» »

win 8 64 ali 32

win 8 64 ali 32

renofkinja ::

Pozdravljeni,

zanima me katere windowse instalerat za cim hitrejse delovanje. Gre pa za prenosnik z intel p6100(Instruction Set 64-bit), 3gb rama, hd 6370. bo pa bolj ko ne za igranje league of legends, brkanje, filmi.

gddr85 ::

win8 32bit

Domini tm ::

Brez problema daš gor 64bitne. Pa dokupi še ta gigec.

hojnikb ::

za tvoj workload je čist vseeno kaj daš gor..
#brezpodpisa

SimplyMiha ::

Z 32-bitnimi Windowsi lahko odpiraš samo 32-bitne aplikacije, z 64-bitnimi pa tako 32-bitne kot 64-bitne.

Ne razumem, zakaj bi se kdorkoli v tem času odločal za 32-bitni OS.

hojnikb ::

> Ne razumem, zakaj bi se kdorkoli v tem času odločal za 32-bitni OS.

malo rama, nekompatabilen procesor, obskurni appi, ki ne delajo na 64b OSu ?
#brezpodpisa

SimplyMiha ::

Mazohisti so seveda izvzeti.

Domini tm ::

Njegov je kompatibilen proc, 3gb je že kr v redu, tizga gigca rama pa lahko skor za đabe dobi. Meu sm na 2gb rama Win 8 64bit pa je letelo bolj kot 32bitni + imaš še dost drugih +sou

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>Njegov je kompatibilen proc, 3gb je že kr v redu, tizga gigca rama pa lahko skor za đabe dobi.

profitira pa praktično nič, kar tiče njegove uporabe
#brezpodpisa

Domini tm ::

Poglej si mau prednosti 64bitnih Windowsou in Proca, 32bit gre v večno smetišče torej zakaj bi še vstrajau. Isto kot z XPji .... večni optimisti jebiga

gddr85 ::

karkol bo ok, razen če ima 64bit appe, če pa ima kake heavy programe si pa tud z 64bit ne more dost pomagat, ker mu manjka rama, ampak glede na gpu in cpu dvomim

renofkinja ::

gre se mi da lohka delam vec stvari hkrati. recmo da igram hearthstone, uzadi se mi stream predvaja pa se sprot mal po netu brskat po moznosti se torrent loada...toraj za tak primer me zanima kaj bi delalo hitrej...no verjetno so to tko al tko mokre sanje glede na specifikacije ampak ja...pa hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

Domini tm ::

64

blackbfm ::

Meu sm na 2gb rama Win 8 64bit pa je letelo bolj kot 32bitni


to se ti je zdelo

Poglej si mau prednosti 64bitnih Windowsou in Proca, 32bit gre v večno smetišče torej zakaj bi še vstrajau. Isto kot z XPji .... večni optimisti jebiga


na omenjenem prenosniku ne bo nobene prednosti

Domini tm ::

Zmer je

The 64-bit environment consists of both hardware and software components. Although the conversion to 64-bit hardware alone may improve performance somewhat, optimum benefit is derived only when 64-bit hardware and software are working together.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Pa naloži 8.1 windowse. Tudi sam ti predlagam 64 bitne.

renofkinja ::

ok ste me preprical z win 8.1 64 bit hvala

bobby ::

renofkinja je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me katere windowse instalerat za cim hitrejse delovanje. Gre pa za prenosnik z intel p6100(Instruction Set 64-bit), 3gb rama, hd 6370. bo pa bolj ko ne za igranje league of legends, brkanje, filmi.



32
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Domini tm ::

Absolutno 64bitne

hojnikb ::

Kaj pridobi z 64bit ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tr0n ()

bobby ::

Nič,..
1,5GB rama bo že v štartu požrlo, glede na to, kako winsi delajo z ramom, bo imela na voljo ves čas samo 1GB na voljo in pa neodziven sistem, ko bo konstantno po disku praskalo,..
Dobro vemo, koliko požrejo razni Firefoxi pa Chromi pri odprtih večih tabih, ko je sak tab v svojem sandboxu,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tr0n ::

hojnikb je izjavil:

Kaj pridobi z 64bit ?

