» »

Kredit, zakaj kopijo TRR 3 mesecev

Kredit, zakaj kopijo TRR 3 mesecev

1
2
»

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

Zaenkrat lahko tuje banke in finančne inštitucije dostopajo do slovenskega Sisbona, naše banke pa do sisbona teh bank. Ampak v dogovarjanju je ena skupna aplikacija za vse, ki bo imela vse te podatke notri.

Kako so pa rešili problem varovanja osebnih podatkov, problem bistveno različne vsebine, problem ugotavljanja identitete oseb in problem ugibanja v katerih državah imajo prosilci za kredit morda še kakšne druge obveznosti?

Sliši se lepo, ampak me res zanima kako so in kako bodo uredili "mehaniko" teh dostopov in hrambe.

krneki0001 ::

Vsak dostop v sisbonu se beleži. Torej tudi nepooblaščeni, ki pa se sankcionirajo.

Ti, ko prideš na banko, jih moraš pooblastiti (ali pa imajo napisano v kreditni poli, da jih pooblaščaš s tem ko si zaprosil za kredit), da lahko šele takrat pogledajo v aplikacijo. Kar tako brez veze ne moreš it brskat po sisbonu.

Sam lahko dostopaš do nje le s certifikatom, ki tvojo davčno vpisano.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Miha 333 ::

Upam, da ne bodo posnemali NLB, ki je pred leti (upam da sedaj ne več) imel tak informacijski sistem, da je lahko katerikoli uslužbenec na katerikoli poslovalnici brskal po vseh podatkih (vključno s prometom) kateregakoli komitenta.

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

Vsak dostop v sisbonu se beleži. Torej tudi nepooblaščeni, ki pa se sankcionirajo.

Ti, ko prideš na banko, jih moraš pooblastiti (ali pa imajo napisano v kreditni poli, da jih pooblaščaš s tem ko si zaprosil za kredit), da lahko šele takrat pogledajo v aplikacijo. Kar tako brez veze ne moreš it brskat po sisbonu.

Nisem mislil tako. Mislil sem na čezmejno posredovanje podatkov in obseg teh podatkov. Pri komu se podatki zbirajo, kako se jih obdeluje, koliko časa se jih obdeluje in podobno.

Ravno tako poznam SISBON, kar me zanima je prihajajoč sistem za celotno EU, kjer pojmi kot so "davčna številka" izgubijo del svoje vrednosti, saj ni "enotne" davčne številke za celotno EU - posameznik jih ima lahko več, pač v vsaki državi članici po eno ali en njen ekvivalent.

Ravno tako je razlika med nudenjem vpogleda v "dogodke", kot to dela SISBON in analitično obdelavo, kjer se ven dobi samo t.i. "kreditna boniteta", kot to počno kreditne agencije v ZDA.

Ravno tako me zanima, če bo to EU ustanova, ali pa bo EU samo predpisala enotna pravila in prepustila trgu, da formira potrebno število konkurenčnih agencij, ki bodo obdelovale in nudile te podatke.

Matr no, povej kaj več o temu, ali pa daj kakšno povezavo, kjer si lahko zainteresirani sami več preberemo o teh načrtih.

krneki0001 ::

Naj bi ECB vodila zadeve. Kako se bodo pa odločili, bomo pa videli. Odvisno koliko kuvert bodo odločujoči dobili, ker tole je hudo dober biznis, če veš vse podatke o nekom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

Naj bi ECB vodila zadeve. Kako se bodo pa odločili, bomo pa videli. Odvisno koliko kuvert bodo odločujoči dobili, ker tole je hudo dober biznis, če veš vse podatke o nekom.

Gah! Sovražim te...

OK, saj te ne. Ampak najprej pomoliš človeku pred nos nekaj zanimivega, potem pa se zapreš kot ostriga in ni šansa, da bi še karkoli vedel o temu. :8)

Vse, kar lahko sedaj storim, je to, da vse skupaj odpišem v rubriko "nepotrjene čenče" in na vse skupaj pozabim.

Invictus ::

Miha 333 je izjavil:

Upam, da ne bodo posnemali NLB, ki je pred leti (upam da sedaj ne več) imel tak informacijski sistem, da je lahko katerikoli uslužbenec na katerikoli poslovalnici brskal po vseh podatkih (vključno s prometom) kateregakoli komitenta.

Saj to imajo skoraj vse banke ...

Samo zdaj se dostopi malo bolj beležijo kot v preteklosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Invictus je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Upam, da ne bodo posnemali NLB, ki je pred leti (upam da sedaj ne več) imel tak informacijski sistem, da je lahko katerikoli uslužbenec na katerikoli poslovalnici brskal po vseh podatkih (vključno s prometom) kateregakoli komitenta.

