» »

Lumia 930 - nezamenljiva baterija - moteče?

Lumia 930 - nezamenljiva baterija - moteče?

Kaj ::

Sem pred nakupom Nokie Lumie 930, imam pa le en mali pomislek in sicer glede nezamenljive baterije. Kot razumem, se pri tem modelu baterije ne da vzeti ven, kar me skrbi predvsem glede trenutkov, ko ti mobitel v najbolj neugodnem trenutku zamrzne in bi si želel baterijo rukniti ven in nazaj not. (ponavadi se je tako še najhitreje rešilo problem) Kako pa gre pri teh aparatih z nezamenljivo baterijo? naj me ta lastnost odvrne od nakupa?

ps. je trenutno nakup lumie 930 pameten nakup? Želim preiti na platformo Windows Phone. Prihajajo v bližnji prihodnosti kakšni novi modeli primerljive cene? Veliko čakati ne morem, ker mi trenutni Galaxy S2 crkuje... Ne bom pa nek blazno zahteven uporabnik. Zahtevam le, da kar delam na internetu in z dokumenti, da deluje 100% tekoče. Igric bolj malo...
  • spremenil: Kaj ()

Lonsarg ::

Neimenljive baterije so pač prihodnost, jaz sem vedno imel dodatne baterije, če je zmanjkalo kdaj na daljšem potovanju. Zdaj ko imam 930, ki se ne da menat pa sem problem rešil z zunanjo polnilno bbaterijo:
http://www.amazon.co.uk/EasyAcc%C2%AE-C...

Ki ima juica notri za 1.5 polnjenj približno. Imam za večja potovanja tudi 13000mAh verzijo hehe, da se dotoaparat pa vse napolnim, priporočam oboje, tale najhna je fajn ko gre v bistvu v zep hkrati z mobitelom.

Kar se pa tiče zmrznitev, mobiteli brez zamenljive baterije.ima HARD reset z držanjem power gumba ponavadi okoli 4s. In to imajo vse, tak da brez skrbi, časi ko baterijo vzzameš ven da resetiraš so mimo. Tudi naprave z zamenljivo baterijo imajo ponavadi ta reset.

Čez dobre pol leta sicer pride naslednji Windows Phone flagship, ampak IMO bo drag, 930 pa dobiš res zelo ugodno trenutno! Beta Windows 10 boš pa tudi že februarja lahko dal gor;)

P.S.: Tudi moj prejšni telefon je bil S2, upgrade je KONKRETEN. Pa tu mislim hardware, predvsem kamera. Software pa itak fajn tako Android kot Windows Phone, ampak jaz se preveč naveličam, da bi bil skoz na isti platformi, trenutno mi je WP celo malo bolj všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kaj ::

Hvala za dober odgovor! Vprašal bi le še glede spomina. 32GB je vgrajenega, od tega 25GB na voljo za uporabnika. Ko se naloži še vse potrebne programe, koliko cca. še ostane? Ker namreč ni možnosti zunanjega spomina, se bojim da ne bo premalo placa...

shadeX ::

Ni šans da zmanjka. Sem tudi sam zahteven uporabnik, uporabljam HTC One m7 ki ima 32GB prostora (okoli 25GB na voljo za uporabnika kot pri tvojem). Imam naloženih ogromno aplikacij, glasbe, posnetih fotografij in videjev pa mam še 15GB prostora.

Lonsarg ::

Aplikacije so dokaj majhne, edine zadeve, ki vzamejo omembe vredno prostora so ali slike ali pa Here Maps mape, če bi dal celo EU mapo je 10 GB recimo, zato sem pač dal samo par držav...

d4vid ::

Ne vem, kako je pri Nokii, ampak pri Sony Xperia E3, ki ima nezamenjljivo baterijo, odstraniš pokrovček zadaj in maš tipko "OFF". V 2-3 mesecih je še nisem rabil, glede na eno leto uporabe Nokie 520 je tudi ti najbrž ne boš rabil na Nokii.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Kaj ::

No odločitev je bila pravilna, lumia je perfektna. Teče neverketno hitro in tekoče.

Edino prve in tretje ikone zgoraj levo ne znam dešifrirati: http://shrani.najdi.si/?1H/9B/2LSGm3xd/...

Lonsarg ::

Prva je Wifi... Druga je izklop GPSa, kar je bedarija, itak se sam izklopi, ko ga nobena aplikacija ne uporablja. Jaz sem zamenjal za bluetooth vklaplat, ter za mobilno tocko, ki jo uporabljam.

Kaj ::

Aja nenene, sprasujem po tretji opozorilni ikonici skrajno zgoraj levo. Tri diagonalne vijugaste crte

Lonsarg ::

Nisem zihr, ampak zna biti da maš vibro vklopljeno. Prva ikona pa bi znala biti zaklenjena SIM lartica.

matej_jack ::

Jap.. Prva je zaklenjen SIM, tretja pa vibra.

slatibar ::

Tukaj so vse ikone. Sem isto iskal kaj pomenijo.

http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/s...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272609065 (200550) karafeka
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104636306 (250076) mat11
»

Katerega "pametnjakoviča" izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
367403 (5371) zmaugy
»

Telefonov Nokia ne bo več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
12332362 (28542) PrihajaNodi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229662 (24031) traxxas

Več podobnih tem