» »

Ukradli iPhone 6 Plus

Ukradli iPhone 6 Plus

T-Mac ::

Pozdravljeni,

ukradli so telefon iPhone 6 Plus... Telefon je star par dni in se ni imel vkljuceno Find my iPhone... Preko operterja je blokirana samo cifra in prijava na policijo... Se da se kaj storiti, ker kakor vem na policiji ne vem koliko se bodo poglabljali s telefonom in ga iskali... Rad bi sam marsikaj naredil kar je seveda mozno? Kakrsenkoli nasvet dobrodosel in hvala...

Lp

Mavrik ::

Izklopljen Find my iPhone je grozna napaka.

Naredi še tole.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Simobil ima zavarovanje, kjer za par eur/mesec in z neko participacijo dobiš nov telefon.

Ampak žal zate prepozno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-Mac ::

Torej je vse v rokah policije in ce bo kaj naredila? Sem prebral hvala, torej kaj lahko storim prakticno nic...

Invictus ::

V bistvu lahko upaš da se bo kdo prijavil s tvojim telefonom na neko omrežje v EU, in da ima policija ter operaterji vse podatke o tvojem telefonu ... IMEI, in podobne cifre ... ki se seveda dajo spremeniti ...

Good luck ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-Mac ::

Ima ze kdo kake izkusnje s tem da je policija kaj nasla in ukrepala ce se je tista oseba ko je ukradla telefon prijavila na omrezje... Ker kolikor vidim imam sedaj zvezane roke in lahko samo cakam ce bo kaj...

Pa se neko dodatno vprasanje ce bi imel vklopljen find my iphone se res da blokirati napravo preko itunes-a icluda recimo? mogoce kdo ve kje se lahko pogleda ali je res tvoj telefon na black listi ukradenih ce sem ga prijavil policiji?

mitja73 ::

Policija ne bo iskala telefona, saj ne more pristopit do vseh ki imajo 6 Plus.
Največ lahko narediš sam ( bolha, ipd, ... ), saj tat običajno ne uporablja take robe ki jo je sam ukradel.

blackbfm ::

Pa saj policija ne isce fizicno telefona. Gledajo ce se prijavlja v omrezje in kontaktirajo lastnika sim,ki pa potem mora vrnit tel. Mam ene dva znanca ki sta nevede kupila ukraden tel, in to celo v trgovini, ga uporabljala par mescev, potem pa sta dobila klic iz policije.

qwertyy ::

Kako so ti ga pa ukradli? Kje?

hotwheels ::

Ja, če bi imel vklopljen Find My iPhone bi lahko videl njegovo lokacijo (če je prijavljen v mobilno omrežje ali wifi), oziroma njegovo zadnjo zabeleženo lokacijo (ko se je izpraznila baterija naprimer). Lahko bi ga tudi zaklenil. Tisti, ki ga je vkradel ne bi mogel praktično nič, tudi novega iOSa ne bi mogel naložit. In zakaj ni bil vključen Find My iPhone? Res me zanima razlog zakaj se nekdo odloči, da bo to izklopil?
Policija bo bolj malo naredla, šanse da ga dobiš nazaj pa so male, razen če je lopov res neumen.

Zgodovina sprememb…

WildChild ::

T-Mac je izjavil:

Ima ze kdo kake izkusnje s tem da je policija kaj nasla in ukrepala ce se je tista oseba ko je ukradla telefon prijavila na omrezje...


Moji ženi je bil pred približno dvema letoma odtujen telefon (Nokia E5). Po 5. minutah, ko sva opazila, da je odtujen sva šla na najbližjo policijsko postajo kjer so naredili zapisnik. Čez 7 mesecev po dogodku je prejela telefon. Namreč toliko časa je bilo potrebno, da ga je nekdo kupil preko bolhe in se prijavil v omrežje.
in da mood

Zgodovina sprememb…

Sami ::

T-Mac je izjavil:

Torej je vse v rokah policije in ce bo kaj naredila? Sem prebral hvala, torej kaj lahko storim prakticno nic...


Policija praktično nič ne bo naredila.

K vsakemu mobilnemu operaterju v Sloveniji pošlji zahtevo za sledenje mobilnega telefona. V tem primeru ga bo operater (od katerega sim kartico bo imel) izsledil in obvestil policijo. V kolikor pa bo telefon uporabljen izven Slovenije, pa nimaš kej :-(
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

strup121 ::

daj ne govori neumnosti. Noben operater razen tistega pri katerem ima OP naročnino nebo na njegovo željo sledil telefonu. Zaprosilo za sledenje mobilnega telefona bo policija poslala vsem operaterjem, ki si beležijo te podatka (vsi tega ne počnejo). Ko se telefon prične uporabljati operaterji o tem in o podatkih ki jih imajo obvestijo policijo.

