» »

Altec Lansing ATP3

Altec Lansing ATP3

dunker ::

Opis na Slo-Tech me je navdušil in sem se odločil, da moje TEAC PowerMax 140/2 zvočnike zamenjam z Altec Lansing ATP3.
Prosil bi vas pa še za vaša mnenja... Še posebno, če si kdo te zvočnike lasti.
Se mi splača zamenjat zvočnike?
A je woofer res vreden imena "woofer" in po potrebi da od sebe tudi kaj glasu? Npr. tako, da bi pri rap komadih poudaril tisto spremljavo v ozadju?
Ali sta satelita kljub svoji tenkosti močna toliko kot PowerMax 140/2 zvočniki?
Ali se da poslušat glasbo do kar precejšnje jakosti brez hreščanja?
Ali je kaj narobe, če imaš wooferja postavljenega tik ob kišti od računalnika?
Za začetek tole, potem me bo pa gotovo še kaj zanimalo. ;)
Najlepša hvala za odgovore!

black block ::

tja Joker je glih te zvocnike ocenil kot hude povprečne in ena (se ne morem spomnit točno katera) hrvaška revija takisto, osebno ti priporočam LOGITECH Z-640 5.1 DIGITAL. Creative 6.1 so takisto apn.

Lp

jest10 ::

Brez skrbi si lahko da to ni pravi woofer. To je samo čisto obični basovec. Tako da ne pričakuj ne vem kako globokih in močnih basou. Nekej takega je kot obični stolp. Tako da za rap ni preveč primerno, ker ima ta muzika zelo nizke base.

Pravi wooferji imajo v škatli minimalno 20cm zvočnik, dosti večjo litražo, nižji tuning in jasno se jih poganja z dosti večjo močjo kot te računalniške igračke.

tha_man ::

ATP3 so zakon zvočniki, imam jih že zelo dolgo in jih ne zamenjam, ker v svojem cenovnem rangu rulajo. Subwoofer je več kot vreden svojega imena, in pri rapu pride še kako prav >:D Seveda ga ne moreš primerjat s kakimi monstruoznimi hi-fi mašinami, ampak za računalniški sistem je odličen. Sateliti so dovolj zmogljivi za precej glasno poslušanje pred računalnikom, dnevne sobe pa z njimi ne boš ozvočil, tud zato ker so precej usmerjeni.

Woofer je magnetno zaščiten, tako da ga lahko postaviš tud ob računalnik. Ampak raje ne, ker zna kar lepo "zatresti" bližnjo okolico, kar ne bo blagodejno vplivalo na disk in ostale vrteče se dele računala.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

dunker ::

A pol so kulski zvočniki? Če sta satelita glasna toliko kot moji sedanji rač. zvočniki, pol bo kar u redu. Ne mislim full pokat, pa to.
Koliko stran od kište pa naj bi biu postavljen woofer? Pa še to... Je kaj narobe, če ni direktno pred mano - če je naprimer zamaknjen pol metra v levo? Ali je celoten vtis zvoka kaj drugačen?

tha_man ::

Bas je brez problema lahko malce ob strani, sm ne ga ravno tri metre stran dat. Jaz ga mam ob desni stranici pisalne mize, računalnik je pa ob levi (jaz sem pa na sredini :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

dunker ::

Jest ga bom mel pa na levi strani mize, medtem ko je kišta na desni strani. Torej bo od sredine zamaknjen za 50-60cm. Preveč?
Bajdevej... Koliko so pa kaj dolgi posamezni kabli (woofer-kišta, woofer-satelita)?

tha_man ::

Uh, pojma nimam, merit se mi pa ne da (speti so za mizo). So pa dovolj dolgi da lahko zvočnike odmakneš predaleč stran :)

Čekni mojo spletno stran (naslov mam v podpisu), gor je slikca moje sobe pa se tud malo Altecov vidi.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
382407 (1950) Stepni Volk
»

Altec Lansing ali Logitech zvočniki?

Oddelek: Zvok in slika
172243 (1907) glinik
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202149 (1672) dxx
»

Zvočniški sistem 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
101360 (1233) Slasher
»

Kje kupiti Altec Lansing ATP3?

Oddelek: Kaj kupiti
101341 (1156) lambda

Več podobnih tem