» »

Strokovnjaki svetujte!

Strokovnjaki svetujte!

Zeratrem ::

Razmisljam da bi kupil nekaj podobnega:
1. ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA
2. AMD Athlon XP 2400+ (ali bi kaj hitrejsega?)
3. 2x 256MB PC3200 DDR TwinMOS (mogoce 1gb rama?)
3. ATI RADEON 9500 PRO 128MB DVI/TVOUT OEM
4. CD-RW Plextor 48/24/48 IDE Interni (Saj to tudi DVDje poganja?)
4. WD800JB 7200 ATA100 80GB
5. Samsung 19' NF
6. Ohisje: svetujte? (ne potrebujem kaksnih hudih neonskih zadevscin, ampak vseeno kaj estetskega, mogoce kaksen link do slik, ce lahko)
7. Ker bi rad presnemaval CDje, predvsem glasbene, bi nujno potreboval eno enoto, ki bi mi poganjala CD, ki ga zelim presneti, kaj svetujete?

Prosim svetujte glede vsega, denar ni najvecji problem, cene koponent lahko na racun razmerja cena/kvaliteta narascajo v svojem rangu, hvala vnaprej.
  • spremenilo: Zeratrem ()

boštjan ::

2.kaj pa kaj počasnejšega(2100+ ali 1700+) in naviješ na 2400+
3. če maš keš pol kupi 1GB tega rama
4.NE
6.povej če je 25k preveč za ohišje.
KAJ PA COOLER in napajač?????????????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

jureus ::

Ekran bi jaz vzel kaki drugi. Kakega handsola ali ijamo. Rame bi vzel kingston hiperx 2x256, ali corsair cmx. ohisje kaksno chiftech, eno zeleno je ful lepo. Ali pa od Termaltech, Xaser 2 5000+.
Kako vodno hlajenje bi se prileglo.:D PA zvocnike en dobre za 5.1 zvok.

boštjan ::

jureus_gt,poglej kaj je na koncu napisal,ti si zdaj naštel samo dražje stvari,a kvaliteta se ni premaknila.

Dami ::

Hm, če tip ne ve al cdrw bere dvdje pol tud dvomim da bo kej navijal, tak da je tud twinmos brezveze.:\
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jureus ::

Ja to je res. Ampak ekran sem cenejsi svetoval:\ Handsola imam v mislih. Rami pa mislim da so ti ki sem jih nastel kavalitetnejsi ( vsaj kulere majo gor ). Zaj ce nebo navijo tega res ne rabi.
Ohisje pa je ono fulll lepo za vsakogar.

kuglvinkl ::

glede ohišja: Antex SX1040II + Enermax/Antec (skupaj okrog 35-45k SIT).
Your focus determines your reallity

Klemenn ::

mnja, sicer imam velik pripomb na to konfiguracijo, ampak v bistvu so ljudje že počasi dovolj razgledani, da naredijo konfiguracijo, ki je kolikor tolikor uravnovešena! Way the go! :\ 8-)

upirna ::

Jaz nimam kakšnih posebnih pripomb, samo ram uzem corsair, ohišje pa dobiš z dobrim napajlcem (čiftek 25.000).

boštjan ::

zakaj svetujete dražje stvari,če recimo človek ne bo navijal,v čem so corsair rami boljši od twinmosa,pri privzetih nastavitvah.Celo veliki overclockarji se za twinmos z winbond BH5 čipi odločajo.

upirna ::

To, da ne bo navijal je lari fari:D , bla bla... Vsak, ki obišče slo-tech bo navijal, saj ti to počasi zleze v kožo. Jaz, ko sem prišel na slo-tech sem rekel, kwa so kle sam debili, ker tvegajo 300.000SIT za boljše rezultate. Look me!!!:P

Zeratrem ::

Ne, ne bom navijal, ker res nimam ne casa ne zivcev, se posebno zato ne, ker raje dam par desettisocakov vec in imam mirne zivce pred tem, da bi kaj pokvaril, itn.

Ce ima se kdo kaj za svetovat, glede kaksnega DVD playerja ali kaj drugega, ker bom v naslednjih par dneh narocil kisto.
Hvala vnaprej.

boštjan ::

pol pa vzami kakega pioneera ali toshibo ki sta zdaj IN.
A cooler za CPU in NAPJAČ maš?

