» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
10 / 18
»»

Bezukhoff ::

Bo potrebno peticijo podpisati, toliko da se potem pri kakšnem studio generira dovolj zanimanja. :))

cebelar123 ::

yayo je izjavil:

fak, potem pomeni, da bodo že zabredli v tretjo knjigo katere še nisem prebral...

Tako prišli bodo na sredino tretje.

vostok_1 ::

Jz sem začel s četrto.
Kot ostale, ni to nek literarni višek, ampak je pa kul universe.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziga1990 ::

zadnja epizoda 7 je zakon posebno smrt tistega belterja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Nikec3 ::

Dobra epizoda. Ima pa The Expanse izjemno čudno razporejene sezone. Ta epizoda je bila idealna za season opening.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Ni da je bila slaba, bi pa osebno želel mal bolj počasen tempo. Veliko stvari naenkrat kažejo.
GoT je imel nekoč podobno težavo.
Pa pol je vse nekoliko prenatrpano in premalo poglobljeno.

Any news na S04?

https://www.hollywoodreporter.com/live-...

Done, biatch!

Sedaj bo končno primeren budget.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Izi ::

vostok_1 je izjavil:

Any news na S04?

https://www.hollywoodreporter.com/live-...

Done, biatch!

Sedaj bo končno primeren budget.

Ne prehitevaj, v članku piše, da se dogovarjajo nič pa še ni odločeno.

vostok_1 ::

Jefu baje so knjige super. Kire pizde morajo biti, da dajo preveliko ceno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Pa v članku je napaka. Gledanost tretje sezone je boljša od druge. Ukinitev na SyFi je povzročila buzz in jo zdaj gleda več ljudi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Kakorkoli že. Upam, da jo prevzame boljša založniška hiša in dodeli primeren budget.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziga1990 ::

SPOILER:



najboljši del 7 epizode
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

connel ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

BigWhale ::

Bojda Amazon pobira The Expanse.

Zdej se mogoce splaca zacet gledat tretjo sezono. :D

karafeka ::

Kako bojda? Na linkih, ki jih je objavil connel, je to več kot očitno. Jih nisi pogledal?

xxxul ::

akcije fanov ocitno imajo nek efekt

BigWhale ::

karafeka je izjavil:

Kako bojda? Na linkih, ki jih je objavil connel, je to več kot očitno. Jih nisi pogledal?


Ne, ker ne klikam kr na vsak link k je brez opisa in komentarja.

vostok_1 ::

Saj ti piše na linku.

Amazon picks up The expanse.
Tko, da je saved for another season at least.

Such a happy end novica. Mi čmo vidt še več realistične akcije v vesolju, now, hopefully beefed up, glede na to, da pomojem ima amazon več penezov, sa sa. Cast pa ima zagotovljen prihodek še za nekaj časa.


Sem pa prebral še teh 850 strani četrte knjige in moram rečt, da nisem najbolj zadovoljen.
Osebno je CB bolj kot ne, nek sidequest. Filler knjiga, kot recimo sezona TWD potem ko so zaključli z mayorjem.
O protomolekuli zvemo mogoče 5-10% več.
Podobno kot tretja knjiga, je dokaj ameriška in prirejena za na platno. In na žalost mal preveč PG-13.
Plot je nekoliko predvidljiv, slog je sicer mal boljši kot v tretji.
Problem je predvsem v tem, ker mene bolj zanima ta protomolekule del, in me te Tom&Jerry dogodivščine ne zanimajo toliko.
Predlagam branje predvsem tistim, ki so že toliko notri v tem. Je pa vrjetno najslabša do sedaj. Rangirano: 1.,2.,3.,4.

Na nek način serija je boljša. V marsikaterem smislu. Kot rečeno Amos zmaga. V knjigi je dokaj nezanimiv. Avasarala podobno tako, čeprav sta primerljivi.
Serija tud si privošči kako boljšo sceno...kot je bilo to z Amosem in Dr. Strickland-om. Tega "i'm that man" v knjigi če prav pomnem sploh ni bilo.
Kar hočem povedat, je...da je prav, če serija mal zavije od knjig.

