» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
11 / 18
»»

Mr.B ::

Kalkulator... https://rechneronline.de/g-acceleration/ nula se vpise za vesolje...
Ok, je pa res da formula ne izracuna, ce uporabis jupiter za manevriranje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Formulo za pospešek poznam. Povej številke iz Expansa (hitrosti, čase oziroma razdalje), da jih vpišem v kalkulator in preverim, če res upoštevajo fiziko, ali se morda samo pretvarjajo, da jo.

vostok_1 ::

Oh boy, you're serious?

Itak, da niso prepračunali vsako sceno posebej. Je pa fizika del dogajanja, v primerjavi z drugimi serijami, kjer ladje letijo kot letala po vesolju.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nurse013 ::

Matr,..nekateri pa res iscemo jajco v dlaki...mnda boljse kot ce bi uzivali v seriji
:)
you gotta be kidding me...

imagodei ::

Če vas res zanima znanstveni del iz "Znanstvena fantastika" za tole serijo:



- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

Že gledal ja. Tip je preraučunaval zadeve, in stvari so znotra razumljivih fizikalnih okvirov, za bit šov seveda.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziga1990 ::

me pa zanima koliko G-jev so čutili ko so zavirali pred obročom, da jim sok ni pomagal is so omedleli?

se nekaj sem zanimivega opazil na večjih ladjah na primer Donnager med bitko niso bili vsi na stolih in pripeti torej lahko sklepamo da so stoli in juice samo za extremne situacije na večjih ladjah.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

vostok_1 ::

Glede na to, da so eros lovili z 17G



Predvidevam, da so nekje 20-30G pojemali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

yayo ::

Maneo Jung Espinosa! Fljask! :))

vostok_1 ::

PS. Moram pa povedat, da flight control za ladje v expanse je precej bebast.

Če dizajniraš za high G manevre, pol ne daš kontrol tam, da se moraš stegovat.
Moralo bi biti sve praktično dostopno prek prstov oz visual ter voice control
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

PS. Moram pa povedat, da flight control za ladje v expanse je precej bebast.

Če dizajniraš za high G manevre, pol ne daš kontrol tam, da se moraš stegovat.
Moralo bi biti sve praktično dostopno prek prstov oz visual ter voice control

Pa se ti zavedaš, da je premikanje ročke veliko bolj kul, kot pa voice control? ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Maybe.
Ta del pač mi je bil smešen. Divjajo z 17G, alex pa vseeno mora dvignit roko, da vklopi juice.
Poor design.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Isotropic ::

v tistih časih bi moralo biti že vse na mind control. elektrode na glavi pa je ali kakšen HMI interface

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

v tistih časih bi moralo biti že vse na mind control. elektrode na glavi pa je ali kakšen HMI interface

Elektrode na glavi? Kaj a smo v 20. stoletju :).

vostok_1 ::

Te počasne epizode so mi kul.
Sam scenaristi so se odločili poudarit napačne scene.

PS. Berem 5to knjigo.
So far...prvih 100 stranih lahko kar preskočite, če vas zanima le main quest.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:


Aja? V kateri drugi seriji pa upoštevajo inercijo, omejenost goriva, streliva, pazijo na kompatibilnost stvari, pazijo na čas potovanja komunikacij, obnašanje predmetov v breztežnosti in podobne stvari? :)


Sej ne pravim, da so druge serije boljse. Pravim sam, da so vseen stvari v seriji, k so mal hecne in bi v realnosti mal drgac zgledale.


Mavrik je izjavil:


To da ne potegneš čarobnega delca z riti na koncu vsake epizode pač ni "malenkost" ko se greš worldbuilding. In se to tudi pozna v zgodbi - ni si jim treba nekih debilnih Q-jev izmišljevati da laufajo dramo :)


Possible spoiler alert? Dodal so 'stargate', pa proto molekula je spreminjala stvari v zombije, pa folk se pogovarja z vizijami oziroma z mrtvimi.

vostok_1 ::

Šure. Sam point je, da vse skupaj je vedno zavito v tančico realnosti. Tisti ring pač skušajo nekako "obrazložit".
Granted, serija zadnje dele malo špara in ne pride ravno do efekta.
Kot rečeno, izpostavljajo IMO napačne scene. IMO bi morali tej deli bit manj charachter oriented in bolj technically oriented.
It's not everyday you see a giant fucking stargate you know.

Kot drugo a Maova punca z njenim regret-om ni najbolje narejena.

