta šola predraga - pa ne za starše, za družbo.

Spajky> Če jim pa njihov svetonazor odbija splav, pač naj se dete donosi, rodi, pa skrbi zanj; če to ne gre pa v posvojitev ...

IMO je ves smisel javnega zdravstva v tem, da zniža stroške negativnih posledic bolezni in drugih groženj zdravju, ampak ne za posameznika, temveč za družbo. Tam, kjer javnega zdravstva nimajo, so stroški bistveno višji, tako za posameznika, kot za družbo, drži pa, da si tisti, ki trenutno niso bolni, lahko domišljajo, da so se poceni izmazali (pa to seveda ni res, ker še vedno plačujejo višjo ceno kot bi jo v mnmogih sistemih javnega zdravstva).

Pithlit ::

Shegevara je izjavil:

Dokler ženska nima pravice ubiti fetus tudi en dan pred porodom je splav le omejeno dopuščanje ubijanja, ki se ga lahko izvaja vse do določenega meseca nosečnosti odvisno od države do države.

Še dobro da ni mogoče govoriti o ubijanju, kajne?

Ker če se spuščamo na tak nivo... kolk jih šele ti pobiješ vsakič ko greš na zmenek z Desanko.

Shegevara je izjavil:

ga lahko z isto logiko ubijejo pri 9 mesecih nosečnosti, kot pri 5ih naprimer in v obeh primerih še vseeno drži isti slogan.

Kakih 5 mesecev? Iz kje vlečete te cifre?!? Pri 5. mesecih načeloma že lahko govorimo o otroku... ima celo minimalne možnosti preživetja izven maternice.

Pri 5. mesecih _nihče_ ne dela splava... razen če je povsem jasno da mati ne bi preživela nosečnosti. Pa še potem se največkrat naredi carski in se otroka skuša rešit z inkubatorjem (kolk bo prizadet takrat praktično nikogar ne zanima).
Life is as complicated as we make it...

ohnowhy ::

Pithlit je izjavil:

Ker če se spuščamo na tak nivo... kolk jih šele ti pobiješ vsakič ko greš na zmenek z Desanko.

Potem smo vsi moški izvajalci genocida potencialnega giga naroda (čeprav se menda spermiji ločijo po vlogi v procesu oplojevanja, namreč, pri vsaki ejakulaciji gre za nekje od 50 do 1500 mio spermijev) v vsakem posamičnem primeru (to zdaj še pomnoži s x365x60, recimo). 8-O

Samo seme še ni fetus, saj tudi jajčece samo še ni, ampak raje preveri te definicije vsaj pri resnih (modernih) biologih... :D

Ženske ste morda malo bolj usmiljene, jih (pač po takšni paralelni interpretaciji) pobijete samo kakšne petsto (40x12-2) vsaka.

Tako, da, ko boste moške fojbirale, če enega samega plodnega pustite, ste ga spet najebale :))

SimplyMiha ::

nevone ::

SimplyMiha je izjavil:

Neonaticide @ Wikipedia


Tega ne moreš primerjat s splavom, lahko pa rečeš, da je to še eden od razlogov, da se splav ne demonizira, ker je veliko bolj human kot detomor.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Pithlit ::

ohnowhy je izjavil:

Tako, da, ko boste moške fojbirale, če enega samega plodnega pustite, ste ga spet najebale :))

Zakaj bi fojbirale kogarkoli?
Life is as complicated as we make it...

stjan ::

Glede na to da se kot kaže miselno vračamo v mračni srednji vek, ne bo več dolgo da bo splav prepovedan.
Z enim referendumom smo to že potrdili.

Glede splava bi morali zadeve vseeno malo zaostriti.

Brezplačen naj bo za primer posilstva, ali pa če se ugotovi poškodbe zarodka, mogoče še v primeru mlajših deklic, ki se jim je pač "zgodil" otrok, potem se pa velikodušnost naj konča.

