» »

Windows 10 bo nared junija

PrimozR ::

k4vz0024 je izjavil:

Win 7 še zdaleč niso zastareli. Pa tudi če bodo, bodo še nekaj let popolnoma uporabni. Win 7 verjetno ne bo mogoče več instalirati na novejše računalnike. Pa kaj pol, če nekdo želi uporabljati zastarele Win na novem hardweru?

Še enkrat, lahko bi omogočili retro stil. S tem ko to ni opcija, je vsiljevanje, ker sčasoma druge možnosti ne bo.

Skratka, uporabniki naj bi bili le ovce, ki se jih striže. Niti najmanj ne razumeš pointa, s tem, ko omenjaš prisilna sredstva.

Kot uporabnik, se ne morem strinjati, da "oni že vedo" kaj je meni všečno. To vodi direktno v enoumje.

Kot uporabnik, se ne morem strinjati, da "oni že vedo" kaj je meni všečno. To vodi direktno v enoumje.

Pa kaj pol, ja. Pa kaj pol, če je zastarel OS naluknjan kot švicarski sir. Pa kaj pol, če ne podpira novih tehnologij in tako nazaj drži razvoj. In tako dalje. Win7 je izšel jeseni 2009, letos bo torej star 6 let. Vista je izšla tri leta prej, ko je bil XP star 5 let. Pa je XP en grozen rak v zgodovini OS-ov. Win7 v tem pogledu zaradi vas težakov postaja podoben.
Ne vedo, kaj je všečno, vedo pa, kaj deluje. Ker imajo za to izšolane strokovnjake. Govorim o stvareh kot so razmerja, barvne palete, prikaz stvari, itd. Morda ne izgleda povsem 'lepo', izkaže pa se, da je uporabno in prikaže informacije na jasen način. Kot uporabnik ne moreš pričakovati, da veš, kaj je zate najboljše. Ker enostavno nisi strokovnjak za to. Pa ker je uporabnik ponavadi ovca (da ne rečem še česa hujšega). In ne govorim o takšni ovci, kot govoriš ti, sploh ne. Govorim o takšni ovci, ki ne ve, kaj je zanjo dobro. O takšni, ki teče na cesto pred tovornjak. Striženje je pa za ovco dobro, ker z nje odstraniš en kup svinjarije, predvsem okrog riti.

k4vz0024 je izjavil:

Tukaj ne razpravljam o prisili, kot taki. Ampak o tem, da kot uporabnik, ki želi uporabljati sodobne rešitve oz. sodobno tehnologijo(ne moderne), ne more odločati, kaj bo kupil.

Kaj zaboga milega pa ti zdaj blodiš? Lahko kupiš Windows, lahko kupiš Maca, lahko pa namestiš Linux. Pa FreeBSD. Pa še kaj. Izbire da te boli glava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

k4vz0024 ::

Nič ne blodim, jaz govorim o družini Windowsov, ne Mac ali LInux distro.

Za estetiko in lepoto ni potrebno biti izšolan strokovnjak. Imaš čut ali pa ga nimaš. S šolanjem sicer delno lahko pridobiš čut, vendar prirojeno nikoli.

Lindir ::

PrimozR je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Win 7 še zdaleč niso zastareli. Pa tudi če bodo, bodo še nekaj let popolnoma uporabni. Win 7 verjetno ne bo mogoče več instalirati na novejše računalnike. Pa kaj pol, če nekdo želi uporabljati zastarele Win na novem hardweru?

Še enkrat, lahko bi omogočili retro stil. S tem ko to ni opcija, je vsiljevanje, ker sčasoma druge možnosti ne bo.

Skratka, uporabniki naj bi bili le ovce, ki se jih striže. Niti najmanj ne razumeš pointa, s tem, ko omenjaš prisilna sredstva.

Kot uporabnik, se ne morem strinjati, da "oni že vedo" kaj je meni všečno. To vodi direktno v enoumje.

Kot uporabnik, se ne morem strinjati, da "oni že vedo" kaj je meni všečno. To vodi direktno v enoumje.

Pa kaj pol, ja. Pa kaj pol, če je zastarel OS naluknjan kot švicarski sir. Pa kaj pol, če ne podpira novih tehnologij in tako nazaj drži razvoj. In tako dalje. Win7 je izšel jeseni 2009, letos bo torej star 6 let. Vista je izšla tri leta prej, ko je bil XP star 5 let. Pa je XP en grozen rak v zgodovini OS-ov. Win7 v tem pogledu zaradi vas težakov postaja podoben.
Ne vedo, kaj je všečno, vedo pa, kaj deluje. Ker imajo za to izšolane strokovnjake. Govorim o stvareh kot so razmerja, barvne palete, prikaz stvari, itd. Morda ne izgleda povsem 'lepo', izkaže pa se, da je uporabno in prikaže informacije na jasen način. Kot uporabnik ne moreš pričakovati, da veš, kaj je zate najboljše. Ker enostavno nisi strokovnjak za to. Pa ker je uporabnik ponavadi ovca (da ne rečem še česa hujšega). In ne govorim o takšni ovci, kot govoriš ti, sploh ne. Govorim o takšni ovci, ki ne ve, kaj je zanjo dobro. O takšni, ki teče na cesto pred tovornjak. Striženje je pa za ovco dobro, ker z nje odstraniš en kup svinjarije, predvsem okrog riti.

k4vz0024 je izjavil:

Tukaj ne razpravljam o prisili, kot taki. Ampak o tem, da kot uporabnik, ki želi uporabljati sodobne rešitve oz. sodobno tehnologijo(ne moderne), ne more odločati, kaj bo kupil.

Kaj zaboga milega pa ti zdaj blodiš? Lahko kupiš Windows, lahko kupiš Maca, lahko pa namestiš Linux. Pa FreeBSD. Pa še kaj. Izbire da te boli glava.



Dej PIPI, umiri se. Lahko da je tebi fajn da ti "šolani stokovnjaki" tumpajo kaj je zate dobro, meni ni. Jast sam vem zase kaj mi je všeč in kaj potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

smash ::

k4vz0024 je izjavil:

Pa še nekaj, do sedaj smo bili navajeni, da je MS izboljševal GUI. Vse od 3., 98, Win 20000. Xp jei so bili kičasti, ampak si lahko vklopil videz WIN 2000. Vista elegantna. Sedmica soliden izgled z izboljšano tehnologijo.


sej ga je z win 8 tudi izboljšal, no vsaj meni je zakon in bi vedno vzel win8 pred win7, že zaradi hitrosti

Dosan ::

Lindir je izjavil:



Dej PIPI, umiri se. Lahko da je tebi fajn da ti "šolani stokovnjaki" tumpajo kaj je zate dobro, meni ni. Jast sam vem zase kaj mi je všeč in kaj potrebujem.