Saj to imajo skoraj vse banke ...

Samo zdaj se dostopi malo bolj beležijo kot v preteklosti.

Resne banke ne. Na primer Unicredit. Tam uslužbenci, ki nimajo nobene veze s poslovanjem s tabo (npr. na drugih enotah ali tisti ki niso tvoji skrbniki) nimajo dostopa do tvojih podatkov, poleg tega se vsi dostopi beležijo. In prav je tako. Ker sicer v našem malomeščanskem okolju kmalu drugi vedo več o tebi kakor ti sam.

Invictus ::

Miha 333 je izjavil:


Resne banke ne. Na primer Unicredit. Tam uslužbenci, ki nimajo nobene veze s poslovanjem s tabo (npr. na drugih enotah ali tisti ki niso tvoji skrbniki) nimajo dostopa do tvojih podatkov, poleg tega se vsi dostopi beležijo. In prav je tako. Ker sicer v našem malomeščanskem okolju kmalu drugi vedo več o tebi kakor ti sam.

Vsi DB admini lahko vidijo moj promet. Tudi na Unicredit ... pač spotoma ko delajo še kaj drugega. Saj je vedno cel kup popravkov.

Da ne govorim da so na Unicreditu do baze dostopali vsi preko admin accounta. Vse aplikacije in vsi uporabniki. To so spucali šele v zadnjem letu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Miha 333 ::

Admini ja (ker imajo potrebo in jih itak zavezuje kodeks). Ne pa vsak referent, ki ga prijateljica prosi, če lahko pogleda, od kod si soseda lahko privošči že 3. novo sedežno v 2 letih. To je resnični primer.

No, če niso še tega uredili, pa upam da bodo kmalu.

Invictus ::

So že uredili ...

Referenti pa zdaj ne morejo nič več ... Moraš do svetovalca ...

Določene službe, recimo klicni center, imajo pa več pravic, ki so jih nekateri lepo izkoriščali.

Recimo za vpogled na račun Damjana Murka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

AndrejO je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Naj bi ECB vodila zadeve. Kako se bodo pa odločili, bomo pa videli. Odvisno koliko kuvert bodo odločujoči dobili, ker tole je hudo dober biznis, če veš vse podatke o nekom.

Gah! Sovražim te...

OK, saj te ne. Ampak najprej pomoliš človeku pred nos nekaj zanimivega, potem pa se zapreš kot ostriga in ni šansa, da bi še karkoli vedel o temu. :8)

Vse, kar lahko sedaj storim, je to, da vse skupaj odpišem v rubriko "nepotrjene čenče" in na vse skupaj pozabim.


Toliko so nam povedal. Ne vem nič več. Če bom kaj zvedel, dobiš informacije iz prve roke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Miha 333 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Upam, da ne bodo posnemali NLB, ki je pred leti (upam da sedaj ne več) imel tak informacijski sistem, da je lahko katerikoli uslužbenec na katerikoli poslovalnici brskal po vseh podatkih (vključno s prometom) kateregakoli komitenta.

Saj to imajo skoraj vse banke ...

Samo zdaj se dostopi malo bolj beležijo kot v preteklosti.

Resne banke ne. Na primer Unicredit. Tam uslužbenci, ki nimajo nobene veze s poslovanjem s tabo (npr. na drugih enotah ali tisti ki niso tvoji skrbniki) nimajo dostopa do tvojih podatkov, poleg tega se vsi dostopi beležijo. In prav je tako. Ker sicer v našem malomeščanskem okolju kmalu drugi vedo več o tebi kakor ti sam.


Na vsaki bančni poslovalnici lahko tisti za šalterjem vidi vse podatke o vseh komitentih banke. Ima te pravice tako na NLB, kot na Unicredit in na drugih bankah. In ja, vsak vpogled v podatke se logira v audit tabele (tudi na NLB se že zadnjih 20 let logira in točno zapiše kdo je gledal in kaj je gledal).
In komot se vidi, da če stranka ni bila na šalterju, pa je osebek za šalterjem gledal v podatke. In se to tudi sankcionira (to je pa zadnjih nekaj let).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Miha 333 je izjavil:


Resne banke ne. Na primer Unicredit. Tam uslužbenci, ki nimajo nobene veze s poslovanjem s tabo (npr. na drugih enotah ali tisti ki niso tvoji skrbniki) nimajo dostopa do tvojih podatkov, poleg tega se vsi dostopi beležijo. In prav je tako. Ker sicer v našem malomeščanskem okolju kmalu drugi vedo več o tebi kakor ti sam.

