» »

Hard Disk Error - problem

Hard Disk Error - problem

kratos ::

Lep pozdrav,
Včeraj sem nabavil nov Samsung zunanji trdi disk: Klik

In do danes sem prenesel cca. 1TB podatkov na njega in ga nato pregledal z programom HD Tune pro kateri mi pri zavihku Health napiše da disk umira in ga je potrebno zamenjati (bolj natančno: error threshold reached. replacing the hard drive is recommended). In zdaj nevem če je to res ali ne, ker imam zunanjega WD-ja že več kot 5 let in mi piše da je zdrav.

Če ga dam v garancijo mi ga bodo sploh vzeli? oz. kaj naj jim sploh rečem - da v nekem programu napiše da je disk fuč in mi bodo to upoštevali?

Pe slika errora:
Slika

Sem tudi skeniral errorje (error scan) in mi ne pokaže nobene napake.
Torej kaj naj v tem primeru naredim?
Hvala za pomoč!

bluefish ::

Preveri še s CrystalDiskInfo. Načeloma to ni problem s samim diskom, ker je ta parameter značilen za zunanje diske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kratos ::

Evo sem ravno preveril in piše pri health status: good...
Zdaj me je pa začela skrbet temperatura diska, ker disk počiva in ima 44stopinj medtem ko imata druga dva pod 40.

Slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

bluefish ::

Enaka serija oziroma model?

kratos ::

Ne, najstarejši WD 320gb ima 35°C, drugi zunanji disk 1TB je tudi WD in ima 38°C, tale najnovejši Samsungov (mislim da ima not seagate disk) ima pa 44C°.

bluefish ::

Jah, to pa pričakovano.

kratos ::

Aja? Potem je normalno za seagate diske da so toplejši, pa ni razloga za paniko? :)

bluefish ::

Razlika je v zasnovi ohišja, številu plat diska,...

kratos ::

Aha, hvala ti za pomoč bluefish. Potem bo kar normalna taka temperatura, ker mislim da ma 2x1tb plati not plus nima ravno veliko odprtih delov na ohišju.

Aja še eno hitro vprašanje ker vidim da obvladaš tele stvari - je važno če je zunanji disk pokonci ali v ležečem položaju?

kratos ::

sem našel en manual za te D3 statione na internetu kjer piše: Temperature (operating): 5° to 40°C (41° to 104°F), zdajle pa prenašam ene fajle na disk in mi je dvignilo temperaturo (v pol ure) na 50°C, kar pa mislim da ni več v mejah normale.
Slika

Uveljavljavim garancijo al kaj?

bluefish ::

V preteklosti se je pogosto omenjalo, da naj bi bili diski le v ležečem položaju, vendar nikoli nisem zasledil prepričljivega vzroka za to.

Načeloma je vseeno, da le ne prekriješ kakih lukenj za zračenje.

kratos ::

Ga imam zdaj v stoječem položaju in temperatura sobe je tam 21stopinj.

bluefish ::

kratos je izjavil:

sem našel en manual za te D3 statione na internetu kjer piše: Temperature (operating): 5° to 40°C (41° to 104°F), zdajle pa prenašam ene fajle na disk in mi je dvignilo temperaturo (v pol ure) na 50°C, kar pa mislim da ni več v mejah normale.
Slika

Uveljavljavim garancijo al kaj?
Hm, tako nihanje temperature pa definitivno ni preveč zdravo za disk.

Počakaj še na mnenje koga, ki ima morda podoben disk in kaj več izkušenj z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Hayabusa ::

https://slo-tech.com/forum/t587576/0
Eno večjih študij je objavil Google že daljnega leta 2007. Google ima v svojih strežnikih ogromno diskov, zato lahko ponudi statistično pomembne zaključke. Analiza 100.000 diskov je tedaj pokazala številne zanimive rezultate, med katerimi je bila najmanj pričakovana ugotovitev, da diskom vročina sploh ne škodi tako zelo, kot bi nekateri želeli prikazati.



Aja še eno hitro vprašanje ker vidim da obvladaš tele stvari - je važno če je zunanji disk pokonci ali v ležečem položaju?

