» »

V čem je fora vezave pri m. operaterjih

V čem je fora vezave pri m. operaterjih

Redorange ::

Res, v čem je fora, kaj imam od tega.
Če vzamem tel in se vežem za dve leti, ga plačujem po obrokih in posebej še naročnino vsak mesec.
Kje je razlika če kupim tel. nekje drugje?

jakan123 ::

Cenejši telefon? Jaz sem pri Telekomu dobil Nexus 5 za 288€ ob sklenitvi naročnine.

Trololololol ::

Plačevanje po obrokih brez obresti + vezava 2 leti.
+ je, da v bistvu ne ugotavljajo pretirano tvojega finančnega stanja glede obročnega plačevanja
- je, da v si v bistvu vezani na njih 2 leti in si delaš samo minuse, ker ne moreš po želji menjavati med paketi in operaterji.

jakan123 ::

Na Telekomu lahko zamenjaš paket, samo menjavo paketa plačaš 20€. Jaz sem po enem mesecu iz najmanjšega neomejeni paketa prešel na neomejeni EU. Samo pri njih moraš ostati.

ToniT ::

jakan123 je izjavil:

Na Telekomu lahko zamenjaš paket, samo menjavo paketa plačaš 20€. Jaz sem po enem mesecu iz najmanjšega neomejeni paketa prešel na neomejeni EU. Samo pri njih moraš ostati.

Ni čisto res. Odvisno je od paketov, med katerimi prehajaš. Meni so rekli, da moram najprej iplačati telefon, če hočem zamenjati paket.

GupeM ::

Pri Telekomu je res tako, ker so cene aparatov na vseh paketih enake oz. imajo dve skupini paketov pri katerih se cena nekaj razlikuje.

Pri Si.Mobilu pa imajo različne cene aparatov za različne pakete. Tam pa v primeru zamenjave paketa plačaš razliko v ceni telefona, razen če greš na paket kjer je cena telefona nižja kot pri trenutnem paketu. Tam ti verjetno ni treba ničesar plačati. Če ti pa razliko vrnejo pa dvomim.

mitja73 ::

Redorange je izjavil:

Res, v čem je fora, kaj imam od tega.
Če vzamem tel in se vežem za dve leti, ga plačujem po obrokih in posebej še naročnino vsak mesec.
Kje je razlika če kupim tel. nekje drugje?


Fora je v tem da so si oni praktično kupili stranko za 2 leti.
V korporacijah pa šteje predvidljivost in planiranje, zato ti nekaj malega dajo da le to dobijo.

Kaj pa ti dobiš ?
Najprej razčisti pri sebi kaj rabiš in kaj si želiš. na podlagi tega se odločiš.

m0LN4r ::

Mja al pa pogledaš cene v .DE in .UK, ki so zelo blizu ceni enoletne vezave, brez tistih mumbojumbo bonusov, ki bi jih ob prekinitvi moral plačati nazaj.
213EUR z poštnino: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...
Akcijska cena 12M: 216EUR
Akcijska cena 24M: 190EUR
Enostavni 244EUR ali 238EUR

So pa obroki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Matek ::

m0LN4r je izjavil:

Mja al pa pogledaš cene v .DE in .UK, ki so zelo blizu ceni enoletne vezave, brez tistih mumbojumbo bonusov, ki bi jih ob prekinitvi moral plačati nazaj.
Točno to.

Point vezave naj bi bil, da ti dobiš popust na telefon, operater te pa obdrži za nekaj časa in si s tem nadoknadi popust. Ampak večino časa je deklarirana "osnovna cena" telefona, na katero dobiš potem popust, tako zelo napihnjena, da ne obstaja v normalnih trgovinah, posebno, če znaš naročati prek spleta. Posledično je bolje zate, da greš v trgovino in kupiš nov telefon na obroke. Stane te enako, pa še operater te ne more izsiljevati.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Invictus ::

Vezave so samo fora da si podjetje zagotovi stabilen finančni tok in lahko planira investicije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Cena telefona, ki ga kupiš v simobilu (brez vezave) je v povprečju višja, kot če bi telefon kupil v kateri koli drugi trgovini. Predvsem pa ta cena ne pada s ceno sorazmerno s ceno na trgu. Telefon, ki stane 400€ bo pri simobilu čez dve leti še vedno 400€, čeprav bo v trgovini že 200€. Razen, če ga vključijo v kako akcijo (z vezavo seveda). Zato si pa po svoje lahko privoščijo dat telefon za pol ceneje (ob vezavi)

primer:

 big bang

big bang



 simobil

simobil

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Phantomeye je izjavil:

Cena telefona, ki ga kupiš v simobilu (brez vezave) je v povprečju višja, kot če bi telefon kupil v kateri koli drugi trgovini. Predvsem pa ta cena ne pada s ceno sorazmerno s ceno na trgu. Telefon, ki stane 400€ bo pri simobilu čez dve leti še vedno 400€, čeprav bo v trgovini že 200€. Razen, če ga vključijo v kako akcijo (z vezavo seveda). Zato si pa po svoje lahko privoščijo dat telefon za pol ceneje (ob vezavi)


Pa sej telefon ni pol cenejše! Hallo, a tuki so še sami osnovnošolci ?
Cena telefona je samo pol nižja kot je priporočena maloprodajna cena. Priporočena MPC in pa dejanska cena pa je stvar prostega trga.

