» »

ISIS načrtuje po uničenju Hatre še piramide in sfingo!

ISIS načrtuje po uničenju Hatre še piramide in sfingo!

Temo vidijo: vsi
««
3 / 26
»»

Oberyn ::

sandmat je izjavil:

Še huje: krščanstvo izvira iz nove zaveze, ne stare. Ampak ljudje na S-T tega ne razumejo in v bistvu nezavedno napadajo žide (ki se ravnajo po stari zavezi) in ne kristjane (ki se ravnajo po novi zavezi).

Hja, jaz se tega zavedam, vendar ne vidim nobene razlike. Krščanstvo in islam sta dve verski ločini (s tujko sekti), ki sta se ločili iz matične židovske vere ena pred 2000 leti in druga 600 let pozneje. Jaz kolikor se trudim, med temi tremi entitetami ne vidim nobene bistvene razlike. V glavnem jih obravnavam kot eno stvar. Med njimi so seveda tehnične razlike, detajli, no temelji so do pike enaki. Krščanstvo je torej za 600 let starejše od islama in je za 600 let bolj razvodenelo, to je vse. Kar danes počne ISIS in drugi lunatiki, je bilo leta 1400 v krščanskem svetu nekaj tako običajnega, da ni nihče niti opazil. O židih pa ne bi, ker na tem forumu se o židih ne govori, absolutno, in ne želim provocirati.

sandmat ::

imaš kak link na to tezo, ali bolj temelji na metodi predvidevanja?

MrStein ::

fantasycamp je izjavil:

Zakaj jih noben je jemlje resno?

Ja ubožci!
Tako se trudijo s pobijanjem ljudi, pa nič.
Celo predstavo naredijo in na jutub dajo, pa še vedno nič?
Koga ali kaj naj ubijejo ali uničijo, da bodo malo pozornosti dobili?

(Hatra)

fantasycamp je izjavil:

Srce mi trga ko sem videl da so uničili Hatro!

Oh super, končno jim je uspelo pritegniti pozornost!

(podobnost z Afganistanom čisto slučajna)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

Oberyn je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Koran se mora brati le v arabščini , vernik mora imeti arabsko ime

Pravilno. Koran je direktna božja beseda, izgovorjena skozi usta preroka. V arabskem jeziku. Prevod ni več božja beseda, ker je pač prevod, bog tega ni izgovoril in zato nima nobenega pomena. Vsak musliman mora študirati Koran in študirati ga mora v arabskem jeziku.

Uokvirjeno in postavljeno na zid kot dokaz muslimanske netolerance.

Oberyn ::

sandmat je izjavil:

imaš kak link na to tezo, ali bolj temelji na metodi predvidevanja?

Moje osebno mnenje. Prebral sem ene par knjig, kjer so avtorji na razne načine členili te svete knjige in to vero (židovsko vero in njene ločine), pa nisem mogel videti ene bistvene razlike med vsem tem, samo tehnične detajle. Svetih knjig pa nisem zmogel prebrati, priznam. Koran itak odpade, ker ne govorim arabščine, pri mojem prvem in zadnjem poskusu biblije (pač kar so mi ponudili v kranjski knjižnici) pa se je končal na šesti strani. Nisem zmogel psihe za nadaljevanje. Tako da ostajam pri branju knjig, ki samo opisujejo (in razlagajo) te svete knjige. Torej še enkrat, moje osebno mnenje. Ziher vem, da se večina ne bi strinjala, ampak vsak ima svojo pamet.

Poldi112 ::

Smrekar1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Dejansko ne razumem, zakaj je knjiga, ki ji (po tvojem) muslimani ne sledijo, problem.


Povedal sem ti zakaj, če ti še kaj ni jasno pa prosim za bolj specifično vprašanje kot zgolj "ne razumem".

Na, še link:
https://slo-tech.com/forum/t638551/p473...

Kateri del razlage je nejasen?


