» »

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Mare3 ::

Moja ideja je, da bi standardno škatlo, zamenjal z malo bolj zanimivim na izgled ohišjem, ki bi ga izdelal iz različnih odpadnih kosov oz. ostankov (les, aluminij, pleksi steklo itd.). Ker sem to idejo dobil med službo, sem se odločil, da bi jo najprej prenesel v obliko makete iz kartona in selotejpa, kar sem pač imel pri roki. Ker je to šele začetek in ne vem kako bom s časom za izdelavo, me že sedaj glede na slike zanima kaj mislite o tem, kaj bi spremenili, bi to sploh bilo izvedljivo itd. Skratka čim več mnenj in idej je dobrodošlo.

P.S. maketa je rezana s prosto roko "od oka" se pravi nič ravnila zato je tudi malce v krivo zadeva :)

...

(zadnja stran kjer naj bi bili priljučki) Iz dveh delov pa zato da bi kable pospravil vmes.

...

(stran z matično ploščo)

...

(stran z napajalnikom in diski)
  • zavaroval slike: bluefish ()

GALINTECH ::

Se pravi ti hočeš to naredit? :)

...

http://galintech.si/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

FX6300B ::

kul sam pol nekak dej umes eno cev al pa nekej ker tisti kabli od napajalca bojo res grdo zgledal

Mare3 ::

GALINTECH je izjavil:

Se pravi ti hočeš to naredit? :)


Na tak način ja, le da je to na sliki že višja tehnologija in preveč vesoljsko deluje vse skupaj za moj okus:)

@FX6300B Luknjo imam namen zapreti z aluminijsko letvico ali kakšno drugo če naletim na kak lep kos.

dj_uro ::

in potem kakšen kos od ekwb-ja =) v sexy green barvi
vw-klub.si

fosil ::

Samo pazi pri fiksiranju kartic.
Pri kakšnih grafičnih, ki imajo svoj hladilnik, ni zadosti da je samo vtaknjena v matično, jo moraš še dodatno fiksirat pri strani.
Tako je!

Mare3 ::

Vodno hlajenje še pride ko bom menjal komponente :)

@ fosil hvala za opozorilo bo treba nekaj skombinirati da bo držalo

Insan3Lik3 ::

če se boš lotil updejtaj tale post s kakimi slikami, me zanima kko ti bo šlo :D
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Mare3 ::

Takoj ko bo napredek bom objavil, ne pričakujte pa neke lepote in pa hitrosti, ker kot pravim sestavljen bo z minimalnimi stroški in v prostem času ki ga pa trenutno ni na pretek. Morda med dopustom, trenutno še zbiram ideje ter načrtujem vse skupaj. :)

dj_uro ::

upam, da ne bo eden izmed mnogih never ending never started projektov... ker zamisel NIslaba
vw-klub.si

b4d ::

Evo Sapphire je sponzoriral nekaj v to smer, pred kratkim je final video na YT pricurljal:

b4d.sablun.org

Mare3 ::

Zanimivo, je pa res da je kupil komponente prav za tako sestavo pri meni je ohišje odvisno od že obstoječih komponent.

Počasi sem že začel za zbiranjem materiala, keteri bi mi prišel prav med sestavljanjem. Nekaj lesa in kos pleha sem že našel, bom pa sproti ugotavljal kako bodo komponente postavljene, zaradi kablov. Prosil bi če ima kdo kak načrt, na kakšni razdalji naj so izvrtane luknje za ATX matično ploščo ( P5Q PRO). Ker se prvič lotevam take stvari, me še zanima kako naj matično ploščo pritrdim na leseno desko. V sedanjem ohišju so nekakšni nosilci pritrjeni na ohišje matična je pa na njih pritrjena. Je možno te nosilce prestaviti v leseno desko?

Insan3Lik3 ::

evo za luknje



te nosilce uporabi ja

take:



iz ohisja bojo kul po želji pa lahko naročiš tudi višje

edit: glede na to da jih boš v les šraufal preglej vsakega če je dobro pritrjen, če ne pa naroči drugi z daljšim navojem
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mare3 ::

Super, hvala točno to sem potreboval.

fosil ::

Glede lukenj.
Namesto merjenja, kjer hitro pride do kakšnih zamikov, raje položi matično na desko in s svinčnikom označi luknje.

Ti distančniki po moje ne bodo dobro držali v lesu.
Saj na deski vpraševanje če jih sploh rabiš, razen morda za kroženje zraka, ker na kovinskih ohišjih so tam predvsem zato da se plošča ne dotika ohišja, zaradi česar bi lahko prišlo do kratkega stika.
Če ne bodo držal bi dal jaz nekaj podložk in potem en šrauf za les skozi vse.
Ali pa izrežeš ta del za matično iz ohišja in ga pritrdiš na desko in potem ni težav z montiranjem plošče.
Lahko pa potem zraven v enem kosu izrežeš še tisti del ki drži kartice in rešiš še ta problem.
Tako je!

Janac ::

Kaj pa če bi notr zalepil not vtisne matice iz medenine?

Recimo:

http://www.dx.com/p/m3-x-4-x-4-brass-fl...

huelz ::

Janacova ideja je se najboljsa.
Glede grafike pa priporocam, da jo s pomocjo PCIe extenderja das v drugacen polozaj, npr, vzporedno s plosco, ne pravokotno na njo, tako jo tudi lahko postavis cisto drugam (pred plosco, zraven nje, na drugo stran ...).

Insan3Lik3 ::

ja al pa če bo kaj skombiniral z pcie riser cardom
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Janac ::

Insan3Lik3 je izjavil:

ja al pa če bo kaj skombiniral z pcie riser cardom


Hehe, ravno to je huelz omenjal :)

Insan3Lik3 ::

aja mislil sem da omenja izkljucno pcie extender v obliki kabla
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Mare3 ::

@fosil Dobra ideja da bi postavil pod matično podložke (verjetno gumijaste) in potem direktno v les zašraufam.
@janac V primeru da bi se odločil za to opcijo, s čem se jih prilima?
@huelz Zanimiva stvar tale extender, nisem pomislil na to varianto. Lahko prilimaš kak link kje kupiti to?

Napajalc ::

Ko smo glih pri majhnih skrivostih velikih mojstrov bom še js eno dodal: natančno vrtat v les je teško (ročno), zato ti priporočam da začasno zalepiš alumijij (kot šeleshamr debeline, uporablja se za tisk oz pri vratnaju tiskanih vezij z CNC strojem) na les koder bo kasnej plata in narišeš na aluminij postavitev lukenj, tako ti sveder ne bo mogel uit v "letnico".

huelz ::

Ebay, al pa po bolhi poglej. Sam bi raje kabel, nisi omejen glede samo postavitve oz. lokacije grafike, riser je ponavadi namenjen za sff ohisja in imas lahko kartico obrnjeno za 90 st.

In ja, nujno narest sablono preden vrtas.
Definitivno pa narest koncno sestavo na mock-up modelu, preden se lotis finisa, ze samo zaradi vse kablaze. Custom sleeved kabli bodo tud lep detajl, ce imas to opcijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41083716 (48918) bluefish
»

Na kak način pritrditi ATX matično na lesen podstavek?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111806 (1387) šajtrga
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244340 (34210) ingeniero
»

Deratizacija Polha - iščem informacijo ali strokovnjaka

Oddelek: Loža
2819892 (15768) galop

Več podobnih tem