Sami ::

strup121 je izjavil:

daj ne govori neumnosti. Noben operater razen tistega pri katerem ima OP naročnino nebo na njegovo željo sledil telefonu. Zaprosilo za sledenje mobilnega telefona bo policija poslala vsem operaterjem, ki si beležijo te podatka (vsi tega ne počnejo). Ko se telefon prične uporabljati operaterji o tem in o podatkih ki jih imajo obvestijo policijo.


Delam za mobilnega operaterja in vem kaj govorim. Na podlagi pisnega zahtevka ter policijskega zaposnika bo vsak operater pol leta sledil telefonu na prosilcevo željo.

In policija tega operaterjem ne bo sama poslala:-) zal je tako.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

strup121 ::

Sami je izjavil:

strup121 je izjavil:

daj ne govori neumnosti. Noben operater razen tistega pri katerem ima OP naročnino nebo na njegovo željo sledil telefonu. Zaprosilo za sledenje mobilnega telefona bo policija poslala vsem operaterjem, ki si beležijo te podatka (vsi tega ne počnejo). Ko se telefon prične uporabljati operaterji o tem in o podatkih ki jih imajo obvestijo policijo.


Delam za mobilnega operaterja in vem kaj govorim. Na podlagi pisnega zahtevka ter policijskega zaposnika bo vsak operater pol leta sledil telefonu na prosilcevo željo.

In policija tega operaterjem ne bo sama poslala:-) zal je tako.


Hmm... Na srečo temu ni tako, vsaj glede na to da ima policija že vsaj 3 mesece delujočo elektronsko bazo s katero generirajo zaprosila za posredovanje podatkov katera so po verifikaciji po elektronski pošti poslana mobilnim operaterjem. Pred uvedbo elektronske baze, so se pa mobilnim operaterjem pošiljali dopisi v fizični obliki. Prav tako je nedopustno in nezakonito da policija v prvem delu preiskave kaznivega dejanja, oškodovanca pošilja naokoli po operaterjih, da sami zbirajo podatke o morebitni uporabi.

Drugi problem v tvoji trditvi vidim v delu o policijskem zapisniku. Kaj pa če se zapisnik ni pisal? S čem potem lahko pride oškodovanec k operaterju?

Pustimo to da je takšno sledenje za katero oškodovanec zaprosi sam pri operaterjih, po mnenju informacijske pooblaščenke nezakonito. Moti me tudi navedena dolžina "sledenja". Nazadnje ko sem jaz bral je bilo takšno "sledenje" brez odredbe sodišča nezakonito. Policija lahko namreč zahteva podatke samo za obdobje za nazaj do datuma zaprosila saj lahko operaterji policiji posredujejo samo tiste podatke s katerimi že (v času prejema zaprosila) zakonito razpolagajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

Sami ::

strup121 je izjavil:

Sami je izjavil:

strup121 je izjavil:

daj ne govori neumnosti. Noben operater razen tistega pri katerem ima OP naročnino nebo na njegovo željo sledil telefonu. Zaprosilo za sledenje mobilnega telefona bo policija poslala vsem operaterjem, ki si beležijo te podatka (vsi tega ne počnejo). Ko se telefon prične uporabljati operaterji o tem in o podatkih ki jih imajo obvestijo policijo.


Delam za mobilnega operaterja in vem kaj govorim. Na podlagi pisnega zahtevka ter policijskega zaposnika bo vsak operater pol leta sledil telefonu na prosilcevo željo.

In policija tega operaterjem ne bo sama poslala:-) zal je tako.


Hmm... Na srečo temu ni tako, vsaj glede na to da ima policija že vsaj 3 mesece delujočo elektronsko bazo s katero generirajo zaprosila za posredovanje podatkov katera so po verifikaciji po elektronski pošti poslana mobilnim operaterjem. Pred uvedbo elektronske baze, so se pa mobilnim operaterjem pošiljali dopisi v fizični obliki. Prav tako je nedopustno in nezakonito da policija v prvem delu preiskave kaznivega dejanja, oškodovanca pošilja naokoli po operaterjih, da sami zbirajo podatke o morebitni uporabi.

