» »

Izlet v Trst iz Opčin...

Izlet v Trst iz Opčin...

drooer ::

Že nekaj časa se odločam za nedeljski izlet do Trsta. V časopisu sem našel da pelje tramvaj iz Opčin do Trsta pa me zanima kaj več... Kako priti do teh Občin, je možno kje v bližini tramvaja parkirati verjetno je kakšno parkirišče oz parkirna hiša? Zanima me tudi kakšne so cene(parkiranje, tramvaj) ? Ter seveda kaj se splača pogledati v Trstu?

Vaše izkušnje in predlogi dobrodošli

GTX970 ::

Do Opčine (Villa Opicina) greš lahko z vloakom, dalje tramvaj
http://m.slo-zeleznice.si/sl/potniki/tu...

http://www.svetinljudje.si/si/clanki.wl...
Tramvaj Opčine-Trst:
Vozi vsak dan na 20 minut z začetkom ob 7.11 uri s trga Oberdan in zadnjim povratkom ob 20.00 z Opčin.
Cena: Povratna vozovnica stane 1,20 EUR, velja vozovnica za avtobusni mestni promet, ki jo lahko kupimo v vsaki trafiki.



http://www.tramdeopcina.it/tram/pages/t...
Trieste - Villa Opicina Tram Line

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

LapD ::

Čez Fernetiče greš v Opčine in se pelješ naprej skozi mesto (smer Trst) ... ko greš mimo prve postaje tramvaja (bo kakšen parkiran, tako da ne zgrešiš) boš kmalu prišel do krožišča tam imaš na levi strani brezplačen parking. Potem greš peš nazaj do prve postaje, ali pa malo višje do druge, povratno karto kupiš na postaji. Žal je ta vožnja s starim tramvajem edina "dobra" izkušnja v Trstu. Lahko sicer spiješ kavo na piaci Unita ali pa poješ sendvič na pomolu Audace (sta si nasproti) potem pa kar nazaj s tramvajem do Opčin, greš dol ene dve postaji pred koncem (ko prideš na vrh hriba) tam je ena lepa sprehajalna pot. Še bolš pa narediš, če greš potem z avtom do Miramara ali pa prehodiš Rilkejevo pešpot (uradno sicer zaprto) do Devinskega gradu.
web&motion designer

fosil ::

V Trstu ne pozabit na legendarni Ponterosso, najbolj znan trg v bivši državi :))
Tako je!

matijadmin ::

fosil je izjavil:

V Trstu ne pozabit na legendarni Ponterosso, najbolj znan trg v bivši državi :))


Tam danes ni več nič zanimivega razen novega prekratkega mostu (Ponte Corto). Vukomprajev in raznih preprodajalcev skoraj ni več, ker ni več takšnega povpraševanja.

Obvezno si vzemi kakšen vodnik, ker je Trst lep.

one too many ::

Pred okoli 5 leti smo se s taborniki na koncu izleta spustili s tramvajom v Trst. Z nakupom kart je bil hec, na koncu smo ugotovili, da se jih kupi v baru na postaji. Kako je sedaj, ne vem, ker so vmes tramvaj nekaj obnavljali. Kakor smo ugotovili, je prvi jezik v vaseh nad Trstom slovenščina. Smo bili res presenečeni. Dobesedno vsak domačin je bil Slovenec! Namreč pričakoval bi 50/50 ali kaj takega.

Če te zanima arhitektura: link. Na Trst se sicer ne spoznam. Takrat smo se na hitro sprehodili in mi res ni bilo všeč. Je pa res, da je veliko mesto po 4 dneh gozda kar šok.

matijadmin ::

one too many je izjavil:

Pred okoli 5 leti smo se s taborniki na koncu izleta spustili s tramvajom v Trst. Z nakupom kart je bil hec, na koncu smo ugotovili, da se jih kupi v baru na postaji. Kako je sedaj, ne vem, ker so vmes tramvaj nekaj obnavljali. Kakor smo ugotovili, je prvi jezik v vaseh nad Trstom slovenščina. Smo bili res presenečeni. Dobesedno vsak domačin je bil Slovenec! Namreč pričakoval bi 50/50 ali kaj takega.

Če te zanima arhitektura: link. Na Trst se sicer ne spoznam. Takrat smo se na hitro sprehodili in mi res ni bilo všeč. Je pa res, da je veliko mesto po 4 dneh gozda kar šok.


Huh, nalimal si neke ameriške krace.

Trst ima na hribu Sv. Justa (San Giusto) ostanke rimskega templja in poselitve, ob vznožju pa amfiteatra. Prevladujoč arhitekturni slog je avstroogarski, torej neoklasicizem, art novo ... Imaš tudi kaj srednjeveškega, baročnega. Imaš lepe promenade, glede monumentalnosti pa ni kot španska mesta. Glede hrane je ponudba pestra. Če slediš instinktu in množicam domačinov ne zgrešiš veliko.

Ker se že omenja arhitekturo, je tam izjemno zanimivo Stalno slovensko gledališče, ki je delo Eda Mihevca: http://www.theatre-architecture.eu/si/d...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Švedskem odprli prvo elektrificirano cesto

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
207945 (4980) LeQuack
»

S kolesom na morje

Oddelek: Loža
71774 (1587) wini
»

Ogled Trsta - 2dni

Oddelek: Loža
253943 (3446) moj_nick
»

Kje pri Trstu je ESSEDI

Oddelek: Pomoč in nasveti
61081 (871) frikec()
»

Essedi

Oddelek: Kaj kupiti
61102 (952) misko

Več podobnih tem