» »

Serial ATA

Serial ATA

smilyxx ::

Mene pa zanima, kdaj in če bo prišel ven. Koliko mislite da bo cena? Bodo še izdleovali ATA100/133
diske?




Lp
Save water.
drink beer.

borinho ::

LP neki cist izven Smiliyxx, dons sm dubu tvoj mejl, sam mas ocitno poln nabiralnik, ker ti nism mogu odpisat, tko da ce te LAN party zanima poklic 041350342

Lime ::

Serial ATA je že kar nekaj časa zunaj. Plat je že veliko, samo diskov je bolj malo za dobit (od 160GB naprej).

Mr.B ::

Razen , da reces , da imas serial ata disk v masini , ti nebo delal nic hitreje kot navaden ata disk. Pocakati je treba drugo generacijo serial ata diskov , da bos imel kaj prednosti , itak pa je ata 133 prehiter za pci vodilo , tako da nimas nobene prednosti. Prav tako pa so ata 100 diski , se vedno hitrejsi od ata 133 diskov
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Če imaš serial ATA že na plošči, nima veze s PCI vodilom. Tudi sicer pa imajo PCI 2.2 (64bit) propustnost 533MB/S.

Serial ATA 150MB/S
ATA133 133MB/s
ATA100 100MB/s

Mr.B ::

Lime in kateri čipset je to , ups bo šele prišel...
Do takrat pa še ni niti ata 133 diska , ki bi bil konstantno sposoben brati , kaj šele pisati saj s 100M.
PS pa čez kako leto tudi ne,.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

VIA KT400 (Bridge 533MB/s, SATA 150MB/s, ATA133)
SIS 648 (Bridge 1GB/s, SATA 150MB/s, ATA133)

Maxtor in IBM imata ATA133 diske. Ostali ne in jih tudi ne bodo imeli, ker se preusmerjajo na SATA.
Plato Asus P4S8X s čipovjem SIS648 imam že približno 2 meseca.

Mr.B ::

Pa poglejmo :
Greš sem ASUS P4S , klikneš na Link od chipseta , hm ja kje je tist 533MB/s + Link za SATA. Pa če malo pogledaš link , točno piše sledeče :
Flexible Serial ATA (optional)
PromiseŽ controller supports one ATA133 channel and two Serial ATA connectors , seveda je to povezava PCI !

Pa smo šli SIS čez , pa pojdimo na VIA :
Greš sem
Link , greš malo v podrobnosti link , pa spet piše Flexible Serial ATA (optional)
PromiseŽ controller supports one ATA133 and two serial ATA connectors . Še čipset kt400

Kakor sem gledal za Intla ,tudi nima SATA direkt.

HM , žal prvi standard je v en kurcu , diski niso nič hitrejši , v osnovi so isti. Počakati bo treba kako leto da se vpelje posodobljeni sandard , potem pa bo kaj novega , v osnovi pa je isto , razen da je kabel tanši , seveda pa nesmeš kaj preveč brcati v ohišje , da nebo sata konektor kam poletel, itd...V glavnem so hardversko to isti diski , le bolj priročen je kabel , zato pa niso nič hitrejši. Seveda burst rate pa je itak imaginarna vrednost pri diskih , ki se v realnosti pokaže en K.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Zdej pa res ne vem ali si slep ali pa ti angleščina dela težave.
SIS ima propustnost med bridgoma 1GB/s:
MuTIOL 1G technology Proprietary Interconnect between SiS648 and SiS963.SiS MuTIOL 1G deliver 1GB/s bandwidth

KT400 pa 533MB/S.
North/South Bridge
VIA V-Link@ 533MB/s

Pri ASUS P4S8X je SATA direktno na plati - propustnost 150MB/s. P4S8X je več modelov plat:
MB ASUS P4S8X/LAN (brez RAID, SATA, FIEWIRE, z LAN, SATA (opcija) ima predpripravo na plati, potrebuješ samo dodatni konektor za 15$)
MB ASUS P4S8X/LAN/SATA/1394 (brez RAID , s SATA, FIREWIRE in LAN)
MB ASUS P4S8X/LAN/SATA/1394/RAID (s SATA, RAID, Firewire in LAN)

Drugače pa se oglasi v Kranj in ti lahko plato ASUS P4S8X/LAN/SATA/1394/RAID in SATA konektor (na plati!!!, ne preko PCI) pokažem v živo.

