» »

Nadgradnja grafične kartice v starejšem računalniku

Nadgradnja grafične kartice v starejšem računalniku

«
1
2

Bye ::

Lep pozdrav!

Ker frendici nekatere igre ne delajo in je obstoječa grafična kartica na njenem kompu počasna (ATI HD 4500), bi rad vaš nasvet, s čim jo gre zamenjati. Drugih komponent se ne bo menjalo; zanima me izključno optimalna (rabljena ali nova) in tiha grafa za navedeno konfiguracijo, ki bi z levo roko gnala špile na max. v 1920*1080 na 22" monitorju, ter se ne segreva kot TEŠ. Po potrebi lahko eventualno zamenjam napajalnik (420 W) z močnejšim (550 W) iz prejšnjega kompa.
V sistemu (Win 7) je pentium DC E5500 2.8 GHz, 4 GB rama DDR2 800, SSD Crucial 128 GB, 500 GB HDD + 160 GB HDD.
  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

>zanima me izključno optimalna (rabljena ali nova) in tiha grafa za navedeno konfiguracijo, ki bi z levo roko gnala špile na max. v 1920*1080 na 22" monitorju,
>pentium DC E5500 2.8 GHz,

Does not compute. Za take zahteve bo treba menjat platformo (ali nadgradit procesor vsaj).
#brezpodpisa

Bye ::

Hahahaha, a tako zahteven je full HD? Sem mislil, da bo to za vas walk in the park. Platforma ostaja ista. Torej?

GTX970 ::

Katera napajalnika imaš na razpolago ?

hojnikb ::

Bye je izjavil:

Hahahaha, a tako zahteven je full HD? Sem mislil, da bo to za vas walk in the park. Platforma ostaja ista. Torej?

Pozabi na full in 1080p
#brezpodpisa

Bye ::

420 W jajc je zdaj noter, doma imam pa kišto za rezervne dele, kjer je LC 550 W jajc :)

hojnikb ::

tule noter lahko realno daš nekaj v rangu hd5770, vse več bo pa procesor že konkretn bottleneck. Ampak z to grafo pozabi na 1080p in max settings.
#brezpodpisa

Bye ::

Hmmm... Brat ima še starejši komp, pa trenutno igra Far Cry 3 na 1680x1050 na very high z vsemi bombončki in mu tekoče laufa. Proc ima E8400 ter grafa 9800 GT, pa je komp 5 let starejši od abaka frendice 8-O

hojnikb ::

e8400 je hitrejši proc kot e5500...

>Brat ima še starejši komp, pa trenutno igra Far Cry 3 na 1680x1050 na very high z vsemi bombončki in mu tekoče laufa.

tole si si pa glatko zmislu ali pa ma definicijo glatkosti rahlo drugačno kot vsi ostali.

#brezpodpisa

Bye ::

A tak podn je E5500? :( Dobro, ne vem točno, ampak potem ima nastavitve na high. Sicer pa 9800 GT ni na grafu. Ne znam ti povedati strokovno; pač tekoče mu dela, brez zatikanja.

hojnikb ::

tko za občutek, 9800gt je za en velikostni razred slabša od teh tukaj na grafu...
#brezpodpisa

Bye ::

Naj se drugače izrazim. Na njegovem kompu ne vidim zatikanja, torej je logična posledica, da je prikazana slika lahko samo tekoča. Zdaj, koliko fps pridela, pa ne vem.

hojnikb ::

tukaj je samo vprašanje detajlov. Aka na kakih nastavitvah igra. Na ultra/high sigurno ne.

