» »

sprememba logotipa

sprememba logotipa

andrej231 ::

Zdravo kolegi,

ne vem, če sem v pravem kotičku foruma, imam pa sledečo situacijo:

eni organizaciji delam remont strani (nova stran in nov design). Vse je super in počasi že končujem.
Težava je v tem, da le-ti uporabljajo določen logo s katerim se predstavljajo, ta logo pa res ne paše nikakor zraven, ker je staromoden in ''umetniški'' z ne kaj preveč lepo rjavo barvo, nova stran pa je flat in tudi v takih barvah.

Naredil sem jim novi logo, ki je čist in se prilega strani oz. dizajnu, jim je všeč, se pa ne strinjajo z njim, ker hočejo s starim nadaljevati, saj so po njem prepoznavni.
Jih razumem, sem pa osebno zato, da starega loga nebi bilo na strani in bi ga uporabljali naprej drugod (socialna omrežja, tiskovine, itd ...)novi pa bi se uporabljal na strani in bi mogoče celo ob hover-ju na novi logo prikazalo starega ali pa npr. da bi se prikazal pop up po tem, ko bi uporabnik bil recimo 5 sec na strani, da organizacija uporablja ta logo - vem, da je smešno, mi pa več nič drugega ne pade na pamet kako izpeljati to situacijo.

Imate mogoče podobne izkušnje; ima kdo kakšen predlog?

Res hvala za odgovore.

Lp,
A

eric_cartman ::

To, da imaš dva logotipa samo dodatno medeš ljudi. Kateri je potem pravi? Ti boš že vedel. Povprečnemu "Janezu", ki bo prišel na to stran, pa ne bo jasno, zakaj imajo dva različna logotipa.

Edini dve možni rešitvi sta: Ali jih razumsko prepričaš v novi logo, na ta način, da mu samo barvno shemo zamenjaš, pustiš pa logo isti. Ali pa enostavno to, da se sprijazniš, da se stran ne bo perfektno ujemala s starim logotipom in to tudi požreš.

Sicer pa ne razumem čisto, ker je prenova logotipa nekaj čisto normalnega. Seveda v kolikor ni logotip čisto drugačen od prejšnjega.

tx-z ::

Mogoče ni najboljši odgovor, pa vseeno: https://www.google.si/search?q=logo+thr...

Skratka, ne popolnoma spremenit logota, ampak ga toliko spremeni, da ne bojo ljudje mislili da je to zdaj nekaj čisto x, vedeli pa bojo da je bolj fresh in lepši....
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Furbo ::

Najeli so te za prenovitev spletne strani, ti bi jim pa samovoljno spremenil še logo?

Da jim morda ne boš še podrl stavbe in zgradil novo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej231 ::

Hvala vsem!

logo ni drugačen, je po istem konceptu le, da ni tako starinski. Če vtrajajo za tem, da ga ne bodo spreminjali druge ni (čeprav sem menenja da z obstoječim nesmiselno nadaljevati).

tk-z, mogoče je dobra primerjava na tvoji povezavi pri Pepsi-u. Prvi je stari, zadnji pa je na način, ki sem ga zdaj naredil.

Furbo, ne mislim stavbe gradit na novo:) je le predlog

popravek - primerjava za Pepsi: 1950 - 1991

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andrej231 ()

opeter ::

A nov logo je zaračunan v tvoje delo ali je gratis?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft napravil korenit rez s pretekostjo tudi z novim logotipom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11020439 (15090) PrimozR
»

Leap Ahead

Oddelek: Novice / Procesorji
374236 (2875) Jaffa
»

Adieu Intel Inside?

Oddelek: Novice / Procesorji
194206 (3292) SebaR
»

FreeBSD logo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
568292 (6850) christooss
»

Slo-tech ekskluzivna majica

Oddelek: Slo-Tech
373439 (2587) iration

Več podobnih tem