Pri tisti ki splavarijo bolj pogosto pa naj bo poseg plačljiv, vsaka šola pač nekaj stane.
Pri tistih res revnih, ki jim bog podarja otroke in same ne morejo plačati splava, se 1. splav opravi brezplačno, nato pa se babo sterilizira, kot se izvaja pri potepuških živalih. Če v 21 stoletju bab ni sposobna najti primerne zaščite ji je potrebno trajno pomagati.
V bistvu ima Jure prav, otroci revežev niso problem staršev, temveč družbe, zato bi morali preprečiti da reveži producirajo reveže.

Se bere to nazadnjaško, mogoče, samo danes so ljudje zmeraj manj odgovorni do družbe in svojih otrok, otroci se delajo samo zato, ker je to družbeno primerno in ker imajo drugi otroke, nihče pa se ne vpraša ali si sploh želi otroka in bo zanj skrbel celo življenje.
Hujši smo od podgan, ker one vsaj regulirajo število, človek pa se plodi kot kobilice, ki uničujejo vse okrog sebe.

Shegevara ::

nevone je izjavil:


Kako na to gleda vsak posameznik je povsem odprto. Z mejo, ki je določena se zgolj skušamo čim bolj približat nekemu stanju, ki kolikor toliko zadovoljivo rešuje te probleme glede na vse okoliščine. Tu ne gre zgolj za zadoščanje moralnega vidika.

o+ nevone


Če to stanje ne zadošča tvojega moralnega vidika, kaj bi ga pa?
Tukaj mene zanima samo moralni vidik. Kakšna morala narekuje ubijanje pri (recimo) 5ih mesecih in nasprotuje ubijanju pri 6ih mesecih recimo?
Eno so moralni razlogi za splav, kot so posilstvo, ogroženo življenje matere in dedne napake, te razlogi opravičujejo splav, mene samo zanima, zakaj ga potem časovno omejujemo? Nasprotniki bodo proti pa če bo splav pri 2 ali pa pri 9 mesecih.

Pithlit je izjavil:


Kakih 5 mesecev? Iz kje vlečete te cifre?!? Pri 5. mesecih načeloma že lahko govorimo o otroku...


Podatek o mesecih razvoja sploh ni bistven. 3,4,5,6 mesecev, meni je vseeno. Omejitev obstaja in kot kaže, so nekateri mnenja, da lahko kar tako čez noč za fetus kar naenkrat "govorimo o otroku" glede na neke arbitrarne kriterije, ki moralno nimajo nikakršnega smisla.

Pithlit ::

stjan je izjavil:

nato pa se babo sterilizira, kot se izvaja pri potepuških živalih.

Še dobro da je baba kriva. Pa da se jo enači s potepuško živaljo. Zakaj pa ne bi deca kastriral? A veš, tko kot potepuške živali.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Shegevara je izjavil:

Podatek o mesecih razvoja sploh ni bistven. 3,4,5,6 mesecev, meni je vseeno

Če je tebi vseeno to še nič ne pomeni. Podatek je zelo bistven.

Splav se lahko opravlja dokler plod nima možnosti preživeti izven maternice. Ko je plod zmožen preživeti izven maternice pa se izvaja porod.

Shegevara je izjavil:

glede na neke arbitrarne kriterije, ki moralno nimajo nikakršnega smisla.

Seveda imajo smisel. Če si ti nesposoben to dojet je pa drug problem. Beri zgoraj.

Bi raje da se 'splav' izvaja s carskim rezom pa plod pusti da odmre izven maternice? Dejte se mal podučit o razvoju plada preden gluposti govorite, kot je una cvetka da je vsaka ženska že ob svojem rojstvu avtomatično kar mama. Al pa uno da je jačece že kar otrok.
Life is as complicated as we make it...

ZaphodBB ::

Večina tistih, ki je proti splavu, je proti iz moralnih razlogov.

