» »

SMS spam +386 70 387 970

SMS spam +386 70 387 970

Arctander ::

Dobil sem spodnji SMS s številke v naslovu, in kot vidim na Twitterju, ga je dobilo veliko ljudi.

Zelis spoznati nove ljudi? Kava, prijateljstvo, romanca? Poslji sms VEZA! (ne zelis prejemati taksna sporoc. poslji STOP, ali svojo stev. na mail odjava22@gmail.com


Ali to pošiljajo na random cifre? Če ne, je moral biti nekje en velik leak mobilnih telefonskih številk, glede na to, koliko ljudi je dobilo ta spam.

shadeX ::

"Leak" so ponavadi aplikacije ki jih uporabniki veselo downloadajo na svoje droide, brez da bi se pozanimali o dovoljenjih ki jih aplikacija potrebuje.

ivanuscha ::

Tud jaz sem dans dobil ta sms, ampak zaenkrat nisem nic posiljal nazaj.

AndrejO ::

Cela zadeva je nateg, da se bi dobilo ljudi, ki bi s takšnim sporočilom vstopili v SMS klub.

Nima veze, kdorkoli to pošilja mora po zakonodaji med drugim tudi:
- jasno navesti kdo je naročnik reklame (ZEKom)
- jasno in pred začetkom izvajanja storitve navesti pogoje poslovanja in vse stroške (ZVPot)
- pridobiti predhodno soglasje za prejemanje reklamnih sporočil (ZEKom)
- pridobiti predhodno informirano soglasje za obdelavo osebnih podatkov (ZVOP)

Stvar je torej vredno sočasno prijaviti na Tušmobil (operater pri katerem je številka priključena in, ki omogoča takšne zlorabe), AKOS (neželena komunikacija - ni soglasja, 158. čl. ZEKom-1A), TIRS (kje so splošni pogoji in cenik - 60.b čl. ZVPot) in IP-RS (od kje so prišle tf. številke - ZVOP splošno).

Če je storilec iz Slovenije, je pregonljiv, če pa ne, pa se bo Tušmobil jako hitro premislil glede takšne stranke, ko se bo moral ukvarjati z dopisovanjem s tremi inšpektorati, ki bodo vsi želeli vedeti, kdo je ta neznana oseba, ki prikrito navaja k naročilu plačljivih storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

radmannsdorf ::

jaz sem dobil s cifre 070 387 976.

ramiz?! ::

Nekateri pa so dobili iz 070 387 968
Never regret anything, there's always a reason things happen.

kunigunda ::

shadeX je izjavil:

"Leak" so ponavadi aplikacije ki jih uporabniki veselo downloadajo na svoje droide, brez da bi se pozanimali o dovoljenjih ki jih aplikacija potrebuje.

Telefon ne ve stevilke, sim (odvisno od operaterja, vcasih so notri, predvsem predplacniske) tudi ponavadi ne.
Zlo verjetno ti uporabniki cifro kam na net vpisejo.

Arctander ::

Če razmišljam o aplikacijah - verjetno jo dobijo iz imenika.

tx-z ::

Sej lahko pa po vrsti pošilajo vsem...Sej če maš ti 10 mobi kartic, lahko komot pošlješ teh par miljonov smsov...
tx-z

Sc0ut ::

Uf, sem se že včeraj spraševal "WTF je to"...

Hm, kater aplikacija bi to lahko bila...

Čist recent so se updejtali chrome, filmi google play, google+, youtube.
Nobena mi ne deluje neka nevarna:) Za vikend pa tudi nisem nobene nove inštaliral.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Matko ::

Čisto dovolj je, da imaš neodgovornega znanca, ki te ima shranjenega v telefonskem imeniku
in veselo nalaga droid nesnago :(

GTX970 ::

Zrelo za prijavo na Akos oz tržno inšpekcijo.

TRIROG ::

Jaz sem dobil od 070 387 970

Phantomeye ::

kok kulsko, moj brat je včeraj dobil ta sms, zdaj imam vsaj pojasnilo.