Phantomeye ::

mitja73 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Cena telefona, ki ga kupiš v simobilu (brez vezave) je v povprečju višja, kot če bi telefon kupil v kateri koli drugi trgovini. Predvsem pa ta cena ne pada s ceno sorazmerno s ceno na trgu. Telefon, ki stane 400EUR bo pri simobilu čez dve leti še vedno 400EUR, čeprav bo v trgovini že 200EUR. Razen, če ga vključijo v kako akcijo (z vezavo seveda). Zato si pa po svoje lahko privoščijo dat telefon za pol ceneje (ob vezavi)


Pa sej telefon ni pol cenejše! Hallo, a tuki so še sami osnovnošolci ?
Cena telefona je samo pol nižja kot je priporočena maloprodajna cena. Priporočena MPC in pa dejanska cena pa je stvar prostega trga.


Napisal sem primer, da ima simobil po defaultu višjo maloprodajno ceno v primerjavi z drugimi trgovinami. Razlog zato, da potencialnega kupca lažje prepriča v to, da se mu splača vzet telefon na naročnino.

Ni treba pa udarjat na osebni nivo, če se ne strinjaš z mojim razmišljanjem. To namreč počnejo osnovnošolci, če se že gremo zmerjat.

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Zato pa se nekaj kupi ko imaš neto ceno v glavi, ne pa kupit vse kar je minus 50%+ na koponkotih al pa v pr operaterju.

Dr_M ::

Operaterji navajajo priporocene cene uvoznika, retail je pa lahko precej nizja, zato take razlike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

feryz ::

Phantomeye je izjavil:

Napisal sem primer, da ima simobil po defaultu višjo maloprodajno ceno v primerjavi z drugimi trgovinami. Razlog zato, da potencialnega kupca lažje prepriča v to, da se mu splača vzet telefon na naročnino.
Ni treba pa udarjat na osebni nivo, če se ne strinjaš z mojim razmišljanjem. To namreč počnejo osnovnošolci, če se že gremo zmerjat.
Zakaj si pa potem navedel to ceno?
Realna cena novega Galaxy-ja S5 je na trgu med 400 in 450 evri. Že dolgo.
Popolnoma nov, z dveletno garancijo.

Simobil hoče, po 6 mesecih plačevanja po 17 evrov, preko 550 € pogodbene kazni.
Torej ja najbrž vsakomur jasno, da tudi tukaj veselo služijo.
Vsi operaterji, da ne bo pomote. Nabavna cena je med 300 in 350 € + davek (odvisno od količin).

francek1 ::

Vezave so za nerazgledane sirote. Sam vedno kupim praktično nov telefon za občutno nižjo ceno na Bolhi, potem pa sem pri najcenejšem ponudniku. Trenutno je to za moje potrebe Brutalni Bob.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lonsarg ::

francek1 je izjavil:

Vezave so za nerazgledane sirote. Sam vedno kupim praktično nov telefon za občutno nižjo ceno na Bolhi, potem pa sem pri najcenejšem ponudniku. Trenutno je to za moje potrebe Brutalni Bob.

Oziroma opcija 2 so vezave z popusti pri Simobilu ali Tušmobilu.

Vezava z mobitelom so pa ja, passe.

Dr_M ::

Jest ze od leta 99, ko sem dobil narocnino pri mobitelu, kupujem telefone na vezavo (oz odkar je bilo to uvedeno), od galaxy s naprej pa na obroke.
Operaterja pa ne mislim menjat, ker so ostali prevec salabajzerski, sej ne, da je telekom nek biser, ampak ostali so se slabsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

Če je res, da operaterji kar dobro služijo na dragih vezavah, se mi potemtakem zdi čudno, da se ne najde noben, ki bi ustvaril dumping s ponujanjem zares poceni vezave, da bi si s tem pridobil neko večjo količino uporabnikov.

Tušmobil je edini, ki ima kdaj pa kdaj zelo občasno kakšne prebliske s tovrstno taktiko, ostala velikana simobil, mobitel (še kdo drug), pa kar še naprej tiho, kot da ne bi tekmovala med sabo za uporabnike, ponujata navite cene, njune akcijske ponudbe pa neverjetna srednja žalost.

