» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
30 / 64
»»

matobeli ::

In, a verniki še vedno blodijo isto kot 2k let nazaj?

duh1 ::

V R3 štartal Retro Radio, 64 kbps, HE-AAC v2, zaščita 2A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

gb39 ::

duh1 je izjavil:

V R3 štartal Retro Radio, 64 kbps, HE-AAC v2, zaščita 2A.


Sem to prav prebral? Zaščita A2? Kolikor vem je to prvi pri nas. To bo pa lep krog slisanosti.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

duh1 je izjavil:

V R3 štartal Retro Radio, 64 kbps, HE-AAC v2, zaščita 2A.


Sem to prav prebral? Zaščita A2? Kolikor vem je to prvi pri nas. To bo pa lep krog slisanosti.


Ja, to je optimalna zaščita. 1A je že "pretirano". 3A pa toliko, da je še sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juneau ()

gb39 ::

Sem se malo zapeljal z avtom po mojem koncu, Komenda na točkah, kjer Best FM prekinja Retro radio deluje bp. Ko bo čas bom šel pa še malo višje na gorenjsko preverit, do kam seže.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Sem se malo zapeljal z avtom po mojem koncu, Komenda na točkah, kjer Best FM prekinja Retro radio deluje bp. Ko bo čas bom šel pa še malo višje na gorenjsko preverit, do kam seže.


Res je. Pri 2A ti bo še le pri 70 Error od 100 začelo prekinjati. Pri 4A pa že pri 20 Error.

Napiši kako je s signalom na Gorenjskem.

Juneau ::

Npr. Za to pa v MUX R1 še vedno lahko poslušate Radio City (3A zaščita), čeprav ne slišite več Radio Antena ali pa že prekinja, ker je 4A zaščita.

garfield1 ::

Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenija obvešča javnost, da je na podlagi izvedenega javnega razpisa za podelitev petih pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Zahod R2 in petih pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Vzhod R2, objavljenega 27. maja 2022 v Uradnem listu Republike Slovenije št. 74/2022, izbranim ponudnikom izdala odločbo o podelitvi pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki št. 38111-41/2022/11 z dne 17. 11. 2022.

Pravico razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Zahod R2 je agencija podelila:

ponudniku RADIO CAPRIS d.o.o., Pristaniška ulica 4, 6000 Koper - Capodistria, matična številka: 1433954000, za radijski program RADIO CAPRIS,
ponudniku RADIO KRANJ, d.o.o., Stritarjeva ulica 6, 4000 Kranj, matična številka: 5331463000, za radijski program RADIO KRANJ - GORENJSKI MEGASRČEK in
ponudniku RGL, d.o.o, Ljubljana, Papirniški trg 17, 1260 Ljubljana - Polje, matična številka: 5062438000, za radijski program BEST FM.

Pravico razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Vzhod R2 je agencija podelila:

ponudniku Radio Kum Trbovlje, d.o.o., Trg svobode 11A, 1420 Trbovlje, matična številka: 5053463000, za radijski program Radio Aktual Kum,
ponudniku NT&RC d.o.o. Celje, Prešernova ulica 19, 3000 Celje, matična številka: 5500168000, za radijski program Radio Celje,
ponudniku RADIO ŠTAJERSKI VAL d.o.o., Drofenikova ulica 1, 3230 Šentjur; matična številka: 5055938000, za radijski program RADIO ŠTAJERSKI VAL,
ponudniku NAŠ ČAS, d.o.o., Kidričeva cesta 2A, 3320 Velenje, matična številka: 5132053000, za radijski program RADIO VELENJE,
ponudniku ŠPRAH d.o.o., Škofja vas, Škofja vas 51B, 3211 Škofja vas, matična številka: 5832128000, za radijski program RADIO ANTENA CELJE; ANTENA C.

Vir: https://www.akos-rs.si/javna-posvetovan...

