» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
8 / 18
»»

Jst ::

Dark Matter se je začel slabo, igralci mi sploh niso delovali "v elementu", potem je pa šlo na bolje. Druga sezona je bila tudi kar zanimiva, ampak cliffhanger mi ni bil ravno najbolj pri srcu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

scipascapa ::

the expanse in dark matter sta meni super :)

Jst ::

Itak.

Naslednji teden pa BOOOM!!!!!!!!! Spoiler avoided. :) Ahh, saj v bistvu ne vem, kaj bo, ampak predvidevam, da bodo šli "with a bang."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Kar dobra epizoda. Marsovka je bila na začetku smotana, do konca pa moram rečti, da se je ženska zdaj že kar popravila :)

Jst ::

Bobbie's the best.

SPOILER:




Upal sem še vsaj na zaključno sceno, kjer bi tisto raziskovalno ladjo, ki je trenutno pri Veneri "razšraufalo."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane22 ::

oo7 je izjavil:

Kar dobra epizoda. Marsovka je bila na začetku smotana, do konca pa moram rečti, da se je ženska zdaj že kar popravila :)


Not quite. Kao na začetku polaga roke s svojim suitom in z desnim krošejem položi kogarkoli, tu pa se pokaže v obliki relativno debele krave, ki se kot žoga odbija po strehah, preden pade na tla.

Če naj bi bili belterji visoki zaradi nizke gravitacije, in če ima Mars na površini manj ko pol zemeljske gravitacije, zakaj tale zgleda ko pingvin ?

Jst ::

Damn you're too picky.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Iatromantis ::

Gunny ima precej boljšo vlogo v zadnjih dveh epizodah - ne le, da ni več mehanotronska vojakinja, super so prikazali njeno srečanje z nelegalnimi zemljani in njihovo situacijo, ko niso niti na 'basic' podpori in je njihov socialni status še slabši, kot pri belterjih... Tudi Errinwright je postal zelo zanimiv lik, celo Naomina vloga je malo boljša - njen trenutek razsvetljenja, ko Holden pusti Amosa naj s silo dobi, kar iščejo in posledično izpade idealistična, kar je bila prej Holdenova lastnost...

Seveda se vedno lahko najde napake - npr. vse pločevinke, ki jih je popil Alex, se vrtijo z enakim momentumom, čeprav je to skoraj nemogoče, a mislim, da je precej več sekvenc, ki te majhne spodrsljaje skrijejo - kot je npr. Alexovo merjenje dolžine s pištolo in potem tista salta, da popije polito pivo :D

Brane22 ::

Iatromantis je izjavil:

Gunny ima precej boljšo vlogo v zadnjih dveh epizodah - ne le, da ni več mehanotronska vojakinja, super so prikazali njeno srečanje z nelegalnimi zemljani in njihovo situacijo, ko niso niti na 'basic' podpori in je njihov socialni status še slabši, kot pri belterjih...


Mehanotronska vojakinja ? Polna je špeha in to ob vsej kemiji za nabijanje mišic itd.
V bistvu bi bila za njeno vlogo boljša miss Piggy iz Muppet Showa. Una je imela vsaj prepričljiv kroše.

Smurf ::

Brane22 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kar dobra epizoda. Marsovka je bila na začetku smotana, do konca pa moram rečti, da se je ženska zdaj že kar popravila :)


Not quite. Kao na začetku polaga roke s svojim suitom in z desnim krošejem položi kogarkoli, tu pa se pokaže v obliki relativno debele krave, ki se kot žoga odbija po strehah, preden pade na tla.

Če naj bi bili belterji visoki zaradi nizke gravitacije, in če ima Mars na površini manj ko pol zemeljske gravitacije, zakaj tale zgleda ko pingvin ?

Jaz grem stavit, da te podre z desnim krosejem. Igralka, ki jo igra (Frankie Adams), je po profesiji tudi bokserka. Visoka je 1.83m.

Polna speha?

Iatromantis ::

Brane22 je izjavil:

Če naj bi bili belterji visoki zaradi nizke gravitacije, in če ima Mars na površini manj ko pol zemeljske gravitacije, zakaj tale zgleda ko pingvin ?