Uglavnem. Za tvoje zahteve bo pač treba konkretno investirat. Če pa hočeš samo maxxoutat ta komp, pa daš noter neki v rangu 5770
druge ni.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

Ja, no, takle mamo, ni moj komp. Rad bi ji samo nabavil nekaj boljšega od tistega 4500 šrota, pa da jo lahko obenem še malo vpeljem v čarobni svet streljank, k do zdaj je nažigala samo Puzzle Quest in Zumo :)
Jaz pa optimist, da bom dobil kakšno 5970 za 40 ojrov :) Na bolhi zdaj gledam, sta samo dve 7770 in se vrtita okrog 70 evrov. To se mi zdi zelo precenjeno. Kaj pa Nvidijin ekvivalent 7770?

hojnikb ::

>Jaz pa optimist, da bom dobil kakšno 5970 za 40 ojrov :) Na bolhi zdaj gledam, sta samo dve 7770 in se vrtita okrog 70 evrov. To se mi zdi zelo precenjeno. Kaj pa Nvidijin ekvivalent 7770?

Obe kartice bodo konkretn overkill tako za procesor... Nvidin ekvivalent 7770 je recimo 460gtx
#brezpodpisa

Olórin ::

kupi še boljši procesor. e7500 ali e8400.

Procesor ki ga imaš zdaj v račualniku je tako slab, da so ga procesorji v telefonih že skoraj ujeli, če ne že prehiteli.

Se pa postavi na tej točki vprašanje koliko rama imaš? Če imaš 4 gb je ok. Če imaš manj pa ti svetujem da pozabiš na menjavo grafične in prišparaš da boš zamenjal kar cel sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

>kupi še boljši procesor. e7500 ali e8400.

s tem tut nebo pretirano profitiral. Noter bo treba dat minimalno q9xxx za kake konkretne spremembe...
#brezpodpisa

Bye ::

Ne mislim se uloviti v to past, ker potem avtomatsko pridemo do sklepa, da je najbolje menjati cel sistem :) Ravno včeraj sem ji noter dal še 2 GB, tako da je zdaj na 4 GB.
OK... Zdaj pa me zanima še to, a ne bi bilo bolje nabaviti nekaj novega v tem rangu, npr. Getejka 720? http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Je tale rabljena precenjena? http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

> Je tale rabljena precenjena? http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

niti ne... Sam bo spala zram e5500
#brezpodpisa

Olórin ::

škoda da si dal notri 2 gb rama. Škoda denarja.

Bye ::

;((
Ok, pa recimo drugače. Naj špili laufajo na "predpotopnih" 1680*1050. A bo tokrat nasvet isti?

Olórin ::

ni neke razlike med 1680 in full hd.

Bye ::

Olórin je izjavil:

škoda da si dal notri 2 gb rama. Škoda denarja.

Ramnik je iz stare kište.

hojnikb ::

odmisli karkoli nad 720p in medium settings.
#brezpodpisa

Bye ::

720p, govoriš v primeru 460 GTX?

Olórin ::

hojnikb je izjavil:

>kupi še boljši procesor. e7500 ali e8400.

s tem tut nebo pretirano profitiral. Noter bo treba dat minimalno q9xxx za kake konkretne spremembe...


V enem izmed sistemov imam e8500 in igre ne delajo dosti slabše kot na sedanjem i7. Seveda pustimo multiplayer in podobne porkerije, kjer e8500 povsem poklekne.

E8500 + Radeon 5850 ali kaj ekvivalentnega mu bo delalo perfektno. Ja, tudi na full hd (far cry 3, battlefield 3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

sem mel e8400 navit na ~3.6Ghz in 460GTX, pa je procesor konkretno bottleneckal grafo...
#brezpodpisa

Olórin ::

nima veze če "bottlenecka", če igra še vedno dela na 50 fps. crysis 2 recimo mi je delal perfektno na dx11, full hd resoluciji in high nastavitvah. Ultra pa je res pokleknil.

battlefield 3 pa je zaštekal v mapah kjer je bilo mnogo igralcev. je enostavno cpu bil tako preobremenjen da se grafična niti segreti ni mogla.. :) V mapah z "normalnim" številom igralcev je delalo zelo lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

na 50fps bo delala tudi z kako slabšo grafo, v tem je point..
#brezpodpisa

Olórin ::

7770 je 70 eur. ne splača se mu kupit krompirja za 13 kofetov manj.