Želel bi tudi, da bi imela serija tempo od BSG. Tam so vsako sceno dobro obdelali ne pa hiteli čež.

@cebelar123... sta 5 in 6ta boljši?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

oo7 ::

No samo, da bo 4 sezona.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Saj ti piše na linku.


A nisi prebral tistga k sem napisal, da na linke brez opisov ne klikam prav pravec? :>

vostok_1 je izjavil:

Mi čmo vidt še več realistične akcije v vesolju, now, hopefully beefed up, glede na to, da pomojem ima amazon več penezov, sa sa.


Dejmo rect, da cmo videt vec akcije, k je mal bolj realisticna od povprecnega space show-a. :)

vostok_1 je izjavil:


Sem pa prebral še teh 850 strani četrte knjige in moram rečt, da nisem najbolj zadovoljen.


A je cetrta tista, ki se dogaja na onem planetu, ki ga kolonizirajo? Men je bla sama premisa v bistvu kr vsec, zgodba je bla pa kr mal raztrescena.

vostok_1 je izjavil:

Želel bi tudi, da bi imela serija tempo od BSG. Tam so vsako sceno dobro obdelali ne pa hiteli čež.


Joj, jaz rajs neb videl tega prevec. Tam sem vcasih umiral od pocasnosti dogajanja. :))

Nikec3 ::

BSG je imela svoje trenutke, ampak proti koncu pa je postala že tako težaška, da zame že skoraj ni bilo več gledljivo. Meni je kr kul da je glede tega The Expanse malo bolj na izi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Saj ti piše na linku.


A nisi prebral tistga k sem napisal, da na linke brez opisov ne klikam prav pravec? :>

vostok_1 je izjavil:

Mi čmo vidt še več realistične akcije v vesolju, now, hopefully beefed up, glede na to, da pomojem ima amazon več penezov, sa sa.


Dejmo rect, da cmo videt vec akcije, k je mal bolj realisticna od povprecnega space show-a. :)

vostok_1 je izjavil:


Sem pa prebral še teh 850 strani četrte knjige in moram rečt, da nisem najbolj zadovoljen.


A je cetrta tista, ki se dogaja na onem planetu, ki ga kolonizirajo? Men je bla sama premisa v bistvu kr vsec, zgodba je bla pa kr mal raztrescena.

vostok_1 je izjavil:

Želel bi tudi, da bi imela serija tempo od BSG. Tam so vsako sceno dobro obdelali ne pa hiteli čež.


Joj, jaz rajs neb videl tega prevec. Tam sem vcasih umiral od pocasnosti dogajanja. :))


Kvalitetna akcija v vesolju pač stane, definitivno bo amazonu to lažje.
Osebno upam, da bomo dobili the expanse na steroidih.

Da, četrta se dogaja na planetu. And it's rather boring. Vsaj zame.
Ker kot rečeno, me ne zanima toliko side-drama, kot pa main quest.

Je pa definitivno primerna za filler sezono, torej pomojem 4-to.
Tko, da če amazon želi dosledno it skozi, bo moral še vsaj 5. sezono priskrbet, morda 6.

Da. BSG se je nekoliko vlekla, ampak malokatera scena te je pustila wanting more. Pri expansu pa bi marsikatero rečt še rad videl bolj dodelano.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

Mene bolj veseli, da bo Amazon delal Consider Phlebas. 10x boljši sci-fi.

cebelar123 ::

vostok_1 @cebelar123... sta 5 in 6ta boljši?
Ravno berem šesto knjigo tako, da ne morem ocenit ali je dobra. Ampak meni je bila recimo tretja daleč najbolj nezanimiva, tako da ti ne morem kaj dosti pomagati z odgovorom :). Je pa res, da serija ravno toliko spremeni dokodke ali pa jih izpusti, da dostikrat nezanimive dele knjige naredi zanimive.
Tudi z BSGjem sem se precej mučil in previjal dele naprej, da sem sploh lahko vzdržal do konce serije :|

Četrta knjiga mi je bila zelo dobra tam do ene 90% knjige. Kaj se pa pete knjige tiče pa zelo apokaliptična "samo to bom napisal".
Upam da nisem kaj izdal, več nebom pisal o knjigah v tej temi.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

'The Expanse' Officially Revived for Season 4 at Amazon mogoče je že bilo napisano ampak še enkrat dam link:
This is the greatest news since the invention of the Epstein Drive!

https://www.hollywoodreporter.com/live-...