KT400 ima prepustnost med bridgoma 533MB/s in tudi podporo za SATA. Primer je
Epox EP-8K9A2+.
Pa tudi, če bi bil SATA konektor na PCI vodilu (se tudi dobi SATA PCI adapter), bi bila lahko propustnost še vedno 150MB/s, saj je prepustnost PCI 2.2 vodila 533MB/s.
Je pa res, da sta SATA konektorja precej blizu PCI vodilom, ampak gre povezava preko Promise PDC20376 kontrolerja in ne preko PCI vodila.
Drugače pa si oglej manual (navodila) od P4S8X. Na strani 8 imaš lepo skicirane konektorje in ostalo (SATA konektorja sta med PCI vodili in RAID kontrolerjem)..
Še SATA diski:
MAXTOR DiamondMax Plus9 160GB
SEAGATE BARRACUDA SERIAL ATA V 80GB
SEAGATE BARRACUDA SERIAL ATA V 120GB

Da bo treba počakati kako leto?
Čez leto bo zunaj že SATA 2.0, ki ima propustnost 300MB/s.

In še ena slikica, kjer je SATA direktno na plati:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Gogo ::

@lime
Kje si kupil plato Asus P4S8X ? Kako se obnose v praksi, ker jo tudi sam gledam? Stabilnost, OC etc.
Thx.

Gogo
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Mr.B ::

Izračun Hitrosti PCI vodila je sledeča :
33.3MHz x 32 biti /8 = 133.3 MB/s

Kako pa sta severni in južni most med sabo povezana pa v tem primeru nima veze !!! In dodatni on board kontroler , deluje na PCI vodilu , in ti uzame en PCI slot .

Malo bo treba brati manj reklamnih opisov , pa bo !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Mr. B PCI vodila so že zdavnaj 64bitna in 66MHz in nosijo oznako 2.2. Če imaš pa Pentium I, potem pa imaš pravi izračun :D .
Propustnost med bridgoma pa je pomembna v vsakem primeru.
Dodatni SATA kotroler pa je seveda na PCI vodilu.



Plato sem kupil pri Comtronu - 46k SIT. Na začetku sem imel probleme z navijanjem. Če sem nastavil nastavitve procesorja na manual in spreminjal frekvenco vodila, se je računalnik resetiral sam od sebe. Z nadgradnjo biosa pa se je ta problem rešil. Imam P4 2.4@2.7 in PC deluje odlično. Od nadgradnje biosa niti ene same težave.

P4 2.4 (2700MHz)
1024MB RAM DDR 333 PC2700
ASUS P4S8X
Gainward GeForce2 MX400
2x 60GB Maxtor 7200

Zelo zadovoljen :D .

krho ::

Lime: Tudi sicer pa imajo PCI 2.2 (64bit) propustnost 533MB/S.
zadeva seveda drzi in ti imas na asusu 64bitno PCI vodilo ane. Ker ga KT400 oz. SIS648 podpirata?!

oglej si sliko

Drugace pa SATA kontrolerji NE obstajajo.Če imaš le tega na motherboardu, ti en čip dela pretvorbo iz ATA100/ATA133 na SATA.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Lime ::

Za 500$ raje ostanem na 32 bitih in enem procesorju :D. Čeprav mislim, da mora biti to že stara plata.
Na moji plati je PROMISE PDC20376 SATA 150 kontroler (2x SATA kanal in 1x IDE RAID kanal).

"Promise PDC20376 controller, 1 IDE RAID channel , 2 Serial ATA channels, supporting for ATA33/66/100/133 & RAID 0, 1, FastATA-2 with support for up to 2 ATAPI and 2 Serial ATA hard discs"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Mr.B ::

Lime , si pač en tistih , ki o osnovah recimo sedaj hardwera nimaš pojma. Ti si en tistih , ki bi mu lahko naredil tri predračune , z različnimi cenami za isto stvar , pa bi kupil srednjo varianto , da nebi glih neumen izpadel , .... DEj se nauči osnove Žal tvoje vodilo in kartica na 32 bitnem vodilu , pa poglej za koliko je daljši 64 bitni slot , ....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Drugače sem zaposlen v računalniški stroki že dolga leta.
In kje sem napisal, da 64 bitno vodilo ni daljše?