Spremembe v DAB+ R3 (28.11.2022):

Retro radio, 48 kbit/s, STEREO, HE-AAC v2, EEP 1A

Vir: https://digitalbroadcasting.org/monitor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfield1 ()

gb39 ::

1A?! In pa zmanjšat bitrate? To je pa zdej že iz ene skrajnosti v drugo. Best FM bo očitno prisoten v dveh omrežjih hkrati. Je pa lepo, da imajo FM v imenu. Zanimivo bo tudi videti/slišati, kateri program bo oddajal v R2V pod imenom Radio Antena Celje. Predvidevam, da bo to radio Fantasi.

duh1 ::

Uf, so pa kar pohiteli na AKOS-u s podelitvijo pravic. Osebno sem pričakoval, da jih bodo podelili januarja ali februarja 2023.

Torej kot sem predvideval, je v R2Z namesto Salomona Best FM. Torej so se pošlepali na račun Salomona. Brez razpisa.
Imam občutek, da bodo tudi v R2V nekaj spalamudili in bo tudi tam Best FM. Radio Aktual Kum in Radio Velenje sta kandidata, da "nadomesti" enega od njiju.

In tako bi/bo Best FM oddajal v 3 Muxih, a pri vseh šel mimo razpisov.

gb39 ::

duh1 je izjavil:

Uf, so pa kar pohiteli na AKOS-u s podelitvijo pravic. Osebno sem pričakoval, da jih bodo podelili januarja ali februarja 2023.

Torej kot sem predvideval, je v R2Z namesto Salomona Best FM. Torej so se pošlepali na račun Salomona. Brez razpisa.
Imam občutek, da bodo tudi v R2V nekaj spalamudili in bo tudi tam Best FM. Radio Aktual Kum in Radio Velenje sta kandidata, da "nadomesti" enega od njiju.

In tako bi/bo Best FM oddajal v 3 Muxih, a pri vseh šel mimo razpisov.



Sj je nekdo mislim da že konec oktobra napisal, kdo je dobil pravice na razpisu. Zakaj je pa mesec zakasnitve do objave na AKOS strani pa bog ve.
Best FM se niti ni prešvercal. Radio Salomon se je preimenoval. Niti ni bilo posebnih omejitev pri razpisu. Pa tudi R2Z je že zajev večino lokalnih postaj, ki oddajajo na tem delu Slovenije. Manjkata samo še Radio Gorenc in Hit, potem pa lahko še dodamo Primorski val in Odmev, ki spadata v isto skupino kot Alpski Val, ter Radio Capodistria ki je pa za Italijane/obalo in ga absolutno ne bi želel čez pol Slovenije.
Glede R2V sem pa prepričan, da bo radio Velenje prej ali slej postal radio Veseljak. Program imajo že enak, ostalo pa lahko hitro uredijo. Tako bo lažje, če enostavno programa Best FM in Veseljak me R1 in R3 zamenjajo.
Sploh pa, ali je slučajno interes izdajatelja radio, ki ima v imenu FM, promovirat v DAB? Morda zgolj priprava za prihodnost. BEST DAB+?

Miki N ::

gb39 je izjavil:

ter Radio Capodistria ki je pa za Italijane/obalo in ga absolutno ne bi želel čez pol Slovenije.


Hej, RC je čisto resno ena boljših večernih glasbenih postaj v Sloveniji! Dobro razni intervjuji z nekimi italijanskimi bendi tipa Rome in Monochrome so specifika, samo sicer čisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

gb39 ::

Nisem mislil nič slabega s tem. Če je slučajno tako zvenelo, potem se opravičujem. Hotel se povedati le, da ta radio ni narejen za celo Slovenijo. Sploh pa, katera sosednja država pa še ponuja radio, ki v večini oddaja v slovenskem jeziku?

Pa še to: https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u...
Zakaj Retro lahko oddaja 48kbps STEREO, če je v razpisu za R2 lepo napisano, da je za STEREO minimum 56kbps, za MONO pa 40kbps?

duh1 ::

gb39 je izjavil:


Best FM se niti ni prešvercal. Radio Salomon se je preimenoval.