Lonsarg ::

Prve 3 knjige so res zakon, naslednje 3 malenkost padejo, ampak ne tako pretirano, pač manj glavne zgodbe je. Tam nekje v 6. knjigi bi pisatelj če bi hotel lahko neke vrste zaključek naredil. Zna biti da bodo tako naredili v nanizanki.

Ne smemo pa zanemarit "short stories", ki so fenomenalne in povsem na nivoju prvih treh knjig. Ena izmed najbolših je vsekakor "The Churn - An Expanse Novella", ki govori o Amosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Izi ::


Včeraj je šele postalo uradno. The Expanse bo v bodoče na Amazon Prime.
Amazon Prime je sicer sranje, ki ga na vse načine vsiljujejo, čeprav proti uveljavljenemu Netflixu nima za burek, ampak vseeno boljše kot nič. Upam samo, da se bo dalo to odlično sci-fi serijo še naprej spremljati tudi na travniških kanalih.

vostok_1 ::

Okapi je izjavil:

Mene bolj veseli, da bo Amazon delal Consider Phlebas. 10x boljši sci-fi.


Deluje spet nek generični babylon 5 or something.
Point the expansa je "realnost" dogajanja in ne nek sub-space communication like it was a skype call.

cebelar123 je izjavil:

vostok_1 @cebelar123... sta 5 in 6ta boljši?
Ravno berem šesto knjigo tako, da ne morem ocenit ali je dobra. Ampak meni je bila recimo tretja daleč najbolj nezanimiva, tako da ti ne morem kaj dosti pomagati z odgovorom :). Je pa res, da serija ravno toliko spremeni dokodke ali pa jih izpusti, da dostikrat nezanimive dele knjige naredi zanimive.
Tudi z BSGjem sem se precej mučil in previjal dele naprej, da sem sploh lahko vzdržal do konce serije :|

Četrta knjiga mi je bila zelo dobra tam do ene 90% knjige. Kaj se pa pete knjige tiče pa zelo apokaliptična "samo to bom napisal".
Upam da nisem kaj izdal, več nebom pisal o knjigah v tej temi.


Apocalyptic is good. Predvsem me zanima al je spet nek bolj side quest al ne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mene bolj veseli, da bo Amazon delal Consider Phlebas. 10x boljši sci-fi.


Deluje spet nek generični babylon 5 or something.
Point the expansa je "realnost" dogajanja in ne nek sub-space communication like it was a skype call.
Ta "realnost" je tako plitka, da tudi če je ne bi bilo. Nekaj se trudijo z "realizmom", potem pa slišiš motorje v vesolju.>:D

vostok_1 ::

Je dovolj, da popestri dogajanje.
Sub-space communications be damned.

Tehnično če gre motor zelo blizu bi ga moral slišat, ker vrjetno sprosti ogromno količino high energy mass.
To, da te scvre ali vsaj smrtno obseva je besides the fact.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Point the expansa je "realnost" dogajanja in ne nek sub-space communication like it was a skype call.


Dejmo se enkrat povedat, da pri realnosti Expanse-a gre za samo malenkost bolj realno zadevo. Vseeno je se en kup neumnosti not. :D

PS: Ah, vidim, da je ze Okapi napisal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vostok_1 ::

V bistvu je eppstein drive edina res izmišljena zadeva....poleg protomolekule seveda.

