» »

Potovanje USA - vprašanje

Potovanje USA - vprašanje

tx-z ::

Pozdravljeni!

Par kratkih vprašanj - Grem v USA (let EU-ZDA), samo z ruzakom :

1) kaj imam lahko v ruzaku, da ne komplicirajo?
2) V ruzaku bi mel tut en alarm (klik) - a bi znal kej komplicirat s tem? Pač glede na vse restrikcije in podobne zadeve? Za čas leta bi lahko dal ven baterije - sam vseen mogoče sumljivo zgleda če maš tak daljinc s sabo k ma rdeč pa črn gumb? :)
3) Nožev ipd najbrž ne smem met; kaj pa kšn set prve pomoči-flajštri,aspirini,tablete,..?
4) A rabim za najem vozila kej druzga kot našo vozniško (nazadnje ko sem bil v USA nisem rabil mednarodne in so me samo postrani gledal ko sem jim tisto uturil)?
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

stb ::

Daljinec izgleda kot za avto, ne bo nihče treznil z očesom. Glavna enota alarma je bolj zanimiva. Brez baterij bo lepo onesposobljena, ampak TSA (in sorodne nadloge) ob pregledih občasno zahtevajo vklop naprav, zlasti prenosnikov.
Za najem avta jih bo zanimala kreditna kartica.

stb ::

Švicarski nož mi je pred cca 10 leti na Brniku šel gladko skozi kontrolo v ročni prtljagi. Nazaj grede iz Bruslja so mi ga pa zaplenili (pustili pa so mi n pivskih steklenic, ker jih takrat steklovina in neznane tekočine še niso motile). Od takrat nože in ščipalce za nohte oddam v čekirano prtljago ali pustim doma.

Skratka, zna biti da ti bodo več problemov delali nazaj grede. Tako za alarm kot nož.

Znotraj ZDA zakonodaja varira tudi med državami
Knife legislation @ Wikipedia

tx-z ::

Zanimivo:

http://www.milanomalpensa-airport.com/e...

BANNED ITEMS IN HOLD BAGGAGE:
alarms

Torej dejansko ne smem tistega pocket alarma met s seboj?

Piše tudi da ne smeš imeti solzivca, ki vsebuje več kot 2% tega (tear gas) - a pepper spray potem imaš lahko? (za oboje je govora o prtljagi ki je nimaš s seboj gor na letalu)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Mavrik ::

tx-z je izjavil:


4) A rabim za najem vozila kej druzga kot našo vozniško (nazadnje ko sem bil v USA nisem rabil mednarodne in so me samo postrani gledal ko sem jim tisto uturil)?


Nekatere agencije za najem avta zahtevajo tudi potrdilo o nekaznovanosti - da se ga dobiti pri nas na Ministrstvu za Pravosodje. Za izogib težavam ti priporočam da si ga pridobiš.
The truth is rarely pure and never simple.

tx-z ::

Hvala za priporočilo! ;)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najem vozila na gran canariu

Oddelek: Na cesti
273825 (2431) perci
»

Najem avta ZDA

Oddelek: Na cesti
283930 (3266) St235
»

Mednarodno vozniško dovoljenje - USA

Oddelek: Na cesti
347749 (3480) MisterM
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336301 (32988) Miha_T
»

Najem avtomobila (in ostalo v UK)

Oddelek: Na cesti
274803 (3662) estons

Več podobnih tem