Zadnji deli niso slabo, ampak pomojem bi morali biti epic, žal pa niso. Se pač vidi, da šparajo. Upam, da bo amazon popravil zadeve.


Moram pa rečt, da je peta knjiga...snooze fest.
Amosovo začetno zgodbo sem praktično preskoču. Knjižni amos ni tako dober kot je bil S01/02 Amos.
Šele po 150tih straneh se dogaja nekaj kar ima smisel zgubljat čas z branjem.
Avtorja imata tak opisovalni slog, ki je so dragged out.
Ko sem bral Silo serijo, sm redko dobil tak občutek.
Je pa kar nekaj klišejev notri.
Občutek imam, da v peti sploh ne bo govora o protomolekuli, ampak bo zgolj nek intersolarni konflikt spet.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

yayo ::

butlast govor, je bilo več takih pod nivojem scen v epizodi. This is not fear, this is sharpness... In oni drugi ji tolče ritem, haha. Belterji pa kot kup retardov navdušeni, da jih pelje v stargate. :))

vostok_1 ::

Mene ni preveč navdušil. V zadnjih epizodah ni nekih hudih epičnih scen, vse so malo cenene. Pač, denar.


Sicer pa ta peta knjiga je boring as fuck. Sm sicer na četrtini, ampak zgleda nekakako tako:

80% suhoparnega opisovanja prostorov, objektov in NPCjev.
10% povprečnih dialogov
9% dogajanja
1% protomolekule

Ponavadi se knjige odprejo šele v zadnji četrtini, do takrat pa sam fluff, da zapolnejo kvoto strani.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

yayo je izjavil:

butlast govor, je bilo več takih pod nivojem scen v epizodi. This is not fear, this is sharpness... In oni drugi ji tolče ritem, haha. Belterji pa kot kup retardov navdušeni, da jih pelje v stargate. :))

To so pač Belterji... ekvivalent wildlingov v GOT in pijanih Škotov na Zemlji. ;((

Stari ta peta knjiga so smeti.

Daj prosim, nehaj pisat o knjigi, ker je to v tej temi off-topic.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Mavrik ::

BigWhale je izjavil:



Mavrik je izjavil:


To da ne potegneš čarobnega delca z riti na koncu vsake epizode pač ni "malenkost" ko se greš worldbuilding. In se to tudi pozna v zgodbi - ni si jim treba nekih debilnih Q-jev izmišljevati da laufajo dramo :)


Possible spoiler alert? Dodal so 'stargate', pa proto molekula je spreminjala stvari v zombije, pa folk se pogovarja z vizijami oziroma z mrtvimi.


Kaj pa je tvoj point tu? Da zato ker so dodali nekaj fiction elementov v science-fiction... to pomeni kaj? Kaj hočeš s tem povedati? :) Ti si hotel v originalnem postu zreducirati Expanse na "malenkostno" (tvoje besede) boljšo zadevo kar preprosto pod nobenim bližnjim pogledmo ni res. "Hard Sci-Fi" je spekter, ti pa zgleda da probaš tole prodati kot nek boolean flag.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

Šure. Sam point je, da vse skupaj je vedno zavito v tančico realnosti. Tisti ring pač skušajo nekako "obrazložit".
Granted, serija zadnje dele malo špara in ne pride ravno do efekta.
Kot rečeno, izpostavljajo IMO napačne scene. IMO bi morali tej deli bit manj charachter oriented in bolj technically oriented.
It's not everyday you see a giant fucking stargate you know.

Kot drugo a Maova punca z njenim regret-om ni najbolje narejena.

Zadnji deli niso slabo, ampak pomojem bi morali biti epic, žal pa niso. Se pač vidi, da šparajo. Upam, da bo amazon popravil zadeve.


Moram pa rečt, da je peta knjiga...snooze fest.
Amosovo začetno zgodbo sem praktično preskoču. Knjižni amos ni tako dober kot je bil S01/02 Amos.
Šele po 150tih straneh se dogaja nekaj kar ima smisel zgubljat čas z branjem.
Avtorja imata tak opisovalni slog, ki je so dragged out.
Ko sem bral Silo serijo, sm redko dobil tak občutek.
Je pa kar nekaj klišejev notri.
Občutek imam, da v peti sploh ne bo govora o protomolekuli, ampak bo zgolj nek intersolarni konflikt spet.


Zakaj se beres? A ni dovolj drugih knjig?