Radio Salomon se ni nič preimenoval. https://radiosalomon.si/kontakt, piše:
Izdajatelj programa Radio Salomon:
RGL, d.o.o., Ljubljana
Papirniški trg 17
1260 Ljubljana – Polje

Na AKOS-u ga ni (več), v razvidu medijev pa piše:
RADIO SALOMON,
Radijsko združenje A-radio,
Smerdujeva ulica 21 - 1000 Ljubljana
Odgovorna oseba: Zlatko Čonč (tip ima registrirano dejavnost polaganja talnih oblog) 8-)
Radijski medij., 24 urno oddajanje
Odgovorni urednik: Samo Glavan (Retro Radio je od njega)

Skratka, gre za palamudenje z različnimi pravnimi subjekti in sedaj Salomon v razvidu medijev spada pod drug pravni subjekt, čeprav na njihov spletni strani piše, da je izdajatelj programa RGL d.o.o..

Skratka, Salomona je prevzel nov pravni subjekt, Best FM pa ni nadomestil Salomon. Best FM je dovoljenje dobil 29.9.2022. Dober mesec in pol po začetku veljavnosti dovoljena pa je že začel oddajati v R3 mimo vseh razpisov. Skupno je samo to, da je (bivši) lastnik Salomona RGL d.o.o. lastnik Best FM-a.

In očitno take stvari v Sloveniji pridejo skozi. Uradno.

duh1 ::

gb39 je izjavil:

Manjkata samo še Radio Gorenc in Hit, potem pa lahko še dodamo Primorski val in Odmev, ki spadata v isto skupino kot Alpski Val, ter Radio Capodistria ki je pa za Italijane/obalo in ga absolutno ne bi želel čez pol Slovenije.

Capodistria oddaja v R2Z že več kot 2 leti.

gb39 je izjavil:

Hotel se povedati le, da ta radio ni narejen za celo Slovenijo. Sploh pa, katera sosednja država pa še ponuja radio, ki v večini oddaja v slovenskem jeziku?

Radio Trst A
Radio Agora (ORF Slovenci)

duh1 ::

Če se malo vrnemo na razpis za R2, v zapisniku 5. seje SRDF piše:
Obrazložitev:
Svet za radiodifuzijo (v nadaljnjem besedilu: Svet) je od komisije za vodenje javnega razpisa prejel poročilo o pregledu in oceni ponudb, ki so prispele na javni razpis za podelitev petih (5) pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Zahod R2 in petih (5) pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Vzhod R2. Iz poročila izhaja, da je na javni razpis prispelo deset pravočasnih in pravilno označenih ponudb, po pet za vsako razpisano območje. Od tega pri dveh ponudbah, ki sta se nanašali na območje Zahod R2, ni bil izpolnjen po eden od razpisnih pogojev, pri osmih ponudbah pa so bili izpolnjeni vsi pogoji, ki so navedeni v sklepu oziroma v razpisni dokumentaciji.

2 ponudbi sta torej "padli" pri R2Z. Me zanima če sta bili to ponudbi iz imperija Media24/Infonet ali kdo drug... Itak pa ne bomo nikoli izvedeli...

gb39 ::

Se opravičujem, toda iz nekega razloga sem imel v glavi, da Capodistria še ni v Dabu. A bil je prvi skupaj s Koprom. Kaj sem mislil? Bog ve haha.

Vse radijske postaje Media24/Infonet, ki oddajajo v FMu, so oz. bodo na voljo v R2Z. Do tega razpisa je manjkal zgolj Kranj. Lahko pa, da so kandidirali s kakšnimi drugimi programi, zelo verjetno tistimi, ki še ne oddajajo.