Skratka, ta dejstva igrajo vlogo pri zgodbi. Še posebej recimo pri četrti knjigi, kjer so 2 leti oddaljeni od prve postojanke.
Granted, lahko pa bi bil več izkoriščen ta motiv.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: CHAOS ()

yayo ::

Za sedmo epizodo tekoče sezone (Delta-V) je prav očitno, da je bila mišljena kot prva epizoda naslednje, ker prinaša novo zgodbo, nove like in lokacije. Zanima me le, če so prvotno mislili imeti le šest epizod v tretji sezoni ali so rezali material. Če so ga, so ga ogromno. Drugače Deep Purple in Space, gotta love it!
SPOILER

oo7 ::

Men je ta sezona zelo dobra edino zadnja epizoda mi ni bila všeč.

cebelar123 ::

yayo je izjavil:

Za sedmo epizodo tekoče sezone (Delta-V) je prav očitno, da je bila mišljena kot prva epizoda naslednje, ker prinaša novo zgodbo, nove like in lokacije. Zanima me le, če so prvotno mislili imeti le šest epizod v tretji sezoni ali so rezali material. Če so ga, so ga ogromno. Drugače Deep Purple in Space, gotta love it!
SPOILER


Recimo ta sezona do zdaj je imela določene stvari celo iz četrte in pete knjige. Tako da se zna zgoditi, da še bojo kaj prikazali.
Ker toliko spet niso spustili vsaj jaz nisem opazil ali pa se več ne spomnim.

Mavrik ::

BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Point the expansa je "realnost" dogajanja in ne nek sub-space communication like it was a skype call.


Dejmo se enkrat povedat, da pri realnosti Expanse-a gre za samo malenkost bolj realno zadevo. Vseeno je se en kup neumnosti not. :D

PS: Ah, vidim, da je ze Okapi napisal. :)


Aja? V kateri drugi seriji pa upoštevajo inercijo, omejenost goriva, streliva, pazijo na kompatibilnost stvari, pazijo na čas potovanja komunikacij, obnašanje predmetov v breztežnosti in podobne stvari? :)

To da ne potegneš čarobnega delca z riti na koncu vsake epizode pač ni "malenkost" ko se greš worldbuilding. In se to tudi pozna v zgodbi - ni si jim treba nekih debilnih Q-jev izmišljevati da laufajo dramo :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

vostok_1 ::

Pravim, da gre za hard sci-fi.
Ampak, ne v knjigah in še manj v seriji ne pride to toliko do izraza kot bi si želel. Ampak ok, let's not be picky about it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Kul epizoda. Predvsem pacing. Miren tempo te na začetku malo uspava, potem pa naenkrat ogromno dogajanja, nakar se zadeva resnično upočasni. 8-)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Men je tud kul. V bistvu, bolj kot neki special eventi, je pomemben pacing. Če dobro sceno pohitiš, postane slaba.
7 epizoda je skoraj pol 3. knjige. Slednja katera, se v bistvu kar vleče in zato mi ni bla neki kul.

Definitivno rabi the expanse večji budget za efekte in daljše epizode.

Če bo četrta sezona krila četrto knjigo, v dobrih rokah, zna bit zanimivo.
Ne sicer po vsebini, ampak po dobrih scenah, ki jih lahko posnamejo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Definitivno rabi the expanse večji budget za efekte in daljše epizode.

Meeh, glede efektov se ne strinjam, ker imajo že sedaj boljše efekte od STD-ja in Game of Thrones. Pri vsem bajnem denarju, me najbolj čudi, da si GOT ne more privoščit boljših efektov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Predvidevam, da risat organske zadeve je večja težava kot neorganske. Tu se lahko mal švercaš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

cebelar123 ::

Od tega dela dalje ni več potrebe pisati, da je exspanse pač dober ker ni nič drugega dobrega scifi za pogledat.
Serija je presegla samo sebe že zdavnaj"syfy že dolgo ni to kaj je včasih bil" in bi bila top šit tudi, če bi se predvajala ob boku najbolših scifi serij.
Še toliko bolj sem impresioniran nad serijo saj zaradi knjig vem kam gre zgodba in sem vseeno nervozen zraven 8-).

