» »

Visa Electron v ZDA?

Visa Electron v ZDA?

Jerry000 ::

Zanima me kako je z temi bančnimi karticami v ZDA oziroma bolj natančno v New Yorku. Čez 14dni odpotujem in ne želim dvigovati preveč denarja, imel bi ga rajši na kartici (imam visa electron in maestro pri abanki). Ne skrbite, grem tudi v banko se pozanimat, ampak me firbec matra in sem malo neučakan, zato malo povprašam vas če imaste kakšne izkušnje (tisti ki je že bil v NYC).

Hvala :)

ZaphodBB ::

Maestro deluje po večini bankomatov in tudi na POS sistemih (kjer imajo označeno, da sprejemajo Maestro). Na bančni šalter v USA ne hodi z Maestrom, ker ti bodo povedali, da ne sprejemajo.

Boš pa obvezno rabil "orenk" Viso, če boš želel recimo najeti avto, stanovanje ali karkoli drugega, kjer se ponudnik storitev želi zavarovati pred tveganjem. Z Viso Electron si boš bolj malo pomagal kolikor mi je znano. S kešem si lahko pomagaš za drobnarije, drugače te bodo najmanj čudno gledali (z gotovino poslujejo predvsem kriminalci).
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

Jerry000 je izjavil:

Zanima me kako je z temi bančnimi karticami v ZDA oziroma bolj natančno v New Yorku. Čez 14dni odpotujem in ne želim dvigovati preveč denarja, imel bi ga rajši na kartici (imam visa electron in maestro pri abanki). Ne skrbite, grem tudi v banko se pozanimat, ampak me firbec matra in sem malo neučakan, zato malo povprašam vas če imaste kakšne izkušnje (tisti ki je že bil v NYC).

Hvala :)


Visa debit na NKBM. V 14 dneh ti morda že uspe dobit. Deluje kot debitna kartica, ampak z njo lahko delaš vse, kar dela na kreditni (zavarovanje ipd, kot ti pravi Zaphod). Stane 9€ za 5 let :)

Jaz sem v Kanadi imel težave s POS terminali, menda kartica ni bila kompatibilna. Bankomati so delovali brez težav, celo stanje sem lahko videl.

M-XXXX ::

S kešem si lahko pomagaš za drobnarije, drugače te bodo najmanj čudno gledali (z gotovino poslujejo predvsem kriminalci).

Ahahha skoraj 2 meseca sem preživel v ZDA pa me niti eden ni čudno pogledal pri plačilu z gotovino.
O lubi buh kakšne streljate...

Smrekar1 ::

M-XXXX je izjavil:


Ahahha skoraj 2 meseca sem preživel v ZDA pa me niti eden ni čudno pogledal pri plačilu z gotovino.
O lubi buh kakšne streljate...


Kakor kje, mene so pred 15 leti na letališču v Washingtonu skoraj slekli, ko sem si v Duty-Freeju drznil nekaj plačati z zelencem. Verjetno je odvisno od lokalnih navad.

ZaphodBB ::

M-XXXX je izjavil:

S kešem si lahko pomagaš za drobnarije, drugače te bodo najmanj čudno gledali (z gotovino poslujejo predvsem kriminalci).

Ahahha skoraj 2 meseca sem preživel v ZDA pa me niti eden ni čudno pogledal pri plačilu z gotovino.
O lubi buh kakšne streljate...

Če boš pico kupil na keš, te ne bo nihče čudno gledal. Če boš na keš kupil avto, se znaš znajti v kakšni "podatkovni bazi".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Andrej4 ::

Jaz sem lahko z Viso Elektron (debetna kartica) plačal hotel in opravil nekaj nakupov v trgovihah - ni problema dokler je stanje na računu pozitivno.
Ne moreš pa je uporabiti v primeru, kjer želijo narediti le rezervacijo sredstev. Npr. pri rezervaciji hotela ali varščino pri najemu avtomobila. V tem primeru potrebuješ kreditno Viso Mastercard ali kaj podobnega.

AndrejO ::

Smrekar1 je izjavil:

Kakor kje, mene so pred 15 leti na letališču v Washingtonu skoraj slekli, ko sem si v Duty-Freeju drznil nekaj plačati z zelencem. Verjetno je odvisno od lokalnih navad.

IAD? Izgleda so se že umirili, Slovenija pa več ni "bivša ruska republika". Zadnja tri leta tam redno plačujem z gotovino, pa me ni še nihče niti postrani pogledal, kaj šele kaj drugega.

Smrekar1 ::

AndrejO je izjavil:


IAD? Izgleda so se že umirili, Slovenija pa več ni "bivša ruska republika". Zadnja tri leta tam redno plačujem z gotovino, pa me ni še nihče niti postrani pogledal, kaj šele kaj drugega.


Kaj pa vem, morda je bila samo tista prodajalka čudna.

Andrej4 je izjavil:

Jaz sem lahko z Viso Elektron (debetna kartica) plačal hotel in opravil nekaj nakupov v trgovihah - ni problema dokler je stanje na računu pozitivno.
Ne moreš pa je uporabiti v primeru, kjer želijo narediti le rezervacijo sredstev. Npr. pri rezervaciji hotela ali varščino pri najemu avtomobila. V tem primeru potrebuješ kreditno Viso Mastercard ali kaj podobnega.


Zato jaz tako forsiram tisto od NKBM, ki to funkcionalnost ima :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

M-XXXX ::

Kakor kje, mene so pred 15 leti na letališču v Washingtonu skoraj slekli, ko sem si v Duty-Freeju drznil nekaj plačati z zelencem. Verjetno je odvisno od lokalnih navad.

In to absolutno ni bilo zato, ker bi imel par 100€ gotovine no...

Jerry000 ::

Ja pozabil povedat (se opravičujem), avta, hotela itd ne bom plačeval ker za prenočišče imamo, prevoz bo pa kar podzemna. Z Visa electron bi plačeval kakšno hrano, karto za NBA, ogled muzeja, ogled na empire state, in podobne stvari. Torej je visa electron dovolj? Nekako ste mešanega mnenja kolikor gledam

de199 ::

Visa electron dela brez problema. če te vprašajo credit ali debit jo vedno uporabi kot credit.
Vzami še eno maestro kartico za backup.
Have fun!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106743 (25593) Vetrpiha
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037925 (16081) sbawe64
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106388 (33435) PINki
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323040 (17037) St235
»

Predplačniška Mastercard.

Oddelek: Loža
336504 (5589) Znida

Več podobnih tem