Potem si pa to naredi/kupi. Če ti special snowflake ne spadaš v recimo 90% ljudi, ki jih videz 10ke ne bo motil oz. jih moti tako zelo da morajo tako na dolgo in široko izlivati žolč na to temo, si pač naredi svoj OS oz. plačaj nekomu da ti ga naredi. Je mal jeba ko si tak "strokovnjak" za vse.

Meni 10ka super zgleda in je to kar bi morala 8ka biti že v začetku, z jasno ločenim načinom za desktope in touch naprave. Mislim, da je MS končno pristal na nogah, kar se tiče trenutne dobe mobilnih naprav vs PC in izgleda da gredo v pravo smer.

Lindir ::

Dosan je izjavil:

Lindir je izjavil:



Dej PIPI, umiri se. Lahko da je tebi fajn da ti "šolani stokovnjaki" tumpajo kaj je zate dobro, meni ni. Jast sam vem zase kaj mi je všeč in kaj potrebujem.


Potem si pa to naredi/kupi. Če ti special snowflake ne spadaš v recimo 90% ljudi, ki jih videz 10ke ne bo motil oz. jih moti tako zelo da morajo tako na dolgo in široko izlivati žolč na to temo, si pač naredi svoj OS oz. plačaj nekomu da ti ga naredi. Je mal jeba ko si tak "strokovnjak" za vse.

Meni 10ka super zgleda in je to kar bi morala 8ka biti že v začetku, z jasno ločenim načinom za desktope in touch naprave. Mislim, da je MS končno pristal na nogah, kar se tiče trenutne dobe mobilnih naprav vs PC in izgleda da gredo v pravo smer.


Ne skrbi, sem si že našel alternativo :)

antonija ::

krneki0001 je izjavil:

Antonija, ali sploh uporabljaš windows 8.1?
Za redno delo ne. Se je w8 iskazal zelo zelo slabo, tako da sem si 8.1 samo na hitro pogledal v virtualcu, potem pa ne vec.

krneki0001 je izjavil:

recimo samo par prednosti pred sedmico:
- možna uporaba usb ključa za zagon windows 8 (windows to go delujejo že iz 32GB ključa)
- driverji - večja podpora že v samem sistemu
- hyper V že v jedru
- preboot antivirus in antimalware
- out of the box ssd podpora
- hitrost samega sistema
- manjša poraba rama in boljše koriščenje rama
- več enterprise fukncionalnosti
- boljša podpora za low-end mašine

- Driverji? Je imel kdo v w7 probleme z driverji? Jaz se nisem naletel na en kos opreme ki bi mi delal probleme z driverji (pa imam kar lepo zalozen domac PC).
- Windows pa ne bom laufal iz USB kljuca. Sicer pohvalno da so vgradili opcijo ki na drugih OSih obstaja od pamtiveka, ampak to ni neka huda prednost in/ali noviteta.
- WIndows poganjam vecinoma na delovnih postajah kjer se ne grem virtualizacije. Verjamem da je zadeva uporabna za zelo omejen krog uporabnikov, za splosno uporabo pac ni. Vecinawindows uporabnikov itak sploh ne pozna koncepta virtualizacije...
- Antivirus in antimalware? Cigav, s kaksnimi definicijami, kaksen ima % ucinkovitosti, kaksen % false pozitivov, ... ? Slisi se drugace super da presnofa vse preden se zacne druga koda izvajat, ampak to obstaja v kar nekaj placljivih (in verjetno tudi zastonj) AVjih za katere lahko dobim odgovore na zgornja vprasanja.
- w8 podpira nekaj dodatnih Trim ukazov, ampak meni SSD lepo deluje na w7 po zacetnih nastavitvah
- nimam w8 instalacije na sitem hardwareu da bi lahko sprobal razliko, ampak ce prav berem se po skrajsanem boot time-u kaksne razlike nehajo. Mogoce se jih da izmerit v benchmarkih, med delom jih pa nisem uspel opazit (w7 vs w8).
- RAMa ima vecina danasnjih PCjev prevec (kar je dobro). In RAM je za porabljat, ne pa da lezi neizkoirscen, vmes pa sistem premetava bite po diskih.
- vec enterprise funkcionalnosti, a? Zgleda so tako zelo pomembne te enterprise funkcionalnosti da nisi uspel napisat kaj tocno so, pa se veicni firm se zdijo tako grozno pomembne da se vedno ostajajo na w7?
- boljsa podpora za low end masine... dej ne se hecat, no. Low end masine laufajo eno od prejsnih verzij OSov, ko pa ta neha delat se jih pa zamenja. Ubistvu se jih NE zamenja samo ce moras poganjat kakasen zelo specificen hardware, ampak v takih primerih skoraj nikoli ni podpore proizvajalca HWja za novejse OSje.

krneki0001 je izjavil:

Neuradno pa še tole windows 7 podpira samo 2 fizična procesorja, medtem, ko na windows 8.1 deluje tudi tole;
Fascinantno, ampak spet popolnoma neuporabno za veliko vecino workstationov.

S tem da si pozabil omenit, da je v resnih firmah treba dostikrat imeti precej unikaten software glede na workflowe v podjetju, pri cemer je v veliko panogah zahtevano da je ves specialen software, ki tece v firmah, tudi validiran za vse obstojece kombinacije HWja in SWja v doticni firmi. S tem se opcije za menjavo OSa extremno zmanjsajo, sploh ce je trenutni OS podprt se vsaj nekaj let. Ko pride ven w10 bo skoraj 100% trajalo vsaj leto ali dve, preden se ogromne firme (==najvecje M$jeve stranke) spravijo menjat OSe za kaj novega.
Nimamo vsi moznosti menjati OSa za to da bo benchmark SSDja pokazal 0.05 tocke vec in da bos v task managerju videl vec neporabljenega RAMa. Vcasih je treba poskrbeti tudi da vseh 150k PCjev v firmi deluje in da ko pride inspekcija da ti ne zaprejo firme ker nisi preveril za vsak kos software-a ce dejansko deluje tako kot pise da deluje ker si komaj cakal na nove windowse.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bambam20 ::

M$ je naletel na dokaj resno oviro, ker je sedmica iz oblikovnega stališča očem prijetna in ni potrebe po nobenih prirejanih, da se počutiš prijetno. Sistem je še dokaj mlad in se prehod mase na desteko ne bo zgodil "skozi noč", ker sedmica dela, igre delajo , si navajen na njo. Xp-ji proti win7 izgledajo oblikovno zastarelo. Desetka pa minimalistična in grda proti WIN7.