V nadaljevanki res niso najeli velikanskih igralcev za vloge nezemljanov in se strinjam, da to malo pokvari vzdušje, a po drugi strani, koliko kvalitetnih igralcev pa imajo na voljo, ki so visoki nad 2,20m? To pomanjkljivost so vsaj malo izravnali s zabritimi pričeskami belterjev in njihovimi tatuji, kjer mi je posebej všeč detajl, da Andreson Dawes nima teh tatujev, ampak pravo stvar - brazgotine od nošnje čelade in te brazgotine mlajši belterji imitirajo s svojimi tatuji.

Glede na omejitve, tako denarne kot materialne, mislim, da snemajo super in je malo produkcij, ki vzpostavi tako avtentično vzdušje vesoljske avanture, ampak seveda detajlov, ki motijo, ne bo zmanjkalo še posebej, če smo prestrogi..

Brane22 ::

Smurf je izjavil:


Jaz grem stavit, da te podre z desnim krosejem. Igralka, ki jo igra (Frankie Adams), je po profesiji tudi bokserka. Visoka je 1.83m.

Polna speha?



Ne me smejat.

Evo ti za primerjavo:
Christiane Santos - Cyborg

 Cyborg

Cyborg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

oo7 ::

Ko se je sprehajala tam po kanalizaciji proti oceanu je bila res videti orng okrogla.

Jst ::

Ma vi ne veste, kako je dober seks s takšno, kot je Bobbi. Stokrat boljši, kot če fu**š same kosti. She's beautiful!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::



Tega pa še vedno nisem pozabil iz Tv serije Spartacus vedno, ko ga vidim v seriji Expanse se spomnim kakšna baraba je bil v Spartacusu >:D

Brane22 ::

Jst je izjavil:

Ma vi ne veste, kako je dober seks s takšno, kot je Bobbi. Stokrat boljši, kot če fu**š same kosti. She's beautiful!


V knjigi ni predstavljena kot kurba, konkubina ali pohotna gospodinja ampak kot vojak.

Jst ::

I'm horny. You gotta give a guy some slack. Šele naslednji teden pridem domov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Telo je ok, ma faca mi je tko-tko. Mogoče je to samo moj white privilege. Sam po drugi strani mi je Mia Khalifa huda. Tk da. who knows.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

Ma huda je! Nimaš kaj tle komplicirat. Pa še dobro je oddigrala sezono, čeprav je začela čisto antipatično.

---

Vseeno pa moram vsaj malo skritizirati zadnji del. Upal sel, da bodo končali "with a bang." Čeprav nisem nek fan hudih cliffhangerjev, sem vseeno pričakoval, da se bo vsaj "Nekaj" WTF?! zgodilo.

Ampak vseeno je to trenutno najboljša sci-fi serija, katera bo, ko bo zaključena, končala v moji vitrini, ponosno poleg BSG, Farscape, Firefly,... in poleg mnogo knjig, ki jih imam v papirnati izdaji. Ter upam na kakšen collectors edition.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Vsekakor je na nivoju za sci-fi.
Ni pa tako memorable kot recimo BSG. Ki sicer je bolj limonada v vesolju, ampak je kr pustila lasting impression.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

Ne vem zakaj, ampak mislil sem, da je bila prejšni teden zadnja epizoda. Očitno temu ni tako, tako da moje "razočaranje" vzemite z rezervo.

.
.
.
SPOILER:

ps: Se ne spomnim več knjig dobro...: Ali ni Prax delal z Phoebe Bub oz. protomolecule?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

vostok_1 ::

Ne. Delal je na rastlinjakih.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Starodavni ::

No še ena super epizoda, sem prav užival. Samo še 2 dela sta ostala, pol pa bo konec :(


spoiler






Lov se je začel :D

Brane22 ::

KOnec serije ali konec te sezone ?

cebelar123 ::

Konec dela, ostaneta še dva dela.