Ne več če sem lahko bolj specifičen, bom pa probal spremeniti format - čisti logični zaključki:
Ti praviš (po spominu):
- islam je problem, ker v koranu polno enih nasilnih stvari
- večina muslimanov ni pravih muslimanov, ker ne sledijo koranu

Ne vem, kako naj tu vidim grožnjo pred miljoni muslimanov. Tudi na statistiko, kako je možno, da jih imamo toliko v slo, pa ne delajo pobojev, ni nihče od tistih, ki se počutite ogroženi, odgovoril.

>Boljši primer: večina katolikov uporablja kontracepcijo. Ali to pomeni, da katoliška cekev zagovarja kontracepcijo?

Ne. To samo pomeni, da ignorirajo neumne (zastarele) dele. Enako kot muslimani. V čem je torej problem?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

krneki0001 ::

Problem je v tem, da bi nekateri radi vse muslimane pospravili v isti koš in jih imenovali za teroriste ter tako prenesli krivdo za poboje Is, kar na vse muslimane.

Še vedno trdim, da večina muslimanov nima in noče imeti nič z IS, ter ne odobravajo tega kar počne IS.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Martin Krpan ::

krneki0001 je izjavil:

Problem je v tem, da bi nekateri radi vse muslimane pospravili v isti koš in jih imenovali za teroriste ter tako prenesli krivdo za poboje Is, kar na vse muslimane.

Še vedno trdim, da večina muslimanov nima in noče imeti nič z IS, ter ne odobravajo tega kar počne IS.


Jaz pa trdim , da večina "muslimanov" sploh niso muslimani.
IS so muslimani , taki tapravi.

sandmat ::

krneki0001 je izjavil:

Problem je v tem, da bi nekateri radi vse muslimane pospravili v isti koš in jih imenovali za teroriste ter tako prenesli krivdo za poboje Is, kar na vse muslimane.


Seveda, takšno početje je v Sloveniji dovoljeno le proti kristjanom v zvezi s pedofilijo, homoseksualci in ostalimi temami. Do ostalih pa je to normalno deležno obsodbe.

Poldi112 ::

Martin Krpan je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Problem je v tem, da bi nekateri radi vse muslimane pospravili v isti koš in jih imenovali za teroriste ter tako prenesli krivdo za poboje Is, kar na vse muslimane.

Še vedno trdim, da večina muslimanov nima in noče imeti nič z IS, ter ne odobravajo tega kar počne IS.


Jaz pa trdim , da večina "muslimanov" sploh niso muslimani.
IS so muslimani , taki tapravi.


A veš kako se reče tistim, ki narobe uporabljajo besede?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Oberyn ::

Martin Krpan je izjavil:

Jaz pa trdim , da večina "muslimanov" sploh niso muslimani.
IS so muslimani , taki tapravi.

To je tolk megleno področje, da je težko o tem govoriti. Vera je stanje zavesti posameznika in nima ničesar skupnega s fizičnim stanjem vesolja. Zato tu v celoti odpadejo argumenti, dokazi, primerjave, znanstveni postopki in take stvari. Gre enostavno za golo trditev, ki je podkrepljena isključno samo s to isto trditvijo. Iz tega razloga so pravi muslimani vsi, ki se imajo za prave muslimane. Tudi jaz sem pravi musliman, če tako sklenem. V končni fazi poznam kup ljudi, ki se imajo za krščane, pa ne vedo ničesar o tej veri, ne ravnajo se po zapovedih te vere in nimajo praktično nobene skupne točke z njo - samo štejejo se za krščane. A ni Rode enkrat javno izjavil, da so vsi ateisti v bistvu krščani, ker ateizem lahko izhaja samo iz zanikanja krščanstva, torej iz krščanstva? Torej če je taka izjava možna, potem je glede vere možna kakršnakoli izjava, ker bolj nemogoče izjave od te pač ne more biti. Izjave o veri torej niso omejene absolutno z ničemer. Zato imajo vsi prav - znotraj svoje zavesti seveda. Zato po moje ni možno govoriti o tem, kdo je bolj ali manj pravi musliman.

Zheegec ::

Jaz pa trdim , da večina "muslimanov" sploh niso muslimani.
IS so muslimani , taki tapravi.

