» »

Disk Failure?

Disk Failure?

lukethere ::

zdravo,
zadnje čase se srečujem s čudno težavo z diskom. Ko prižgem računalnik mi takoj po BIOSu javi napis "Problem with hard drive detected. Press any key to continue." Računalnik se sicer zažene brez težav. Je pa en hujši glitch znotraj tega; ko je računalnik v Windows in je idle nekaj časa, se pojavi črn zaslon in javi "No boot device detected." in potem išče nekaj po DHCP-ju, česar seveda ne najde in preostane mi le še hard-reset.

Vse skupaj deluje skoraj kot HAL v Odiseji 2001:)

Šalo na stran, varnostne kopije sem naredil, zdaj pa se sprašujem, ali mi res ne preostane drugega, kot da kupim nov sistemski disk? Je imel že kdo tak problem in ga je rešil?

Dodal bi še, da med delovanjem (brskanjem), disk včasih hudo in glasno ruži. Ni slišno kot mehanska okvara, bolj kot zelo hitro in glasno iskanje, da se sliši že kot brnenje.

Imam Intel plato in Seagate disk 1TB (preko SATA2).

Hvala za odgovore.

d4vid ::

Tak problem (no boot device detected) se mi je dokaj pogosto pojavljal na HP Probook 4515s, in mislim da je bil kriv tudi kontrolnik SATA na matični...
Potegni dol CrystalDiskInfo in prilepi screenshot.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

feryz ::

Ali pa naloži Seatools in stestiraj disk.

lovro535 ::

imel isti problem disk je ropotal in ropotal nato je vse zelo pocasi delovalo in sem slutiv da bom mogoce disk sel po gobe sem slike backupov vsega ostalega pa ne in cez dan dva se kar naenkrat pojavi blue screen in je cisto crknil do konca.

lukethere ::

d4vid je izjavil:

Tak problem (no boot device detected) se mi je dokaj pogosto pojavljal na HP Probook 4515s, in mislim da je bil kriv tudi kontrolnik SATA na matični...
Potegni dol CrystalDiskInfo in prilepi screenshot.


Evo tole je screenshot. Samo nisem prepričan kaj pomeni Reallocated sectors count.

hojnikb ::

fuč disk..
#brezpodpisa

lukethere ::

Care to elaborate, hojnikb?

Če HEX število dam v DEC mi pride 4015. Ali to pomeni, da imam 4015 slabih sektorjev?

lukethere ::

Je mogoče, da je za okvaro krivo to, da moj računalnik ne ugašam, ampak ga dajem v hibernacijo?
Ugasnem/prižgem ga največkrat enkrat na teden.

Hayabusa ::

Ne.

hojnikb ::

zamenjaj disk in basta..
če disk enkrat začne kazat napake, mu ni za zaupat podatkov..
#brezpodpisa

fosil ::

lukethere je izjavil:

Če HEX število dam v DEC mi pride 4015. Ali to pomeni, da imam 4015 slabih sektorjev?

Da.
Tako je!

Brias ::

nalozi http://www.hdsentinel.com/ in prilimaj prvo stran ...

hojnikb ::

hdsentinel bo pokazal iste rezultate..
#brezpodpisa

Brias ::

sentinel bo pokazal estimate lifetime :)

hojnikb ::

za kej takiga boš pa rabu še vsaj black magic in en program nebo dovolj :))
#brezpodpisa

Brias ::

ali pa vecletne izkusnje, dobro bazo ( enemu disku je 50 bs smrt, drugemu je 5000 cisto ok ... ) in par 1.000.000 if this and that / reduce lifetime for XX days / stavkov v bazi


in ti lepo pride na 0 days, failure predicted ...

2700 slabih ...




ali disk, ki skupaj ni deloval niti 1 mesec ...

0 days ...

k4vz0024 ::

Kaj pomeni za disk 1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,000000000001,0,Enabled, graf kaže da je iz 0 -> prišlo na 1? Vsi ostali parametri so OK.

k4vz0024 ::

Je to v povezavi z Amdinistrator Event - The driver detected a controller error on \Device\Harddisk1\DR1 ?


Kaže na okvaro kontrolorja na MB ali HDD?

lukethere ::

Hvala vsem za pomoč. Očitno nov disk torej. ;((

SuperVeloce ::

@Brias, HD sentinel pri vseh destructive testih dokončno označi slabe sektorje? Da pač zgotovo ni reversible s kakšnim drugim (slabim) format toolom? Brat ima (spet :|) en disk, kateri mu meče read errorje in reallocated sector warning, pa bi rad še kaj življenja z njega stisnil za travnik in ostale nepomembne stvari...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a mi je crknu disk al ne

Oddelek: Strojna oprema
131318 (759) filip007
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585280 (4106) BorutK-73
»

zamrzovanje računalnika - virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101071 (970) botanik
»

trdi disk cuden zvok

Oddelek: Strojna oprema
212257 (2025) Rias Gremory
»

frekvenca RAMov

Oddelek: Strojna oprema
201488 (1244) nurse123

Več podobnih tem