Zeratrem ::

Nimam ne napajača ne coolerja, sploh nisem o tem razmišljal, sem mislil kar vzeti nekaj, kar mi bo svetoval tisti na servisu. Mi drugace lahko kdo tukaj kaj svetuje?
ps.: Glede na to, da ne bom navijal sta plata in ram dobra (plata mi je vsec predvsem zaradi SBja, ker ne bi posebej komponente kupoval)?

boštjan ::

pol pa ti priporačm da kupiš čifteka z napajačem,cooler pa vzami kaki volcano7+ ali pa zalman ALCu

Zeratrem ::

Ker ne bom navijal mi ne pride v poštev nek hud hladilnik, ki bi ropotal kot susilec za lase, zato bi res rad kaksnega TIHEGA oz cimbolj tihega. Kateri bi ustrezal?

Zeratrem ::

Malce sem si ogledal naokrog po nekaj sajtih, pogledal sem se nekaj drugih threadov, tako da sem se odlocil za naslednji nakup:

1. Chieftec Dragon DA-01BD Full Tower - Hi-Fi Black (CA-029-CT)
2. Abit NF7-S v2.0 nForce2 (Socket A) Motherboard (MB-028-AB)
3. AMD Athlon XP 2400+
4. Cooler Volcano 7+
5. 2x TwinMOS 256MB DDR PC3200 CAS2.5 (MY-000-TM)
6. ATI RADEON 9500 PRO 128MB DVI/TVOUT OEM
7. Plextor PlexWriter BLACK 48/24/48A CD-RW - Retail (CD-008-PL) črni
8. Samsung SD-616QBB 16x48x DVD-ROM (Black) - OEM (CD-002-SA)
9. Western Digital Caviar 120GB Special Edition 8MB Cache - OEM (HD-001-WD)
10. Samsung 19' NF
11. FDD 3.5' 1.44MB ČRN
12. Logitech Cordless Desktop Optical - USB (KB-000-LG)

Glede Logitech Cordless Desktop nisem prav preprican, izbral sem ga predvsem zaradi tega, ker je lep, pa Logitech sem vedno uporabljal in jim zaupam. Drugace glede ostalega mi prosim cimprej se kaj svetujte, se je kaksen hud kiks narejen pri izbiri, ker bom v nasledjh dneh narocil zadevo.
Hvala vnaprej.

boštjan ::

če si "nor" na brezžično zadeve pol kupi ta komplet,sam bi si raje ta komplet kupo.

Xplicit ::

1. Zdej majo pri JAE computers ena prov huda ohisja od chiefteca, je pa priblizno ista cena kot ta dragon (ki pa tud ni slabo ohisje)
2. mp se mi zdi ql
3. ql
4. volcano 7+ je baje kr glasn - jest mam enak procesor pa mam gor uno zalmanovo 'pahljaco' pa 90mm ventilator, pa se ne segreje vec k na 40°C - povprecno je na 37°C
5. vseen bi blo dobr vzet 2x512 rama, k ti ful korit ce doskrat preklaplas med razlicnimi programi, spili, ... pa se vec stvari ti lahka na enkrat dela (ceprav tud 2x256 sploh ni slabo)
6. ql kartica, sam ce jo bos nabavu ti odsvetujem da jo kups pri mlacomu k majo ene sumljive kartice, pa servis je v k***u - men se je pregrevala pa sm jih mogu en mesec prepricevat da so mi vrnil kes, ker mi niso hotl priznat da ne dela tko k bi mogla
7. plextor je ql, sam traja ene 8 sekund da zazna cd k ga das notr
8. baje je ta samsung kr dobr, en kolega ga ma pa je nima problemov
9. mogoce bi blo dobr ce bi razmisu o nakupu dveh manjsih diskov (60 ali 80G) in jih povezu v raid, da delkajo z dvojno hitrostjo
10. samsungovi monitorji so baje dost dobri
11. pac disketnik kot disketnik
12. jest mam tako kombinacijo k jo je bostjan predlagu in je fantasticno


btw - kje bos nabavlu in a si ze kej preracunu kolk nej bi vse skupi stalo?

boštjan ::

ta plata nima RAIDA,tako da odpade ta možnost.

Xplicit ::

no ce je pa tko - razmisl o asusovi plati A7N8X Deluxe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

kopujem komponenete v vrednosti 230k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1125078 (3754) boštjan
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111251 (1062) Grimlord
»

Kva porečete na tole? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
953786 (2271) kuglvinkl
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814983 (3800) B_U_R_I

Več podobnih tem