Samo zato, ker bo desetka hitrejša pri zagonu ( mi dol visi,al se mi winsi zaganjajo 5 sekund ali pa 20 ) in če mi sedmica poje malce več rama ( kar je v današnjem času nepomemben podatek, glede, da ima skoraj vsak uporabnik v svojem sietemu 6GB ali več rama ). Nismo leta 2006, ko je večina furala 4 GB rama , redki so imeli več. Govorim za povprečne uporabnike in se je poznalo na ramu :).

Sicer bomo pa čez dobro leto videli prve tržne številke, kako se bodo winsi 10 prijemali :).

Qushaak ::

bambam20 je izjavil:

M$ je naletel na dokaj resno oviro, ker je sedmica iz oblikovnega stališča očem prijetna in ni potrebe po nobenih prirejanih, da se počutiš prijetno. Sistem je še dokaj mlad in se prehod mase na desteko ne bo zgodil "skozi noč", ker sedmica dela, igre delajo , si navajen na njo. Xp-ji proti win7 izgledajo oblikovno zastarelo. Desetka pa minimalistična in grda proti WIN7.

Samo da igre delajo pa je dobro. Bravo....


bambam20 je izjavil:

Samo zato, ker bo desetka hitrejša pri zagonu ( mi dol visi,al se mi winsi zaganjajo 5 sekund ali pa 20 ) in če mi sedmica poje malce več rama ( kar je v današnjem času nepomemben podatek, glede, da ima skoraj vsak uporabnik v svojem sietemu 6GB ali več rama ). Nismo leta 2006, ko je večina furala 4 GB rama , redki so imeli več. Govorim za povprečne uporabnike in se je poznalo na ramu :).

Sicer bomo pa čez dobro leto videli prve tržne številke, kako se bodo winsi 10 prijemali :).

No zame ker sem izključno na laptopu (in imam ga z razlogom) je pa fino, da se ti časi zmanjšujejo. Če pa je še povečana odzivnost (magari mahjna) na istem hw-ju pa še tolk bolje.

Ne vem kaj vam je izgled Sedmice tolk všeč. Zame je bleščeče kičasto. Sej tud Win8 in Win 10 mi nista najbolj všeč kar se vsega tiče. Samo nista pa zanič. Ne trdim pa, da če bi bilo bolj po mojem okusu, da bi bil bolj produktiven na delu (programiranje). Skoraj sigurno ne. Ker spremebmo produktivnosti nisem opazil tudi iz prehoda Win7 na novejšo reč (na Osmici sem jasno dal gor Start8 in je bil moja težava rešena.)

Skratka začnite delat in ne samo gledat. Ne trdim, da je W8/W10 popoln sistem. Definitivno pa zelo dobra. Pri W10 mi očitno ne bo treba izgleda zaradi start menija spet nič tweak-at. Verjamem tudi, da bodo še cca 4 mesece do RTM-ja veliko truda vložili vanj in da bo zadeva že v štartu dober in predvsem stabilen izdelek.

bambam20 ::

Qushaak je izjavil:

bambam20 je izjavil:

M$ je naletel na dokaj resno oviro, ker je sedmica iz oblikovnega stališča očem prijetna in ni potrebe po nobenih prirejanih, da se počutiš prijetno. Sistem je še dokaj mlad in se prehod mase na desteko ne bo zgodil "skozi noč", ker sedmica dela, igre delajo , si navajen na njo. Xp-ji proti win7 izgledajo oblikovno zastarelo. Desetka pa minimalistična in grda proti WIN7.

Samo da igre delajo pa je dobro. Bravo....


Kaj ti misliš, zakaj povprečen uporabnik uporablja PC. Net, igre, filmi ...

Qushaak ::

Ja. Samo vse to je sicer enako možno v WIn 7, jasno. Samo ko pa govorimo o varnosti pa ni več tako. Kar pa je tudi za tako rabo zelo pomemben faktor, četudi se ga ne vidi na GUI-ju.

Lindir ::

Qushaak je izjavil:

bambam20 je izjavil:

M$ je naletel na dokaj resno oviro, ker je sedmica iz oblikovnega stališča očem prijetna in ni potrebe po nobenih prirejanih, da se počutiš prijetno. Sistem je še dokaj mlad in se prehod mase na desteko ne bo zgodil "skozi noč", ker sedmica dela, igre delajo , si navajen na njo. Xp-ji proti win7 izgledajo oblikovno zastarelo. Desetka pa minimalistična in grda proti WIN7.

Samo da igre delajo pa je dobro. Bravo....


bambam20 je izjavil:

Samo zato, ker bo desetka hitrejša pri zagonu ( mi dol visi,al se mi winsi zaganjajo 5 sekund ali pa 20 ) in če mi sedmica poje malce več rama ( kar je v današnjem času nepomemben podatek, glede, da ima skoraj vsak uporabnik v svojem sietemu 6GB ali več rama ). Nismo leta 2006, ko je večina furala 4 GB rama , redki so imeli več. Govorim za povprečne uporabnike in se je poznalo na ramu :).

Sicer bomo pa čez dobro leto videli prve tržne številke, kako se bodo winsi 10 prijemali :).

No zame ker sem izključno na laptopu (in imam ga z razlogom) je pa fino, da se ti časi zmanjšujejo. Če pa je še povečana odzivnost (magari mahjna) na istem hw-ju pa še tolk bolje.

Ne vem kaj vam je izgled Sedmice tolk všeč. Zame je bleščeče kičasto. Sej tud Win8 in Win 10 mi nista najbolj všeč kar se vsega tiče. Samo nista pa zanič. Ne trdim pa, da če bi bilo bolj po mojem okusu, da bi bil bolj produktiven na delu (programiranje). Skoraj sigurno ne. Ker spremebmo produktivnosti nisem opazil tudi iz prehoda Win7 na novejšo reč (na Osmici sem jasno dal gor Start8 in je bil moja težava rešena.)

Skratka začnite delat in ne samo gledat. Ne trdim, da je W8/W10 popoln sistem. Definitivno pa zelo dobra. Pri W10 mi očitno ne bo treba izgleda zaradi start menija spet nič tweak-at. Verjamem tudi, da bodo še cca 4 mesece do RTM-ja veliko truda vložili vanj in da bo zadeva že v štartu dober in predvsem stabilen izdelek.


Zate je kičasto, za druge pa najlepše. A je res tako teško razumet da imamo različne okuse in potrebe, pa da ne obstaja samo produktivnost na tem svetu ampak tudi zabava, sprostitev?

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Antonija, ali sploh uporabljaš windows 8.1?
Za redno delo ne. Se je w8 iskazal zelo zelo slabo, tako da sem si 8.1 samo na hitro pogledal v virtualcu, potem pa ne vec.