Drugi problem v tvoji trditvi vidim v delu o policijskem zapisniku. Kaj pa če se zapisnik ni pisal? S čem potem lahko pride oškodovanec k operaterju?

Pustimo to da je takšno sledenje za katero oškodovanec zaprosi sam pri operaterjih, po mnenju informacijske pooblaščenke nezakonito. Moti me tudi navedena dolžina "sledenja". Nazadnje ko sem jaz bral je bilo takšno "sledenje" brez odredbe sodišča nezakonito. Policija lahko namreč zahteva podatke samo za obdobje za nazaj do datuma zaprosila saj lahko operaterji policiji posredujejo samo tiste podatke s katerimi že (v času prejema zaprosila) zakonito razpolagajo.


Z omenjeno tematiko se dnevno srečujem in je postopek Slovenskih operaterjev še vedno tak kot sem ga opisal. Torej, pisni dopis (osebni podatki, EMAI številka telefona, približen opis ter lokacija izgube oz. kraje) in policijski zapisnik.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heisenberg ::

če smem ukrasti malce temo...

kako pa na androidu nastavim, da mi najde lokacijo telefona? Kajti ko pritisnem, da zazvoni deluje, samo lokacije mi pa na zemljevidu ne najde. Verjetno imam na telefonu nekaj blokirano ali pa izklopljeno, samo ne najdem pa kaj. Imam pa OnePlus One z Cyanogenmod 11s.

Hvala

Apple ::

Verjetn mas izkopljen Location...
LP, Apple

strup121 ::

Sami je izjavil:


Z omenjeno tematiko se dnevno srečujem in je postopek Slovenskih operaterjev še vedno tak kot sem ga opisal. Torej, pisni dopis (osebni podatki, EMAI številka telefona, približen opis ter lokacija izgube oz. kraje) in policijski zapisnik.


Torej lahko na ta način uporabnik dobi tudi podatke o prometu katerih še policija ne dobi, saj eden od operaterjev teh podatkov zaradi sodbe ustavnega sodišča in mnenja informacijske pooblaščenke ne posreduje več, niti policiji. Očitno ima oškodovanec več pravic pri preiskovanju kaznivih dejanj kot policija sama :) Daleč smo prišli.

Sami ::

strup121 je izjavil:

Sami je izjavil:


Z omenjeno tematiko se dnevno srečujem in je postopek Slovenskih operaterjev še vedno tak kot sem ga opisal. Torej, pisni dopis (osebni podatki, EMAI številka telefona, približen opis ter lokacija izgube oz. kraje) in policijski zapisnik.


Torej lahko na ta način uporabnik dobi tudi podatke o prometu katerih še policija ne dobi, saj eden od operaterjev teh podatkov zaradi sodbe ustavnega sodišča in mnenja informacijske pooblaščenke ne posreduje več, niti policiji. Očitno ima oškodovanec več pravic pri preiskovanju kaznivih dejanj kot policija sama :) Daleč smo prišli.


Ne, kot sem napisal zgoraj, te podatki niso posredovani zaprositelju. V primeru prijave telefona v omrežje operaterja kateremu je uporabnik podal prošnjo za sledenje, operater obvesti policijo ki ukrepa dalje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

klinker ::

Pa kaj je tu nezakonitega, ce jst kot lastnik ukradene naprave dovolim sledenje?
In sem imel to izkusnjo ene 5 let nazaj, pa so mi na SiMobilu rekli da komot dajo sledit, rabil bi pa tudi zapisnik za prijavo na policiji. Se pa je takrat na sreco, ko sem nardil vezavo nekaj v sistemu zasustralo in mi vezave sploh niso vklopli, tako da sem fon spet lahko kupu za tisti 1€ in sem pol opustil vse.
V glavnem, takrat vem da so brez problema lahko sledili in izsledili fon.

strup121 ::

Sami je izjavil:

strup121 je izjavil:

Sami je izjavil:


Z omenjeno tematiko se dnevno srečujem in je postopek Slovenskih operaterjev še vedno tak kot sem ga opisal. Torej, pisni dopis (osebni podatki, EMAI številka telefona, približen opis ter lokacija izgube oz. kraje) in policijski zapisnik.


Torej lahko na ta način uporabnik dobi tudi podatke o prometu katerih še policija ne dobi, saj eden od operaterjev teh podatkov zaradi sodbe ustavnega sodišča in mnenja informacijske pooblaščenke ne posreduje več, niti policiji. Očitno ima oškodovanec več pravic pri preiskovanju kaznivih dejanj kot policija sama :) Daleč smo prišli.


