» »

The Expanse - nova SyFy serija

The Expanse - nova SyFy serija

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 18
»»

MrNighthawk ::

Nova Sci Fi serija, ki se bo začela v tem letu in so izdali prvi trailer



Zadeva je narejena po seriji knjig Leviathan Wakes. Eno sem že prebral, zdaj pridejo še druge na vrsto :)

Nekateri jo že imenujejo kot "Game of Thrones v vesolju".

Mnenja, misli,...?

vostok_1 ::

My take:

syfy se je odločil naredit GoT, vendar zaradi strahu pred neuspehom, so oklestili budget...zato izpade serija nekoliko B-ish.
Hope they make it, ampak sem nekoliko skeptičen.

oo7 ::

Super Sci-Fi serij je itak premalo:)

MrNighthawk ::

vostok_1 je izjavil:

My take:

syfy se je odločil naredit GoT, vendar zaradi strahu pred neuspehom, so oklestili budget...zato izpade serija nekoliko B-ish.
Hope they make it, ampak sem nekoliko skeptičen.


Po, čem sklepaš da je B-ish? Meni se ne zdi ravno. Sicer pa ima SyFy za sabo že nekaj uspešnih sci fi serij. Nadaljevali so z SG-1, pa potem Atlantis in Universe + directo to DVD filme. Eureka, Warehouse 13, Alphas (ena redkih, ki se je prehitro končala) in seveda Galactica. Dvomim, da bi se spravili v tako zadevo z zelo omejenim budgetom. V vsakem primeru je lahko prva sezona bolj skromna kar se budgeta tiče in nadoknadi z dobro zgodbo. Kar ne bi bilo slabo glede nato, da je kup filmov, ki imajo samo dobre efekte zgodbe pa nobene.

oo7 je izjavil:

Super Sci-Fi serij je itak premalo:)


Premalo ali jih sploh ni? :D

oo7 ::

MrNighthawk je izjavil:

vostok_1 je izjavil:





oo7 je izjavil:

Super Sci-Fi serij je itak premalo:)


Premalo ali jih sploh ni? :D


Trenutno, da spremljam samo 12 Monkeys.

Točnega datuma pa še ni kdaj se bo ta serija začela?

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

vostok_1 je izjavil:





oo7 je izjavil:

Super Sci-Fi serij je itak premalo:)


Premalo ali jih sploh ni? :D


Trenutno, da spremljam samo 12 Monkeys.

Točnega datuma pa še ni kdaj se bo ta serija začela?


Sem pozabil na 12 Monkeys... da vidmo, če je za kej.

Datum piše samo 2015 :) Bi znalo bit, da šele jeseni.

Jst ::

Meni sta bila prva dela 12 Monkeys kar lepo nad povprečjem. Tretjega bom pogledal jutri. I have high hopes for this one.

Kar se pa tiče The Expanse, je pa po trailerju sodeč, zelo obetavna. Knjig sicer nisem prebral, so mi jih pa že večkrat priporočili.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrNighthawk ::

Jst je izjavil:

Meni sta bila prva dela 12 Monkeys kar lepo nad povprečjem. Tretjega bom pogledal jutri. I have high hopes for this one.

Kar se pa tiče The Expanse, je pa po trailerju sodeč, zelo obetavna. Knjig sicer nisem prebral, so mi jih pa že večkrat priporočili.


Bom pogledal. Čeprav pri SciFi pogrešam vesoljske ladje :) To je nekaj kar manjka v trenutnem sci fiju.

oo7 ::

Tudi dobra igralska zasedba je videt tukaj v The Expanse.

Izi ::

Premise:
Two hundred years in the future, in a fully colonized solar system, detective Josephus Miller, born in the asteroid belt, is given the assignment to find a missing heir, the young woman Juliette Andromeda Mao.
Joining his task is James Holden, rogue captain of an ice-carrying freighter who remains involved in an incident caused by the tense relationship between Earth, Mars and the Belt.
Soon the two will find out that the missing woman is connected to a vast conspiracy.

Premisa:
200 let v prihodnosti, ko je naše osončje že polno poseljeno, detektiv Josephus Miller, rojen v asteroidnem pasu, dobi nalogo najti pogrešano dedinjo, mlado Juliette Andromeda Mao.
Pridruži se mu James Holden, odpadniški kapitan tovorne vesoljske ladje, ki prevaža led. Ta kapitan je bil med drugim vpletem v incident, ki je poslabšal že tako napete odnose med Zemljo, Marsom in Asteroidnim pasom.
Naša junaka kmalu ugotovita, da je pogrešana mladenka vpletena v velikansko medplanetarno zaroto...

