» »

problemi z diskom

problemi z diskom

tx-z ::

Mam disk IBM deskstar 40GB ,7200rpm (un, k dela težave;( )

no v glvanem ta disk mi je delu težave(september 2002), pol pa je do zdej delu..
ma neke napake, pa me zanima, če se da podatke še nazaj dobit,,pa kako ga sformatirat (k da ni diska)
tx-z

Jackal ::

Poskusiš lahko spucat kontakte na disku. To je pri meni delalo. Lepo pazljivo odvij vijake ki držijo vezje na disku, odkleni konektor, ki drži kabel za motorček diska in odstrani vezje. Potem pa z alkoholom in z palčko za ušesa spucaš kontakte na tem kablu za motorček, potem tiste pine ki gledajo iz diska in se samo dotikajo vezja, in samo vezje kjer se ti pini dotikajo.
Mogoče boš presenečen kako hitro se ti kontakti umažejo. Pa pomembno je da potem vezje nazaj zelo pazljivo in enakomerno privijačiš nazaj na disk.
To je delalo pri meni... in še vedno dela. Lahko pa spucaš tudi konektor za napajanje in ide konektor na disku... škodit ne more.

Pa zanima me a prodaš disk.. če ne dela?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

tx-z ::

disk bo mogoče še delu, sam sformatirat ga bom mogu (ne vem kako)..če pa ne bo delu, pol pa ga mogoče bom prodal..ne vem še
s kerim programom bi lahko naredu scandisk, tut če je čist uničn (particije,...)
tx-z

Han ::

EasyRecovery Pro za restavriranje podatkov, Drive Fitness Test za formatiranje.

tx-z ::

tnx..je sformatiru, sicer disk še vedn neki zafrkava,, pržgem računalnik ne dela,,pol pa spet dela..krneki
tx-z

tx-z ::

no pol je pa začel spet normalno delat..dons probam, disk spet čist uničn..očitno ga treba dat na kakšn močn magnet da ga unič >:D , pol pa novga kupt:(
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava elektronike diska!

Oddelek: Strojna oprema
161522 (1033) MIHAc27
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527647 (6103) kretnichar
»

Oživljanje diska

Oddelek: Strojna oprema
181953 (1643) frenk
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
181057 (872) Dr_M
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51309 (1251) Jackal

Več podobnih tem