» »

Pristajanje letal na Brniku

Pristajanje letal na Brniku

timek ::

Živijo!

Sem slišal da se da gledat letala pristajat in vzletat. Sedaj pa ne vem tiste poti do tja? Ve kdo kje je tista pot kjer se lahko pripele skoraj do vzletne poti?

Siddh ::

Poglej na google zemljevide, cesta gre čisto ob letališču.


borut_p ::

Na desni strani terminalov je razgledna ploscad z lokalom. Je kar dobro oznacena.
Si to mislil?

noraguta ::

na koncu ograje proti kranju, zaviješ levo na makadamsko pot. ali na cesti med spodnjim brnikom in vodicami.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pegasus ::

Mimogrede, to je tudi najdaljša ravna cesta v Sloveniji ;)

Sriple Tix ::

S ploščadi, ki jo je omenil borut p, smo pred desetimi leti s tamalima tudi mi gledali vzletanje in pristajanje letal na Brniku. Verjetno je to zdajšnja Terasa Avionček, kdo bi vedel ...

http://www.lju-airport.si/sl/potniki-in...

beni ::

pegasus je izjavil:

Mimogrede, to je tudi najdaljša ravna cesta v Sloveniji ;)


Ne vem če je to res, mislim, da je mimo letališča v Cerkljah ob Krki kakšen kilometer daljša.

LP
Pojma nimam ...

Machete ::

Ploščad je res kul, ko si froc. Ko se pokadi za gumami, kaj češ lepšga.
Ali se OP pripravlja na sprejem Časarja? :)

Yohan del Sud ::

Sem stražil vojaški del letališča daljnega leta 1997 in če se prav spomnim, so letala praviloma vzletala ali pristajala par sto metrov proti JV (na Brniku letala praviloma vzletajo ali pristajajo s te smeri - od/proti Domžalam). Ta del je seveda zaprt za javnost. Ampak na koncu steze, 100m naprej, poteka lokalna (regionalna?) cesta Vodice - Brnik. Okrog imaš par kozolcev in dreves. Poskusi tam. 50-100 m nad rohnijo letala.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Še prej preveri vozni red letal. Da ne boš ob takšni gostoti prometa kot ga ima Brnik par ur brez veze gledal v zrak.

Sicer pa se temu hobiju reče planespotting. Na Youtubeu imaš ogromno zanimivih posnetkov z večjih letališč. Poglej tudi npr. airliners.net, ki ima zelo veliko bazo fotografij, po katerih lahko iščeš po kriterijih (tip letala, lokacija, ...). Te kar potegne notri, vsaj mene je.

Vanich ::

Tako od blizu, kot sem jih jaz hodil gledat, jih ne boš videl nikoli.
Leta 1992 sem bil v SV na straži na Brniku 7 dni - uživancija; hrana iz pilotske menze, bivalni kontejnerji z vso luxus opremo, višjih oficirjev pa niti na spregled.

Tiste ure v dnevu, ko sem bil pa na straži, sem pa vandral prosto po letališču; po hangarjih, po vzletnih stezah, povsod. Free clearance. With loaded gun.:D
Ponoči je bilo sploh zanimivo, ko stojiš na stezi in pristajajo par deset metrov od tebe, skoraj vidiš obraze v oknih letala. Fascinantno. Hrup je pa absolutno zaglušujoč. Toliko,da te odvrača, da ne prideš še bližje. Se kar malo userješ.

msjr ::

Da ne nakladamo preveč. Najboljša točka je tukaj goo.gl/maps/A24uf

[D]emon ::

Pazi edino, da ne gres preblizu, ker je gibanje omejeno. Da si ne nakopljes tezav za bv.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fosil ::

Kar nekam sumljivo velik slo-techovcev nas je stražil Brnik :P
S severne strani ne boš prišel blizu, ker so na severni strani razni objekti in je ograja daleč stran od piste.
Na južni boš prišel bližje.
Tako je!

Yohan del Sud ::

RKBO Kranj? Tak na uč bi rekel 20 generacij x 120 (upam da ne izdajam državnih skrivnosti).
www.strancar.com

Okapi ::

beni je izjavil:

pegasus je izjavil:

Mimogrede, to je tudi najdaljša ravna cesta v Sloveniji ;)


Ne vem če je to res, mislim, da je mimo letališča v Cerkljah ob Krki kakšen kilometer daljša.

LP
Tam nekje od Pragerskega proti Kidričevemu je menda ena še precej daljša ravna cesta, blizu 10 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fosil ::

Yohan del Sud je izjavil:

RKBO Kranj? Tak na uč bi rekel 20 generacij x 120 (upam da ne izdajam državnih skrivnosti).

Izdajaš. VP je že na poti, vsak hip jih lahko pričakuješ.
Sicer pa so kakšno leto kasneje generacije postale že kar konkretno manjše.
Tako je!