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Kaj pa je tvoj point tu? Da zato ker so dodali nekaj fiction elementov v science-fiction... to pomeni kaj? Kaj hočeš s tem povedati? :) Ti si hotel v originalnem postu zreducirati Expanse na "malenkostno" (tvoje besede) boljšo zadevo kar preprosto pod nobenim bližnjim pogledmo ni res. "Hard Sci-Fi" je spekter, ti pa zgleda da probaš tole prodati kot nek boolean flag.


Ma ja... Mal boljs je. Ker se gredo hard sci-fi, si ne rabijo izmisljevati particles of the day in lahko uporabijo kako rec iz resnicnega sveta za resevanje problemov. Ampak se zmeri je polno enih stvari za katere bi lahk reku kr lol. 30G pospeski in sedezi, ki ti v telo napumpajo 'mleko', da zdrzis te reci, so mal smesni. To, da vesoljske ladje nimajo neki shieldov je sicer ok ampak potujejo pa s taksnimi hitrostmi, da bi jih verjetno potrebovale, ker bi vsak prahec lahko povzrocil nekaj skode. Pa gravitacija na Ceresu je tud mal smesna, 0.3g zato, ker so ga umetno zavrtel. Pol mas pa se tist k so se skrival pred marsovci in jih niso detektiral. Tko, kt da bi vsi hkrati pozabil, da majo mogoce kak radar al pa Lidar in se en kup drugih stvari.

Drugac je pa en kup stvari, ki so odlicno narjene in cist super in nimam pripomb. Mal boljs predvsem zato, ker ne primerjam med seboj samo fizike ampak pogledas celotno zadevo.

ziga1990 ::

No sedaj ga je pa cela flota nasrkala samo zaradi enga marsovca
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Personanonim ::

Ni kometarjev na zaključek sezone ?

Vostok_1:D? Any mišljenje ?Ali vsaj opinion ?
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

vostok_1 ::

V bistvu me je Mavrik zaklenil vn iz teme, tko da nisem mogel komentirat.
Zgleda, pa da je bila začasna prepoved. No, vsaj minimalno poštenost je pokazal. + pike from my side

Moram povedat pa da nisem še gledal zadnje epizode. Bom in javim. Predzadnja pa je bila odlična.
Tempo je bil super in so dovolj obdelali posamezne scene. To mi je izrednega pomena.




/OT
vem, da ne marate, če govorim o tem, ampak se bližam sredini 6te knjige.
Roko na srce, v general terms, niso kvalitetna literatura. Večji del texta predstavja opisovanje podrobnosti objektov, prostorov in trenutnega fizičnega počutja akterjev. Dialogi so pogosto simplistični in nezanimivi.
Nekdo me je vprašal...čemu berem naprej...enostavno me zanima main quest...in če bi imel možnost "story mode" bi jo izbral.
druga polovica knjig boleha za sindromom "pogodbe". Pač, morajo spisat toliko knjig, no matter the cost. Ocenil bi pa, da bi se dalo komplet zgodbo naredit v tetralogijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Izi ::

Personanonim je izjavil:

Ni kometarjev na zaključek sezone ?

Odličen zaključek in že vse so lepo nastavili za nadaljevanje zgodbe 8-)

SPOILER

Očitno bomo šli v naslednji sezoni v druge sončne sisteme. Imamo odprta vrata v 1300 različnih sistemov. To bo raziskovanja za naslednjih 10 sezon :))
Detektiv Miller očitno še ni zapustil Holdena in kot je omenil bo treba raziskati zakaj so graditelji vrat izumrli. Seveda ga bo moral naokoli "voziti" in raziskovati Holden s svojo ekipo.

Nikec3 ::

Dober zaključek, en izmed boljših pacingov v seriji, dobra tudi moralna dilema "Kako se dve strani borite za to kar mislita, da je prav". Imam pa nekaj oprtih vprašanj. Kaj je s tisto protomolekulo, ki je ostala na Roccinanteju? A protomolekula je proizvod teh "vesoljcev", vrata pa so proizvod protomolekule? Kaj je cilj? Kdo je ustvaril kaj?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

A protomolekula je proizvod teh "vesoljcev", vrata pa so proizvod protomolekule?
Točno.

Nikec3 je izjavil:

Kaj je cilj?
Ne vemo.

Ti "vesoljci" so bili najbolj napredna rasa v naši Galaksiji. Pod njihovo kontrolo je bila praktično celotna Rimska cesta. Bili so tako napredni, da so nam preprosto nedoumljivi. Nič bolj jih ne moremo razumeti, kot na primer Mravlje razumejo Ljudi.
Tako so dominirali dolgo časa, dokler jih približno 2 milijardi let nazaj ni nekdo ali nekaj napadlo in so izginili.