Zelo lepo od tebe, da se poslužuješ povsem nepreverljivih in nedokazljivih trditev in jih poskušaš prodati kot argumente. Sedi 1.

To lahko smatram kot kapitulacijo, ker če bi imela kakšen soliden argument se ne bi posluževala slamnatih mož.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Če to stanje ne zadošča tvojega moralnega vidika, kaj bi ga pa?

Moj moralni vidik mi itak narekuje, da je v teh primerih bolje preventiva kot kurativa. Lahko pa razumem, da se človek včasih znajde v precepu med moralo in lastnimi zmožnostmi. Preprosto nismo v vseh trenutkih in vseh situacijah zmožni idelano postopati. Zato je precej bolje, da so za takšne situacije na razpolago izhodi, za katere smatraš, da ti bolj ustrezajo.

Tukaj mene zanima samo moralni vidik.

Lahko da, ampak s tem ne moreš zajeti celotne slike.

Kakšna morala narekuje ubijanje pri (recimo) 5ih mesecih in nasprotuje ubijanju pri 6ih mesecih recimo?

Postavi se samo tehnična meja, pri kateri se smatra, da nekaj stvari rešuje in hkrati ničesar bistveno ne poslabša. Z moralo je pa tako, da nam preživetveni nagon narekuje, da se življenje skuša ohranjat in zato je splav nezaželjen. Ampak človek na tej stopnji razvoja bi že moral razumeti, da ta pritisk narave lahko nekoliko zanemarimo in kljub temu preživimo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Spajky ::

jype je izjavil:

...ker so neumni in neodgovorni je posledično treba potencialno kaznovat bodočega otroka, družbi pa obesit znatno višje stroške? Komu, natanko, naj bi to koristilo? Izučilo naj bi neumne in neodgovorne? Meni se zdi ta šola predraga - pa ne za starše, za družbo.
Če se politika zastonjkarske "kontracepcije" v obliki "zastonjskega" splava nezaželenega zarodka nadaljuje, je to samo potuha neodgovornim pohotnežem. Tudi naslednji zarodek bo potem spet problem v nadaljevanju in strošek za družbo ...

To me malce spominja na en klic na pomoč preko Tednika, ko sta dva brez najosnovnejših možnosti in službe že pri prvem otroku, potem napravila še dva nadalje v par letih, ker se ljubita seveda. Res ljubezen (zadetost, norost) je slepa. Pa ne bi bilo treba zbirat osnovnih sredstev, bi blo bolje zbrat za partecipacijo za splav že prej (ali vazektonomijo) ... pa tile otroci bodo "hendikepirani" večino življenja, saj od ljubezni in zraka se ne da živet in je verjetnost, da bodo še dosti let na grbi države ...

Nič ni lepšega kot fukat do onemoglosti, za otroke/take familije pa naj skrbijo drugi (država, Karitas, rdeči križ etc.)...

Nekateri bi pa skrajno/zadnjo možnost splava kar ukinili IMHO, to pa ne gre (omejit malce ne škodi preko posrednih ukrepov) ... Saj baje otrok ne pride v stilu : Fant me je poljubil, ali sem noseča :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pithlit ::

nevone je izjavil:

Ampak človek na tej stopnji razvoja bi že moral razumeti, da ta pritisk narave lahko nekoliko zanemarimo in kljub temu preživimo.

Če pa trpi slovenska nataliteta no!

Se mi ob tem poraja vprašanje... a prepovemo splav samo avtohtonim slovenkam (takim ki lahko za 5-10 generacij nazaj pokažejo družinsko drevo)? Edino smiselno če se nam gre za nataliteto. Arijska rasa überalles! Al prepovemo splav vsem tistim ki imajo slovensko državljanstvo (pa čeprav so rojene v Bosni)? Kaj pa vsem unim ki so rojene v Sloveniji? To ni tolk smiselno. Še šarenke niso zaželjene v Soči (niti tiste z rodovnikom)!