Kdo je "pravi musliman" bomo lahko rekli, ko se bo 100% svetovnega prebivalstva strinjalo, kakšna je tista "P R A V A" razlaga Korana. Glede na to, da veliko muslimanov (in ne-muslimanov) trdi, da se Korana ne bere dobesedno bi lahko v teh ~1500 letih glede tega že zedinili. Ampak je še čas!
Vsekakor pa IS sledi tistemu, napisanemu v Koranu dosti bolj, kot večina muslimanov. Na našo veliko žalost. Mogoče je čas, da nekdo muslimanom KONČNO dostavi to "pravo razlago" Korana in jim pove, da če nekdo zapusti religijo si za to ne zasluži smrti. Kot rečeno, cca 70% muslimanov je mnenja, da si zaslužiš smrt, če zapustiš njihovo religijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Looooooka ::

krneki0001 je izjavil:

Problem je v tem, da bi nekateri radi vse muslimane pospravili v isti koš in jih imenovali za teroriste ter tako prenesli krivdo za poboje Is, kar na vse muslimane.

Še vedno trdim, da večina muslimanov nima in noče imeti nič z IS, ter ne odobravajo tega kar počne IS.

Ne vidim problema.
Če podpiram, poslušam in volim kandidate neke stranke, katere člani so na koncu dneva krivi zločinov zaradi statuov/pravil te stranke, ki se jih ob takih dogodkih ne spremeni ampak zgolj opravičuje in išče izgovore zakaj stranka s tem nima ničesar, sem kar lepo kriv.
Ne more toliko ljudi nekaj narobe prebrat. Kvečjemu je bilo lahko tako narobe in neumno napisano, da je potrebno popravkov. Ampak božje besede se ne sme spreminjat a ne?
GUILTY!

Martin Krpan ::

Jup , ker je Koran dobesedna Božja beseda se ga ne sme spreminjat. Še brati in razlagati se mora v izvirniku , v arabščini. Tudi prevodi niso OK.

Torej Koran ni neka proza ali pozija ampak ZAKON. Zakone pa se tolmači dobesedno.
Naredi prometni prekršek in se potem pred policajem in sodnikom izgovarjaj , da se CPP ne tolmačijo dobesedno in da je tvoja bolj umetniška interpretacija bolj pravilna.:))

Poldi112 ::

Zheegec je izjavil:

Jaz pa trdim , da večina "muslimanov" sploh niso muslimani.
IS so muslimani , taki tapravi.

Kdo je "pravi musliman" bomo lahko rekli, ko se bo 100% svetovnega prebivalstva strinjalo, kakšna je tista "P R A V A" razlaga Korana. Glede na to, da veliko muslimanov (in ne-muslimanov) trdi, da se Korana ne bere dobesedno bi lahko v teh ~1500 letih glede tega že zedinili. Ampak je še čas!
Vsekakor pa IS sledi tistemu, napisanemu v Koranu dosti bolj, kot večina muslimanov. Na našo veliko žalost. Mogoče je čas, da nekdo muslimanom KONČNO dostavi to "pravo razlago" Korana in jim pove, da če nekdo zapusti religijo si za to ne zasluži smrti. Kot rečeno, cca 70% muslimanov je mnenja, da si zaslužiš smrt, če zapustiš njihovo religijo.


Na te tvojem linku ne piše tega. V evropi recimo je procent 8-15%. Poleg tega je pa to precej irelevantno. Ponovno, v slo jih imamo 30k, koliko so pobili svojih, ker so zapustili islam? Zakaj je kaj mislijo bolj pomembno od tega, kaj delajo?

Fenomenalno mi je, kako si pokroviteljski. Naj muslimanom kdo dostavi to pravo razlago. Imaš dejstva, ki jih ignoriraš. Imaš statistiko, ki jo izkrivljaš. Zakaj se tako trudiš demonizirati miljone mirnih muslimanov ter njihovo religijo, o kateri pojma nimaš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Martin Krpan ::

In logična izpeljanka iz tega je , da če se ne držiš CPP nisi dober voznik in če se ne držiš Korana dobesedno nisi dober oz. sploh nisi musliman.
Pri zakonu in božjih besedah si ne moreš kar sam zbirati kaj ti paše in kaj ne!