Glede Salomona pa meni vse tako deluje, kot da so radio "ugasnili", namesto njega zagnali Best FM, pred tem pa "kupili" Odprti radio in tega preimenovali v radio Salomon. Seveda to tako, da na AKOSu to tako berejo. Ker če programa v AKOSovem registru ni, potem je že bilo narejeno na trak način, da je bilo za njih prav.
Mene glede tega moti še nekaj: https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u... (razpisna dokumentacija za R2)
Kako je lahko Best FM (ali prej še kot radio Salomon) sploh dobil pravico za R2Z, če ne izpolnjuje zahtev v točki 2.4? Ali si zgolj narobe interpretiram? lahko je isti program, ne sme pa biti program iste radijske mreže ali regionalne skupine?
In na drugi strani Slovenije enako velja za Radio Antena Celje in Radio Aktual Kum.

duh1 ::

gb39 je izjavil:


Pa še to: https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u...
Zakaj Retro lahko oddaja 48kbps STEREO, če je v razpisu za R2 lepo napisano, da je za STEREO minimum 56kbps, za MONO pa 40kbps?

Ti si gledal razpisno dokumentacijo za R2, v dokumentaciji za R3 je pa vse skupaj malo drugače.
https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u... (stran 21).
Piše, da mora biti CU med 30 in 66, vse ostalo je (izgleda) kot se ponudniku zahoče.

Glede na to, da Retro Radio trenutno uporablja kapaciteto 72 CU, bi rekel, da se malo eksperimentira. Lahko pa, da se je dokumentacija naknadno kaj spreminjala.

cekr ::

Pri podeljevanju oddajnih mest, bi morali gledat, da ima prednost raznolikost lastnikov. Nisem šel gledat, samo na oko jih je pol dobil Odlazek. Ni res nobenega, da bi zaropotal?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

edi123 ::

Ali je kakšen kvalitetnejši radio proti https://www.mimovrste.com/prenosni-zvoc... ? Rabil bi nek malo bolj kvaliteten zvok v kuhinji, da ni tisti klasičen radio ki meče ven samo visoke tone pa nič basa. Poslušal se bo več ali manj samo ena radijska postaja, to da lahko še pa priklopim gor telefon je bonus ki pa ni pomemben. Max 100EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

starfotr ::

Poglej Philips TAR5505

gb39 ::

duh1 je izjavil:

Ti si gledal razpisno dokumentacijo za R2, v dokumentaciji za R3 je pa vse skupaj malo drugače.
https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u... (stran 21).
Piše, da mora biti CU med 30 in 66, vse ostalo je (izgleda) kot se ponudniku zahoče.

Glede na to, da Retro Radio trenutno uporablja kapaciteto 72 CU, bi rekel, da se malo eksperimentira. Lahko pa, da se je dokumentacija naknadno kaj spreminjala.


Sepravi je važen zamo CU, kako izdajatelj to doseže pa ni važno. Kljub temu, da so spodnje mejne vrednosti navedene.

garfield1 ::

Vsak dan se sprašujem kako se bo rešilo stanje v R1... to, da imamo radijske postaje v MONO in 4A zaščito ne bo šlo na dolgi rok, iz osebnih izkušenj pa... da je poslušanje v avtu zelo nadležno in moteče! Zgleda, da je res edina rešitev, da se prestavijo v druga omrežja.. sicer, ko gledam kanal 7C in 12A na strani https://digitalbroadcasting.org/monitor... uporabljajo 32kbit/s, STEREO, HE-AAC v2 in zaščito 3A.. edino, če bodo na tak način rešili tudi problematiko pri nas, samo ne vem pa če je to v skladu z razpisnimi pogoji... kapacitete so zasedene, edino če se bodo uspeli kaj dogovoriti z RTV, da znižajo njihov bitrate, v kar pa močno dvomim...

Danes okoli opoldneva pa sem tudi na spletni strani https://digitalbroadcasting.org/monitor... opazil, da je v R2W štartal BEST FM z 72 kbit/s, ta moment pa kot, da ga ni bilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfield1 ()

Juneau ::

garfield1 je izjavil:

Vsak dan se sprašujem kako se bo rešilo stanje v R1...


Treba bo zagnati še en vseslovenski MUX. R1 pa naj zapolni Radio Slovenija, v ta (R4?) drugega pa komercialne postaje.

gb39 ::

Juneau je izjavil:

Treba bo zagnati še en vseslovenski MUX.