Vsi DB admini lahko vidijo moj promet. Tudi na Unicredit ... pač spotoma ko delajo še kaj drugega. Saj je vedno cel kup popravkov.

Da ne govorim da so na Unicreditu do baze dostopali vsi preko admin accounta. Vse aplikacije in vsi uporabniki. To so spucali šele v zadnjem letu ...


DB admini gledajo tvoj promet? DB admini pogledajo velikost baze in na podlagi tega naredijo reorg, mogoče backup dodajo ali oduzamejo kak stolpec iz tabele. Da bi pa transakcije spremljali pa ne. Transakcije spremljajo uporabniki v plačilnem prometu in oni delajo popravke v aplikaciji, ne direktno v bazi.
Če delajo popravke direktno na bazi, izgubiš sled, kdo in kaj je popravljal. Tega pa se v finančnih inštitucijah ne dela.

Če so to delal in še delajo, bejži stran od take banke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Če delajo popravke direktno na bazi, izgubiš sled, kdo in kaj je popravljal. Tega pa se v finančnih inštitucijah ne dela.

Lepo da si optimist. Se dela tako praktično na vseh bankah.

Pač temne strani ITja ...

Je pa tega vedno manj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Če delajo popravke direktno na bazi, izgubiš sled, kdo in kaj je popravljal. Tega pa se v finančnih inštitucijah ne dela.

Lepo da si optimist. Se dela tako praktično na vseh bankah.

Pač temne strani ITja ...

Je pa tega vedno manj.


No, pri nas se tega ni smelo delat, niti nismo prakticirali tega, ker so bile aplikacije narejene, da se je dalo vse rešit.

Če se pa že dela update na bazi (kaka izjemna migracija ali kaj podobnega), mora pa biti zadaj zahtevek in točno dokumentirano kaj in kako je treba zadevo popravit. In s tem je bila zagotovljena sledljivost.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:


Toliko so nam povedal. Ne vem nič več. Če bom kaj zvedel, dobiš informacije iz prve roke.

Kaj drugega, kot počakati tako verjetno ne morem.

Ne vem pa kako bo ECB s tem kaj sama naredila, da se bi to skrivalo.. Konec koncev niso banke edine, ki dajejo kredite, reševanje tega problema pa je tudi v domeni pravic in dolžnosti potrošnikov, kar regulira zakonodaja, ki nima nič z ECB kot regulatorjem.

Skeptičen sem.

krneki0001 ::

Sem tudi sam, še najbolj sem bil ko se je uveljavljala SEPA. In danes se pri sepi dela točno tisto, na kar sem jaz že leta 2008 opozarjal. Gre pa za bolj ko ne varnost, ki je v osnovni sepa shemi ni in se lahko zadeva zelo grdo zlorablja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AndrejO ::

Ja. Žal je zaradi SEPA postalo redno preverjanje stanja na računu osnovno pravilo preživetja.

Stvar ima smisla oz. ni brezumno nevarna v krajih, kjer je IBAN skrbno varovana skrivnost (sam ga npr. sploh nimam natisnjenega na plačilni kartici). Žal pa v Sloveniji temu ni tako, potem pa sledijo zlorabe.

Menim pa, da so vsaj v Sloveniji soodgovorne tudi banke, ki se v tem in tudi nekaj drugih pogledih še vedno obnašajo skoraj kriminalno malomarno.

krneki0001 ::

Že v osnovi je bil sam sistem sepa brez varnosti in je imel ogromne pomanjkljivosti. Mi smo ga samo prevzeli in morali postavit tako kot ga je EU želela. Danes pa namesto, da bi že v osnovi imela zadeva varnostne mehanizme, jih 7 let po uvedbi šele uvajajo.

Banke se bolj ko ne obnašajo tako kot jim zveza bank določa. To je treba pa srharja vprašat, zakaj taka malomarnost.



Če bo EU Sisbon tak polom, bo to sploh štala.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

o čem govorita...do kakšnih zlorab lahko pride?

thramos ::

Invictus ::

thramos je izjavil:

Nekako takšnih.

Sicer meni tole ni jasno, saj moraš vse naloge osebno potrdit, ali preko elektronske banke ...

Tako da mi tale SEPA mehanizem ni čisto jasen ... Čeprav vem da se da ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Se pravi je problem v direktnih bremenitvah.
Ampak to pomeni, da je imel IBAN, ponaredil podpis in imel ponarejene dokumente. Pri vzpostavitvi direktne bremenitve moraš pokazat dokument, ni tako?