In ne , če ne moliš 3x al kolkrat že na dan , ne bereš Korana , piješ alko , ješ svinjino sigurno nisi musliman.

Tile naši so ene tolk muslimani kot sem jaz športnik , ko 1x na 2 meseca športam po 30 minut.

Poldi112 ::

Koran ni pisan kot zakon, ergo si ga lahko razlagaš na različne načine... Drugače sploh ni možno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Martin Krpan ::

Pisan je kot direktna božja beseda kar je še nekaj stopenj nad zakoni. Alah ga je osebno narekoval skozi usta preroka Mohameda.
Ne sme se ga interpretirati niti v prevodu.

Ergo si ga ne smeš razlagati , ker velja DOBESEDNO ker je BOŽJA beseda od prve do zadnje črke , točno tako kot je napisan.
In nič drugače.

Ali pa ti mogoče misliš , da si pametnejši od boga , da boš popravljal njegove besede ?
To že smrdi po bogokletju , ki je največji greh in se kaznuje z smrtjo!:D

Poldi112 ::

Zakoni so pisani pusto, jasno, tako da definirajo stvari. Koran je bližje filozofiji. A si Žižka, Prešerna, ... tudi direktno razlagaš?

Dejstvo je, da si ga verniki ne razlagajo direktno. Vse ostalo je prodajanje megle z namenom širjenja nestrpnosti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GTX970 ::

Poldi112
Koran je bližje filozofiji. A si Žižka, Prešerna, ... tudi direktno razlagaš?

Od teh treh jaz še nisem videl jeznih množic bradačev, ki teptajo Zda, Uk, Fr, DK zastavo za zadnja dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

49106 ::

Enkrat sem dejal, da je bila biblija knjiga za mind control ljudi, in tudi poskus vpliva na njihovo (takrat) družbeno nesprejemljivo vedenje, ste me napadli, da temu ni tako, in da je treba vzeti knjigo dobesedno. Povedali ste, da je zemlja bistveno starejša od bibilijskih 6000BC. Da smo našli fosile... Čemu dvoličnost, če pa je ne gre jemati dobesedno ? In resno ste njene besede vzeli ateisti, agnostiki,...

Pravi vernik, si božjo knjigo razlaga dobesedno. Pravi vernik, je neizobražena ovca (manj žaljiv ne znam biti), ki ji tako stanje ustreza. In ja, v islamskih državah je veliko ljudi manj izobraženih, in posledično (pre)več fanatikov. Brez pranja možganov, ne obstajajo.


A se Žižek predstavlja kot prerok? Da se je pogovarjal z bogom? Da je napisal sveto knjigo? Ali, da jim (prerokom, sveti knjihi) sledi in širi njihovo besedo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Vanich ::

Tale se ima za pravega muslimana.

Njegovo (katastrofalno) gostovanje na TV:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Poldi112 ::

GTX970 je izjavil:

Poldi112
Koran je bližje filozofiji. A si Žižka, Prešerna, ... tudi direktno razlagaš?

Od teh treh jaz še nisem videl jeznih množic bradačev, ki teptajo Zda, Uk, Fr, DK zastavo za zadnja dva.


Če bi jaz razumel, kaj si sploh napisal, bi bilo precej lažje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GTX970 ::

Svet bi bil veliko bolj prijazen, če bi bil islam le neškodljiva "filozofija" tipa Žižek.Vendar ni.

Martin Krpan ::

Poldi112 je izjavil:

Zakoni so pisani pusto, jasno, tako da definirajo stvari. Koran je bližje filozofiji. A si Žižka, Prešerna, ... tudi direktno razlagaš?

Dejstvo je, da si ga verniki ne razlagajo direktno. Vse ostalo je prodajanje megle z namenom širjenja nestrpnosti.


