» »

Stelvio pass

Stelvio pass

;-) ::

Je že kdo šel na Stelvio ?

Zanima me par stvari:
-koliko časa si je dobro vzet za tak izlet ?
-kaj je po poti vrednega ogleda (par 100 km gor dol, če sem že tam) ?
-kdaj je najbolj smiselno iti ?

-na kaj vse je treba pazit ?

T-h-o-r ::

jaz sem šel z motornimi sanmi, sam pol sem ključ vzel ven in je ugasnil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

djordjevic ::

@;-): Preveč gledal Top Gear? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

;-) ::

ja na top gear sem dobil idejo. pa vseeno, tja hočem je važno ?

djordjevic ::

Ne, ne. Ne razumi napak. Meni se zdi cesta NORO dobra in jo imam nekoč namen obiskati. Ko si omislim primeren set of wheels, kajpak. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

T-h-o-r ::

fiat panda 4x4


best shit
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

SkIDiver ::

26. maja in par dni pred in po tem se izogibaj, ker poteka Giro d'Italia, če ne želiš gužve.

hunter01 ::

Najboljši "set of wheels" za na Stelvio je seveda kolo!

djordjevic ::

Eh, nekaj z RWD.
No grave is deep enough to keep us in chains.

hunter01 ::

Sej kolo je RWD :D

Dr_M ::

ATV. Tole bi blo pa zanimivo :>

;-) ::

djordjevic je izjavil:

Ne, ne. Ne razumi napak. Meni se zdi cesta NORO dobra in jo imam nekoč namen obiskati. Ko si omislim primeren set of wheels, kajpak. :)


Jaz negrem dirkat, grem zarad pokrajine, šel bi še v Švico če sem že tam, se kaj res splača ogledat ?

SkIDiver je izjavil:

26. maja in par dni pred in po tem se izogibaj, ker poteka Giro d'Italia, če ne želiš gužve.


Hvala. Kdaj pa gor sneg skopni tak da je normalno vozno ?

djordjevic ::

Jaz tudi ne bi šel dirkat, ampak moj trenutni avto pač 'ne paše' v okolico, zato bom šel tja predvsem na uživaški izlet, ko mi bo zneslo. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

ToniT ::

Običajno ga odprejo konec maja oz. v začetku junija. V bližini imaš Bormio, Livigno (brezcarinska cona - poceni alkoholne pijače, cigareti in kozmetika), St. Moritz itd.

;-) ::

ToniT hvala za to.

Je kaka italijanska tovarna avtomobilov, muzej ali kaj podobnega na poti ?

ToniT ::

Pelješ se skozi Bolzano, če greš po avtocesti čez Trst, mimo Padove, Verone, Gardskega jezera in preveri, če je tam kaj takega.
Bolzano ima lepo staro središče, tam je razstavljen tudi Ötzi. Za drugo pa ne vem...

Dr_M ::

A malo dalec cez Trst?

ToniT ::

Meni iz Ptuja je to najbližja pot.

Dr_M ::

Zanimivo.
Iz Lj je cez karavanke-lienz-bolzano 140km blizje, kot pa trst-verona-bolzano. Ni pa avtoceste.

ToniT ::

Moral bi napisati najhitrejša pot. Če greš čez Lienz, se voziš po Dravski dolini in je zoprno. Je pa res, da sem se jaz tja vozil zmeraj pozimi (na smučanje).