Mr.B ::

Lime , dej povej kje.
Sej veš samoinicializerana Anti Reklama , kje ljudje nesmejo kupovati računalnike , ker niti njihovim serviserjem ni jasno kaj delajo....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Serviser ravno nisem, delam pa izključno zase.

Talula ::

Mr. B, če tukaj kdo nima pojma, potem si to lahko edino ti.

Lime ::

Aja, pa firma posluje zelo uspešno. Dobiček nad pričakovanji.

Mr.B ::

Za lime-ta in ostale , če nimate kaj početi , vam pač ne morem pomagati. Slikca ki si jo Lime dal gor , je slikac 23bitnega PCI vodila , v kakršnikoli specifikaciji.

Sicer te je lahko kaj zmotilo s sledečo izjavo :
Unlike the 64-bit data bus option which requires a longer connector with an additional 32-bits of data signals, 64-bit addressing can be supported through the base 32-bit connector. Dual Address Cycles


Sicer za malo vašega razmišljanja , zakaj Atholon XP ali P4 in zakaj ne že prvi pentiumi niso označeni kot 64bitni......



Sicer pa LIME saj si sicer sam dokazal , da nimaš pojma , in zato ne delaš kje bolj konkretno.....Začni se učiti .....Drugače pa bodi malo bolj konkreten s svojimi dokazovanji , ..... , Mr. B PCI vodila so že zdavnaj 64bitna in 66MHz in nosijo oznako 2.2. , ta je sploh dobra , a si že slišal za PCI-X vodilo , ... Kako že pri Slo-techu rečejo , dej nauči se uporabljati google
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Kakšne veze ima sedaj tukaj slikica. Hočeš reči, da ne ločim med 32bit in 64bit pci vodilom ali kaj? Tudi če bi bil barvno slep, ne bi mogel zgrešiti.
Slikico sem dal gor, ker sem našel edino primerno, da pokažem, da obstajajo tudi SATA kontrolerji na PCI vodilu.
Obstajajo pa tudi vgrajeni na plati! Obstajajo pa tudi pretvorniki iz SATA v ATA.

Bolj konkreten? Kaj ti slike ne povedo dovolj?
In kakšne veze ima sedaj tukaj PCI-X vodilo? PCI-X vodilo je 64bitno vodilo s 3.3V, propustnost 1064MB/s, deluje na frekvenci do 133MHz, klasično 64bitno PCI vodilo pa je na 5V, propustnost 533MB/s, frekvenca 66MHz. Lahko bi ti omenil tudi PCI-X 2.0 vodilo, vendar je PCI 2.2 realnost, ki je vsem dosegljiva, PCI-X pa le redkim - finančno seveda!

Sam iz sebe delaš idiota. Vidim pa, da je moje pisanje obrodilo sadove, saj si zgoraj pisal, da je ATA vodilo prehitro za PCI vodilo in da ni čipsetov, ki bi to hitrost podpirali, sedaj pa že opisuješ PCI-X, ki je 10x hitrejši od ATA vodila. Priden, vidim da se učiš.

Talula ::

Joj Lime, pa kako se ti da ukvarjati s takšnimi tipi. Vsi vemo, da imaš prav.
Pa pusti že tega Mr.B, naj ima malo veselja.
Tud jaz vidim, da se je nekaj pa le naučil :D , kot moram priznati, tudi jaz.

Ne izgubljaj časa s trmastimi bedaki.

Lime ::

Aja, sedaj sem opazil še izjavo, da jaz ne delam nekje konkretno.

Delam, delam in to kat lastnik podjetja z 12 zaposlenimi. Ukvarjamo pa se izključno s prodajo podjetjem, ker se mi ne da ukvarjati z idioti, ki nimajo pojma in šarijo po svojih mašinah in ti potem nosijo zadeve na servis in ti uničujejo živce.
Raje prodam podjetju kakšnih 50 računalnikov in ostale opreme, pokasiram nekaj milijonov in še naslednjih nekaj let skrbim za servis v takšnem podjetju in še tukaj zaslužim nekaj milijonov.