Za 1. sezono je naročenih 10 enournih epizod. Kot kaže se zgledujejo po Igrah prestolov.

Zgodba je obsežna, tako po dolžini kot po globini in ta serija velja za največji in najbolj ambiciozen projekt televizije SyFy do sedaj :D
Kako jim bo uspelo bomo videli, ampak hudo zanič skoraj ne more biti saj so tako izbrani izdelovalci kot izbrani igralci vsi po vrsti precej izkušeni s kar nekaj znanimi projekti za seboj.

Zgodba temelji na uspešnih istoimenskih knjigah, ki so trenutno štiri, prihaja pa že peta.
Knjige so pisane v omejenem tretjeosebnem pogledu, kar je podobno kot "A Song of Ice and Fire" (igre prestolov).

Zanimivo:
Daleč v preteklosti je bila ta zgodba mišljena za obsežen MMORPG.
Pisati jo je začel Ty Franck, pa se je izkazalo da je predobra za MMORPG, nato so mislili narediti obsežno CRPG igro, ampak kmalu je vse skupaj preraslo v tako obsežno in dobro zgodbo, da je njegov prijatelj Daniel Abraham predlagal da to sodi direkt v knjige. Ker sta oba pisatelja sta se torej lotila knjige.
Za pisatelja je naveden "James S. A. Corey", kar pa je nadimek, za katerim se skrivata oba prej omenjena pisatelja, ki skupaj pišeta knjige.
Prva knjiga, ki je izšla leta 2011, je bila nominirana za najboljšo sci-fi knjigo leta 2012. Vsako leto izide nova knjiga in letos se pričakuje že peta.
Sedaj bo pa še serija, ki bi morda znala zgodbo narediti svetovno znano tudi med navadnimi ljudmi, podobno kot pri Igrah prestolov, za katere so pred serijo slišali samo najbolj zagrizeni bralci, sedaj pa jo pozna skoraj vsak zemljan.
Upam, da jim uspe 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lonsarg ::

Da ne bo dileme, podobnosti z GoT so tukaj glede financiranja in načina produkcije in NE glede zgodbe.

Izi ::

Lonsarg je izjavil:

Da ne bo dileme, podobnosti z GoT so tukaj glede financiranja in načina produkcije in NE glede zgodbe.

Točno tako.
Kar se tiče zgodbe je to menda "vesoljska opera", kar pomeni, da če že primerjamo potem bi morda The Expanse lahko primerjali s Star Wars.

Jst ::

Zakaj se imenuje "The Expanse" se zve šele v tretji knjigi. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Starodavni ::

Pa kdaj bo prišla ta serija? Enkrat je bilo rečeno da februarja letos... pa še kar ni nobenega termina.

oo7 ::

Starodavni je izjavil:

Pa kdaj bo prišla ta serija? Enkrat je bilo rečeno da februarja letos... pa še kar ni nobenega termina.



Če se ne motim enkrat Junija letos.

MrNighthawk ::

Izi je izjavil:

Zgodba je obsežna, tako po dolžini kot po globini in ta serija velja za največji in najbolj ambiciozen projekt televizije SyFy do sedaj :D
Kako jim bo uspelo bomo videli, ampak hudo zanič skoraj ne more biti saj so tako izbrani izdelovalci kot izbrani igralci vsi po vrsti precej izkušeni s kar nekaj znanimi projekti za seboj.


Mislim, da je Battlestar Galactica bil tudi konkretno velik projetk.

Starodavni je izjavil:

Pa kdaj bo prišla ta serija? Enkrat je bilo rečeno da februarja letos... pa še kar ni nobenega termina.


Ne vem, če so sploh kje uradno napisali kdaj pride. Možno bi bilo, da ciljajo na september oz. oktober.

Starodavni ::

skratka, ali bo ta serija junija ali pa sep-okt, očitno bo še več čakanja in bom zgleda prej prebral prvo knjigo - leviathan wakes od te the expanse serije.

DarkSite ::

Hja,

mene pa trailer ni prepričal. Ne vem, vseeno bom pogledal serijo.

200 let v prihodnosti. Imajo pa tako tehnologijo kot jo imamo danes.

Izi ::

Na tv.com in še par straneh imajo kot datum premiere označen 15. junij 2015
Ni pa to uradno. Na SyFy televiziji še ni videti točnega datuma.
Je pa serija verjetno že posneta, saj je znano, da so jo začeli snemati konec oktobra 2014 v Torontu.

Kurzweil ::

Zgleda kar obetavno, bom z veseljem pogledal. Scenaristi, producenti, režiser/ji imajo fine reference, edino par igralcev mi hecno deluje. Bom pa do samega releasa prebral knjige, če bo čas.