Standard, pljuvanje po sistemu, ki si ga samo na hitro pogledal v virtualcu. Torej recimo ne veš da si sedaj v osnovni metro postaviš samo tisto kar hočeš in da ni več nepregleden?

antonija je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

recimo samo par prednosti pred sedmico:
- možna uporaba usb ključa za zagon windows 8 (windows to go delujejo že iz 32GB ključa)
- driverji - večja podpora že v samem sistemu
- hyper V že v jedru
- preboot antivirus in antimalware
- out of the box ssd podpora
- hitrost samega sistema
- manjša poraba rama in boljše koriščenje rama
- več enterprise fukncionalnosti
- boljša podpora za low-end mašine

- Driverji? Je imel kdo v w7 probleme z driverji? Jaz se nisem naletel na en kos opreme ki bi mi delal probleme z driverji (pa imam kar lepo zalozen domac PC).


Ja si kdaj probal kak GPS poinštalirat, kak OBD2 kontroler preko BT povezave? V win 7 si moral najti specifične driverje, v win 8 jih najde sam.

antonija je izjavil:


- Windows pa ne bom laufal iz USB kljuca. Sicer pohvalno da so vgradili opcijo ki na drugih OSih obstaja od pamtiveka, ampak to ni neka huda prednost in/ali noviteta.


Toliko slabše zate. Jaz jih imam na ključu, pridem do človeka, ki bi si jih rad naložil in greva prvo pregledat, ali vse deluje, so vsi driverji in podobno. Zadeva je res uporabna. (dela tudi na macih brez problema).

antonija je izjavil:


- WIndows poganjam vecinoma na delovnih postajah kjer se ne grem virtualizacije. Verjamem da je zadeva uporabna za zelo omejen krog uporabnikov, za splosno uporabo pac ni. Vecinawindows uporabnikov itak sploh ne pozna koncepta virtualizacije...


Res je, itak je 90% vseh uporabnikov pc-jev na MS sistemih in 90% od teh niti ne ve kaj je to virtualizacija. Ampak tistih 10%, ki nas ve, predstavljamo pa večji delež, kot ima Linux sploh uporabnikov na desktop sistemih. Si kdaj tudi na to pomislil.
Glede uporabnosti za določen krog - ja za razvijalce programske v sloveniji je to odlično. Zakaj je virtualizacija uporabna:
Mogoče ne veš, ampak kot razvijalec programske opreme ugotavljam, da smo v sloveniji še tok zahojeni, da moraš imet še xp z ie6 inštaliran in ko kaj na novo razvijaš mora biti kompatibilno za vse nazaj do xp s sp1. Ker drugače stranke kličejo, da kaj ne morejo narest. Sploh če se gre za denar. In ko stranko vprašaš kakšen ima računalnik, ti reče, ja sine mi je dal svoj stari računalnik, ki je že 10 let star, sej zame je dovolj. In zato tukaj virtualke pridejo zelo prav, ker imaš lahko 20 virtualk in vsako z drugačno različico sistema, z drugačno verzijo IE in podobno. Prednost je pa če je že vse v jedru in ni treba nobenega dodatnega programa zato inštalirat.

Čeprav bi bilo bolje, da bi na tisto mašino sine svojemu ateku inštaliral osmico (ker dela na večini teh mašin normalno . 1GHZ in 1GB rama) pa bi bilo bolje za vse.

antonija je izjavil:


- boljsa podpora za low end masine... dej ne se hecat, no. Low end masine laufajo eno od prejsnih verzij OSov, ko pa ta neha delat se jih pa zamenja. Ubistvu se jih NE zamenja samo ce moras poganjat kakasen zelo specificen hardware, ampak v takih primerih skoraj nikoli ni podpore proizvajalca HWja za novejse OSje.

Čudno, pa sem mislil, da večina tablic z atomi delajo na win 8 in win 8.1, pa očitno ne, najbrž jih je največ še na xp-jih al pa celo na Windows 2000. Zanimivo.
ALi pa še bolje, naredi si ključek pa na kakem P4 3GHz z 1GB rama štartaj Windows 8.1 iz ključka, pa potem to primerjaj s štartom XP-jev iz diska. (boš presenečen nad hitrostjo win 8.1)

antonija je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

Neuradno pa še tole windows 7 podpira samo 2 fizična procesorja, medtem, ko na windows 8.1 deluje tudi tole;
Fascinantno, ampak spet popolnoma neuporabno za veliko vecino workstationov.

Zakaj neuporabno? Moja standardna domača mašina je 2x xeon (6c/6ht - torej 24 jedrnik) in 24GB rama. Če bi se poceni dobilo kaj s 4x fizičnim procesorjem ali več, bi imel še močnejšo zadevo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:


Zakaj neuporabno? Moja standardna domača mašina je 2x xeon (6c/6ht - torej 24 jedrnik) in 24GB rama.


Ti nisi povprečen uporabnik. Se določeni mal spozabljate. Tole se tko sliši kot, da bi izjavil, da voziš za vsak dan Porscheja 911 turbo :) letnik 2014.

Qushaak ::

Mimgrede, koliko je zdej to res, da bi Windows Phone (ki se ne bo več imenoval tako) znal "nativno poiganjati" programe za Android? Nekaj časa nazaj se je pisalo o tem.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Zakaj neuporabno? Moja standardna domača mašina je 2x xeon (6c/6ht - torej 24 jedrnik) in 24GB rama.


Ti nisi povprečen uporabnik. Se določeni mal spozabljate. Tole se tko sliši kot, da bi izjavil, da voziš za vsak dan Porscheja 911 turbo :) letnik 2014.


Res je nisem povprečen uporabnik, pa vseeno so mi Windows 8.1 mnogo bolj uporabni kot Windows 7.

Kar se pa porša tiče, ne, 2014 letnika sicer ne vozim, ampak 1984 pa. Po OBLIKI mi je bolj všeč. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

leiito ::

Can I have your babies?

Invictus ::

k4vz0024 je izjavil:

Če bom šel sprobavat Win 10, bo ta na drugem disku in frišno instaliran. Potem bom pa M$ potožil, zakaj ne izgleda kot Win7? Odg. bo v stilu, saj ste vedeli kaj kupujete. Ergo: nihče od M$ ne posluša uporabnikov Win 7, ki želijo tak izgled in funkcionalnost, kot ima win 7.

Se vidi da si bolj šalabjzer.

Nove OSe se sprobava v virtualnim mašinah ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Qushaak ::

Invictus je izjavil:

Nove OSe se sprobava v virtualnim mašinah ;).

