» »

Kako v Livigno?

Kako v Livigno?

Klemenn ::

Imamo dva avta za 6 ljudi.

Katera varianta nam je najcenejsa?

Invictus ::

Uporabi Google Maps ali Viamichellin.

Avtocestam se pač ne da izognit. Razen v kake mazohistiučne namene ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

moj_nick ::

Pazi edino, da ne bo kakšen prelaz zaprt, kot npr. Passo Stelvio.
110111001001010001010000

fiti ::

najbolje čez Avstrijo preko Lienza do Bolzana, nato do Merano in potem čez Švico in tunel do Livigna. Rabiš približno 7h. Če boš preko ViaMichelin izbral opcijo recommended, te bo peljal po tej poti.

r3dkv1c4 ::

prvo povej kje je start.....ti pa priporočam pot čez italijo preko verone, trenta, bolzana in merana do livigno-a.
Za kake nevšečnosti pa uporabi automap.it, da te kakšen zastoj ne preseneti.

Najmanjši stroški so po tej poti in še dobro kavo imate po italijansko.

enjoy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Klemenn ::

No, iz LJ štartamo.

Predvsem me zanima kakšne stroške imamo na kateri izmed poti (čeprov vem, ja, lahko dam vsako posebej v viamichelin itd..)...

Invictus ::

Klemenn je izjavil:

No, iz LJ štartamo.

Predvsem me zanima kakšne stroške imamo na kateri izmed poti (čeprov vem, ja, lahko dam vsako posebej v viamichelin itd..)...

No, in zakaj ne daš ?

Lenoba ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomaz- ::

ne, verjetno bolj zaupa vam ( neznancem ) , kot sebi..

Klemenn ::

Recimo :

Nekdo, ki je že šel po tej poti pred enim tednom in ve, da so neka dela na cesti, in viamichelin (še) ne ve za njih...

Nekdo, ki je že šel po tej poti, bo lahko svetoval kaj subjektivnega, zakaj iti po tej poti. Recimo a must da se ustaviš nekje...

Saj so fajn računalniki, včasih je pa najbrž fajn tut pogledat po drugi strani...a ni?

Pa konec koncev, če se ti ne da, ne rabiš odgovorit, pa je stvar rešena :)

Tear_DR0P ::

Klemenn je izjavil:

Recimo :

Nekdo, ki je že šel po tej poti pred enim tednom in ve, da so neka dela na cesti, in viamichelin (še) ne ve za njih...

Nekdo, ki je že šel po tej poti, bo lahko svetoval kaj subjektivnega, zakaj iti po tej poti. Recimo a must da se ustaviš nekje...



Viamichelin ve, da so se dela na tej poti pred tremi dnevi zaključila. Ta nekdo ne ve. Če pa hočeš nasvete za kul turistične oglede ob poti, si pa to pozabil omeniti v prvem postu.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nejcek74 ::

Jaz se tam pogosto vozim poleti (z motorjem). Ampak na splosno: pot cez avstrijo je cenejsa (Ljubljana - Kr.G. - Lienz - Toblach - Bolzano - Merano-Svica-Livigno) krajsa in lahko se izognes AC ter s tem nakupu vinjetam), cez italijo pa nasplosno hitrejsa in bolj udobna (3/4 AC), lahko gres Lj-Verona-Bolzano-Merano-Svica-Livigno ali pa Lj-Verona-Brescia-Bormio-Livigno. Ce se ne motim je prelaz med Bormiom in Livignom cez 2000m v svici pa samo cca 1500m, toliko za primer snezenja.

Val Mustair (koscek svice na poti Merano-Livigno) je zelo lep, tunel iz Svice v Livigno je, ce ne drugega zanimiv. Glurns tik pred svicarsko mejo je zelo lepa vas (znotraj obzidja), prav tako Mustair na Svicarski strani. Ce ste lacni pejte jest v Italiji, ker je svica draga, zadnjo picerijo imas tik pred mejo. Lavigno ima poseben davcni status in vsaj vcasih je bil bencin tam cenejsi.

r3dkv1c4 ::

Najcenejša in najudobnejša pot je, kot je nejcek74 navedel, lj-verona(A4)-bolzano(A22)- merano-švica-livigno

Dolina trenta in garde je zelo lepa in imaš veliko turističnih točk ob sami AC.(Riva del garda npr.)
Ljudje v tem delu italije so zelo prijazni in ustrežljivi, ter hrana je dobra in relativno poceni.
Snega po cesti se ni za bat, ker imajo zimske službe za take reči.(opravijo delo fenomenalno)

Klemenn ::

A tole?

googlemaps po navodilih

Je sicer 9ur...najbližjo najde 7 ur.

Treba še pogledat cenovno (predvsem vinjete, cestnine, mostarine..), kakšna je razlika...

nejcek74 ::

Hm, v bistvu je se pot cez svico kot sem ti zgoraj napisal, samo google maps noce dati poti skozi tunel Munt La Chera

here maps jo da normalno. Sem ze drugace opazil da zna biti google precej neuporaben pri alpskih prelazih in tunelih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Salzburg - Zagreb cez katero ruto?

Oddelek: Loža
7868 (698) FTad
»

Najoptimalnejša pot do Prage

Oddelek: Na cesti
113093 (2677) damjan1980
»

Po Evropi z avtomobilom

Oddelek: Loža
103780 (3129) fosil
»

Nujno- kje parkirat

Oddelek: Loža
51339 (1169) vorantz
»

Stelvio pass

Oddelek: Loža
283555 (2781) Spy

Več podobnih tem