Izi ::

SyFy je glede serije The Expanse sporočil eno dobro in eno slabo novico.

Dobra novica je, da so ta petek (15. maja) že naročili celotno 2. sezono 8-O
Slaba novica pa je, da so v začetku tega meseca sporočili, da nameravajo začeti predvajati 1. sezono šele decembra ;((

Kaže da so precej prepričani v uspeh, hkrati pa ni jasno zakaj so serijo porinili čisto na konec leta, če je cela 1. sezona že kar nekaj časa končana in bo verjetno končana že tudi cela 2. sezona preden bodo sploh začeli predvajati serijo.

oo7 ::

Izi je izjavil:

SyFy je glede serije The Expanse sporočil eno dobro in eno slabo novico.

Dobra novica je, da so ta petek (15. maja) že naročili celotno 2. sezono 8-O
Slaba novica pa je, da so v začetku tega meseca sporočili, da nameravajo začeti predvajati 1. sezono šele decembra ;((

Kaže da so precej prepričani v uspeh, hkrati pa ni jasno zakaj so serijo porinili čisto na konec leta, če je cela 1. sezona že kar nekaj časa končana in bo verjetno končana že tudi cela 2. sezona preden bodo sploh začeli predvajati serijo.



Mogoče morajo še kaj popravit ali pa zato, ker naslednji mesec se začneta še 2 Sci-Fi seriji.
Drugače pa škoda, ker bo šele Decembra sem mislil, da bo že naslednji mesec.

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

naslednji mesec se začneta še 2 Sci-Fi seriji.


Kateri dve? :)

oo7 ::




Obe serije bodo začeli predvajalti Junija 2015. No vsaj nekaj od SCI-FI bo za gledat v tem času, ko bomo čakali na serijo The expanse =)

oo7 ::

A res jutri že izide ta Tv serija? :)

Ker na IMDB piše 14 December.

IL_DIAVOLO ::

oo7 je izjavil:

A res jutri že izide ta Tv serija? :)

Ker na IMDB piše 14 December.


Ja, to je zanimivo...jutri bo na voljo na netu, komaj čez 3 tedne pa še bojo predvajali na TV-ju. Tako da jutri ;)

Zanimiva strategija, hočejo bit nekaj posebnega, kot recimo netflix.

oo7 ::

Jutri bo samo prvi del ali cela sezona?

sulaco ::

jutri samo prvi del, da nas malo zrajcajo :)

The Expanse’s first episode can be viewed via Syfy On Demand, Syfy.com, the Syfy Now App, Hulu, Amazon, Google Play, Vudu, iTunes, Playstation, Xbox, Facebook and YouTube. Additionally, Syfy has partnered with Twitch, Wikia, IGN, IMDb, Good Reads, Crave Online and Roku to host the series premiere with original custom content.

The first episode will be available on these platforms starting on November 23rd.




prvi kritiki pravijo da je stvar zelo obetavna...

oo7 ::

sulaco je izjavil:





prvi kritiki pravijo da je stvar zelo obetavna...


Saj je že čas za eno dobro Sci-Fi serijo :)

starboi ::

sulaco je izjavil:

jutri samo prvi del, da nas malo zrajcajo :)

The Expanse’s first episode can be viewed via Syfy On Demand, Syfy.com, the Syfy Now App, Hulu, Amazon, Google Play, Vudu, iTunes, Playstation, Xbox, Facebook and YouTube. Additionally, Syfy has partnered with Twitch, Wikia, IGN, IMDb, Good Reads, Crave Online and Roku to host the series premiere with original custom content.

The first episode will be available on these platforms starting on November 23rd.




prvi kritiki pravijo da je stvar zelo obetavna...


Dvomim da je kaj resnice v tem, se že po napovedniku vidi, da je zadeva povprečna in napovedujem, da se bo po prvi sezoni zaključila. :|

Tr0n ::

drvo ::

No pustimo se presenetit. Res pa je, da nekateri igralci delujejo premladi za svoje vloge. Koliko se iz trailerja spomnim holden deluje kot 25 let star mulček v lnjigi pa je izkušen " maček" in vprašanje kako verodostojno bo zgledal odnos med njim in millerjem, katerga igra malce starejši igralec. No na splošno deluje tudi ostal posadka nekoliko premlada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

sulaco ::

JUPI :)
Sem jo že pretočil....danes zvečer pa kokice in AKCIJA

sumoborac ::

Prvi del je .... zmeden. En kup likov, en kup detajlov, pa nobene rdece niti (se) med vsemi zgodbami. Bom pogledu se 2 in 3 del k bosta, upam da bolj pojasnila zadeve. Efekti zanimivi, ceprou se meni osebno kamera ful prevec vrti (space filming ftw)
Prid sm al pa tm ostan...