Če se gre za Windows-e si komot raje narediš Boot2VHD. ;)

k4vz0024 ::

Invictus je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Če bom šel sprobavat Win 10, bo ta na drugem disku in frišno instaliran. Potem bom pa M$ potožil, zakaj ne izgleda kot Win7? Odg. bo v stilu, saj ste vedeli kaj kupujete. Ergo: nihče od M$ ne posluša uporabnikov Win 7, ki želijo tak izgled in funkcionalnost, kot ima win 7.

Se vidi da si bolj šalabjzer.

Nove OSe se sprobava v virtualnim mašinah ;).


Tvoje komentiranje je tako kot to delajo šalabajzarji - neprimerno za nivo tega foruma. Če se ne strinjaš, pač poveš kako je primernejše testiranje in zakaj. Ne pa da nekoga označiš za šalabajzarja in ga napadeš ad personam in ne ad rem. To je tako, kot bi te jaz označil za trola, pa se nebi izrazil primerneje. Kot vidiš, se ne strinjajo s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

krneki0001 ::

Nove Windowse naložiš na usb ključ ali disk in jih laufaš od tam. S tem lahko preveriš vse komponente računalnika glede kompatibilnosti in driverjev. V virtualki tega ni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrimozR ::

Kompatibilnost je bolj ali manj problem samo pri eksotiki, torej za domačega uporabnika načeloma ne bi smelo biti problemov? Je pa virtualka neprimerno hitrejši in manj težaven način, če te zanima, kakšne so novosti, kako nova stvar deluje, izgleda, itd.

Win7 mi deluje normalno, ne vidim niti enega razloga, da Win10 ne bi enako. Pa sem vseeno dobro stestiral Win10 v virtualki in videl, kako delujejo virtualni desktopi, kako je izboljšan snap na več monitorjih, kako dobro se obnese nova multi-monitor orodna vrstica, novi (stari) meni start, itd.

Qushaak ::

Če že narediš virtualko mora bit VHD), potem lahko z minimalno truda to narediš nativno boot-ano. Ne vem kaj se tu tako komplicira. Pa maš poln user experience.

7982884e ::

Invictus je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Če bom šel sprobavat Win 10, bo ta na drugem disku in frišno instaliran. Potem bom pa M$ potožil, zakaj ne izgleda kot Win7? Odg. bo v stilu, saj ste vedeli kaj kupujete. Ergo: nihče od M$ ne posluša uporabnikov Win 7, ki želijo tak izgled in funkcionalnost, kot ima win 7.

Se vidi da si bolj šalabjzer.

Nove OSe se sprobava v virtualnim mašinah ;).

windows 10 trenutni preview build je čisto soliden in ga ni treba laufat v nobeni virtualki. toliko manj pa končni release.

leiito ::

Microsoft je trenutno v ciklu, ko se po dolgem spanju prebuja in se še išče in nihče ne more v par besedah natančno povedati kaj ta firma sploh dela, še manj v čem je najboljša, podobno kot Yahoo. Ampak z dobrim vodenjem in resursi se da nadoknaditi izgubljenih 15 let, kar dokazujejo Kodak, Polaroid ali pa Carrera (proizvajalci otroških avtocest), vendar bodo morali dati res več od sebe in prisluhniti uporabnikom na forumih kot je ta, ki vejo kako se tem rečem streže.

Outlook app npr. je že korak v pravo smer, res dobra rešitev, ampak zaenkrat je še ne znajo monetizirati in vprašanje je, koliko ljudi bi zanjo plačalo več kot par dolarjev. Podobna zgodba so Windowsi, kjer gre velik del tržnega deleža na račun piratiziranih kopij in zanimivo bi bilo videti kolikšen del teh uporabnikov bi bil pripravljen poleg računalnika plačati še $100 za Okna, ali pa tudi samo $5/ mesečno.

krneki0001 ::

V ciklu ste ljudje, ki tako razmišljate. MS dobro ve kaj hoče in zelo dobro mu gre, vsaj glede na rezultate, pa če si to priznaš ali pa ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrimozR ::

leiito kaj pa delata Kodak in Polaroid? Slednji samo prodaja licenco za ime, ki se ga lepi na najbolj različne izdelke...

nebivedu dejstvo je, da je v zadnjem času prišlo do velikih sprememb, mnogih jih pripisujejo Satyi, ampak verjetno so bile začrtane že prej. En kup stvari se je zgodilo, za katere bi še 5 let nazaj rekel, da se pri MS ne bodo zgodile nikoli.

leiito ::

Rezultati MS so v primerjavi s konkurenco porazni. Fakt. Zakaj pa misliš, da so nogirali tako ikono, končno tudi največjega dekničarja, kot je Ballmer? Imajo pa resurse ta trend spremeniti, ampak bo težko, MS enostavno ni več "cool" firma, njihovo robo kupujejo starejši, ki ne spremljajo tech trendov. Stacijo pa v MS vse na afriški trg. Zdaj bojo lansirali telefon, ki bo cenejši od najcenejših kitajskih.

Najcenejši je in s posebnimi afriškimi aplikacijami:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Olórin ::

leiito je izjavil:

Ampak z dobrim vodenjem in resursi se da nadoknaditi izgubljenih 15 let, kar dokazujejo Kodak, Polaroid.


zakaj točno naštevaš firme, ki živijo od prodajanja licenc?

Microsoft je medtem še zelo močna, stabilna in uspešna firma.
Če ti misliš, da Microsoft živi od prodaje windowsov in officov mladoletni otročadi se pač motiš. Živi od profesionalnih orodij in prodaje operacijskih sistemov podjetjem, kjer neke hude konkurence pač nima.

leiito je izjavil:

Rezultati MS so v primerjavi s konkurenco porazni. Fakt.


Tole pa bi resnično rad videl. Prosim, navedi mi vir, ki to trditev potrjuje.

leiito je izjavil:

Zakaj pa misliš, da so nogirali tako ikono, končno tudi največjega dekničarja, kot je Ballmer?


Nogirali? Resno? Šel je v zaslužen pokoj. Denarja za brezskrbno upokojitev je imel več kot dovolj.
Me zanima, če boš ti v življenju dosegel 0.00001% premoženja kot človek, ki ga tako hejtaš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

leiito ::

Potem veš ti več kot vedo pri Forbesu:
http://blogs.forbes.com/account/login/?...

Olórin ::

leiito je izjavil:

Stacijo pa v MS vse na afriški trg.


To, da ponudiš poceni telefon ne pomeni da staviš vse na trg brez denarja, če podjetje še vedno izjemno uspešno poganja prodaja programske opreme podjetjem:)

leiito je izjavil:

Potem veš ti več kot vedo pri Forbesu:
http://blogs.forbes.com/account/login/?...


Prosim, nauči se citirat, če to misliš počet. Posebno se potrudi pri kopiranju linkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Nummy ::

Olórin je izjavil:


leiito je izjavil:

Rezultati MS so v primerjavi s konkurenco porazni. Fakt.