Invictus ::

A lahko te direktne bremenitve blokiraš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

perci je izjavil:

Se pravi je problem v direktnih bremenitvah.
Ampak to pomeni, da je imel IBAN, ponaredil podpis in imel ponarejene dokumente. Pri vzpostavitvi direktne bremenitve moraš pokazat dokument, ni tako?


Po SEPA standardu lahko zahtevaš za 13 mesecev nazaj povračilo plačil in prekineš sepa bremenitev.
Prvi primer:
Vzameš avto na kredit, ki ga plačuješ preko direktne bremenitve, plačaš 13 obrokov, prodaš avto in zahtevaš od banke denar nazaj. Banka ti ga mora dati brezpogojno. Banka potem terja prodajalca za denar, prodajalec pa mora tebe tožiti, da dobi nazaj denar in avto.
Drugi primer:
Odpreš firmo v recimo španiji. Se vklopiš v sistem sepa. Narediš toliko direktnih btremenitev za 10 evrov kot je računov v sloveniji in jih pošlješ v sistem sepa v sloveniji. Banka v sloveniji mora bremenit vse te račune in jih poslati na tvojo banko, tvoja banka pa že prej denar nakaže tebi in čaka denar od slovenskih bank. Ti pobereš denar, odletiš s prvi avionom v tujino, kjer ne izročajo ljudi eu.
Ljudje opazijo, da so jim sneli 10 evrov iz računa, se pritožijo in dobijo denar od banke nazaj. Tebe pa terjajo za denar, vendar si ti že v tujini in ti nič ne morejo.

Če računaš, da ima slovenija okoli 4 milione računov, po 10 evrov je to 40 miljonov denarja.

Seveda moraš v drugem primeru poznati format zapisov sepa in vedeti številke vseh računov. Torej če delaš nekje, kjer imaš možnost dostopa do registra transakcijskih računov slovenije pri ajpesu.

Invictus je izjavil:

A lahko te direktne bremenitve blokiraš?

Trenutno ne, se šele vzpostavlja. Zato pravim, da je sam sistem zelo luknjast.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

thramos ::

krneki0001 je izjavil:

Trenutno ne, se šele vzpostavlja. Zato pravim, da je sam sistem zelo luknjast.


Seveda lahko, ampak mora to storitev nuditi banka. Nekatere slovenske to omogočajo.

perci je izjavil:

Se pravi je problem v direktnih bremenitvah.
Ampak to pomeni, da je imel IBAN, ponaredil podpis in imel ponarejene dokumente. Pri vzpostavitvi direktne bremenitve moraš pokazat dokument, ni tako?


Ne, ni potrebno, ker sploh ne komuniciraš s svojo banko ampak ponudnikom. Recimo bicikelj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Invictus ::

Sam ne poslujem z nikomur ki zahteva direktno bremenitev na moj račun zaradi nekih naročnin ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

Banke se bolj ko ne obnašajo tako kot jim zveza bank določa. To je treba pa srharja vprašat, zakaj taka malomarnost.

Hm. Narobe svet? ZB so ustanovile banke, torej naj bi ta odražala njihova skupna stališča, ne pa obratno. Razen, če nečesa nisem prav razumel ...

perci je izjavil:

Se pravi je problem v direktnih bremenitvah.
Ampak to pomeni, da je imel IBAN, ponaredil podpis in imel ponarejene dokumente. Pri vzpostavitvi direktne bremenitve moraš pokazat dokument, ni tako?

Anti-varnostni "sistem", če mu lahko tako rečeš, se zanaša na to, da tretja oseba (zlobno podjetje) ne more pridobiti IBAN številke in imena stranke oz. imena na računu. Kar verjetno res drži v kakšnih drugih državah, zagotovo pa ne v Sloveniji, kjer oba podatka hkrati najdeš na vseh Maestro karticah.

Tisti "podpis in dokumenti" so varovalka za pošteno končno podjetje, da se mu ne bo nekdo lažno predstavil, znotraj sistema pa se vsem deležnikom privzeto zaupa, vključno z vsemi končnimi podjetji.

"Rešitev" pri vseh bankah v moji bližini je preprosto ta, da so čezmejni DD preprosto avtomatično zavrnjeni. "Zaradi varnosti ne omogočamo" je uradna razlaga. Kar nekako leti v obraz deklariranim ciljem SEPA. Ravno tako bom cinično rekel, da je verjetno edini razlog, da se varnostne mehanizme sedaj uvaja, problem v tem razkoraku med deklariranimi cilji in stanjem na terenu. Težko razglasiš uspeh, če pa večina bank postopek blokira.

thramos ::

Invictus je izjavil:

Sam ne poslujem z nikomur ki zahteva direktno bremenitev na moj račun zaradi nekih naročnin ...