Vsaj 2. R1 ostane RTVju, R2 lokalnim postajam (čeprav za mene to ni ravno idealna rešitev), R3 je kar je. Lahko bi še svoje "R3 omrežje" dobili recimo v Mariboru, Novem mestu, Kopru, Celju,...
Potem pa R4 (ali kakorkoli se bo imenoval) za radijske programi, ki trenutno že oddajajo analogno in si želijo oddajati po vsej Sloveniji. Na hitro pogledano je okoli 15 programov, za katere sem skoraj 100%, da bi jih to zanimalo. Za bitrate in zaščito naj nam bodo za vzgled Avstrijci (DAB+ Austria - 6A).
R5 pa naj bo namenjen izključno novim radijskim postajam. In kasneje, po nekaj letih, se morda lahko začnemo pogovarjati o R6.
Bi si pa jaz res želel, da bi lahko R2 še bolj "razčetverili". Da bi dodali vsaj še 2 regiji, pa magari naj bo to sever in jug. Center je še vedno Ljubljana. Morda pa kdaj v prihodnosti še kakšen takšen mux zaženejo.
Aja, pa tako kot v Italiji, kakšen #EuroDab Slovenia bi bil tudi dobrodošel.

duh1 ::

gb39 je izjavil:

Bi si pa jaz res želel, da bi lahko R2 še bolj "razčetverili". Da bi dodali vsaj še 2 regiji, pa magari naj bo to sever in jug. Center je še vedno Ljubljana. Morda pa kdaj v prihodnosti še kakšen takšen mux zaženejo.

Slovenija je premajhna. Ne more imeti vsaka regija svoj mux.
Obala, Primorska in Notranjska svoj mux,
Gorenjska svoj mux,
Dolenjska in Posavje svoj mux
Savinjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje svoj mux.
A tako si ti to predstavljaš? Pa v vsakem od teh muxov max 5 programov ali pa še to ne. Brezveze.
Ne razumem kaj hočeš povedati s tem, da bi "dodali vsaj še 2 regiji".
Vzhod in zahod je čisto OK tako kot je. Samo še dodatne oddajnike postavit za boljšo pokritost.

In pa seveda nujno zagnati še najmanj en mux z nacionalno pokritostjo.

gb39 je izjavil:

Lahko bi še svoje "R3 omrežje" dobili recimo v Mariboru, Novem mestu, Kopru, Celju,...

In kdo bi oddajal v teh omrežjih? 2 ali pa 3 programi na posamezen mux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

gb39 ::

Za R3, če ga ima Ljubljana naj ga dobita vsaj še Maribor in Koper. Pa čeprav, tako kot sem napisal ("je kar je"), nima neke vrednosti. Kdo bo oddajal je tudi vprašanje. Za moje pojme je potem bolje, da R3 izklopijo, kot pa da bo tam par programov, na katere bo redko kdo prestavljal. Se mi pa zdi tak mux bolj zanimiv za tematske radijske postaje. Bomo videli, kaj bo.

In pa res nujno postavit nove oddajnike. Pa v tunelih, za božjo voljo. To obljubljajo že dve leti. Baje, da drugo leto jim bo pa res ratalo. Upam.

starfotr ::

Slovenija je premajhna, da bi imeli neke lokalne zadeve.

Zame so edino le muxi z nacionalno pokritostjo sprejemljivi.

Zakaj? Če se peljem 1 h čez državo, nočem spreminjat RA postaje. Če želim to, potem moram poslušat nekaj od RTV.

Torej, moja finalna verzija ideje (mislim, da max. 7 muxov z nacionalnimi pokrivanji v državi, glede na mednarodni dogovor o frekvencah (ko ne bo več FM-a):

2x mux za RTV z nacionalno pokritostjo (redni - obstoječi programi v R1 in še tematski programi v Rx).

Do 5x mux z nacionalno pokritostjo za komercialne postaje.