Mr.B ::

Korak za korakom :

" Kakšne veze ima sedaj tukaj slikica. Hočeš reči, da ne ločim med 32bit in 64bit pci vodilom ali kaj? Tudi če bi bil barvno slep, ne bi mogel zgrešiti.Slikico sem dal gor, ker sem našel edino primerno, da pokažem, da obstajajo tudi SATA kontrolerji na PCI vodilu.
Obstajajo pa tudi vgrajeni na plati! Obstajajo pa tudi pretvorniki iz SATA v ATA.
Bolj konkreten? Kaj ti slike ne povedo dovolj? "
Zgoraj je slika 5 V 32bitnega PCI vodila , če se učiš iz slikic evo ti na slikci razlika med 32 bitnim in 64 bitnim vodilom : http://www.baber.com/baber/411/tyan_s26...

Prvi odgovor na idiota .... Lime

"
In kakšne veze ima sedaj tukaj PCI-X vodilo? PCI-X vodilo je 64bitno vodilo s 3.3V, propustnost 1064MB/s, deluje na frekvenci do 133MHz, klasično 64bitno PCI vodilo pa je na 5V, propustnost 533MB/s, frekvenca 66MHz. Lahko bi ti omenil tudi PCI-X 2.0 vodilo, vendar je PCI 2.2 realnost, ki je vsem dosegljiva, PCI-X pa le redkim - finančno seveda!
"
Sicer nk , ampak le zakaj ga pa uporabljajo ? recimo konkretni RAID kontrolerji.

"
Sam iz sebe delaš idiota. Vidim pa, da je moje pisanje obrodilo sadove, saj si zgoraj pisal, da je ATA vodilo prehitro za PCI vodilo in da ni čipsetov, ki bi to hitrost podpirali, sedaj pa že opisuješ PCI-X, ki je 10x hitrejši od ATA vodila. Priden, vidim da se učiš.
"
Kot prvo , če bi obstajal ATA disk , ki bi v laboratoriju dosegal konstantni read prenos 133MB/s , bi pomenilo kaj , da bi moral obstajati čudež da bi na navadnem PCI vodilu presegel te prenose .
recimo linki tule : http://www6.tomshardware.com/storage/02... . Sicer vem da sem prdkratkim tudi bral test s šestimi diski pa se je vse tu okoli 120 MB /s ustavilo. Je pa res da so bili to kontrolerji po standardu PCI 2.2 , samostojni na PCI vodilu... No in ti res ne morem dokazati da če boš priklučil disk na ATA 133 kontroler na matični , da ti bo disk , ki ga kupiš v trgovini delal s konstantnim prenosom 133MB/s , žal rabiš saj štiri diske v raid 0 da to dosežek...
Ampak sej sem ti že nekje zgorja povedal , da je to za take loleke , ki hočejo imeti SATA diske , ki so ti res na paperju sposobni 150MB/s prenososv ......
"

Prvi odgovor na idiota .... Lime

Vem da ne ločiš kaj je 64 bitno addresno vodilo in 32 bitno podatkovno , vodilo ! No zato pa itak nisi znal odgovoriti tudi zakaj P4 ni označen kot 64 bitni , no so tu še tudi registri , itd.
Lime priporočam ti da se malo razgledaš po netu in poišči te zadeve , smo prebrati iz reklame za matično ploščo in čipsete to resn ni dovolj, je pa za take ljudi kot si ti ,...

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI-E in AGP na eni plošči

Oddelek: Novice / Grafične kartice
232840 (2840) franci
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492150 (1538) billy
»

nForce 3 (PR)

Oddelek: Strojna oprema
61409 (1272) noraguta
»

S-ATA ali navadni disk 120G, 8MB v MB

Oddelek: Kaj kupiti
171691 (1377) Zavo
»

SATA vs ATA

Oddelek: Strojna oprema
222190 (1696) bodom

Več podobnih tem