Ne, kot sem napisal zgoraj, te podatki niso posredovani zaprositelju. V primeru prijave telefona v omrežje operaterja kateremu je uporabnik podal prošnjo za sledenje, operater obvesti policijo ki ukrepa dalje.


Aha, torej če oškodovanec zahteva podatke od operaterja le te pošljejo policiji, če pa policija zahteva podatke pa le to zahtevo zavrnejo sklicujoč se ne mnenje IP in sodbe US (en operater v RS ne posreduje podatkov policiji) iz tega lahko sklepam, da ima oškodovanec več pooblastil pri preiskovanju kaznivega dejanja.

Ni mi tudi jasno kako lahko oškodovanec od operaterja katerega ni uporabnik niti naročnik zahteva sledenje čeprav je to po mnenju IP nezakonito in je za to potrebna odredba sodišča. Očitno, se postopki razlikujejo od mesta do mesta. Je pa tu seveda na mestu drugo vprašanje, koliko zaprosilom za "sledenje" se odobri, zakaj se jih odobri iz zakaj se določene zavrne.

Nakako pa še vedno ne razumem, kako se lahko ukvarjaš z zaprosili za sledenje in trdiš da policija zaprosil ne daje, niti ne veš nič o elektronski izmenjavi podatkov med operaterji in policijo. Sam si razlagam to s tem da najverjetneje delaš na "šalterju" kjer dobivaš zaprosila samo od strank, o njih ne odločaš in jih samo posreduješ naprej pravni službi. Policija verjetno ne bo prišla s kupčkom zaprosil v roki in jih pustila pri okencu...

@klinker
ustavno sodišče je spremenilo zakonodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

klinker ::

Samo je neumno.
Ce jst dovolim sledit svoji ukradeni napravi, koji k se imajo za umesavat?!!

Sami ::

strup121 je izjavil:

Sami je izjavil:

strup121 je izjavil:

Sami je izjavil:


Z omenjeno tematiko se dnevno srečujem in je postopek Slovenskih operaterjev še vedno tak kot sem ga opisal. Torej, pisni dopis (osebni podatki, EMAI številka telefona, približen opis ter lokacija izgube oz. kraje) in policijski zapisnik.


Torej lahko na ta način uporabnik dobi tudi podatke o prometu katerih še policija ne dobi, saj eden od operaterjev teh podatkov zaradi sodbe ustavnega sodišča in mnenja informacijske pooblaščenke ne posreduje več, niti policiji. Očitno ima oškodovanec več pravic pri preiskovanju kaznivih dejanj kot policija sama :) Daleč smo prišli.


Ne, kot sem napisal zgoraj, te podatki niso posredovani zaprositelju. V primeru prijave telefona v omrežje operaterja kateremu je uporabnik podal prošnjo za sledenje, operater obvesti policijo ki ukrepa dalje.


Aha, torej če oškodovanec zahteva podatke od operaterja le te pošljejo policiji, če pa policija zahteva podatke pa le to zahtevo zavrnejo sklicujoč se ne mnenje IP in sodbe US (en operater v RS ne posreduje podatkov policiji) iz tega lahko sklepam, da ima oškodovanec več pooblastil pri preiskovanju kaznivega dejanja.

Ni mi tudi jasno kako lahko oškodovanec od operaterja katerega ni uporabnik niti naročnik zahteva sledenje čeprav je to po mnenju IP nezakonito in je za to potrebna odredba sodišča. Očitno, se postopki razlikujejo od mesta do mesta. Je pa tu seveda na mestu drugo vprašanje, koliko zaprosilom za "sledenje" se odobri, zakaj se jih odobri iz zakaj se določene zavrne.

Nakako pa še vedno ne razumem, kako se lahko ukvarjaš z zaprosili za sledenje in trdiš da policija zaprosil ne daje, niti ne veš nič o elektronski izmenjavi podatkov med operaterji in policijo. Sam si razlagam to s tem da najverjetneje delaš na "šalterju" kjer dobivaš zaprosila samo od strank, o njih ne odločaš in jih samo posreduješ naprej pravni službi. Policija verjetno ne bo prišla s kupčkom zaprosil v roki in jih pustila pri okencu...

@klinker
ustavno sodišče je spremenilo zakonodajo.