No, lahko ga avtohtonim slovenkam prepovemo, za priseljenke pa zapovemo. Da se drhal ne bo množila. Tko nekak. Za ziher ga lahko zapovemo še vsem ki niso katoliške vere (ne glede na rodovnik). Pa mogoče še uvedemo zakon da je edina prava družina tista kjer oba starša lahko dokažeta da sta avtohtona mož in žena... pa obvezno imata 3 (ali več) otroke. Za nataliteto se gre!
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

ZaphodBB je izjavil:

Večina tistih, ki je proti splavu, je proti iz moralnih razlogov.

Zelo lepo od tebe, da se poslužuješ povsem nepreverljivih in nedokazljivih trditev in jih poskušaš prodati kot argumente. Sedi 1.

To lahko smatram kot kapitulacijo, ker če bi imela kakšen soliden argument se ne bi posluževala slamnatih mož.


Če bi bil ti intelektualno pošten, sedaj ne bi tega izjavil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

Tu sploh ne gre za nataliteto, pač pa za pristna človeška življenja.

Pithlit ::

Spajky je izjavil:

To me malce spominja na en klic na pomoč preko Tednika, ko sta dva brez najosnovnejših možnosti in službe že pri prvem otroku, potem napravila še dva nadalje v par letih, ker se ljubita seveda. Res ljubezen (zadetost, norost) je slepa. Pa ne bi bilo treba zbirat osnovnih sredstev, bi blo bolje zbrat za partecipacijo za splav že prej (ali vazektonomijo) ... pa tile otroci bodo "hendikepirani" večino življenja, saj od ljubezni in zraka se ne da živet in je verjetnost, da bodo še dosti let na grbi države ...

Zanimivo da te to moti. Splav bi to seveda rešil. Pa kondom tudi. Pa tabletka tudi. Sam prepovedat katolibanom vmešavanje v življenja ljudi.

Vidiš, to bi rešilo en kup stvari. Ko bi ti s prižnice nehal tumpat kolk je kontarepcija eden največjih grehov. Pa kolk je splav eden največjih grehov. Pa kolk moraš njim 'darovat' namesto da bi za svoje otroke imel.

Ne, sej problem je bolj kompleksen (veliko bolj)... ampak za štart bi blo res fajn ko bi se religije nehale mešat v življenja ljudi.

nevone je izjavil:

Če bi bil ti intelektualno pošten, sedaj ne bi tega izjavil.

Saj ni. Je bil... v drugih temah je... ampak v tej je njegova moškost preveč ogrožena.

SimplyMiha je izjavil:

Tu sploh ne gre za nataliteto, pač pa za pristna človeška življenja.

Res je. Ampak nataliteta je bila že večkrat omenjena. Tudi to kdaj približno plod postane človek. Pa se še kar prerekamo okol tistega skupka celic... pa si neke absurdne številke izmišljujemo in neke ekstremne slikce limamo (izključno za shock value).

Včasih začnem zaradi tega s sarkazmom opletat.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Shegevara ::

Pithlit je izjavil:


Splav se lahko opravlja dokler plod nima možnosti preživeti izven maternice. Ko je plod zmožen preživeti izven maternice pa se izvaja porod.


Zakaj ravno v tem trenutku dovoljujemo splav, kasneje pa ne? Saj ne rečem, je praktičen kompromis, nima pa smisla, da se to stanje razvoja fetusa določa kot nek objektivni dokaz za nelegitimnost splava v kasnejši stopnji razvoja, kaj šele, da bi to bil kakršenkoli moralen princip.
Če bi recimo v prihodnosti razvili tehnologijo v medicini do te mere, da lahko fetus preživi že po enem mesecu izven maternice, bomo prepovedali splav po enem mesecu? Kaj pa, če bi lahko preživel že po treh tednih? 2 dni? Itd...

nevone>Postavi se samo tehnična meja, pri kateri se smatra, da nekaj stvari rešuje in hkrati ničesar bistveno ne poslabša.


