» »

SCSI ultra 320

SCSI ultra 320

bbf ::

Pozdravljeni!
Rabil bi preverit in spucat manjši hribček serverskih diskov z 80 pinskim scsi vodilom. Nimam nič, samo diske in comp s PCI-X vodilom.
Kako bi najcenej prišel čez? Ima kdo za prodat / posodit, kar rabim?
Z Ultra160 adapterjem in 80->68 bi šlo? Kaj pa kabel in zaključetve?

Hvala za odgovore.

pegasus ::

Bi se še kaj našlo, moram pogledat. Imaš med pci-x sloti tudi kakega 5v ali samo 3.3v?

GTX970 ::

Nekaj takega:
http://tinyurl.com/l4r3jdv

oz boljše, linki iz Eu:
http://tinyurl.com/kjo9akg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bbf ::

> Imaš med pci-x sloti tudi kakega 5v ali samo 3.3v
hmm.. Precision T3400 TP412 plata. kaj pa vem..

aja, šele sedaj vidim, da imam PCI-E, ne PCI-X. Sorry za misinfo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbf ()

bbf ::

Ok, dobil sem Adaptec 2940UW kontroler, ki je single-ended Wide Ultra z možnostjo internal termination.
Vsi diski so U320 DLV, z opcijo forsirat jih na SE z jumperji. (st3146707lc, st373307lc, st373207lc, HUS103073FL3800 in HUS103014FL3800)
Na ebaju sem nabavil 80 na 68 pin adapter.
To naj bi delalo, ampak samo z 40MB/s - za sformatirat jih in prečekirat površino bo dovolj.
Kako je s terminiranjem? Diske bom pregledoval posamično - enega po enega - se pravi ne bodo v daisy chain. Je dovolj internal termination na kontrolerju oziroma ali moram imet kabel z zaključitvijo na diskovni strani? ali oboje? Tudi pri kratkem kablu in z diskom na koncu? active ali pasive termination?
Manjka mi samo še kabel in mogoče terminator.

Hvala za odgovore.

pegasus ::

Tudi diski morajo imeti jumperje za interno terminacijo. Preštudiraj jih.

bbf ::

Sem preštudiral. "LC and LW model drives do not have onboard terminators. Termination of the I/O lines must be provided for by the Host equipment designers or end users" za Segate, in "The WIDE LVD and SCA-2 LVD drives do not have the terminator on the drive,
so an external terminator is required" za Hitachi. Edino kar lahko najumpaš je Terminator power (za aktivne terminatore ??). Mogoče dam namesto terminatorja v daisy chain en disk ali Cdrom z internim terminatorjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miza, ki napove prihodnost - The Movie! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11318769 (12177) BigWhale
»

PCI 3,3V / 5V

Oddelek: Strojna oprema
5732 (642) mesoreznica
»

Pocenitev Opteronov

Oddelek: Novice / Procesorji
253648 (2685) Pyr0Beast
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241383 (1197) TribesMan
»

Serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
241690 (1316) Mr.B

Več podobnih tem