Če je nekdo iz Dupleka in želi povsod poslušat na poti Radio Duplek, naj ga posluša. Mi smo premajhna država glede na ozemlje, da bi se šli nekaj lokalnega.

duh1 ::

gb39 je izjavil:

Za R3, če ga ima Ljubljana naj ga dobita vsaj še Maribor in Koper. Pa čeprav, tako kot sem napisal ("je kar je"), nima neke vrednosti. Kdo bo oddajal je tudi vprašanje. Za moje pojme je potem bolje, da R3 izklopijo, kot pa da bo tam par programov, na katere bo redko kdo prestavljal. Se mi pa zdi tak mux bolj zanimiv za tematske radijske postaje. Bomo videli, kaj bo.

Vem kaj imaš v mislih. Ampak ekonomsko to ni smiselno. Mux R3 pokriva več kot 300.000 potencialnih poslušalcev. Tak Mux v Celju bi pokrival cca 70.000 potencialnih poslušalcev, v Mariboru 120.000 in v Kopru 30.000 ljudi. Ne splača se za tako število potencialnih poslušalcev postavljati ločene muxe.

Pa saj ljubljanski R3 ima/bo imel same tematske postaje:
- oldies glasba
- elektronska glasba
- slovenska glasba
- Terminal s sodobnimi izrazitimi urbanimi glasbenimi žanri
- program, namenjen dijakom in študentom
- cigumigu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

garfield1 ::

Posodobitev DAB+ R3 (30.11.2022):

Retro Radio => 64 kbit/s, STEREO, HE-AAC v2, EEP 2A

zupanovmarko ::

Bohinj je včeraj dobil signal DAB R1. Hvala RTVOZ

garfield1 ::

Best FM zapustil R3 omrežje, zdaj na voljo v R2W omrežju => 72 kbit/s, STEREO, HE-AAC, EEP 3A

gb39 ::

Malo off topic. Kdo ve kaj več glede podelitve treh pravic za tv? https://www.akos-rs.si/javna-posvetovan...

duh1 ::

duh1 ::

Radio Obala d.o.o. (izdajatelj programa "Radio Energija", ki je dobil pravice za oddajanje v R3) je sedež podjetja preselil iz Kopra (Cesta na Markovec 55) v Ljubljano (Brnčičeva ulica 31).

enemon ::

duh1 je izjavil:

Radio Obala d.o.o. (izdajatelj programa "Radio Energija", ki je dobil pravice za oddajanje v R3) je sedež podjetja preselil iz Kopra (Cesta na Markovec 55) v Ljubljano (Brnčičeva ulica 31).


So te Primorci kakorkoli povezani z bivšim Radiem Tartini? Fino bi bilo, če bi tudi v Ljubljani zalaufali kakšen tak alter radio. Vem pa, da je možnost precej majhna, ker je vse skomercializirano do amena in gre še bolj down the drain z vsakim dnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

gb39 ::

duh1 je izjavil:

Niso jih podelili. https://www.srdf.si/novice/novica/zapis...


Bravo naši. Hvala za odgovor.

mtosev ::

A je DAB v MBju padel? Na radiu je no service pri Val 202.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Juneau ::

mtosev je izjavil:

A je DAB v MBju padel? Na radiu je no service pri Val 202.


Zakaj pa težite toliko s tem FM. Zdaj so pa fgasnali DAB+. :):D
Malo heca.

Ja, R1 in R2 Vzhod ne delujeta v vzhodnem delu SLO.

starfotr ::

V kolikor pride do težav, jih javite na

https://www.rtvslo.si/oz

Veliko že sami ugotovijo, vendar škodi ne.

Juneau ::

Distribucija podatkovnega toka

Podatkovni tok (vsebino DAB+ signala), ki ga generira glavna postaja, distribuiramo do oddajniških lokacij preko mikrovalovnih zvez na IP platformi. Celotno mikrovalovno omrežje je zgrajeno z redundanco tako v rezervni opremi kot v obhodnih poteh.


https://www.rtvslo.si/oz/oddajanje/dab/...

Lastna hvala, cena mala. Redudanca in obhodne poti so danes crknale.