Dr_M ::

Poglej na google maps, ti ponudi vec moznosti. :>

msjr ::

Tale je super, jest sem jo sicer prevozil samo do Val Gardene, ampak naprej na Stelvio je tudi super. Predvsem za z motorjem, pa tudi z avtom ni slaba

Evo, takole v enem dnevu daš skozi: Passo Mauria, Passo Falzarego, Passo Pordoi, Passo Sella, Passo Stelvio

Zvečer pa tam kje spat in naslednji dan po avtocesti nazaj. Boš imel prelazov dost za nekaj časa.

http://g.co/maps/8fkn6

moj_nick ::

Tunel pod Munt la Schera je zanimiv, ker je enosmerni. V delu je popolnoma raven in se vidi "luč" na koncu tunela.
110111001001010001010000

krucymucy ::

Bil lani poleti z motorjem. Vzeli smo si tri dni, od petka zjutraj do nedelje, se pravi dve nočitvi v dolomitih, natančneje v Arabbi. Do Arabbe dobrih 400km, od Arabbe prek Gavia Pass-a (en lepših prelazov) do Bormia in nato vzpon na Stelvio in nazaj pa 450km.
To je tudi smer ki jo priporočam za vožnjo čez.
Pri top-gearu so se vozili po severni strani in tam je cesta slabša in bolj ozka kot iz Bormia proti vrhu.

;-) ::

Pa ni cesta iz Bormia luknjasta, na drugem forumu je nekdo omenil gužvo in luknjasto cesto in reko da je muka se gor peljat ?

levaky ::

krucymucy ::

;-) je izjavil:

Pa ni cesta iz Bormia luknjasta, na drugem forumu je nekdo omenil gužvo in luknjasto cesto in reko da je muka se gor peljat ?

Nope, mogoče res le v spodnjem delu, sicer je pa boljsa kot na drugo stran, sploh v zgornjem delu je krasna, vsaj za motor.

;-) ::

Ok super.

Te dni bomo izrisali pot z postanki, pa vas vprašam za mnenje kaj bi dodali, kaj odvzeli, kaj izboljšali.

Spy ::

hm, sam sem prevozil praktično celotne Alpe s cestnim športnim motorjem in Passo dello Stelvio resnično ni (bil) ne vem kako zanimiv (pa sem bil tam 2x). Osebno ti predlagam Passo di Pennes navzdol (proti Bolzanu) - enkrat sem se dajal s Porschejem GT2, ki ga je zanašalo tu pa tam za več kot meter (noro) in prvič ko sem bil tam sem končal zadnjo gumo na levi strani s tem, da sem peljal pupo. Smo morali domov po avtocesti (nedelja) :( Skratka cesta-pista.

Drugače pa ti močno priporočam passo Monte Giovo. Je izjemno malo prometen (ko boš preveril na mapi boš takoj razumel zakaj). V glavnem srečaš motoriste. Cesta je ozka in mogoče nekoliko zahrbtna navzdol proti jugozahodu. Spomnim se kar nekaj zalepljenih motoristov. Nato greš lahko na Timmelsjoch (passo Rombo), kjer na avstrijski strani moraš plačat cestnino. Potem se lahko ustaviš v Solden. Ko greš mimo centra, ene par km naprej, na desni strani imaš eno restavracijo/leseno bajto, kjer lahko okusiš hudo dobre specialitete. Bajta izstopa in je praktično ob cesti.

Enkrat ko si tam in npr. prespiš, imaš relativno simpatično cesto do St. Moritza in predvsem možnost okusiti Bernina Pass in nekaj visokogorskih makadamskih cest (narejene z zdrobljenim granitom), kjer lahko uživaš tudi s cestnimi gumami :) Od Soldna proti Švici se splača upoštevati prometne predpise.

V tiste kraje se je zelo enostavno zaljubiti. Prometa in življenja je zelo malo in ni nič neobičajnega doživeti zaporo cestišča s strani ogromnih (ampak res ogrooomnih!) krav ali uspeti božati Capro ibex (stambecco delle Alpi) brez, da bi ponudil karkoli.

LP, Spy.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ceste z lepimi razgledi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506060 (4383) Smurf
»

Avstrijske in nemške avtoceste - čista grozota (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110740 (8113) FTad
»

Kako v Livigno?

Oddelek: Loža
134449 (3661) nejcek74
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945748 (35525) WarpedGone
»

Po Evropi z avtomobilom

Oddelek: Loža
103779 (3128) fosil

Več podobnih tem