Tole pa bi resnično rad videl. Prosim, navedi mi vir, ki to trditev potrjuje.

Eh kwa pa vem... porazna prodaja win8.x in surface tablic, ki so jih miljone poslali v uničenje/odpis ker so nabrale 10cm prahu v skladiščih?
V primerjavi s prej je z izdajo win8 in teh tablic MS kar precej usekal mimo tu in so imeli kar lepo izgubo na ta račun.

Olórin ::

to je 1 rezultat. Rekel je REZULTATI.

Sicer pa prodaja ni slaba zaradi tega, ker bi bil produkt slab ampak zato, ker se med ljudmi dotični artikel ni prijel. Ker ga niso znali prodati. Upam da bodo v prihodnje usvojili tudi marketing, glede na to da so na ostalih področjih dobri.

Win telefoni in tablice so dejansko vrhunski, samo to ne pomaga nič, če nimaš nekoga, ki bi jih znal prodati.
Tako da tole o "slabih rezultatih v primerjavi s konkurenco" je nekaj, ker je vredno debate. Napisati nek monolog o tem kako prenapihnjen ego imaš, da bi opazil da je MS naredil tudi marsikaj dobrega je samo tipično slo-tehovsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

leiito ::

Rezultati, plural, Zune vs. iPod/iPhone, bing vs google, surface vs. iPad, da ne naštevam. Predvsem pa ne gre tu samo za moje mnenje. Vsi resni tech portali in revije se v zadnjh letih strinjajo, da MS postaja irelevanten, kar je za ta sektor najhuje. In vsak, ki pozna Windowse in OSX, ve zakaj je Apple toliko naprej in ni zato, ker MS ni znal prodajati Zune, Bing, Surface, Windows... Razumem pa, da je kdo emocionalno navezan na OS, ki si ga lahko zastonj sname z neta, ampak uporabniška izkušnja in vrednost je temu primerna.

krneki0001 ::

Lejito OSX je sistem za debile. Grd ko sam satan (še boilj od metroja v Windows 8), neuporaben, primitiven in zanič. Za moje pojme moraš bit prav idiot in debil, da greš kupovat maca, ki je samo večkrat preplačan navaden PC. Da greš pa telefon kupit (iphone) pa ne samo da si bedak in idiot, si še vili pa murko zraven. Zakaj bi dal 4x več kot za običajen telefon, kjer mi dela vse in še več (preko BT lahko fajle pošiljam komerkoli).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

issak ::

krneki0001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Zakaj neuporabno? Moja standardna domača mašina je 2x xeon (6c/6ht - torej 24 jedrnik) in 24GB rama.


Ti nisi povprečen uporabnik. Se določeni mal spozabljate. Tole se tko sliši kot, da bi izjavil, da voziš za vsak dan Porscheja 911 turbo :) letnik 2014.


Res je nisem povprečen uporabnik, pa vseeno so mi Windows 8.1 mnogo bolj uporabni kot Windows 7.

Kar se pa porša tiče, ne, 2014 letnika sicer ne vozim, ampak 1984 pa. Po OBLIKI mi je bolj všeč. :))


Tudi jaz nisem povprečen uporabnik, celo v IT delam, pa mi je vseeno Windows 8 bolj všeč kot 7. Še posebej se pokaže razlika, ko priklopiš dodatne monitorje gor, kjer W8 zmaga na celi črti proti 7ki. Taskbar na vsakem monitorju, tudi start gumb na vsakem, s tem da se start odpre na tistem monitorju, kjer trenutno si (opcijsko), poleg tega imaš lahko ikone le na tistih zaslonih, kjer se program nahaja ipd. Na sploh zmaga, pa ne rabiš nobenih plačljivih (krekanih) MultiMon ali DisplayFusion, kot si rabil na 7ki.
Uporaba starta je meni enaka kot prej, pritisnem start na tipkovnici in natipkam tisto, kar iščem, v tem ni nobene razlike v 8ki in 7ki, le da je izgled malo drugačen.
Poleg tega imaš veliko orodij hitro dosegljivih z desnim klikom na start sam, za kar si rabil v 7ki vsaj 2 klika več.
Popupi med kopiranjem ti zdaj povedo dejansko hitrost prenosa in rišejo grafek namesto samo progress bara, OneDrive je zelo dobro integriran, pa še en kup izboljšav. In pa še na vsakem računalniku kamor sem dal 8ko (z izjemo enega starejšega, kjer ni bilo driverjev za grafično), je bila 8ka hitrejša od 7ke na istem računalniku. Hitrejši boot, boljša splošna odzivnost ipd.

leiito ::

krneki0001 je izjavil:

Lejito OSX je sistem za debile. Grd ko sam satan (še boilj od metroja v Windows 8), neuporaben, primitiven in zanič. Za moje pojme moraš bit prav idiot in debil, da greš kupovat maca, ki je samo večkrat preplačan navaden PC. Da greš pa telefon kupit (iphone) pa ne samo da si bedak in idiot, si še vili pa murko zraven. Zakaj bi dal 4x več kot za običajen telefon, kjer mi dela vse in še več (preko BT lahko fajle pošiljam komerkoli).


To je to? To je tvoj nivo argumentacije? Potem se pa čudiš, da si obsojen na onaniranje.

krneki0001 ::

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Nummy ::

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ti si pa zame idiot, ker govoriš o nečem kar še od blizu videl nisi... Ljudje smo z razlogom kupili iPhone in mac-a in ta razlog več kot 10x opraviči "višjo" ceno. Ko na koncu ugotoviš, da če hočeš ekvivalent enako dobro in kvalitetno robo da itak plačaš enako... Sam eni ste pač kot noji z glavo zapičeni v zemljo... Če že želiš tak nivo debate ti lahko vrnemo. :)

Invictus ::

k4vz0024 je izjavil:


Tvoje komentiranje je tako kot to delajo šalabajzarji - neprimerno za nivo tega foruma. Če se ne strinjaš, pač poveš kako je primernejše testiranje in zakaj. Ne pa da nekoga označiš za šalabajzarja in ga napadeš ad personam in ne ad rem. To je tako, kot bi te jaz označil za trola, pa se nebi izrazil primerneje. Kot vidiš, se ne strinjajo s tabo.

Tvoj odgovor je samo potrdil moj prejšnji post ...

Če bi res kaj resnega delal, bi že zdavnaj pogruntal da so virtualke "way-to-go" praktično dovolj dobre da stestiraš 99% OSa... Pustimo tisti eksotični hardware, ki ga kdo še izkoplje iz svoje arheološke jame in očisti. Ter potem jamra kako zadnji Windows gor ne delajo.

