» »

Odstranjevanje laka z ohišja starega računalnika

Odstranjevanje laka z ohišja starega računalnika

Pentium ::

Pred kratkim sem dobil Macintosha 512K, ki je bil enkrat v svojem življenju prebarvan z grdo belo barvo.
Ker ne zgleda nikakršno, sem se odločil to barvo odstraniti, vendar le pod pogojem, da ne poškoduje plastike spodaj.

Po nekaterih forumih, priporočajo DOT3 ali DOT4 zavorno olje, katerega bi naj namazal po laku in pustil čez noč, ta pa bi nato lak čisto omehčal.
Zdaj, ali je to pametna opcija ali naj poskusim kaj drugega?

mihec87 ::

Mislim da boš v vsakem primeru boš zelo verjetno rabil zadevo na novo prebarvat.. Upam da ne računaš da boš zadevo namazal in obrisal spodaj bo pa sijoča plastika..

Glede na to da je spodaj plastika nebi mazal raznih agresivnih tekočin.. Se mi zdi da bi tu bilo še najbolje mokro zbrusit do plastike in dat nekam pobarvat kot se zagre..

jamiroq ::

za maketarske emajl barve je zelo ucinkovito cistilo za pecice. naspricas, pocakas, da razzre, speres pod vodo. kaksna manj kvalitetna plastika vcasih rata krhka, tako da ymmv. vsekakor bi prej poskusil na kaksnem skritem koscku.

tudi po mojem bo plastika pod barvo v slabem stanju, ce nic drugega zaradi trenutne barve. kako bos postopal dalje, ko bo barva odstranjena, je pa odvisno od tvojih zelja, rec lahko le pobrusis (da prides do 'sveze' plastike) in prelakiras s prozornim lakom.

Invictus ::

Peskanje z orehovimi lupinami ali kaj podobnega.

Nekaj kar je mehkejše od plastike ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pentium ::

Sem namazal prej z DOT4 tekočino spodaj in sedaj čakam. Bojda naj bi zavorna tekočina odstranila barvo 100%. Ponekod se barva že lušči, spodaj pa je videti lepa plastika.
Pomembno mi je ohraniti teksturo plastike, saj če bom brusil in lakiral, bom dobil gladko površino, katera mi ni cilj.

Kakšna barva je pa bila zdaj uporabljena pa nimam pojma. Najverjetneje kakšen akril.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sam bom popravil rjaveč blatnik

Oddelek: Na cesti
267814 (6507) cresh
»

Menjava zavorne tekočine (olja?)

Oddelek: Na cesti
4222574 (13141) jozekuch
»

Sanacija rje na pragovih avtomobila

Oddelek: Na cesti
2513744 (12096) jalovec09
»

Kislina ali alternative (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7120396 (18551) negotiator
»

Twingo-problem z zavorami

Oddelek: Loža
255110 (4521) ttommy

Več podobnih tem