» »

Katera krema za roke in obraz?

Katera krema za roke in obraz?

1 2
3
»

Gerbic ::

Od masel je najboljše za roke karitejevo, popolnoma čisto, brez dodatkov.
Je pa mastno in se ga splača namazat zvečer pred spanjem.
Od krem pa so najboljše domače, če jih seveda znaš delati :)
Drugače pa posežeš po tistih s certifikati naravne kozmetike.

Bye ::

Za ponoči ni panike, bolj me zanimajo dnevne kreme, ki se hitro vpijejo.

NonPlusUltra ::

Tr0n je izjavil:

NonPlusUltra je izjavil:

Zakaj bi s tem obremenjeval svoj sistem? Misliš mehur, ledvice, črevesje?

Seveda. Vprasaj kaksnega urologa namesto da random strani na internetu prebiras. :)

Absolutno bom.
Dopuščam možnost, da so me v času mojega formalnega izobraževanja česa tudi narobe naučli.

Kar se tiče drugega linka - daleč od random, s težavo sem ga našla. Ker se mi ni zdelo primerno razlagati zgodbe o sestri, kateri se je pred leti (po odvzemu možganske tekočine je bila primorana spiti 3-4 l vode na dan, s tem, da je ona to pila samo 2 in ne 4 tedne) primerilo praktično isto kot ženski v linku, se mi je zdel zanimiv za to temo in sem ga dodala.

Mimogrede, Mayo klinika ni neka leva, nekompetentna vaška ambulanta sredi ničesar. Letos je bila ocenjena (ocena je rezultat ankete med pribl. 10.000 zdravniki iz vseh ZDA) kot overall najboljši medicinski center oz. klinika v ZDA. Ocenjevali so medicinske centre po 16ih posameznih področjih: samo na štirih področjih Mayo ni bila med prvimi tremi, na področju urologije pa je na drugem mestu. Kljub temu, vse je mogoče, in tako obstaja tudi možnost, da ima prav tvoj urolog (in mogoče tudi moj, bomo videli) in se tisti Mayo-vi motijo.

P. S.
Te info niso iz random strani na netu, pač pa iz strokovnega gradiva (se jih pa seveda dobi tudi v virtualni obliki).
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

NonPlusUltra ::

Bye je izjavil:

Za ponoči ni panike, bolj me zanimajo dnevne kreme, ki se hitro vpijejo.

Da pridemo spet na začet4ek.
Tukaj se ti jih je naštelo ogromno. Če pa hočeš popolnoma naravno, brez alkoholov in parabenov, bo to praktično nemogoče, razen, če si jo pripraviš sam. Takšna ima zelo kratek rok trajanja.
Druga opcija je, da izbereš tisto z najmanj alkohola, konzervansi, itd. Od naštetih je to Aloe vera gel (zadržuje vlago, a je ne dodaja), L'Occitane karitejeva za roke (navadna, brez dodatkov) in mogoče Lusheva (vsebuje konzervanse, a manj, kot običajne). Od nenaštetih je tu še krema za roke Dr. Hauschka, katera naj bi bila brez umetnih konzervansov (tako zatrjuje proizvajalec, nisem preverjala), vem pa, da vsebuje alkohole. Od teh štirih bi jaz osebno preizkusila zadnjo, ker sem prvi dve že.
Tretja opcija: kokosovo olje (ni v tekoči, pač pa trdni obliki). Ne masti kože in se hitro vpije.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Bye ::

Ja, vem, sem samo odgovoril Gerbicu. Hvala NoNickName in ostalim za nasvete.

Pithlit ::

Mimogrede, jaz un aloe vera gel dajem na fris (se odlično obnese)... za roke pa ne vem kako bo. Nisem poizkusila. Mi 48 čist lepo odgovarja (na fris pa mislim da si je ne bi upala dajat).
Life is as complicated as we make it...