Relativiziraš 100 na uro.
A si Mein Kanpf od strička Hićota razlagaš bližje filozofiji ali dobesedno?:D

Verjetno je tudi dobri striček Hićo , ko je pisal da je potrebno iztrebiti Jude z tem v resnici mislil na koloradske hrošče , ne na ljudi?!8-O

Ker po tvoji "filozofiji" Mein Kampf sploh ni slaba knjiga in bi jo bilo potrebno dati na seznam za Bralno značko.:))

Poldi112 ::

čisto simple je. Teroristi pobijejo manj ljudi kot strela. In iz islama delati nek problem je butasto. Razen, če mi kdo razloži, zakaj smo še kar živi (glede na to, da je tudi pri nas dosti muslimanov).

Jaz relativiziram? Nisem jaz tisti, ki bi muslimane učil njihove vere kot nekateri tu. Od kje vam avtoriteta? A ne vidite bizarnosti situacije?

>Ker po tvoji "filozofiji" Mein Kampf sploh ni slaba knjiga in bi jo bilo potrebno dati na seznam za Bralno značko.:))

Nisem bral, je pa to zgolj grdo podtikanje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Martin Krpan ::

Res je , v Sloveniji teroristi pobijejo veliko manj ljudi kot strela.
Ampak v Siriji in Iraku pa veliko veliko več.
Pri nas živi le peščica pravih muslimanov , to je takih ki živijo po božjih zakonih.

In tu nihče muslimane ne uči njihove vere , samo trdimo , da če je Koran Božja beseda je ne more vsak ki ima slučajno 5 min časa po svoje razlagati kakor mu glih paše.
Božja beseda je Božja beseda in je 100% pravilna , od prve do zadnje črke. Bog je popoln in taka je tudi njegova beseda. Vsaj tako trdijo verniki.
Tu ni prostora za interpretacije.

Poldi112 ::

Seveda je ne more vsak razlagati. Folk leta študira, da razume kaj piše. In ti si eden izmed tistih, ki jo veselo razlaga. Kakšne so tvoje reference?

Irak je res dober primer, ja. Koliko je bil isis aktiven, predno je zahod demontiral državo? Oz. prinesel demokracijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zheegec ::

Seveda je ne more vsak razlagati. Folk leta študira, da razume kaj piše. In ti si eden izmed tistih, ki jo veselo razlaga. Kakšne so tvoje reference?

In kako vejo, da je njihova razlaga prava? Kako ugotoviš, katera avtoriteta pravilno razlaga Koran? Žrebanje?

Irak je res dober primer, ja. Koliko je bil isis aktiven, predno je zahod demontiral državo? Oz. prinesel demokracijo?

Noben ne pravi, da si Bush ne zasluži dosmrtnega zapora.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Poldi112 ::

>In kako vejo, da je njihova razlaga prava? Kako ugotoviš, katera avtoriteta pravilno razlaga Koran? Žrebanje?

Veš mogoče, kdo je avtoriteta za biblijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SimplyMiha ::

ISIS pobija ljudi, vi pa razgrabljate o Koranu?

fantasycamp ::

SimplyMiha je izjavil:

ISIS pobija ljudi, vi pa razgrabljate o Koranu?


kar hočejo povedat je da njihova vera nima nič veze s tem, medtem pa kjerkoli po svetu muslimani dosežejo konkretno številko je nasilje, uvajanje sharie, prepovedi za ženske in govora o islamofobiji ...

Poldi112 ::

Najlepše je takole pavšalno malo, ane? Kot da bi poslušal fox news.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Pavšalno, dokler se ne bo dotikalo tebe.

Martin Krpan ::

Poldi112 je izjavil:

Seveda je ne more vsak razlagati. Folk leta študira, da razume kaj piše. In ti si eden izmed tistih, ki jo veselo razlaga. Kakšne so tvoje reference?


Kakšne so moje reference? Funkcionalna pismenost.
Nimaš kej štuidirat , ti vse piše v koranu.
Koran je Navodilo za uporabo vere. In zahteva ravno toliko pismenosti in dopušča ravno toliko prostora za filozofiranje kot navodila za uporabo za Gorenje štedilnik.

Irak je res dober primer, ja. Koliko je bil isis aktiven, predno je zahod demontiral državo? Oz. prinesel demokracijo?