The Monster and the Rocket 12 Apr. 2017
Caliban's War 19 Apr. 2017

Je pa zelo zanimivo kako se knjiga in serija dopolnjujeta. Jaz slučajno vzporedno berem zdaj drugo knjigo in mi je zaradi tega serija in knjiga še za kakih 20% boljša. V knjigi zveš še malo več ozadja v seriji pa lepo vidiš tisto kar si nisi najbolj znal predstavljati in vizulano povežeš imena nekih likov v knjigi. Skratka super samo moram pazit, da z knjigo ne pobegnem preveč naprej :) . Vsaj dokler se druga sezona ne konča. Potem pa gasa do konca knjig.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Brane22 je izjavil:

KOnec serije ali konec te sezone ?


Še dve epizode so ostale v drugi sezoni. Je pa napovedana že tretja sezona.

vostok_1 ::

cebelar123 je izjavil:

Konec dela, ostaneta še dva dela.

The Monster and the Rocket 12 Apr. 2017
Caliban's War 19 Apr. 2017

Je pa zelo zanimivo kako se knjiga in serija dopolnjujeta. Jaz slučajno vzporedno berem zdaj drugo knjigo in mi je zaradi tega serija in knjiga še za kakih 20% boljša. V knjigi zveš še malo več ozadja v seriji pa lepo vidiš tisto kar si nisi najbolj znal predstavljati in vizulano povežeš imena nekih likov v knjigi. Skratka super samo moram pazit, da z knjigo ne pobegnem preveč naprej :) . Vsaj dokler se druga sezona ne konča. Potem pa gasa do konca knjig.


True. Še enkrat ponavljam...serija je pravzaprav na dele boljša od knjig, še posebej kar se tiče karakterjev.

Sam iskreno povedano. Sem se komaj prebil čez tretjo. Četrto pa sem nekako po par poglavjih opustil.
Še vedno trdim, da vse skupaj bi lahko bila dobro koncentrirana trilogija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Odlična epizoda, se strinjam.

Zanimivo je knjiga bolj "holivudska" kot serija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jst ::

>Še vedno trdim, da vse skupaj bi lahko bila dobro koncentrirana trilogija.

True. Jaz sem tudi strinjam, da če ne bi že po prvi knjigi dobili pogodbo za četrto (in naprej?; se ne spomnim točno), da bi se lahko/morala triologija "bombastično" (noro dobro) zaključiti.

Če bi potem nadaljevali v istem "universe", vendar z drugimi "glavnimi" karakterji, bi mogoče naslednja triologija bila spet noro dobra.

No.... Mene je osebno najbolj motilo, da so "sidestories" zanimive, a vedno je "rdeča nit" Roci-jeva Holden, Alex, Amos,... Če bi se osredotočili na kakšno drugo skupino, z poznanim univerzom v "Expanse", bi najbrž/mogoče/verjento izpadlo bolje.

Ter: me pa ZELO moti, da so zadnjo epizodo poimenovali "Caliban's War". Za tiste, ki smo brali knjige, točno vemo, kaj mislijo s tem...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Dobra epizoda. Zdaj pa samo še dve, do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Jst ::

Upal sem na en cliffhanger, da ne bi bil v zadnji epizodi...

Dobra epizoda. Ampak Holden se je prehitro (brez kakšne backstoryline) preobrnil v njegovem "world view."

Ampak serija mi je vseeno vrhunska... kljub očitnimi napakami in včasih čudnem igranju.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

SPOILER!!!


A je bil čisto na koncu na ladji slepi potnik ?

cebelar123 ::

oo7 je izjavil:

SPOILER!!!


A je bil čisto na koncu na ladji slepi potnik ?


Poglej trailer za 13 del in boš ugotovil ali je bil ali ne.

oo7 ::

cebelar123 je izjavil:

oo7 je izjavil:

SPOILER!!!


A je bil čisto na koncu na ladji slepi potnik ?


Poglej trailer za 13 del in boš ugotovil ali je bil ali ne.


Sem pogledal :) bo zanimivo.

vostok_1 ::

Skratka, top šit epizoda. Ena od najboljših.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Iatromantis ::

Jst je izjavil:

Upal sem na en cliffhanger, da ne bi bil v zadnji epizodi...