Bolj podrobno me zanima, kaj je ta tehnična meja, katere stvari se rešuje? itd...

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Pithlit je izjavil:

... Sam prepovedat katolibanom vmešavanje v življenja ljudi.... ampak za štart bi blo res fajn ko bi se religije nehale mešat v življenja ljudi.
Drži zelo, podpiram, samo gre za moč in vpliv in posredno denar. Vedno ista pesem že vsaj stoletja in tega ne bo tako hitro konec. Prej je bilo jim lažje to počet, ker je bil folk neizobražen, danes težje. Zato pa tak fuss okoli teh stvari, ker jih folk čedalje manj šljivi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Cervantes ::

Shegevara je izjavil:

Ti ne sovražiš vrednot, sovražiš vernike.

Halo?
Ve!iko mojih prijateljev in žlahte je (no, bolj ali manj) vernih.
In, bogme, jih ne sovražim.
Sploh pa, "vrednote" so tisto, kar folk po nepotrebnem razdvaja.
Vsaj tako mi je povedal Grumpy Smurf.
>:D

Shegevara ::

Cervantes je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Ti ne sovražiš vrednot, sovražiš vernike.

Halo?
Ve!iko mojih prijateljev in žlahte je (no, bolj ali manj) vernih.
In, bogme, jih ne sovražim.
Sploh pa, "vrednote" so tisto, kar folk po nepotrebnem razdvaja.
Vsaj tako mi je povedal Grumpy Smurf.
>:D

no, če imaš toliko prijateljev z drugačnimi vrednotami, vas očitno preveč ne razdvajajo.

SimplyMiha ::

Pithlit je izjavil:

Res je. Ampak nataliteta je bila že večkrat omenjena. Tudi to kdaj približno plod postane človek. Pa se še kar prerekamo okol tistega skupka celic... pa si neke absurdne številke izmišljujemo in neke ekstremne slikce limamo (izključno za shock value).

Včasih začnem zaradi tega s sarkazmom opletat.

Takole reciva: nataliteta ni motivacija za to debato, pač pa le ena od številnih stvari, na katere vpliva splav. Folk, ki se prereka okrog te teme, se čestokrat preveč obeša na manj relevantne točke, medtem ko zanemarja oziroma razvrednotuje bistveno točko: vpliv na človeško življenje.

Žagamo vejo pod sabo in pametujemo okrog razgleda.

Cervantes ::

Shegevara je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Ti ne sovražiš vrednot, sovražiš vernike.

Halo?
Ve!iko mojih prijateljev in žlahte je (no, bolj ali manj) vernih.
In, bogme, jih ne sovražim.
Sploh pa, "vrednote" so tisto, kar folk po nepotrebnem razdvaja.
Vsaj tako mi je povedal Grumpy Smurf.
>:D

no, če imaš toliko prijateljev z drugačnimi vrednotami, vas očitno preveč ne razdvajajo.

Hvalabogu.
Zakaj se potemtakem to dogaja v tej temi?

Shegevara ::

Cervantes je izjavil:


Zakaj se potemtakem to dogaja v tej temi?


Ker vsak vztraja, da ima svoj prav. In prav je, da imamo svobodo, da se izražamo.

nevone ::

Bolj podrobno me zanima, kaj je ta tehnična meja, katere stvari se rešuje? itd...


Rešuje se napake, ki jih človek lahko naredi ali se mu pripetijo. Čemu bi nekoga silili v starševstvo, če ga ta že vnaprej zavrača? To je neke vrste sadizem.

Če bi ti enkrat živel v družini, v kateri bi ti eden od staršev ali pa kar oba stalno dajala vedeti, da si jima samo v breme, bi morda razumel, da nezaželjeni otroci niso neka humana pridobitev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

Breme? Obstajajo družine, ki živijo od otroških dodatkov. Prej so starši breme (največkrat odvisniki).

nevone ::

Breme? Obstajajo družine, ki živijo od otroških dodatkov. Prej so starši breme (največkrat odvisniki).


