» »

Windows 98 + fdisk + format problems...

Windows 98 + fdisk + format problems...

BigWhale ::

Banzai!

Eno tehnicno vprasanje... ... kaj naredi nic hudega sluteci uporabnik, ko se na eno masino na kateri je bil (bil ni ga vec, gone as in the wind) vcasih wink instalirat win98 in mora naresti particije na novo?

boot from CD, fdisk, brisanje Non-Dos particije.... To je to. Ostane se ena extended particija, brisanje le te ne uspe, ker se fdisk pritozi, da je gor narejen en logical drive. Odpravim se brisat logical drive. Ne uspe mi, ker pravi da NI logical drive-a na extended particiji. Damn. Kaj naj sedaj, AHA! finta... kaj ce bi naredil en logical drive in ga pobrisal. Ne morem, ker pravi da ni dovolj prostora.

In sedaj sem stuck z eno extended particijo, ki nicemur ne sluzi in zaseda prostor...

.. torej kaj mi je storiti?

rad bi nekaj v stilu fdisk /wipe_the_whole_bloody_partition_table

fdisk /mbr je cisto nekaj tretjega...

--
BigW!

ali3n ::

Mislim da je tako nekako: tam u fdisku je ena opcija - change logical drive... (neki tazga) - ki te prestavi na drugo particijo, da lahko delaš na njej...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ToniT ::

Uporabiš fdisk od linuxa oz. kakega drugega (samo tistega od win98 ne).

BigWhale ::

Alien, tisto je change physical drive, ki te prestavi na drug fizicni disk...


Vse kar lahko naredis je to, da se povelikopotrebis... Jaz sem vzel drugo masino... ampak to je ze druga zgodba...

--
BigW!

|Luka| ::

Men je v takih in drugacnih situacijah pomagal tale mini programcic xfdisk.
Lahko pobrises komplet partition table, svetujem pa ti da ne ustvarjas novih particij, ker traja za pop***** dolg;(( .

LP Lix

Lith ::

jaz uporabim disketo z orodji proizvajalca diska (npr. Western Digital), ki naredi ČISTO VSE... http://support.wdc.com/download/dlg/dlg... ali pa http://support.wdc.com/download/index.a...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s particijami

Oddelek: Operacijski sistemi
61326 (1244) ping
»

E: je izginil kdo bi vedel kam???

Oddelek: Pomoč in nasveti
221695 (1376) Keyser Soze
»

Gentoo in dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
211110 (971) moj_nick
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452358 (1729) BlackHole
»

extended dos particija...???wtf

Oddelek: Pomoč in nasveti
61115 (983) zile

Več podobnih tem