The benefits of using a 64-bit operating system are most apparent when you have a large amount of random access memory (RAM) installed on your computer, typically 4 GB of RAM or more. In such cases, because a 64-bit operating system can handle large amounts of memory more efficiently than a 32-bit operating system, a 64-bit system can be more responsive when running several programs at the same time and switching between them frequently.

Pac, bolj odzivna zadeva, pa tudi vecina aplikacij je dan danes skompajlana za 64-bit. Istocasno lahko pa se stare 32-bitne aplikacije laufas. Ni da ni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

gddr85 ::

seveda, sam ona ima 3gb rama notr

SimplyMiha ::

Preberite to:
http://www.techpowerup.com/forums/threa...

Tudi grafične kartice porabljajo omejeni naslovni prostor. Pri DX9 se pomnilnik podvoji v RAM. Če imate 4 GB pomnilnika in 1GB grafično, če ta deluje pri 100% zmogljivosti, vam ostane samo 2GB. Če uporablja DX11 itd., pa porabi "samo" 1GB, a to še vedno pomeni, da ne morete polno izkoristiti tistega 4GB RAM-a.

Ne komplicirajte in vzemite 64-bitni OS.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

gddr85 je izjavil:

seveda, sam ona ima 3gb rama notr

So what. :)

hojnikb ::

> Tudi grafične kartice porabljajo omejeni naslovni prostor. Pri DX9 se pomnilnik podvoji v RAM. Če imate 4 GB pomnilnika in 1GB grafično, če ta deluje pri 100% zmogljivosti, vam ostane samo 2GB. Če uporablja DX11 itd., pa porabi "samo" 1GB, a to še vedno pomeni, da ne morete polno izkoristiti tistega 4GB RAM-a.

nič relavantnega za OP


Pač, dejmo se sprijaznat, da na starinah z 64bit nič ne profitiraš, sploh če koristiš samo 32bitne appe. Kvečjemu je več overheada, kar ima lahko negativne posledice pri malo rama.
#brezpodpisa

Tr0n ::

Ah, slabse ziher ne bo. :)

SimplyMiha ::

... potem pa nadgradi RAM ali pa zdownloada 64-bitni app in se čudi, zakaj ne dela ...

Kot že rečeno: ne komplicirajte! Če je procesor 64-bitni, naj bo tudi OS, pa mirna Sirija. Edini smotrni razlog za 32-bitni os so 32-bitni gonilniki, ki sicer niso voljo v 64-bitnem okolju.

Sami ::

Windows 7/8.1 seveda 32-bit za tale sistem, s 64-bit ne boš nič pridobil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tr0n ::

Pridobis zagon 64-bitnih aplikacij, izgubis pa nic. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

hojnikb ::

Ful koristno za igranje Lola in čatanja bo fajsu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: teac ()

renofkinja ::

no naj povem da sem zaenkrat zadovoljen. sicer bi blo fajn stesterat x86 samo se mi neda. mi pa po defoltu požre samo 0,7gb.

hojnikb ::

samo za občutek.. x86 različica pokuri tudi pod 300MB :)
#brezpodpisa

GTX970 ::

mi pa po defoltu požre samo 0,7gb.

Free ram is wasted ram.

Tr0n ::

Jp.

hojnikb ::

To je res. Ampak, ko ga enkrat zmanjkuje (ie velik cache od brskalnika) se pa tiska razlika od overheada x64 sistema lahko kr pozna :)
#brezpodpisa

SimplyMiha ::

Ko rama zmanjkuje, je 64-bitnost še najmanjši problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
468980 (8250) helo
»

64 ali 32 bitni system

Oddelek: Pomoč in nasveti
162355 (1696) jype
»

32 ali 64bit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5524242 (23395) bluefish
»

Pomnilnik v Windows: 1. del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
509377 (6961) Jst
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282876 (2338) Zheegec

Več podobnih tem