7982884e je izjavil:


windows 10 trenutni preview build je čisto soliden in ga ni treba laufat v nobeni virtualki. toliko manj pa končni release.

Nekateri uporabljamo virtualke, ker si ne moremo privoščiti sesuti delovne mašine.

Če pač škatle ne uporabljaš za resno delo, pol lahko naložiš gor tu beta verzije. Sam počakam na priv service pack. Moje ure so predrage in moj prosti čas predragocen da se zafrkavam z beta verzijami OSov.

Sam uporabljam virtualke celo za produkcije, ker mi noter laufajo določeni programi ki jih nočem namestiti na sam računalnik. Lažje za backup ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ti si pa zame idiot, ker govoriš o nečem kar še od blizu videl nisi... Ljudje smo z razlogom kupili iPhone in mac-a in ta razlog več kot 10x opraviči "višjo" ceno. Ko na koncu ugotoviš, da če hočeš ekvivalent enako dobro in kvalitetno robo da itak plačaš enako... Sam eni ste pač kot noji z glavo zapičeni v zemljo... Če že želiš tak nivo debate ti lahko vrnemo. :)


Če ti misliš da 5x višja cena applovih izdelkov doprinese še kaj drugega kot umetno dalšanje dolžine mednožne zadeve se pač zelo motiš. applovi izdelki so samo zelo drago plačan povprečen izdelek. Malo bolje stestiran (pa nič več kot pri ostalih brand znamkah), narejen za male pare na kitajskem.

Moj workstation (tudi s kitajske) za 1300 evrov povozi vsakega maca v procesorki moči.(2x 6jedrni xeon + HT = 24 jeder, 24GB ECC DDR3 rama in 5 SAS diskov po 500GB v raid polju + sistem na SSD disku). Za pol te moči v imacu moraš plačat vsaj 3500 evrov.


Poleg tega sem verjetno imel eno izmed prvih macintosh quadra v lasti (če sploh veš kaj je to) še pred tvojim rojstvom. Pa tudi kasneje sem se moral ukvarjat s applovimi izdelki.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ah, to je samo jamranje nad stvarmi, ki se jih ne moreš/nočeš privoščiti. Ko pa Samsung prodaja svoj, od Iphona skopiran telefon, za isto ceno, je pa to uber/duper zadevo.

Get life ...

krneki0001 je izjavil:


Če ti misliš da 5x višja cena applovih izdelkov doprinese še kaj drugega kot umetno dalšanje dolžine mednožne zadeve se pač zelo motiš. applovi izdelki so samo zelo drago plačan povprečen izdelek. Malo bolje stestiran (pa nič več kot pri ostalih brand znamkah), narejen za male pare na kitajskem.

V bistvu so recimo Applovi notebooki najcenejši glede na zmogljivosti, težo in prenosnost. Ustrezni ekvivalenti v Windows svetu stanejo enako ali so celo dražji.

Je pa res da čakamo zdaj na nove verzije laptopov z novimi procesorji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ah, to je samo jamranje nad stvarmi, ki se jih ne moreš/nočeš privoščiti. Ko pa Samsung prodaja svoj, od Iphona skopiran telefon, za isto ceno, je pa to uber/duper zadevo.

Get life ...


Brez skrbi, da si lahko privoščim iphone, ampak si ga nočem, mi je resnično patetičen izdelek. Pa ne zaradi oblike, ta je že v redu, ampak zaradi vsebine in samega sistema.

Pa da ne boš razočaran, ti povem še da tudi polizdelki z androidom niso zanimivi zame.

Invictus je izjavil:


V bistvu so recimo Applovi notebooki najcenejši glede na zmogljivosti, težo in prenosnost. Ustrezni ekvivalenti v Windows svetu stanejo enako ali so celo dražji.


Ti to resno?
I7 procesor, 32GB rama, 512GB SSD disk + 1TB navaden disk + nvidia quadro + vsaj 15.6" 4K ekran od appla dobiš za koliko denarja?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Ti to resno?
I7 procesor, 32GB rama, 512GB SSD disk + 1TB navaden disk + nvidia quadro + vsaj 15.6" ekran od appla dobiš za koliko denarja?

Nisi napisal teže, skupaj z napajalnikom.

Sam Nvidie ne rabim. Nepomembno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nummy ::

krneki0001 je izjavil:

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ti si pa zame idiot, ker govoriš o nečem kar še od blizu videl nisi... Ljudje smo z razlogom kupili iPhone in mac-a in ta razlog več kot 10x opraviči "višjo" ceno. Ko na koncu ugotoviš, da če hočeš ekvivalent enako dobro in kvalitetno robo da itak plačaš enako... Sam eni ste pač kot noji z glavo zapičeni v zemljo... Če že želiš tak nivo debate ti lahko vrnemo. :)


Če ti misliš da 5x višja cena applovih izdelkov doprinese še kaj drugega kot umetno dalšanje dolžine mednožne zadeve se pač zelo motiš. applovi izdelki so samo zelo drago plačan povprečen izdelek. Malo bolje stestiran (pa nič več kot pri ostalih brand znamkah), narejen za male pare na kitajskem.

Moj workstation (tudi s kitajske) za 1300 evrov povozi vsakega maca v procesorki moči.(2x 6jedrni xeon + HT = 24 jeder, 24GB ECC DDR3 rama in 5 SAS diskov po 500GB v raid polju + sistem na SSD disku). Za pol te moči v imacu moraš plačat vsaj 3500 evrov.


Poleg tega sem verjetno imel eno izmed prvih macintosh quadra v lasti (če sploh veš kaj je to) še pred tvojim rojstvom. Pa tudi kasneje sem se moral ukvarjat s applovimi izdelki.

Že s stavkom o 5x višji ceni si falil v temo in pokazal da blebečeš stvari o katerih nimaš pojma. Nimaš kredibilnosti in si NAVADEN TROLL. Upam da te zmoderirajo in dodelijo naziv, ker si ga več kot zaslužiš. Žališ druge in trosiš neumnosti in laži. Samo hec je v tem, da na tem foumu ne jebejo takih osebkov kot si ti 5%, ker pač pljuvaš čez apple, ko pa kak pljuva čez kak linux pa vsi v jok in na drevo talat nazive...

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ti to resno?
I7 procesor, 32GB rama, 512GB SSD disk + 1TB navaden disk + nvidia quadro + vsaj 15.6" ekran od appla dobiš za koliko denarja?

Nisi napisal teže, skupaj z napajalnikom.

Sam Nvidie ne rabim. Nepomembno.


Cena?

