» »

LCD zasloncek

LCD zasloncek

TICKO ::

Imam vprašanje!Ker sem se odločil za modifikacijo in bi mi zelo prav prisel zasloncek za stopinje v računalniku bi vas nekaj vprasal!
Torej za kaj gre jaz imam en star LCD display od starih rač. ko jih imajo za izpis mhz!
Zgleda pa takole
klik!!!
in sedaj me zanima če bi lahko naredil ta zasloncek da bi kazal stopinje oz. kaj vse potrebujem in kako to čudo zvežem!!

TNX za odgovore!!!

OmegaBlue ::

u to bi pa še jest naredu :D

mam glih en tak zaslonček doma >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Vlady ::

Ja neki podobnega mam doma, in sem v 486-tki naredu prav to za stopinje. Maš več načinov izdelave. Jest sm naredu z termočlenom in napetostnim komparatorjem, potem pa vse skup dal na digitalno vezje, ki je štelo od 1-99. Na konci vse skup daš na 7-segmentni dekoder in zadeva deluje z natančnostjo +-1 stopinja!! :)
To deluje na podobnem principu kot digitalni V-metri.

frenk ::

Vladj:al maš kšno shemo al načrt...:\

Vlady ::

hm... mel sm doma.. lohk jo zrišem eno, sam je za digitalni v-meter. Z mal modifikacije se da brez problema mert temperaturo. :) Drgač pa na netu se najde skor vse. Iščte pod "temperature comparator". Če počakate kak tedn vam dam gor skor končano verzijo. :)

bf4ed ::

:D Počakamo.

BigWhale ::

Banzai!

Hmm, svoje cajte sem imel jaz v masini en LCD od MatrixOrb-a. Zadeva je bila 20x4 znake in je imela serial interface, vse skupaj si samo na serijski port prklopil in je delalo blazno lepo.... Na njen je bilo pa mozno izpisati vse zivo, od vseh temperatur, obratov, zasedenosti diska, do tega kateri MP3 se vrti in kdo vse je logiran na masini... :) Nice stuff..

Nekje bi se moral imet to zadevo...

--
BigW!

bf4ed ::

Eh pa to mam jaz tudi samo da je na paralel in da je 4x20.Vse drugo je premalo. Samo jaz bi rabil tak enostaven samo za temperaturo merit.>:D

frenk ::

vlady: dj člank napiš...loh tud jest pomagam če se ti zdi da bi kj loh pomagou

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

TICKO ::

hehe...

Še dobr da ste se odzvali sm že mislu da ne bo nč iz tega!

Vlady:
Abi mi lahka dal samo vezje narisano se bomo že znašli oz. če napišeš kakšen krajši članek (s slikami-če imaš možnost) in ga daš kar pod forum!!!:))

Ampak vsejen prosim za shemo!!8-)
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TICKO ()

Vlady ::

Ja trenutno še iščem tisto shemo V-metra... Fora je v tem, da generiraš negativno stopničasto napetost, (vsaka naslednja številka števca gre za en nivo nižje). Potem pa to napetost primerjaš z komparatorjem, ki skozi krmilno vezje krmili zaslon, in ta prikazuje vrednost. To naj bi bil osnovni princip delovanja. Bom pa probu naredi "modificirano" verzijo v EWB-ju. :)

frenk ::

vlady:ja sj jest teorijo poznam sam nevem točn kere elemente izbrt, ker mi smo mel u šol bl teorijo pa to...pač neumna šola:(

Vlady ::

Sej jest tud točno ne... da se pomoje tud čip dobit. Bom še mal folk povprašu.. (strokovnjake) :D

Vlady ::

Evo.. da se kupt že vse v čipu, ki ga lahko naročite pri HTE na roški. Počakate 2-3 tedne in voila :D Na strani proizvajalca (ST), se ga pomoje da najdt, če ne bom pa še mal pobrsku za ker čip točneje to gre.. :)

TICKO ::

Emmm zdj se pa ze kr vlece!!!Tole...
:(
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

Vlady ::

Ja evo: da se kupit napetostni komparator za merjenje temperature. Nanj lahko priključite 4 temperaturne sonde. Vse skupaj dobite na izhodu vrednost v dvojiškem izpisu, ki jo samo preko dvojiškega/7- segmentnega dekoderja daste na LED display. Proizvajalec ST ima to... Njihova stran Pač mal poglejte, točnih modelov ne vem, se pa da vse dobit tudi v Sloveniji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termometer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152632 (2241) julah
»

led obratomer + prikazovalnik prestave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
455846 (4261) DimmniBurek
»

Prikazovalnik prestave na motorju(125ccm)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263829 (3071) madboy
»

Digitalni števec hitrosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
73637 (3315) VolkD
»

LM7805

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302793 (2237) Wannabi

Več podobnih tem