Ojoj...lahko je bit pameten ane :D...ne delam za šalterjem in vem kakšen je potek dela=)

Pokliči kakšnega operaterja in prašaj...naj ti kdo drug ponovno objasne postopek=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

strup121 ::

če sem prav razumel je problem v tem da mobilni operaterji nimajo pravne podlage za zbiranje takšnih podatkov, saj lahko podatke zbirajo samo v določenih primerih nato pa se morajo izbrisati. Če te zanima si lahko prebereš mnenje informacijske pooblaščenke https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

Sami ::

strup121 je izjavil:

če sem prav razumel je problem v tem da mobilni operaterji nimajo pravne podlage za zbiranje takšnih podatkov, saj lahko podatke zbirajo samo v določenih primerih nato pa se morajo izbrisati. Če te zanima si lahko prebereš mnenje informacijske pooblaščenke https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...


Me niti ne zanima, saj vem kakšen je postopek dela v praksi.

Operaterji pa si že nekaj časa ne izmenjujejo več podatkov kar se sledenja telefonov tiče, zato moraš prošnjo poslati k vsakemu operaterju ločeno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

strup121 ::

@sami
Ne jemlji tega osebno, samo pisal si da to policija ne dela kar seveda ni res. Niti ne veš nič o načinu izmenjave podatkov med policijo in operaterji. Trdiš da so postopki isti pri vseh operaterjih pa eden izmed njih tega ne počne niti za policijo. Govoriš o sledenju telefona pa je to dopustno samo na podlagi odredbe... Nevem no. O imenjavi podatkov med operaterji samimi pa nisem nikjer nič pisal ker to ni moja domena. Iz zgoraj navedenga sem pač potegnil zaključek, da o zaprosilih ne odločaš in si samo vmesni člen pri posredovanju teh zaprosil pravni službi. Edino tako delovno mesto ki mi je prišlo na pamet je pač delo na šalterju.


https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...
https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

Sami ::

strup121 je izjavil:

@sami
Ne jemlji tega osebno, samo pisal si da to policija ne dela kar seveda ni res. Niti ne veš nič o načinu izmenjave podatkov med policijo in operaterji. Trdiš da so postopki isti pri vseh operaterjih pa eden izmed njih tega ne počne niti za policijo. Govoriš o sledenju telefona pa je to dopustno samo na podlagi odredbe... Nevem no.


https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...
https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...


Ne jemljem tega osebno :D

Normalno, da obstaja izmenjava podatkov med operaterji.
Ne obstaja pa izmenjava podatkov kar se sledenja tiče in to že nekaj časa. Kot sem rekel operater v primeru prijave ukradenega telefona v omrežje obvesti policijo, ki postopa dalje.

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je postopek tak (praksa)....ti pa seveda lahko trdiš drugače. To je to.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

T-Mac ::

Odlozen je biu za par sekund v lokalu in je sel... Eno vprasanje, telefon sem imel zaklenjen s 4 mestno kodo kaj lahko naredi v tem primeru? Pa se to recimo da ne bi imel 4 mestne kode in vklopljen find my iphone bi blo v tem primeru izvedljivo da bi pac nekdo prisel notri ker ne bi bilo 4 mestne kode sel pod nastavitve izklopil fond my iphone? V tem primeru bi bil potem spet lahko samo izsledljiv ce bi se nekdo prijavil v nas omrezje in bi ga lahko dobili samo preko imei? Imam prav?

antireal ::

Ubistvu bi moral o tem razmišljati pred krajo. Verjetno od sedaj naprej boš (tako kot jaz:).

Tilen ::

Tudi, če bi mu uspelo ugotoviti kodo za odklep telefona, ne bi mogel deaktivirati funkcije find my phone. Apple je od iOS 7.1 naprej popolnoma onemogočil tudi factory reset brez iCloud gesla, tako da ima navaden gostilniški lopov zelo omejene možnosti. Ne more niti odstraniti računa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

blackbfm ::

če ne drugega ga lahko proda za rezervne dele


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izstop iz foruma, brisanje sporočil in profila?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71914 (954) opeter

policaj me popisal, in rekel da dobim položnico 200€, ali je blefiral ali ne

Oddelek: Na cesti
304435 (3490) Gandalfar
»

mladoletna oseba dolžna

Oddelek: Loža
122503 (1992) Ziga Dolhar
»

Snemanje policista v Sloveniji

Oddelek: Loža
4514725 (10905) toplakd
»

Kamerca za v avto/na motor

Oddelek: Loža
192184 (1645) Mesar

Več podobnih tem