Tr0n ::

Mnja, tudi napovednik za naslednje serije je malce ... meh. Bomo videli.

sulaco ::

Razumem, da se je nekaterim zdel prvi del zmeden...meni, ki sem prebral knjige, pa se zdi odličen.Najbolj me je bilo strah, da bodo izpustili akcijo v vesolju in potovanje ladij in bo samo drama...vsega je po malem. Bomo počakali na prihajajočo epizodo, ko pride Donager in Rocinante :)
glede na ostalo sranje na SciFi-ju se vidi, da so se zeloo potrudili.

MrNighthawk ::

sumoborac je izjavil:

Prvi del je .... zmeden. En kup likov, en kup detajlov, pa nobene rdece niti (se) med vsemi zgodbami. Bom pogledu se 2 in 3 del k bosta, upam da bolj pojasnila zadeve. Efekti zanimivi, ceprou se meni osebno kamera ful prevec vrti (space filming ftw)


Se pravi potem je res to kar pravijo, da bo Game of Thrones v vesolju :D

Tr0n ::

Kaj to sploh pomeni? Veliko drame in malo space stuff? Ce ja, potem me ne zanima.

drvo ::

Pa saj ni toliko karakterjev. Isti kot v knjigi, holden in njegovi 3 " mušketirji" miller, avasarala ali kako se napiše pa par stranskih na dolgi rok nepomembnih karakterjev. Pač kot v vseh serijah ko se malo loviš s karakterji na začetku. Pa tudi nastavek za rdečo nit iz prve knjige je že, ker nekdo je rekel da ni nobene rdeče niti. Nebi spojlal. Samo komaj prvi del je, nekako je treba umestiti glavne protagoniste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

MrNighthawk ::

Tr0n je izjavil:

Kaj to sploh pomeni? Veliko drame in malo space stuff? Ce ja, potem me ne zanima.


Mišljeno je bilo na veliko število karakterjev ;) in po prvem delu zelo redko poznaš vse karakterje in točno veš za kaj se gre.

imagodei ::

oo7 je izjavil:

sulaco je izjavil:





prvi kritiki pravijo da je stvar zelo obetavna...


Saj je že čas za eno dobro Sci-Fi serijo :)

Problem je samo v tem, da je The Expanse od SyFya. Kar žal najverjetneje pomeni, da si bomo najkasneje po ogledu tretjega dela malce bruhnili v usta in nato s težavo požrli. Tako kot pri Helix. Ali pa pri The Dark Matter.
- Hoc est qui sumus -

Jst ::

The Dark Matter mi je bil pa celo všeč. Ali kdo ve, če so druga sezona?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

IL_DIAVOLO ::

Mislim, da so malo pretiravali z vsem tem pompom in imamo previsoka pričakovanja. Boljše, da bi bli tiho.

MrNighthawk ::

Jst je izjavil:

The Dark Matter mi je bil pa celo všeč. Ali kdo ve, če so druga sezona?


Bo tudi druga sezona.

Samo jaz nisem bil ravno kaj impresioniran z Dark Matter tako kot ne z Killjoys. Večino serij mi je preveč trivialnih in me ne znajo pritegnit do gledanja.

oo7 ::

Kar dober pilot. Edino ne vem zakaj so si vbrizgali v vratove tisto belo teočino?

drvo ::

Za lažje prenašanje velikih hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

bluefish ::

Pospeškov.

DarkSite ::

Očitno je človeštvo moralo doživeti neko krizo oz. zastoj v razvoju. Glede na prikaz kako tehnologijo imajo v tej seriji. V bistvu zdaj ne vem ali so brez domišljije ali pa so zanalašč uporabili znane tehnologije, da se hitreje povežemo z njimi.

MrNighthawk ::

DarkSite je izjavil:

Očitno je človeštvo moralo doživeti neko krizo oz. zastoj v razvoju. Glede na prikaz kako tehnologijo imajo v tej seriji. V bistvu zdaj ne vem ali so brez domišljije ali pa so zanalašč uporabili znane tehnologije, da se hitreje povežemo z njimi.


Sej to je problem moderne znastvene fantastike, da si je težko zamislit nekaj novega kar si niso že pred 60. ali 70. let nazaj. Več ali manj skoraj vsa tehnologije iz Star Trek TOS (z izjemo Warpa in transporterja) je dosežena in presežena :)
««
«
1 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3418549489 (21) TESKAn
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020307 (9541) DamijanD

Več podobnih tem