Bye ::

Štekam, samo ne :) Če nabavim še drug proc, bom hotel boljše ramnike, plato... Vse potegne pol.

Olórin ::

zakaj bi hotel boljši ram, plato? nima veze to.

ram je 100% irelevanten pri hitrosti računala..važna je samo količina. Hitrost rama je 100% brez pomena.

Boljšo plato? zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

glede na to, da maš 460gtx (ki je isto hitra ali hitrejša od 7770) nima smisla gledat tega.

Kaka 5770 za max 30€ bi bila še najbolš za ta komp. nebo treba manjat niti napajalca (razn če je kak crap z manj k 15A)..
#brezpodpisa

Bye ::

Olórin je izjavil:

zakaj bi hotel boljši ram, plato? nima veze to.

ram je 100% irelevanten pri hitrosti računala..važna je samo količina. Hitrost rama je 100% brez pomena.

Boljšo plato? zakaj?


Psihološki, subjektivni faktor. In nato se bodem vprašal, če ne bi vse skupaj zgledalo še lepše na 24" dellu.

Olórin ::

radeon 5850 dobiš za 50EUR

To je pa tudi največ kar se splača obesit na bilokak dual core procesor. tudi quad 9xxx, če smo že pri tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

recimo tole zbiješ na 30€ (Več itk ni vredno) in je to to.
Za kej več pa trenutn sistem v smeti (ali prodaš) in nakup novega...
#brezpodpisa

Olórin ::

http://www.bolha.com/iskanje?q=radeon+5...

hojnikb je izjavil:

Za kej več pa trenutn sistem v smeti (ali prodaš) in nakup novega...


točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Bye ::

Dobro. Torej 5770/5850 = 460 GTX?

Olórin ::

460 gtx je 70 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

460gtx je nekje vmes.

Olórin je izjavil:

460 gtx je 70 €.

maš za 45€..
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

460 je dosti slabša od radeon 5850.

In 5850 dobiš za 50 EUR.

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-5850-...

460 ne pride niti blizu 5850.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Bye ::

Rad bi tiho oz. hladno grafo, to je pogoj. Še to mi svetujte, potem grem na bolho težit :)

Olórin ::

zdaj si pa že zmišljuješ. pojdi spat. :)

Preprosto. Kupi radeon 5850 in nato kupi še kvaliteten tih hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

>460 je dosti slabša od radeon 5850.

zakaj je to bistveno, če bo v vsakem primeru procesor štopal obe ?
vzameš cenejšo in konec debate..

ps:
460gtx sploh ni tako slabša od 5850. Je ravno med 5770 in5850.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

No, no, samo vprašam. Vzel bom cenejšo, samo upam, da ne bo tornada.

Olórin ::

460gtx je 3x slabša od radeon 5850. in 5850 je 20 eur cenejša. zakaj težiš s svojo nvidio? ne bodi tak fanboy.

460 gtx je 3x slabša od radeon 5850 in 50% dražja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

>460gtx je 3x slabša od radeon 5850. in 5850 je 20 eur cenejša. zakaj težiš s svojo nvidio? ne bodi tak fanboy.

tole si si glatko zmislu.
#brezpodpisa

Olórin ::

poglej link ki sem ti ga dal. 3x slabša je v vsem

Better floating-point performance 2,088 GFLOPS vs 873.6 GFLOPS
Higher pixel rate 23.2 GPixel/s vs 9.1 GPixel/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::


3x slabša mhm..
#brezpodpisa

Olórin ::

si zdaj 10 minut iskal 1 test kjer sta izenačeni zaradi slabo narejene igre? :)

http://www.hwcompare.com/8266/geforce-g...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849973 (8195) fruchty
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031444 (28012) JC Denton
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630571 (28015) PrimozR
»

Katero grafično kartico naj kupim??? (Okol 250 evrov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17528848 (26644) Steinkauz
»

Izšel GeForce GTX 460 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8319325 (16384) Half-Saint

Več podobnih tem