Sumim oligopolijo

Phantomeye ::

feryz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Napisal sem primer, da ima simobil po defaultu višjo maloprodajno ceno v primerjavi z drugimi trgovinami. Razlog zato, da potencialnega kupca lažje prepriča v to, da se mu splača vzet telefon na naročnino.
Ni treba pa udarjat na osebni nivo, če se ne strinjaš z mojim razmišljanjem. To namreč počnejo osnovnošolci, če se že gremo zmerjat.
Zakaj si pa potem navedel to ceno?
Realna cena novega Galaxy-ja S5 je na trgu med 400 in 450 evri. Že dolgo.
Popolnoma nov, z dveletno garancijo.

Simobil hoče, po 6 mesecih plačevanja po 17 evrov, preko 550 € pogodbene kazni.
Torej ja najbrž vsakomur jasno, da tudi tukaj veselo služijo.
Vsi operaterji, da ne bo pomote. Nabavna cena je med 300 in 350 € + davek (odvisno od količin).


Navedel katero ceno? 400€ vs 200€? To je bil samo (izmišljen) primer to make a point. Kaj je tvoj problem?

Lonsarg ::

@Shegevara, Tušmobil je začel z vezavo z popustom, na začetku celo zelo agresivno z 25%, zdaj 10%. Simobil mu je sledil, Mobitel pač ne, tak da konkurenca vsaj malo le deluje, da zdaj pri dveh od treh operaterjih imamo na voljo tudi ne kupovanje telefonov, brez da kaj izgubimo.

Ko sem bil pri Mobitelu sem po preteku vezave kupil mobitel in ga prodal dalje in imel nekaj malega profita, ker ja, če ga ne kupiš vsake dve leti si na izgubi, to je problem teh vezav z mobiteli...

matejm1994 ::

Ne razumem zakaj bi bil v zgubi če ga ne kupiš vsake 2 leti. Če nimaš mobija se pač ne vežeš. Mislim da si v zgubi če daš vsako drugo leto 250€ za nov mobi, ne pa če ga ne vzameš.

Lonsarg ::

Če vsake dve leti kupim mobitel za 250€ in ga prodam za 300€ sem "na nuli", ker teh 50€ subvencije je skritih v večji naročnini. Če tega torej ne naredim sem izgubil 50€, ker ne ponujajo možnosti mesečne naročnine brez tega skritega kredita(popust).

mitja73 ::

Gres na drugo narocnino ali bob izi za ~ 10 eur mesecno.

mojsterleo ::

feryz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Napisal sem primer, da ima simobil po defaultu višjo maloprodajno ceno v primerjavi z drugimi trgovinami. Razlog zato, da potencialnega kupca lažje prepriča v to, da se mu splača vzet telefon na naročnino.
Ni treba pa udarjat na osebni nivo, če se ne strinjaš z mojim razmišljanjem. To namreč počnejo osnovnošolci, če se že gremo zmerjat.
Zakaj si pa potem navedel to ceno?
Realna cena novega Galaxy-ja S5 je na trgu med 400 in 450 evri. Že dolgo.
Popolnoma nov, z dveletno garancijo.

Simobil hoče, po 6 mesecih plačevanja po 17 evrov, preko 550 € pogodbene kazni.
Torej ja najbrž vsakomur jasno, da tudi tukaj veselo služijo.
Vsi operaterji, da ne bo pomote. Nabavna cena je med 300 in 350 € + davek (odvisno od količin).

pogodbena kazen v formuli ne izracunava obrabe sredstva (amortizacije). oni samo delijo takratno ceno aparata s st mesecev. zato je cena odplacila aparata tudi po enem letu tako visoka.

lukaz ::

Shegevara je izjavil:

Če je res, da operaterji kar dobro služijo na dragih vezavah, se mi potemtakem zdi čudno, da se ne najde noben, ki bi ustvaril dumping s ponujanjem zares poceni vezave, da bi si s tem pridobil neko večjo količino uporabnikov.

Tušmobil je edini, ki ima kdaj pa kdaj zelo občasno kakšne prebliske s tovrstno taktiko, ostala velikana simobil, mobitel (še kdo drug), pa kar še naprej tiho, kot da ne bi tekmovala med sabo za uporabnike, ponujata navite cene, njune akcijske ponudbe pa neverjetna srednja žalost.

Sumim oligopolijo


Sumiš narobe. Če mobitel spusti cene, da rata konkurenčen, dobi takoj za vrat par državnih služb...

ahac ::

matejm1994 je izjavil:

Ne razumem zakaj bi bil v zgubi če ga ne kupiš vsake 2 leti. Če nimaš mobija se pač ne vežeš. Mislim da si v zgubi če daš vsako drugo leto 250€ za nov mobi, ne pa če ga ne vzameš.


V zgubi je tisti, ki je z vezavo izgubil svobodo. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315831 (14055) boris82
»

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7011989 (10031) tomy5
»

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12947187 (39673) amacar
»

Nerazumljive (oz. sumljive? )ponudbe telefonskih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
252896 (1710) ivanuscha
»

SiMobil Paket 9 - Zavajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6414261 (11729) St235

Več podobnih tem