Za njimi pa je ostal njihov proizvod. Protomolekule.
To je neživa snov, ki bi si jo mi lahko razložili nekaj podobnega kot naši Nanorobotki, samo precej bolj napredni. Se pravi nekakšna snov z vprogramiranimi navodili kaj mora početi.

Protomolekule so torej zgradile vrata, ki so v bistvu nekakšna črvina skozi vesolje. Skozi ta vrata lahko skačeš v različne dele naše galaksije.

Zakaj so nam izginuli vesoljci odprli ta njihova vrata pa je vprašanje za naslednje sezone ;)
Očitno so se hoteli najprej prepričati, da smo miroljubni. Po čudežu in po sreči smo ta test preživeli. Če bi ugotovili, da smo napadalna rasa bi nas zmleli kot žužke in to naš celotni sončni sistem.
Nek načrt je v ozadju ampak kot je rekel Miller, oziroma kar je od njega ostalo, moramo najprej ugotoviti zakaj so vesoljci sploh izumrli. Sedaj pa "To boldly go where no man has gone before." :))

Če se ne bomo med seboj spet pobili za to kdo bo nadziral vrata. :P

Trupl0 ::

Razlog zakaj so izginili so --- Reaperji
Holden je naš Cmdr. Sheppard hehe

Odličen konec sezone!
If you are going through Hell, keep going !

sulaco ::

Res odličen konec.

se hkrati tudi popolnoma strinjam z Vostokom in njegovim off-topicom. Dodal bi še: sedaj ko bodo imeli bistveno več denarja (Amazon) naj se ločijo od dolgočasnih knjig in naj tako kot pri RR martinu furajo svojo zgodbo-tj. raziskovanje 1300 svetov...a.k.a STARGATE :)

Pa tole pridigarko (Elizabeth Mitchell) naj hitro "spejsajo" da bo več military space opera, ne pa nov Revolution in Lost....BLJAK

Se je pa Amos-ov karakter čez tele 3.sezone bistveno izboljšal ;)

vostok_1 ::

Torej.

Iskreno povedano predzadnja mi je bila nekoliko boljša, predvsem iz scenografskega vidika.
Ampak definitivno so bile vse zadnje 4 epizode vrhunske za to serijo.
Pri zadnji sem pogrešal mogoče mal več akcije. Sam to je posledica omejenega budgeta.

Zgleda da te season finale epizode vse trpijo za istim sindromom. Revelation, preveč pohitrijo oz. preskočijo. Tko kot z Venerinim vnebovzetjem in sedaj z odprtjem ringov.
V bistvu gre za epične scene, ki bi morale biti ustrezno izpostavljene in obdelane.
Ampak tudi to razumem...namreč, to vse costs money, ki ga SyFy nima nekaj veliko.

All in all vrhunski zaključek sezone za trenutno pravzaprav edino vrhunsko sci-fi serijo.
Definitivno v pričakovanju naslednje, četudi po knjigi nekoliko dolgočasne, sezone. Ampak with enough budget se bo definitivno dalo rešit in uživat.

Predvsem pa upam na 5-to sezono oz. če mislijo inkorporirat 5 knjigo v naslednjo sezono.
From a main quest point of view, not much to see, ampak z dobrim budgetom in sposobnim writingom lahko pričakujete fucking epic dogajanje. Seriously, if done right it's gonna be amazing.

SyFy got us to here, now it's time for amazon to inject the chemical mods.

PS. Da, karakterji v seriji so dejansko boljši kot v knjigi, po dolgem in počez. Holden sicer mi ne sede, malce preveč little bitch for my tastes, ampak vsi ostali so konkretno boljši.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Vsebine pa itak ne bom komentiral, ker lahko mimgrede kaj spoilam.
Lahko pa povem, da ne zamujate preveč, če ste zgolj gledalec in ne bralec.
V bistvu se splača oboje. Knjige vam ponujajo daljši ampak manj intenziven entertainment, serije pa kratek a bolj intenziven in pogosto tudi kvalitetnejši.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

PunkDude ::

Vrhunski zaključek!
In se popolnoma strinjam glede Elizabeth Mitchell, ogaben lik!

oo7 ::

Včeraj sem pogledal finale. Torej to je bil prequel za Stargate :)

vostok_1 ::

PunkDude je izjavil:

Vrhunski zaključek!
In se popolnoma strinjam glede Elizabeth Mitchell, ogaben lik!