Kok si ti kul. Kaj še počneš tako pametnega, da se ti zdi vredno razglašati naokoli? Do tell.

Poanta je v tem, da ni treba da posluješ s takšnimi.

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

Sam ne poslujem z nikomur ki zahteva direktno bremenitev na moj račun zaradi nekih naročnin ...

Ni potrebno. V sistemu lahko nekdo tretji izvede DD na tvoj račun, čeprav v življenju nista imela nikakršnega stika, kaj šele poslovnega odnosa.

Pravilen odgovor na tvoji strani se bi moral glasiti "sam ne poslujem z nobeno banko, ki mi ne omogoča blokado vseh DD zahtev". Karkoli drugega pomeni, da se ne varuješ pred zlorabo, temveč upaš, da boš v primeru zlorabe dobil denar nazaj.

thramos ::

AndrejO je izjavil:

Karkoli drugega pomeni, da se ne varuješ pred zlorabo, temveč upaš, da boš v primeru zlorabe dobil denar nazaj.


Če zlorabo opaziš in ukrepaš v 13 mesecih, denar BOŠ dobil nazaj.

AndrejO ::

Verjetno res.

Sam pa še vedno raje stavim na preprečevanje, kot pa naknadno saniranje. Po izkušnjah z ravno tako upravičenim vračanjem denarja ukradenega iz kreditnih kartic je to absolutno zadnja obramba, ne pa nekaj na kar se bi želel zanašati.

Call me paranoid, ampak tak pač sem.

Osebno se mi zdi, da je bil največji fail to, da se DD zahteva na strani prejemnika sredstev in ne na strani plačnika - torej na banki. Neprimerno težje se je izdajati za nekoga drugega pred banko, ki bo denar dala od sebe in, ki bo sama odgovorna za vrnitev sredstev, če jo nekdo pretenta. V SEPA DD sistemu pa se vso to odgovornost lepo razprši, kar je IMO recept za kompliciranje in zavlačevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

krneki0001 ::

thramos je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Trenutno ne, se šele vzpostavlja. Zato pravim, da je sam sistem zelo luknjast.


Seveda lahko, ampak mora to storitev nuditi banka. Nekatere slovenske to omogočajo.


Na žalost samo za pravne osebe, za fizične še ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

thramos ::

AndrejO je izjavil:

Verjetno res.

Sam pa še vedno raje stavim na preprečevanje, kot pa naknadno saniranje. Po izkušnjah z ravno tako upravičenim vračanjem denarja ukradenega iz kreditnih kartic je to absolutno zadnja obramba, ne pa nekaj na kar se bi želel zanašati.

Call me paranoid, ampak tak pač sem.

Osebno se mi zdi, da je bil največji fail to, da se DD zahteva na strani prejemnika sredstev in ne na strani plačnika - torej na banki. Neprimerno težje se je izdajati za nekoga drugega pred banko, ki bo denar dala od sebe in, ki bo sama odgovorna za vrnitev sredstev, če jo nekdo pretenta. V SEPA DD sistemu pa se vso to odgovornost lepo razprši, kar je IMO recept za kompliciranje in zavlačevanje.


Se strinjam z vsem, ta vidik SEPA DD koncepta je po mojem mnenju popolnoma zgrešen.

krneki0001 je izjavil:

Na žalost samo za pravne osebe, za fizične še ne.


Tudi za fizične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

krneki0001 ::

Thramos, Katera banka?

AndrejO je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Banke se bolj ko ne obnašajo tako kot jim zveza bank določa. To je treba pa srharja vprašat, zakaj taka malomarnost.

Hm. Narobe svet? ZB so ustanovile banke, torej naj bi ta odražala njihova skupna stališča, ne pa obratno. Razen, če nečesa nisem prav razumel ...


Ja v osnovi je bilo mišljeno tako, potem so se pa oni postavili v vlogo glavnega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitev TRR-ja s strani amazona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820191 (9122) bastadu
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19843813 (19423) harvey
»

Kreditne točke

Oddelek: Problemi človeštva
243056 (2168) #000000
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615547 (13401) ...:TOMI:...
»

Kreditna sposobnost je zapisana v mobilnih telefonih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
408026 (5560) poweroff

Več podobnih tem