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ti si pa zame idiot, ker govoriš o nečem kar še od blizu videl nisi... Ljudje smo z razlogom kupili iPhone in mac-a in ta razlog več kot 10x opraviči "višjo" ceno. Ko na koncu ugotoviš, da če hočeš ekvivalent enako dobro in kvalitetno robo da itak plačaš enako... Sam eni ste pač kot noji z glavo zapičeni v zemljo... Če že želiš tak nivo debate ti lahko vrnemo. :)


Če ti misliš da 5x višja cena applovih izdelkov doprinese še kaj drugega kot umetno dalšanje dolžine mednožne zadeve se pač zelo motiš. applovi izdelki so samo zelo drago plačan povprečen izdelek. Malo bolje stestiran (pa nič več kot pri ostalih brand znamkah), narejen za male pare na kitajskem.

Moj workstation (tudi s kitajske) za 1300 evrov povozi vsakega maca v procesorki moči.(2x 6jedrni xeon + HT = 24 jeder, 24GB ECC DDR3 rama in 5 SAS diskov po 500GB v raid polju + sistem na SSD disku). Za pol te moči v imacu moraš plačat vsaj 3500 evrov.


Poleg tega sem verjetno imel eno izmed prvih macintosh quadra v lasti (če sploh veš kaj je to) še pred tvojim rojstvom. Pa tudi kasneje sem se moral ukvarjat s applovimi izdelki.

Že s stavkom o 5x višji ceni si falil v temo in pokazal da blebečeš stvari o katerih nimaš pojma. Nimaš kredibilnosti in si NAVADEN TROLL. Upam da te zmoderirajo in dodelijo naziv, ker si ga več kot zaslužiš. Žališ druge in trosiš neumnosti in laži. Samo hec je v tem, da na tem foumu ne jebejo takih osebkov kot si ti 5%, ker pač pljuvaš čez apple, ko pa kak pljuva čez kak linux pa vsi v jok in na drevo talat nazive...


Pejt še mal jokcat naokoli. iphone 6 je hardwersko na stopnji lumie 735, ki je parkrat cenejša.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

krneki0001 je izjavil:

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ti to resno?
I7 procesor, 32GB rama, 512GB SSD disk + 1TB navaden disk + nvidia quadro + vsaj 15.6" ekran od appla dobiš za koliko denarja?

Nisi napisal teže, skupaj z napajalnikom.

Sam Nvidie ne rabim. Nepomembno.


Cena?

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Nummy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je samo moje osebno razmišljanje o OSX in iphonu. Pač mnogo preplačana bedarija.

Ti si pa zame idiot, ker govoriš o nečem kar še od blizu videl nisi... Ljudje smo z razlogom kupili iPhone in mac-a in ta razlog več kot 10x opraviči "višjo" ceno. Ko na koncu ugotoviš, da če hočeš ekvivalent enako dobro in kvalitetno robo da itak plačaš enako... Sam eni ste pač kot noji z glavo zapičeni v zemljo... Če že želiš tak nivo debate ti lahko vrnemo. :)


Če ti misliš da 5x višja cena applovih izdelkov doprinese še kaj drugega kot umetno dalšanje dolžine mednožne zadeve se pač zelo motiš. applovi izdelki so samo zelo drago plačan povprečen izdelek. Malo bolje stestiran (pa nič več kot pri ostalih brand znamkah), narejen za male pare na kitajskem.

Moj workstation (tudi s kitajske) za 1300 evrov povozi vsakega maca v procesorki moči.(2x 6jedrni xeon + HT = 24 jeder, 24GB ECC DDR3 rama in 5 SAS diskov po 500GB v raid polju + sistem na SSD disku). Za pol te moči v imacu moraš plačat vsaj 3500 evrov.


Poleg tega sem verjetno imel eno izmed prvih macintosh quadra v lasti (če sploh veš kaj je to) še pred tvojim rojstvom. Pa tudi kasneje sem se moral ukvarjat s applovimi izdelki.

Že s stavkom o 5x višji ceni si falil v temo in pokazal da blebečeš stvari o katerih nimaš pojma. Nimaš kredibilnosti in si NAVADEN TROLL. Upam da te zmoderirajo in dodelijo naziv, ker si ga več kot zaslužiš. Žališ druge in trosiš neumnosti in laži. Samo hec je v tem, da na tem foumu ne jebejo takih osebkov kot si ti 5%, ker pač pljuvaš čez apple, ko pa kak pljuva čez kak linux pa vsi v jok in na drevo talat nazive...


Pejt še mal jokcat naokoli. iphone 6 je hardwersko na stopnji lumie 735, ki je parkrat cenejša.

Ka sam jokcaj ker v to verjameš in si ga ne moreš privoščiti... bogi si. Res.

krneki0001 ::

Lej sinko, brez skrbi si privoščim tudi najdražje zadeve iz appla, samo mi ni v interesu kupovat naprav, ki lepo ozgledajo, ne omogočajo pa nič inovativnega ali novega, pa ker za veliko manjši denar dobim enako ali več.
Raje za tisti denar otroku lego kocke kupim (btw - otrok ima zaradi tega 2 predala lego kock doma, ker ne kupujem bedarij tipa iphone ali imac).

Zdej se pa zjokaj, ker drugega kot pobrisat ta post modi ne bodo naredili, naziv pa že imam, tako da ...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

technolog ::

Z benchmarki je pokazano, da tudi pri kompletno isti strojni opremi dosega Mac OS X dosti nižje točke.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=a...

issak ::

krneki0001 je izjavil:

Lej sinko, brez skrbi si privoščim tudi najdražje zadeve iz appla, samo mi ni v interesu kupovat naprav, ki lepo ozgledajo, ne omogočajo pa nič inovativnega ali novega, pa ker za veliko manjši denar dobim enako ali več.
Raje za tisti denar otroku lego kocke kupim (btw - otrok ima zaradi tega 2 predala lego kock doma, ker ne kupujem bedarij tipa iphone ali imac).

Zdej se pa zjokaj, ker drugega kot pobrisat ta post modi ne bodo naredili, naziv pa že imam, tako da ...


Lego kocke so zakon. Še posebej, če jih slikaš s cenejšo Lumio 920 (925 za še boljšo sliko v slabi svetlobi), ki je imela OIS bistveno prej kot iPhone, pa še ta ga ima le v dražji različici. Ampak najbrž je iPhone 6 tok dober, da sploh ne rabi optične stabilizacije. Če se ti slika trese, ga narobe držiš!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2007 Home & Student SLO medij

Oddelek: Programska oprema
254171 (3430) Han
»

Microsoft si je brž premislil glede oglasov v poštnem odjemalcu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
277493 (4413) zmaugy
»

Windows & inšpekcija

Oddelek: Operacijski sistemi
275494 (3170) radmannsdorf
»

Surface in Windows 10 Enterprise kot storitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
236941 (5212) krneki0001
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560848 (49327) SimplyMiha

Več podobnih tem