M@73Y ::

Jaz sem vedno imel probleme s suhimi rokami. Zame je rešitev 48 Krema za roke. Za obraz pa še nisem našel kreme, po vsaki je še slabše. Z 48 kremo pa še nisem poskusil, se mi vseeno ne zdi lih krema za obraz.
..jump into psytrance tunnel..

NonPlusUltra ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede, jaz un aloe vera gel dajem na fris (se odlično obnese)... za roke pa ne vem kako bo. Nisem poizkusila. Mi 48 čist lepo odgovarja (na fris pa mislim da si je ne bi upala dajat).

Če uporabljaš makeup, deluje gel aloe vera bolje od vsakega drugega primerja.
Drugače pa, ker je bilo nekaj debate tudi o britju - hladi in pomirja kožo po britju in depilaciji z voskom. Preverjeno celo bolje od Bepanthena.
Za po sončenju pa itak ni boljšega od tega gela.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

ZLOky ::

@NoNickName: Torej, uporabljam kremo samo pozimi. Če jo ne uporabljam dalj časa (npr.: grem na službeno pot za kakšen teden in pozabim kremo doma, časa pa ni za nakup nove), se s kožo dogaja enako, kot preden sem jo začel uporabljati, oz. . Ne vem na kaj ciljaš?
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Bye ::

Za obraz občasno uporabim Badger Balm for working hands, ki je načeloma za roke, ampak je naravna. Samo obraz se potem sveti kot krogla za kegljanje :)

yayo ::

Krema (balzam) L"Occitane Baume apres rasage v različicah Baux ali Cade za po britju in krema za roke s karitejevim maslom iste hiše. Aloe Vera gel z ekstraktom čajevca za, ko potrebuješ nekaj kar se hitro vpije in blago dezinficira.

Pithlit ::

NonPlusUltra je izjavil:

Če uporabljaš makeup

Sem lena ko fu*s... :P
Life is as complicated as we make it...

NonPlusUltra ::

Bye je izjavil:

Ja, vem, sem samo odgovoril Gerbicu. Hvala NoNickName in ostalim za nasvete.

Sem pogledala Dr. Hauschka kremo za roke. Kot rečeno, vsebuje alkohol. A druge sestavine so odlične: slez, korenje, kalanhoja, jojobino olje, mandljevo olje, čebelji vosek, itd. Kot konzervans pa služijo naravna eterična olja. Bi znala biti dobra.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

noraguta ::

čebelji vosek je tako dober antiseptik, da ni problema z rokom trajanja doma pripravljene kreme. olja so predvsem da je stvar kolikor toliko mazasta, lanolin je pa za hardcore pogoje. ampak maši baje pore. jaz nisem opazil nobenih problemov se pa , da kaj prebrat na to temo. pa stako kremo komot namažeš še gojzarje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Hauška krema je super, ker imaš po eni minuti suhe roke. Je pa tut draga ko žafran in zato ni preveč primerna za ljudi z velikimi rokami.

shally7 ::

Tudi jaz sem že imela zelo suho in razpokano kožo na prstih oziroma predvsem desnem palcu (dejansko se mi je luščila koža, poleg tega so bile pa vidne tudi spremembe na nohtu; je pa tudi kar fajn bolelo) in zdravnica mi je takrat priporočila kremo za roke Leo und Lilo. Videla sem, da za tako kožo nujno rabim eno res konkretno žmohtno in ultra mastno kremo, kar ta zadevščina je. Sem pa nekaj časa na mojem palcu, kjer je bilo najhuje, nosila kar en tak naprstnik iz gaze in obliža, prst sem pa pred nošenjem naprstnika namazala s to kremo. Poleg tega ima pa še BDIH certifikat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: igor0203 ()

Miha 333 ::

Vetaseptal
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Safety razor

Oddelek: Loža
233138 (1828) sreda
»

Krema za boljše celjenje ran

Oddelek: Šport
437165 (5717) GupeM
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838433 (28258) gendale
»

Krema, gel proti aknam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818714 (16482) CleanPower

Več podobnih tem