Dobra epizoda. Ampak Holden se je prehitro (brez kakšne backstoryline) preobrnil v njegovem "world view."

Ampak serija mi je vseeno vrhunska... kljub očitnimi napakami in včasih čudnem igranju.

Zakaj prehitro, že skoraj celo drugo sezono se Holden počasi spreminja v Milerja? S tem, da je nadaljevanka spremenila potek knjig - kjer med prvo in drugo knjigo mine eno leto in se v tem času zgodi ta sprememba - so v nadaljevanki to njegovo fazo počasi stopnjevali do obsesije, ki jo kaže v prejšnjem delu. Protomolekulski PTSD je hudič.

Starodavni ::

Dokaj soliden del, lahko bi bil boljši.

No glede Holdena in lova na kreaturo pa sem dobil tako asosiacijo na Ahaba in Belega kita, ki ga e obsedeno lovil za vsako ceno. S tem da je Ahab plačal to ceno s svojim življenjem. Holden pa je bil skoraj na tem, da zanemari civilno ladjo vse samo zaradi tega da ubije to bitje.

oo7 ::

Men je še vedno najboljša epizoda tista, ko je bil Miller na Erosu vizualno res neverjetno lepa epizoda.

vostok_1 ::

V bistvu, je knjiga psihološko slabša od serije, vsaj glede na to epizodo. Glede na videno, zaupam, da se bo dalo naredit še zanimivo tretjo sezono. Kar za tretjo knjigo težko trdim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

Alter ego, za tiste ki ste brali knigo... samo verjetno bodo ta del namislenefa..........izpeljali bolj enostavno....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sulaco ::

Season Finale:
+ Adam Savage ;)

- škoda ker ni večji cliffhanger:(
1 leto čakat

jest10 ::

Res je, koncu sezone preprosto nekaj manjka. To da eno tamalo zmrznejo pač ni tisti "uau"

Mr.B ::

Verjetno zmanjkalo denarja, za to kar je v knjigi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nurse013 ::

Hm,kaj pa je v knjigi? Nisem bral
:)
you gotta be kidding me...

Starodavni ::

tudi meni ni bil ravno ta cliffchanger všečen. Bi bilo bolje, če bi na koncu samo pokazali sceno v Veneri in pol zap konec.

Bi bil samo WHAAT :O

To je moje mnenje. Vsaj jaz sem bil osupel nad to sceno.

yoco ::

Končno pogledal drugo sezono! Top serija. Edino moram priznat, da me moti samo ta ženska z svojim hrpečim glasom! ;((

SuperVeloce ::

Ja ta je res občasno cringe worthy. Na trenutke dejansko odlično odigra in si samo mislim "fantastična scena", včasih je pa tako mimo, da me kar stisne pri srcu.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Jst ::

SHUT UP!!!

Prebral knjige, in kljub temu, je to trenutno edina sci-fi tv serija na "TV"ju za gledati....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cebelar123 ::

Ravno berem tretjo knjigo.Serija in knjige se tako lepo dopolnjujejo ,da je lahko serijo GOT sram. Resnicno smo vsi ljubitelji sci-fija komaj cakali na nekaj podobnega zelo dolgo casa. Ce bi imeli malo vec denarja bi bila serija popolna.

Jst ::

True. Ampak brez spoilerjev bi težko pisal, kaj bi jaz osebno spremeni.

Recimo tista scenam kjer se Miller "žrtvjuje", je bila vizualno fantastično narejena. Sem imel solze v očeh. Konec te sezone je pa manjkal en VELIK dogodek... čeprav nisem fan cliffhangerjev...

Nato: Glede na to, da sem bral knjige, in da so KAO_SPIOLER!!! ponavadi sidestories bolj zanimive, kot Holned's Roci, bi lahko celo serijo že od začetka "umestili v The Expanse univerzum", kjer ni "glavnih" akterjev. Ne vem, ampak, hindsight gledano, bi MOGOČE izpadlo mnogo bolje.

Ampak vseeno. Trenutno je edina sci-fi serija, ki je vredna tega imena in se splača gledati...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
8 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554702 (4226) Pithlit
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020537 (9771) DamijanD

Več podobnih tem