Cringy bolj kot ogaben.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

V nedeljo sem pogledal celotno tretjo sezono v enem sittingu. Izbira nekaterih karakterjev in igralcev je fenomenalna. Nekateri belterji mi gredo tolk fantasticno na jetra. Bobby je pa v tej sezoni sploh super.

Zakljucek je ok, kar se mene tice lahko koncajo tukaj. Edini mal bolj resen loose-end je tisti ostanek proto molekule na Rocinante. Vse ostalo so precej lepo zakljucil.

tikitoki ::

BigWhale je izjavil:

V nedeljo sem pogledal celotno tretjo sezono v enem sittingu. Izbira nekaterih karakterjev in igralcev je fenomenalna. Nekateri belterji mi gredo tolk fantasticno na jetra. Bobby je pa v tej sezoni sploh super.

Zakljucek je ok, kar se mene tice lahko koncajo tukaj. Edini mal bolj resen loose-end je tisti ostanek proto molekule na Rocinante. Vse ostalo so precej lepo zakljucil.


Edini? Potem te ne zanimajo kaj bodo belterji naredili s svojim vzorce?

Vostok pravi, da so precej hitro obdelali stvari v zadnji sezoni. Se mi zdi, da ima to povezavo s predvidenim prenehanjem serije. Ce bi vsaj povsod imeli toliko uvidevnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

vostok_1 ::

Materiala za tretjo sezono je bilo kar precej. Sedaj ko gledam nazaj, tretja knjiga je bila pravzaprav kar ok.
Med drugim, na behemotu je bil bolj epic fight s tistimi power-armorji.

Definitivno so zaradi sifijevega konca vse skupaj stlačili.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

marS ::

Kdaj začne 4.sezona?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

vostok_1 ::

Če gre vse po optimalni poti, naslednje leto, poleti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Zdaj vprašanje ali se bo serija kaj spremenila, ker gre k drugi hiši ?

vostok_1 ::

Baje ne.
Creative direktorji in pisci itd. naj bi ostali vsi isti.

Sposobnost definitivno premorejo, ne sme pa amazon preveč šparat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Baje ne.
Creative direktorji in pisci itd. naj bi ostali vsi isti.

Sposobnost definitivno premorejo, ne sme pa amazon preveč šparat.


Dobro slišat. Samo, da se ne bo nova hiša kaj vmešavala v serijo.

yayo ::

kvečjemu bo Bezos več financ prispeval.

vostok_1 ::

Upajmo
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

tikitoki je izjavil:

BigWhale je izjavil:

V nedeljo sem pogledal celotno tretjo sezono v enem sittingu. Izbira nekaterih karakterjev in igralcev je fenomenalna. Nekateri belterji mi gredo tolk fantasticno na jetra. Bobby je pa v tej sezoni sploh super.

Zakljucek je ok, kar se mene tice lahko koncajo tukaj. Edini mal bolj resen loose-end je tisti ostanek proto molekule na Rocinante. Vse ostalo so precej lepo zakljucil.


Edini? Potem te ne zanimajo kaj bodo belterji naredili s svojim vzorce?


Ja, proto molekula pri belterjih ni tak problem, ker pac vemo, da jo imajo. Kaj bodo z njimi je lahko stvar neke druge zgodbe. Ostanek na Rocinante je pa tam v bistvu z nekim namenom, sploh zato, ker ga niso samo enkrat pokazali. Belterji so se na koncu izkazali za najbolj good guys in najbolj cloveske.

Men se ne zdi nekak blazno prehitro zakljucena zadeva in tudi resolution ni bil neka Deus Ex-Machina ampak precej bolj skrbno nacrtovana zadeva.

yayo ::

Protomolekula je najšibkejši element cele zgodbe. Na začetku je nekaj nerazumljivega, spreminja svet okoli sebe, gradi vesoljske postaje, komunicira,ne ve se kaj točno je in kateri je njen cilj, potem pa jo ena privat firma modificira (čeprav niče ne razume kaj v bistvu je) jo vbrizga v otroke in jo kao spremeni v neko biološko orožje, ne vedoč točno kakšne bodo dolgoročne posledice njene uporabe. In potem jo dobijo tudi belterji, ki bodo s svojim silnim znanstvenim potencialom iz nje verjetno skušali variti pivo. :P

Okapi ::

««
11 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549807 (174) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020310 (9544) DamijanD

Več podobnih tem