Da sploh ne omenjam Avsarala qoutes, katere si zaslužijo aplavz vsakič ko jih izjavi.
Ena od boljših, nevem ali je iz knjige ali serije.

"Realizing you have shit on your fingers is the first step to washing your hands."
IMHO

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Načeloma res. Trenutno ni neke konkurence.
Ampak to ne pomeni, da ni prostora za izboljšavo.

Želim daljše epizode.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziga1990 ::

Errinwright je pa tak butelj, sezona 3 je pokazala da ni sposoben razmišljati. Napasti Mars kateri ima boljšo opremo in bolj izurjeno osebje je norost.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

cebelar123 ::

Errinwright se je z njegovega pogleda odločil pravilno.
Saj je njegova flota v tistem trenutku bila večja in je še imela prednost. Boljše enote še ne pomenijo da zmagaš, sploh pa ni zdaj Zemlja nevem kako tehnološko zadaj. Vedel je tudi, da če mars dobi protomolekulo prej je to gameover.

Pa po moje ena nuklearka naredi več škode Marsu kot Zemlji. Druagče pa je tip imel koplekse še pa še.

ziga1990 ::

^^ niti ne on je hotel da je Zemlja edina supersila in da ima Mars na povodcu ampak problem je v tem, da ima Mars boljšo mornarico, ker pa se dobro pokaže v bitki nad Ganymede zemlja je imela dosti več ladij ampak je Mars bil zelo učinkovit in je bil poraz zemlje samo vprašanje časa.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

phantom ::

Poteze Errinwrighta so bile čisto logične in edine pravilne s stališča, da je treba za vsako ceno zagotoviti prevlado Zemlje in da so življenja Marsovcev ničvredna.

Vprašanje časa je bil kvečjemu poraz Marsa. Saj v 5. epizodi se Mars začne umikati od zunanjih planetov, kjer izgublja vojno in se pripravlja na obrambo Callista, za kar je rečeno, da je zadnja obramba preden se začne spopad za Mars. In sodeč na pogovore med oficirji na Hammurabiju, jim ne kaže preveč dobro. Potem imaš tu še skrivno orožje Zemlje, hibride, ki jih pošljejo na Mars. Če ne bi bilo upora na Agathi King, bi Mars skoraj gotovo izgubil vojno.

Z uničenjem tistih platform je tudi poskrbel, da Mars ne bi mogel udariti nazaj, ko bi mu voda tekla v grlo ... tudi tukaj se je Errinwrightova presoja izkazala pravilno in, če Sorrento-Gillis ne bi okleval, ne bi bilo žrtev. Pa tudi tisti milijon in pol je relativno majhna žrtev, glede na to, da ima Zemlja 30 mrd. ljudi, in, koliko bi jih šele na Marsu pobili.

Če vojne ne bi sprožil, je bilo samo vprašanje časa, kdaj bi bil game-over za Zemljo (Mars bi si jo podredil). Vojna je bila edina možnost, kjer bi bil game-over za Mars, in Zemlja je v tem primeru imela precej dobre šanse.
~
~
:wq

Lonsarg ::

phantom, ja ta opisana logika je čisto Errinwrightova, za vsako ceno prevlado Zemlje ne glede na to da je jasno, da z vojno v vsakem primeru izgubita tako Mars kot Zemlja ne glede na izzid.

Profitira pa lahko z vojno med njima dvema kdo drug, hint hint:)

ziga1990 ::

^^ Pasniki ali OPA sigurno ne oni rabijo Mars in Zemljo.

sicer je bila zadnja epizoda zakon se posebno del kjer bežijo pred torpedom samo v Expanse je zaviranje zanimivo:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mr.B ::

Zaviranje je skladno s fiziko. Na zemlji je potrebno upostevati en dodatni g.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Se pretvarja, da je skladno s fiziko. A mogoče veš, kakšne so dejanske hitrosti, razdalje in časi, da lahko izračunaš, če je res skladno s fiziko?
««
10 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549823 (190) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020310 (9544) DamijanD

Več podobnih tem