Če luknje niso pokrite in ga med delovanjem ne premikaš ne vidim ovir za poljuben položaj, ki ustreza tema pogojema.
Aja, pa nad 3-4k m nadmorske višine mislim da ne delajo, vendar če nisi v Čilu, Boliviji ali podobno "visoki" državi to zate ni pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

kratos ::

Haha hvala za informacijo potem mu bom zgleda kar zaupal s podatki:D sem pa ubistvu videl da ima tale zunanji disk samo eno majhno režico (cca. 1x1cm) in nevem čemu služi, ker je zelo premajhna da bi se zaradi nje kaj hladilo.

_commandos_ ::

Hayabusa je izjavil:


Aja, pa nad 3-4k m nadmorske višine mislim da ne delajo, vendar če nisi v Čilu, Boliviji ali podobno "visoki" državi to zate ni pomembno.


kako zdravo za disk je potem če recimo uporabljaš laptop med letom ?

zee ::

Dasiravno letalo leti na ~9 km visine, kjer je zracni tlak precej nizji kot na zemeljskem povrsju, je tlak v kabini nastavljen na nekje ~1000 metrov, zato uporaba prenosnika med letom po tej plati ni problematicna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kratos ::

Btw a je normalno da mi prenaša 500gb med dvema diskoma z hitrostjo 16.5Mb/s ? (Usb 3.0 v Usb 2.0 - oba priklopljena na usb 2.0 vhod tako da se prenašajo 2.0 hitrosti), Sicer bi razumel če bi šlo za več majhnih fajlov vendar tukaj gre za več večjih video fajlov pri katerem nima noben velikosti pod 1gb... Realna hitrost usb 2.0 je pa tam okol 30mb/s tako da mi torej prenaša po polovični hitrosti, je to normalno?

Ale3š ::

Sam hd tune ne zaupam , tik preden mi je maxtor odpovedal mi ni javil nobenih errorjev za novejši disk pa mi je našel error count itd. Če si ga kupil pri mimovrste si lahko brez skrbi . Sem naročil že veliko stvari preko njih in vedno sem dobil delujoč izdelek.

kratos ::

To vem da ni problema z trgovino mimovrste, ker tudi sam že precej let kupujem pri njih in tudi če bo kaj narobe vem da mi ga bodo zamenjali brez problema... vendar pa na delovanje diska nima mimovrste nobenega vpliva, lahko da sem dobil defekten disk ki se pregreva... Danes zjutraj je imel temperaturo konstatno 32°C kar je prav v idle modu, problem nastane ko kopiram podatke - recimo zdajle ima disk kar 53°C v sobi imam pa 21°C

Ale3š ::

To so še normalne temperature za tvoj disk sploh pa če kopiraš takrat je disk bolj obremenjen in se bolj greje.

dxx ::

Ni neke panike, sem tudi na slotechu že zasledil o teh prenosnih seagate(samsung) diskih, da so baje malo bolj vroči.Ne skrbi, to je čisto OK.
Lp.

kratos ::

Super, hvala vam za pomoč!

Pyromanic ::

Če je pa tvoj problem rešen, bi si pa jaz malo sposodil temo za eno vprašanje.
Zadnje čase moj disk ratuje malo glasen, in ne mislm samo v loadu.
Najprej sem mislil da je kakšen ventilator ampak je disk, in zveni nekako jajčasto vrtenje diska, težko opisat.
Na mizi kjer imam računalnik tudi čutim te vibracije ko imam roko gor. Malo močneje in potem malo manj.
Crystaldiskinfo in ostali programi pravijo, da je vse v redu, zanima me pa ali ga daje starost in bo samo naenkrat šel papa, ali je še kakšna druga rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi s trdim diskom ali z matično ploščo?

Oddelek: Strojna oprema
101038 (950) nosk8fx
»

Kako mocneje pritrditi hladilnik na K7 plato?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211351 (1089) _godzila
»

Kdo je zdej nor - jst al računalnik!!??

Oddelek: Pomoč in nasveti
111031 (800) AngelOfDeath
»

zunanji trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
111421 (1133) Damjan Jagar
»

Disk ne dela

Oddelek: Strojna oprema
91026 (892) Lith

Več podobnih tem