Toliko kot so bili v nemčiji aktivni nacisti 1918 , preden je zahod demontiral državo oz. prinesli demokracijo.
Zaključek: niti poskušati ne smemo uvajati demokracijo , raje kar takoj uvedimo fašizem in nacizem.

Martin Krpan ::

Poldi112 je izjavil:

>In kako vejo, da je njihova razlaga prava? Kako ugotoviš, katera avtoriteta pravilno razlaga Koran? Žrebanje?

Veš mogoče, kdo je avtoriteta za biblijo?


Papež.
Ker je Jezus Kristus pri Zadnji večerji postavil apostola Petra za svojega naslednika na zemlji in tako za prvega papeža in poglavarja RKC.

Res je nastalo veliko sekt in frakcij krščanstva , ampak JK osebno je imenoval le enega , vsi ostali poglavarji krščanskih cerkva so samoproglašeni.

Poldi112 ::

No, ampak patriarh al kaj je že tisti stric v rusiji je šef pravoslavcev. Ni, da se ne ve, kdo je avtoriteta. Isto pri islamu. Imaš imame, ayatole in podobne nazive.

>Zaključek: niti poskušati ne smemo uvajati demokracijo , raje kar takoj uvedimo fašizem in nacizem.

Glede na to kako se jo zadnjih 50 let uvaja je res bolje, da se jih pusti. Al kaida, isis in podobna jajca so direktna posledica "demokratizacije".

>Pavšalno, dokler se ne bo dotikalo tebe.

A se me ne?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Ne, se te ne. Ko se te bo, ne boš mogel pisati, saj bo glava meter stran od telesa.

Glede na to kako se jo zadnjih 50 let uvaja je res bolje, da se jih pusti. Al kaida, isis in podobna jajca so direktna posledica "demokratizacije".


To o čemer govoriš je hujše kot "oko za oko, zob za zob". Na zahodu tega ne odobravajo, sploh pa ne levičarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sisemen ::

DarwiN je izjavil:

Kaj naj Obama naredi na hitro? Ground troops? Nuke 'em? Ker bombardirajo jih pa tako ali tako že dolgo.


ISIS je v bistvu maslo ZDA, ce se ne bi vtikale v države na bliznjem vzhodu, ISIS ne bi nikoli niti obstajal. Tako da rešitev bi bila da nuknejo sami sebe... bi ISISu vzeli precej moci, pa še svet bi bil precej lepši.

poweroff ::

Točno ja. Lahko pa najprej z nami začnejo, saj smo jih tvorno podpirali v "koaliciji voljnih". >:D
sudo poweroff

Zheegec ::

Poldi112 je izjavil:

>In kako vejo, da je njihova razlaga prava? Kako ugotoviš, katera avtoriteta pravilno razlaga Koran? Žrebanje?

Veš mogoče, kdo je avtoriteta za biblijo?

Vidim, da ne razumeš pointa. Nihče ni avtoriteta za Biblijo. Edina avtoriteta bi bil Bog (če bi obstajal), ki bi prišel na Zemljo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Isotropic ::

kaj sem nekaj slisal, da so unicili kopije kipov

fantasycamp ::

evo spet so aktivni!




Tako so bili pa destruktivni v Mosulu!

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:


Ne več če sem lahko bolj specifičen, bom pa probal spremeniti format - čisti logični zaključki:
Ti praviš (po spominu):
- islam je problem, ker v koranu polno enih nasilnih stvari
- večina muslimanov ni pravih muslimanov, ker ne sledijo koranu

Ne vem, kako naj tu vidim grožnjo pred miljoni muslimanov. Tudi na statistiko, kako je možno, da jih imamo toliko v slo, pa ne delajo pobojev, ni nihče od tistih, ki se počutite ogroženi, odgovoril.


Pravih muslimanov je tja do 15%. 15% od dobrih 1300 milijonov je približno 200 milijonov. To je približno toliko, kot imajo skupaj prebivalcev Nemčija, Velika Britanija in Francija.