Ni vse v denarju.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

A, čustveno breme? Bi rekel, da so starši precej večje breme otroku kot nasprotno.

Bi rekel, da ti "starši" samo iščejo izgovor za svoje nezadovoljstvo. Obstaja ogromno število zadovoljnih staršev, ki so otroku navkljub ohranili aktiven življenjski slog. Če se mama/ata preobrazi v godrnjajočo copato, nikakor ni kriv otrok!

nevone ::

A, čustveno breme? Bi rekel, da so starši precej večje breme otroku kot nasprotno.

Sploh če jim je otrok v breme.

Bi rekel, da ti "starši" samo iščejo izgovor za svoje nezadovoljstvo. Obstaja ogromno število zadovoljnih staršev, ki so otroku navkljub ohranili aktiven življenjski slog. Če se mama/ata preobrazi v godrnjajočo copato, nikakor ni kriv otrok!

Zato je pa še toliko bolj pomembno, da bodočim staršem otrok ne vsiljujemo. Če so naredili napako ali se jim je zgodila nesreča, nima nobenega smisla preprečevati popravka te napake.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Shegevara ::

nevone je izjavil:

Bolj podrobno me zanima, kaj je ta tehnična meja, katere stvari se rešuje? itd...


Rešuje se napake, ki jih človek lahko naredi ali se mu pripetijo. Čemu bi nekoga silili v starševstvo, če ga ta že vnaprej zavrača? To je neke vrste sadizem.

Če bi ti enkrat živel v družini, v kateri bi ti eden od staršev ali pa kar oba stalno dajala vedeti, da si jima samo v breme, bi morda razumel, da nezaželjeni otroci niso neka humana pridobitev.

o+ nevone


Nezaželjeno starševstvo je družbeni problem. Zakaj potem ne ubijemo vsakega nedonošenčka, za katerega mama ne želi skrbeti? Če te prav razumem podpiraš splav v celoti vse do trenutka, ko se prereže popkovino? ali kaj?

nevone ::

Zakaj potem ne ubijemo vsakega nedonošenčka, za katerega mama ne želi skrbeti?

Ali bi ga morali? To kar sedaj izpostavljaš, je drugo vprašanje. Vprašanje splava je vprašanje odločitve bodočih staršev. Ne gre za to, da bi splave komu predpisovali, ampak da jih zgolj dopuščamo kot izbiro.

Če te prav razumem podpiraš splav v celoti vse do trenutka, ko se prereže popkovino? ali kaj?

Ne. Sem za "pravočasen" splav, če se le da, in se strinjam s trenutno ureditvijo glede splava v Sloveniji. Ne bi pa želela, da se splav onemogoči že od oploditve jajčeca naprej.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Pithlit ::

Shegevara je izjavil:

objektivni dokaz

Imaš boljši predlog?

Shegevara je izjavil:

Če bi recimo v prihodnosti razvili tehnologijo

Nekoč v prihodnosti sploh ne bo potrebe po maternici. Nezaželjene nosečnosti bodo praktično nične.

Shegevara je izjavil:

bomo prepovedali splav po enem mesecu?

Če se kot družba za to odločimo, seveda. Toliko bolj če se kot družba odločimo prevzeti odgovornost za tega otroka.

Shegevara je izjavil:

Kaj pa, če bi lahko preživel že po treh tednih? 2 dni? Itd...

Read above.
Life is as complicated as we make it...

ZaphodBB ::

Če bi bil ti intelektualno pošten, sedaj ne bi tega izjavil.

A bejž, jaz sem intelektualno nepošten ker ne verjamem, da znaš brati misli ljudem? Stay classy.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype
««
35 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25456914 (50837) jype

Več podobnih tem