Juneau je izjavil:

Distribucija podatkovnega toka

Podatkovni tok (vsebino DAB+ signala), ki ga generira glavna postaja, distribuiramo do oddajniških lokacij preko mikrovalovnih zvez na IP platformi. Celotno mikrovalovno omrežje je zgrajeno z redundanco tako v rezervni opremi kot v obhodnih poteh.


https://www.rtvslo.si/oz/oddajanje/dab/...

Lastna hvala, cena mala. Rezervna oprema in obhodne poti so danes crknale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juneau ()

starfotr ::

Nič ni 100 % in vsaka stvar lahko crkne ali pade dol.

Najbrž nihče ni bil prikrajšan, saj je preklopilo na FM.

Bolj kot kratkotrajen izpad me skrbi naslednje.

SFN omrežja zlahka mrknejo, v roku 1 dneva, če nimajo lastnega vira in distribucije točnega časa in je z GNSS oz. GPSom kaj narobe. Tako da, ko oz. če bodo (ameri ali kdorkoli) kaj srali z GPS, takrat bomo v temi. RTV nima lastnega vira niti ne najemajo storitve točnega časa pri lastnikih atomskih ur.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Nič ni 100 % in vsaka stvar lahko crkne ali pade dol.


Podatkovni tok (vsebino DAB+ signala), ki ga generira glavna postaja, distribuiramo do oddajniških lokacij preko mikrovalovnih zvez na IP platformi. Celotno mikrovalovno omrežje je zgrajeno z redundanco tako v rezervni opremi kot v obhodnih poteh.

Težko verjetno, da crkneta dva enaka sistema hkrati. Primarni in sekundarni.
To lahko pomeni le eno, da ni rezervne opreme in obhodnih poti. (Rezervnega mikrovalovnega omrežja).

starfotr ::

Kako je pa zadnjič za več ur najbolj pomemben civilni sistem lahko dol padel? To je številka 112.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Kako je pa zadnjič za več ur najbolj pomemben civilni sistem lahko dol padel? To je številka 112.


Ravno za to, kot danes DAB+. Ker nimamo v primeru izpada rezerve. Še več, pri 112 je še vsaj polovica analognega. Enako policija, gasilci ...

starfotr ::

Seveda je rezerva pri 112. Ne samo ena.

Glej, z vsem spoštovanjem, vendar 100 % delovanja ni. Nobeden sistem ne dela 100 %. Tu se motiš in pričakuješ preveč. Pri vseh sistemih imaš SLA.

Lahko pa daš kak napotek kako bi to lahko na RTV uredili še bolje. Vendar potem, če bo še kdaj kaj izpadlo, lahko tebe haklamo za pokritje izpada?

OK.d ::

vir;Monitor
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

starfotr ::

Državo tretjega sveta daješ za zgled?

Čeprav nekateri pri nas še vedno onanirajo nad tem. In vedno znova in znova pritožujejo nad ukinitvijo.

zupanovmarko ::

Včeraj je bil izpad daljnovoda na Kum, pa še agregat jim je po nekaj urah crknil. In so morali gor, da so ga ponovno zagnali. Vir rtv ncoz

Juneau ::

zupanovmarko je izjavil:

Včeraj je bil izpad daljnovoda na Kum, pa še agregat jim je po nekaj urah crknil. In so morali gor, da so ga ponovno zagnali. Vir rtv ncoz


Distribucija podatkovnega toka

Podatkovni tok (vsebino DAB+ signala), ki ga generira glavna postaja, distribuiramo do oddajniških lokacij preko mikrovalovnih zvez na IP platformi. Celotno mikrovalovno omrežje je zgrajeno z redundanco tako v rezervni opremi kot v obhodnih poteh.


Še enkrat se potrjuje, da ni rezerve in "obhodnih poti". Če bi bile, bi jih za tisti 2 uri izpada lahko aktivirali.

Enako pri 112.

V noči na petek oziroma zgodnjih jutranjih urah ni delovala številka za klic v sili 112. Okvaro so na Telekomu popravili, celoten sistem so vzpostavili do 5. ure zjutraj.
««
30 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354483 (2905) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386189 (2584) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5410989 (6636) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328338 (24430) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4611999 (10356) Scorpia

Več podobnih tem