Kako je možno, da jih je toliko v SLO in ne izvajajo pobojev? Patetično lahko vprašanje:
1. pri nas je pravih muslimanov manj kot je svetovno povprečje, prednjačijo v bolj nazadnjaških državah
2. imamo delujočo državo, ki bi take poskuse sankcionirala
3. nismo zanimivi, ker smo majhni in dokaj nepomembni

Ampak če je tvoj način razmišljanja "tole nas ta hip ne ogroža, zato za nas ni nevarnosti" itak nimaš kaj razmišljat o pomembnih temah.

Ne. To samo pomeni, da ignorirajo neumne (zastarele) dele. Enako kot muslimani. V čem je torej problem?


S tem si si razložil razliko med islamom in muslimani ter zakaj argumentacija "islam ni nasilen, ker večina muslimanov ni nasilnih" ne pije vode.

Smrekar1 ::

sisemen je izjavil:


ISIS je v bistvu maslo ZDA, ce se ne bi vtikale v države na bliznjem vzhodu, ISIS ne bi nikoli niti obstajal.


Še dobro, da imaš ZDA kot dežurnega krivca.

Kako s to tvojo teorijo razložiš Boko Haram? Ne pozabi, trdiš, da je vmešavanje ZDA edini možni način kako take organizacije nastajajo.

Veliko sreče! :D

Vanich ::

solatko ::

Meni samo to ni jasno, da pri takem razvoju, veliko ljudi še vedno veruje v pravljice in so zato pripravljeni počet tudi stvari, ki jih te pravljice načeloma prepovedujejo.
Delo krepa človeka

Poldi112 ::

Smrekar1 je izjavil:



Pravih muslimanov je tja do 15%. 15% od dobrih 1300 milijonov je približno 200 milijonov. To je približno toliko, kot imajo skupaj prebivalcev Nemčija, Velika Britanija in Francija.

Kako je možno, da jih je toliko v SLO in ne izvajajo pobojev? Patetično lahko vprašanje:
1. pri nas je pravih muslimanov manj kot je svetovno povprečje, prednjačijo v bolj nazadnjaških državah
2. imamo delujočo državo, ki bi take poskuse sankcionirala
3. nismo zanimivi, ker smo majhni in dokaj nepomembni

Ampak če je tvoj način razmišljanja "tole nas ta hip ne ogroža, zato za nas ni nevarnosti" itak nimaš kaj razmišljat o pomembnih temah.


A zdaj bi me pa še iz teme metal? Da ne omenjam, da si čisto napačno razlagaš moje trditve. Ki niso, da če nas ta hip ne ogroža, za nas ni nevarnosti, ampak če nas ne ogroža, potem jih ne bomo samo zato, ker jih ne maramo, zaničevali, širili laži o njih, hujskali, ... Pač, jaz sem liberalec. Še če bi nas ogrožali, bi bil proti temu.

Ukvarjati se moraš z dejansko grožnjo. Nekateri ste grožnjo razširili na celotno prebivalstvo. In zato rutinsko umirajo civilisti, teroristov je pa vedno več (logično). Samo te logike, da če sesuješ državo in pobojas civile, boš neizbežno dobil teroriste, niste sposobni dojeti. Potem je pa kriv islam...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

solatko je izjavil:

Meni samo to ni jasno, da pri takem razvoju, veliko ljudi še vedno veruje v pravljice in so zato pripravljeni počet tudi stvari, ki jih te pravljice načeloma prepovedujejo.

Resno? To sprašuješ v državi v kateri vsaki dve leti izvolimo novega pravljičarja?

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:

Samo te logike, da če sesuješ državo in pobojas civile, boš neizbežno dobil teroriste, niste sposobni dojeti. Potem je pa kriv islam...


Boko Haram je nastal brez sesuvanja države ali pobijanja civilistov.
Po drugi strani pa sesutje Južne Koreje in pobijanje civilistov ni vodilo v razcvet terorizma.

Fail, 2x.
««
3 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ruski vojaki v Siriji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9921342 (17924) Isotropic

ISIS, poboji civilistov v Iraku (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27182880 (56215) bluefish

Več podobnih tem