Dobil je pa z 070 387 970

shadeX ::

Matko je izjavil:

Čisto dovolj je, da imaš neodgovornega znanca, ki te ima shranjenega v telefonskem imeniku
in veselo nalaga droid nesnago :(


Točno tako. Zato je to toliko bolj žalostno.

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

Matko je izjavil:

Čisto dovolj je, da imaš neodgovornega znanca, ki te ima shranjenega v telefonskem imeniku
in veselo nalaga droid nesnago :(


Točno tako. Zato je to toliko bolj žalostno.


Torej, random ljudje so dobili sms iz dveh cifer, ki sta si med sabo podobni 66%. Kaj ima to veze z neodgovornimi prijatelji?

Matko ::

Predpostavljamo, da se ni pošiljalo na naključne številke, ampak po bazi.
In če so dobili tudi uporabniki, ki niso v imeniku, njihova številka ni javno objavljena, ne sodelujejo pri raznih klubih.
Je zelo velika verjetnost, da so so bile številke pridobljene s kakšno aplikacijo, najsi bodi za telefon, socialna omrežja...

Poglejte dovoljenja: že navadna aplikacija za lučko zahteva dostop do imenika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

Phantomeye ::

Matko je izjavil:

Predpostavljamo, da se ni pošiljalo na naključne številke, ampak po bazi.
In če so dobili tudi uporabniki, ki niso v imeniku, njihova številka ni javno objavljena, ne sodelujejo pri raznih klubih.
Je zelo velika verjetnost, da so so bile številke pridobljene s kakšno aplikacijo, najsi bodi za telefon, socialna omrežja...

Poglejte dovoljenja: že navadna aplikacija za lučko zahteva dostop do imenika


Se strinjam s predpostavko o bazi. Vendar baza zagotovo ni pridobljena s pomočjo kake rogue aplikacije oz. če ne drugega, aplikacija ni edini način kako je bila baza številk pridobljena. Moj brat ima neumni telefon, kar pomeni, da je nalaganje aplikacij nemogoče.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Moj brat ima neumni telefon, kar pomeni, da je nalaganje aplikacij nemogoče.

Ima pa pametni telefon en njegov malo manj pametni prijatelj... ki je naložilo eno xy aplikacijo in ji dovolil dostop do svojega imenika... v katerem ima cifro tvojega brata.

Naprej od tu bo domišlija verjetno lahko razdelala verjetni scenarij po katerem tile spamerji dobijo cifre ljudi ki se kot hudič križa izogibajo kakršnikoli javni objavi svoje cifre.
Life is as complicated as we make it...

AndrejO ::

Energija tukaj potrošena za razglabljanje kako nekdo izbira ciljne številka za zlorabe, že presega energijo, ki bi bila potrebna, da bi en izmed prejemnikov poslal tista 4 e-mail sporočila (Tušmobil, AKOS, TIRS in IP-RS) in stvar pomagal v kali zatreti.

GTX970 ::

Matko
Poglejte dovoljenja: že navadna aplikacija za lučko zahteva dostop do imenika

Žal je potrebno uporabljati (outbound) firewall in appe tipa LBE Security Master/XPrivacy, kar se gredo droid aplikacije sedaj po defaultu je navadna svinjarija.

primerjava
http://www.snoopwall.com/threat-reports...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

stalker ::

AndrejO je izjavil:

Cela zadeva je nateg, da se bi dobilo ljudi, ki bi s takšnim sporočilom vstopili v SMS klub.

Nima veze, kdorkoli to pošilja mora po zakonodaji med drugim tudi:
- jasno navesti kdo je naročnik reklame (ZEKom)
- jasno in pred začetkom izvajanja storitve navesti pogoje poslovanja in vse stroške (ZVPot)
- pridobiti predhodno soglasje za prejemanje reklamnih sporočil (ZEKom)
- pridobiti predhodno informirano soglasje za obdelavo osebnih podatkov (ZVOP)

Stvar je torej vredno sočasno prijaviti na Tušmobil (operater pri katerem je številka priključena in, ki omogoča takšne zlorabe), AKOS (neželena komunikacija - ni soglasja, 158. čl. ZEKom-1A), TIRS (kje so splošni pogoji in cenik - 60.b čl. ZVPot) in IP-RS (od kje so prišle tf. številke - ZVOP splošno).

