» »

kako na freeDOS nasneti win8.1?

kako na freeDOS nasneti win8.1?

sorac ::

Pozdravljeni!

Kupil sem novega prenosnika, ki naj bi imel nameščen freeDOS. Ker na njem želim imeti win8.1, sem jih snel in ISO preko rufusa namestil na USB. Skladno z navodili računalnika, sem ga najprej priklopil na električno omrežje in šele nato prižgal. Bil sem presenečen, ker mi je ponudilo, da lahko zaženem Linux Linpus ali pa naredim USB za bootanje tega istega programa.

Nato sem malo brskal po netu in ugotovil, da moram v BIOSu nastaviti naj mi boota iz USBja. To sem storil, a mi še vedno ni želelo zagnati USBja ter se je še vedno prikazovalo tisto okno za Linux. Malo kasneje sem v BIOSu nastavil še boot manager, da bi morda preko tistega lahko zagnal USB, vendar mi tam ponudi bootanje zgolj iz HDD.

Priznam, zdaj sem resnično jezen, ker si z naloženim OS nimam kaj pomagati, novega pa ne morem naložiti. Kaj še lahko storim?

Hvala za odgovore in lp,

Simon

GTX970 ::

V biosu izklopi secure boot in vklopi csm mode/Legacy BIOS mode.

sorac ::

secure boot mi ni spustilo izklopit, vendar je pri menjavi na legacy zagrabilo. Upam, da dokonča postopek. Ali moram po končanem postopku v BIOSu nastavit nazaj tako kot je bilo? Sprašujem, ker je bilo opozorilo, da winsi ne bodo delali dobro.

Še enkrat hvala za pomoč

GTX970 ::

Bodo delali bp.
V secure boot načinu delajo samo podpisani os-ji, posneti jih moraš v uefi načinu na usb.


beri:
Upravitelj diskov kaže nekaj, računalnik nekaj drugega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

sorac ::

Živjo!

Še vedno se ukvarjam z instalacijo windowsov in mi nenehno zavrača instalacijo. Vedno napiše: Windows cannot be installed to this disc. Ko dam show details pa dopiše: The selected disc is of the GPT partition style.

Sem v rufusu poskusil tudi z drugačnimi nastavitvami, pa mi nič ne prime.

Se morda komu sanja kako to rešiti?

Hvala in lp,

Simon

b3D_950 ::

Zbrisat moraš vse particije na disku.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

GTX970 ::

Oz v biosu omogoči secure boot, csm disable.

Mare2 ::

Pojdi step by step



tam od minute naprej je najpomembneje...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sakkra ::

To boš naredil dual boot ? :D
The selected disc is of the GPT partition style.

Če so winsi 32bit je res potreben format diska in spraviti v MBR.
http://www.howtogeek.com/193669/whats-t...

Mavrik ::

sorac je izjavil:

Živjo!

Še vedno se ukvarjam z instalacijo windowsov in mi nenehno zavrača instalacijo. Vedno napiše: Windows cannot be installed to this disc. Ko dam show details pa dopiše: The selected disc is of the GPT partition style.

Sem v rufusu poskusil tudi z drugačnimi nastavitvami, pa mi nič ne prime.

Se morda komu sanja kako to rešiti?

Hvala in lp,

Simon


To to reče zato ker si poslušal neumen predlog za izklop UEFI zagona in vklop načina za zaganjanje zastarelih OSev. Namreč tvoj disk je sformatiran z (moderno) GPT particijsko tabelo in za to, da na njo inštaliraš Windowse mora biti namestitveni program pognan z UEFI, ne z BIOSa.

Lahko seveda sformatiraš disk na stari MBR sistem, ki niti ne podpira večjih diskov in ima omejeno število particij, obenem pa pri vsakem zagonu plačal z bistveno daljšim zagonom (legacy način namreč ne podpira fastboot in ultrafastboot ter hitrih načinov za pobiranje s sleepa kot to podpira UEFI).

Vse to ker se ti ni dalo pogledati kakšno shitty piratsko verzijo uporabljaš, ki nima UEFI zagonske datoteke.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535374 (3301) Han
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385269 (4293) solatko
»

Medion (Hoferjev prenosnik) Win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
6698 (614) francek1
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181281 (1047) boris22
»

namestitev OS windows 7 skupaj z windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
5694 (658) bluefish

Več podobnih tem