Siddh ::

Okapi je izjavil:

beni je izjavil:

pegasus je izjavil:

Mimogrede, to je tudi najdaljša ravna cesta v Sloveniji ;)


Ne vem če je to res, mislim, da je mimo letališča v Cerkljah ob Krki kakšen kilometer daljša.

LP
Tam nekje od Pragerskega proti Kidričevemu je menda ena še precej daljša ravna cesta, blizu 10 km.


Ob letališču Brnik cesta sploh ni tako ravna, mimo letališča v Cerkljah je cesta dolga slabih 7 km, od šikol do kidričevega pa je cesta dolga 8km, bilo bi 10, ampak so krožišča vmes postavili.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Malajlo ::

Za stražo na Brniku smo se skoraj tepli, ja ;)
Ko so pisto osvetlili, je bilo dobro za pogledat. Najprej tema, pol pa lučke tja v daljavo.

Buggy ::

Yohan del Sud je izjavil:

RKBO Kranj? Tak na uč bi rekel 20 generacij x 120 (upam da ne izdajam državnih skrivnosti).


Jep...tudi jaz sem imel ta privilegij, masiranja na strelisce Crngrob mimo dijaskega doma ter strazenja vse okoli Kranja ter celo po Sloveniji. (vkljucno z Brnikom, le da takrat strazarski kontejner ni bil ravno prijazen za bivakirat - zima)
Sem bil pa prehodna generacija, ko so prekinili prakso prekomand 3+3 mesece in presli na fazo 7 mesecev enotne nastanitve, zato sem imel drugi del sluzenja, ko sem koncal s prvimi tremi meseca Kranja, eno samo strazo z Bohinsko Belo (prazna vojasnica), Celjem in vsemi moznimi vukojebinami po hostah, pac ni bilo frisnih.
Spomini bolj kot ne pozitivni, prijateljujem pa se vedno s par "soborci" :))

BorutK-73 ::

offtopic:
Je kdo stražil v Grosuplju (fredie)? Jaz sem bil dvakrat tam (3 in 4), ponoči je bilo kar grozno ampak imaš vsaj nabito AK in 4 okvirje za pasom.

TehDucky ::

Ontopic: Kje naj ne bi smel biti na tej poti ob ograji? Sem velikrat tam in opazujem/slikam pa nisem še nikdar slišal od nobenga da ne smem. Se pa sicer odpravljam s kolesom tja ker imam 10min. Lahko greš po tej cesti še kar nekaj naprej pa jih gledaš od strani, včasih se ustavim tam preden zavijem v gozd in potem pridem na drugo stran avtoceste.

pegasus ::

Tudi jaz sem pogosto tam. Do sedaj sem imel samo dve izkušnji, eno ko so evre vozili na brnik in drugo ko je pristajal izraelski 757. Ja, mosad ima svoje ljudi, ki sredi noči čekirajo perimeter letališča :D

Miha 333 ::

Do ograje lahko greš, razen če je že prej kakšna tabla (ki je morda zgolj opozorilo za privatno zemljišče in nima nujno veze z bližino letališča).

noraguta ::

eh skos si lohk tam. ne smeš biti za ograjo. drugo je če je kak bush - putin sestanek.

Miha 333 je izjavil:

Do ograje lahko greš, razen če je že prej kakšna tabla (ki je morda zgolj opozorilo za privatno zemljišče in nima nujno veze z bližino letališča).
nobene table ni(mam gmajno tm pa vem)
se pa često vozi tam "letališka" policija.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Miha 333 ::

noraguta je izjavil:

eh skos si lohk tam. ne smeš biti za ograjo. drugo je če je kak bush - putin sestanek.

Miha 333 je izjavil:

Do ograje lahko greš, razen če je že prej kakšna tabla (ki je morda zgolj opozorilo za privatno zemljišče in nima nujno veze z bližino letališča).
nobene table ni(mam gmajno tm pa vem)
se pa često vozi tam "letališka" policija.

Kje se vozi ta policija (če ni običajna civilna policija, zunaj letališča itak nima pristojnosti, ampak je bolj kot varnostna služba), znotraj ali zunaj ograje? Še vedno to ne pomeni, da ne bi smel tam biti (na zunanji strani ograje). Lahko te sicer kaj vprašajo ali legitimirajo, pač poveš da gledaš letala ter jim zaželiš lep dan.

noraguta ::

tako nekako. neko noč sem počel nečednosti v gozdu proti vodicam pa se čez čas pritepeta, dva nenavadno opremljena policaja. zgolj preverit kaj se dogaja. kako sta vedela da sem tam mi še vedno ni jasno. imajo pa nekaj malega več opreme od normalnih policajev. balon lampo sem videl do sedaj tudi samo pri letališču, ob prometni nesreči.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalske dogodivščine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509581 (4566) jernejl
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31844265 (35662) perci
»

Helikopterski preleti v okolici kliničnega centra LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5910520 (7341) bajsibajsi
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923485 (20730) alexa-lol

Več podobnih tem