Če je storilec iz Slovenije, je pregonljiv, če pa ne, pa se bo Tušmobil jako hitro premislil glede takšne stranke, ko se bo moral ukvarjati z dopisovanjem s tremi inšpektorati, ki bodo vsi želeli vedeti, kdo je ta neznana oseba, ki prikrito navaja k naročilu plačljivih storitev.

Hvala za tole, že pišem maile 8-)

kunigunda ::

Matko je izjavil:

Čisto dovolj je, da imaš neodgovornega znanca, ki te ima shranjenega v telefonskem imeniku
in veselo nalaga droid nesnago :(

Jah, ze zaspan pisu pa nism na imenik pomislu :)

hazy ::

Kok se eni sekirate za take reči, hehe! So fu... what!

stb ::

hazy, ti osebno morda si imun na takšna sporočila, pa upaš enako trditi za vse svoje starejše sorodnike (oz tiste za katere meniš da ti ni vseeno)?

Pithlit ::

AndrejO je izjavil:

Energija tukaj potrošena za razglabljanje kako nekdo izbira ciljne številka za zlorabe, že presega energijo, ki bi bila potrebna, da bi en izmed prejemnikov poslal tista 4 e-mail sporočila (Tušmobil, AKOS, TIRS in IP-RS) in stvar pomagal v kali zatreti.

Nisem prejemnik... tko da lahko kle pametujem.
Life is as complicated as we make it...

toxius ::

TRIROG je izjavil:

Jaz sem dobil od 070 387 970

+1

hodor ::

ramiz?! je izjavil:

Nekateri pa so dobili iz 070 387 968

+1
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

AndrejO ::

Pithlit je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Energija tukaj potrošena za razglabljanje kako nekdo izbira ciljne številka za zlorabe, že presega energijo, ki bi bila potrebna, da bi en izmed prejemnikov poslal tista 4 e-mail sporočila (Tušmobil, AKOS, TIRS in IP-RS) in stvar pomagal v kali zatreti.

Nisem prejemnik... tko da lahko kle pametujem.

Jaz ga tudi (še) nisem prejel, sicer bi že sam kaj poslal. Se je pa stalker spravil na delo. Zato kapo njmu dol.

Matko ::

Danes v dnevniku

Agencija za komunikacijska omrežja in storitve je zaznala možne poskuse zlorab preko SMS-sporočil. Po vsej verjetnosti gre za naključno množično pošiljanje SMS-sporočil z različnih številk, so danes sporočili iz agencije.

http://www.dnevnik.si/kronika/novi-prim...

stb ::

naključno množično pošiljanje

Po naključju so poslali množičen spam? Niso vedel kaj ta gumb naredi? Z več različnih številk. Ups :D ah ne, to bi bila pomota. Naključje bi bilo, če bi metali kocko na kateri pišejo opcije:
- Pojej jogurt
- Zastrupi vodovod v spodnjem dupleku
- Pokliči naključnega g/ga Medveda iz imenika in ga vprašaj če imajo v živalskem vrtu tudi sneg.
- Odjavi naročnino na Slovenske novice
- Pošlji SMS spam iz 5 različnih tušmobilovih številk na naključne številke. To bo smeha!
- Časti sodelavcem pivo

Bolj verjetno so hoteli povedati, da so si številke izmišljali sproti. S tem se morda rešijo očitka obdelave osebnih podatkov brez privoljenja, ampak vseeno pa jim to ne daje pravice pošiljati reklam, niti za opt-in, kaj šele za opt-out naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

gusto ::

radmannsdorf je izjavil:

jaz sem dobil s cifre 070 387 976.


+1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574473046 (790) predi
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15629814 (19892) darkolord
»

Aleš Metličar

Oddelek: Loža
4718304 (4828) CaqKa
»

Sprememba zakona o elektronskem poslovanju na trgu

Oddelek: Omrežja in internet
102581 (2114) stb
»

upor slovenskim spamerjem

Oddelek: Omrežja in internet
335821 (4549) BlueRunner

Več podobnih tem