» »

[Android] Varnostno kopiranje podatkov v aplikaciji

[Android] Varnostno kopiranje podatkov v aplikaciji

Bizkit45 ::

rad bi na novo naložil rom. v omenjeni mapi naj bi bil save game neke igrice, da ga potem naložim nazaj in igram od tam dlje. mape pod root ni. mi lahko kdo razloži kje naj bi se /var mapa na androidu nahajala?
  • spremenil: Mavrik ()

Mavrik ::

Na Androidu ni '/var' mape, to si zamešal nekaj z namiznimi sistemi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Bizkit45 ::

no pol pa takole..kako lahko naredim backup neke igre, da bom po formatu nadaljeval od tam naprej :)

Mavrik ::

Odvisno kam aplikacija shranjuje podatke - to da na vsak način skrivaš katera aplikacija je, preprečuje našo pomoč.

1.) Če ma Google Play Games sync, potem se ti je posinhronizirala
2.) Če nima, morda shranjuje na SD kartico, preveri.
3.) Če nima in imaš rootan telefon, lahko uporabiš backup orodje kot je Titanium Backup
4.) Če nima in nimaš rootanega telefona, lahko uporabiš nekaj kot Helium in upaš da ni preprečen backup
The truth is rarely pure and never simple.

Bizkit45 ::

aja..sem mislil da ni pomembno :) gre se za bubble with sago 2 in punca me bo ubila, če ji jo izbrišem :)
rad bi pa naložil rom
imam rootanega in gor ESexplorer, s katerim sem naredil omenjeni backup app, ampak ne vem ali je to samo backup, ali tudi save sync.
res ne vem kako ta igra shranjuje dosežke.
na SD kartici ne najdem ničesar pod Android, kar bi bilo za omenjeno igro.
našel sem tole, ki naj bi mi povedalo kje je lokacija save fajla, zato pa sem spraševal po /var mapi..hvala

Bizkit45 ::

ok..ji bom reku naj se notr poveže s FB, baje naj bi pol to syncalo

BladE_ ::

FB ne synca podatkov in se uporabi večinoma za spamanje kakšnega rezultata ipd., Play Games pa jih...

Kot ti je že zgoraj bilo rečeno Helium oziroma Titanium Backup, še posebaj z rootom bi moralo biti precej enostavno.
Akcija - Reakcija

Bizkit45 ::

no potem bom pa še to naredu, ampak z ESExplorerjem..kar bo pa bo :)
hvala

Mavrik ::

Bizkit45 je izjavil:

no potem bom pa še to naredu, ampak z ESExplorerjem..kar bo pa bo :)
hvala


Ne, če maš root si naredi uslugo in uporabi Titanium Backup. Je daleč najbolj zanesljiv, na seznamu klikneš aplikacijo in rečeš "Backup app+data". Na novem ROMu pa ga restoraš (tam boš tudi rabil root).
The truth is rarely pure and never simple.

BladE_ ::

Pa daj vsaj Helium si naloži... Vem kaj je moreče, da TB plačljiv ampak dela točno to za kar je namenjen, vreden je 5€... So pa tudi druge alternative kako ga dobiti...

Akcija - Reakcija

Mavrik ::

Helium je zaradi načina backupa (uporablja adb backup) bistveno manj zanesljiv in se mi je že dogajalo da se backupov ni dalo restorati oz. so bili pomanjkljivi. Zato predlog za Titanium.
The truth is rarely pure and never simple.

Bizkit45 ::

ok. Titanium it is. bom danes to naredu pa javim kako je šlo. tnx

Bizkit45 ::

vse ok. res je blo potrebno titaniuma naložt, ker ES samo backup aplikacije naredi brez date. TNX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos aplikacij / podatkov / SMSov .. na nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
276662 (462) matobeli
»

Android - backup / restore na računalnik brez roota

Oddelek: Mobilne tehnologije
7820 (693) zavajon
»

HTC Desire - ROOT SD card

Oddelek: Pomoč in nasveti
152007 (1405) hojnikb
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011514 (6783) BladE_
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016368 (13979) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem