» »

Disk prenea delovati po 5 minutah

Disk prenea delovati po 5 minutah

techsloth ::

Torej zadnjih nekaj dni mi drugi disk ki ga uporabljam za shrambo preneha delovati 5 minut po prižigu računalnika in se ga potem ne vidi več. Drugače v teh 5 minutal lahko z njega kopiram brez problem in deluje. Računalnik drugače deluje brezhibno in nimam drugih problemov.

GTX970 ::

CrystalDiskInfo, prilepi screen.


Tole ?
http://www.storagereview.com/how_to_sto...

techsloth ::

Slika CrystalDiskInfo https://imgur.com/85W5Wc8

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Boš potreboval nov disk, če ti je kaj mar za podatke.


S tem da se baje rešiti marsikaj, vendar za koliko časa...
https://www.grc.com/sr/spinrite.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

techsloth ::

Bom zaenkrat prestavil vse na 1tb sistemski disk...mogoče če bom rabil potem kupim

Miha 333 ::

Testiraj ga s Seatools, in sicer poženi opcijo Fix All. Boš hitro videl na čem si. Vendar pozor, mislim, da je ta opcija destruktivna za podatke.

Po vsej verjetnosti pa je disk na poti v večna lovišča, sploh zaradi vrednosti pri Uncorrectable sector count.

stalker ::

Bom kar tukaj vprašal, ker gre za podoben problem: meni je na zunanjem 1TB disku šlo 75% sektorjev po gobe čez noč! Dejansko je zvečer delal normalno in drugi dan ga ni hotelo več zaznati. Szi programom HD Tune Pro sem ga pregledoval nekaj dni in uspel rešiti pomembne stvari. Zanimam me vzrok za ta drastični samomor diska. Enkrat mi je padel po tleh, večkrat sem ga prenašal v torbi zraven prenosnika, med delovanjem je vedno bil pri miru. Verbatim znamka, noter je pa od Samsunga HDD.

Miha 333 ::

stalker je izjavil:

Bom kar tukaj vprašal, ker gre za podoben problem: meni je na zunanjem 1TB disku šlo 75% sektorjev po gobe čez noč! Dejansko je zvečer delal normalno in drugi dan ga ni hotelo več zaznati. Szi programom HD Tune Pro sem ga pregledoval nekaj dni in uspel rešiti pomembne stvari. Zanimam me vzrok za ta drastični samomor diska. Enkrat mi je padel po tleh, večkrat sem ga prenašal v torbi zraven prenosnika, med delovanjem je vedno bil pri miru. Verbatim znamka, noter je pa od Samsunga HDD.

Do tega lahko pride tudi brez nekega očitnega vzroka. Najhujši je t.i. "silent data corruption" a.k.a. "bit rot", kar pomeni, da misliš da imaš podatke varno shranjene, tudi seznam datotek vidiš, a ko jih skušaš prebrat, so deli neberljivi, ker so se nekateri sektorji medtem pač pokvarili.

Edena rešitev je backup, backup, backup. Ali pa kakšne naprednejše rešitve tipa ZFS. Ampak v to se 99% domačih uporabnikov ne spušča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

stalker ::

Večinoma sem imel na disku video datoteke, filme, ki so se uspešno predvajali do tistega dne. Presenetilo me je, da je iznenada kar crknil in seveda število slabih sektorjev. Je pa res, da sem 2 leti, odkar sem ga kupil, na disk samo dodajal stvari, nič brisal.
Pomena backupa se zavedam, zato zares pomembne stvari letijo na dvd, cloud in še kam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404940 (3800) jonystar
»

Disk Failure?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191901 (1576) SuperVeloce
»

Hard Disk Error - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232801 (2515) Pyromanic
»

Vroč in glasen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
261698 (1417) Hayabusa
»

s.m.a.r.t. test

Oddelek: Pomoč in nasveti
13929 (628) DeeCoy

Več podobnih tem