» »

težava z win 7 + trdi disk

težava z win 7 + trdi disk

scarymovie ::

Pozdravljeni,

imam 2 problema. Prvi problem je: Pred zagonom OS win 7 se mi pojavi opozorilo, kjer piše da so težave s trdim diskom
Potem pritisnem F1 in win 7 se naloži. Takoj, ko se windows naloži in prikaže namizje, se pojavi opozorilno okno:
Windows je zaznal težavo v trdem disku
ter ponuja možnost naj ustvarim varnostno kopijo datotek. Če izberem podrobnosti piše da se napaka nahaja na trdem disku TOSHIBA MK5055GSX ATA Device na nosilcih C:\;D:\; in da zaradi te napake lahko izgubim podatke.

Bi mi lahko kdo povedal kaj bi lahko bilo narobe in kako težavo odpraviti?

Drugi problem je na drugem prenosniku (Acer), kjer imam 2 trda diska. Pred enim tednom mi je rač. začel pred zagonom win 7 skenirati trdi disk. Po skeniranju se je rač. ponovno zagnal. Po ponovnem zagonu pa je pisalo da ne najde OS. Želel sem znova namestiti win 7, vendar zaradi napake na trdem disku ponovna namestitev ni možna. (Je pa win 7 našel oba trda diska, tudi formatiram ju lahko, samo namestitev ni možna). Nato sem še poskušal z XP-ji. Ti so šli namestiti, vendar po namestitvi ko se je rač. ponovno zagnal spet ni našel OS.

Možna rešitev?

hvala vsem, ki mi boste skušali pomagati
LP

gorenjc ::

1. problem specifikacija mašine ( prenosnik ali namizni). Naj se čimprej naredi backup podatkov. Je mašina še v garanciji? Disk naj se preveri z HDtune orodjem ali pa diagnostičnim orodjem za diske od Toshibe.

Enron x86 ::

Glede problema št. 1: Če se želiš izogniti temu, da moraš med bootom vsakič pritisniti tipko F1 za nadaljevanje, v BIOSu izklopi funkcijo Hard Drive SMART.
Nato si prenesi program Crystal DiskInfo in poročaj, katere napake ti najde (prilepi posnetek zaslona).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

scarymovie ::

se opravičujem, malce zamujam

 slika

slika



upam da je to to :)

Enron x86 ::

Takole je - število relociranih sektorjev na tvojem disku je preseglo mejno vrednost.
1. Kot ti svetujejo že Windowsi, je najbolje, da takoj narediš kopijo pomembnih podatkov na zunanji nosilec (DVD, drug disk itd.).
2. V naslednjih dnevih oz. tednih s programom Crystal DiskMark pozorno spremljaj, če se število relociranih sektorjev povečuje. Če je tako, potem bo disk kmalu za na odpad. V nasprotnem primeru pa te lahko potolažim, da sam že vse od leta 2005 uporabljam disk z isto napako, pa ni še nikdar prišlo do izgube ali "pokvarjanja" podatkov. Nadležno je le to, da je potrebno ob vsaki ponovni namestitvi operacijskega sistema izklopiti obvestila o napaki (mislim, da ti Windows Vista/7 po trikratni ponovitvi istega obvestila ponudi možnost, da le-to izklopiš).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

eales ::

Živjo!

Imam enak problem, kot je opisan v prvem postu. Windows javlja napako na trdem disku in mi ponuja možnost varnostne kopije. Opozorilo se je začelo pojavljati po temu, ko sem po formatiranju skrčil particijo na disku in ustvaril novo(veliko kolikor sem skrčil particijo C), kjer imam samo dokumente. Spodaj je slika Crystal DiskInfa. Je mogoče odpraviti tole mojo težavo, saj je zelo nadležno, da me windows nenehno opozarja oz. me mora tale napaka kaj skrbeti?

 Crystal DiskInfo

Crystal DiskInfo



Hvala že v naprej za vse informacije.

Dr_M ::

Zaenkrat se ni potrebe po paniki, ampak redno delaj backupe pomembnih stvari.
Ko bo rdece, menjaj.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eales ::

Odlično :) Zanima me še, kako bi izklopil ta moteča obvestila. Če napaka ni kritična, bom raje na vsake toliko časa sam preveril stanje, kot pa da mi stalno utruja z istimi obvestili.

Dr_M ::

SMART izklopis, samo nevem ce je to priporocljivo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ajnstajn` ::

lp!

Imam isti problem kot ste ga imeli zgoraj opisanega. Tudi jaz vam prilepljam sliko in me zanima ali je zelo nevarno da se bo disk sesul ali ni velike panike?
In kaj sploh pomenijo ti ki so rumeno obarvani?

//

Zgodovina sprememb…

eales ::

Živjo

Moja osebna izkušnja je bila, da mi je v cca. 14ih dneh po zgornjem postu dokončno crknil disk in sem ga moral zamenjati za novega... Na srečo sem imel backup vsega kar je bilo pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eales ()

strajnarR ::

Na enem izmed računalnikov se mi pojavlja že zgoraj omenjeno opozorilo.
>> Windows je zaznal težavo v trdem disku

Ponuja mi možnost varnostnega kopiranja.
Ker imam podatke že na varnem, bi se rad znebil tega opozorila. Domnevam, da lahko disk dela nekaj dni ali nekaj mesecev.
Zato bi se samo rad znebil tega obvestila, če je mogoče in kako?

Enron x86 ::

Mislim, da ti to opozorilo pokaže trikrat (ali petkrat), potem pa ti ponudi tudi možnost "ignore this problem" ali nekaj podobnega. Izbereš tisto in potem je mir.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

strajnarR ::

Hvala. Zaenkrat še ni ponudilo možnosti, lahko da bo.

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
prijatelj ima isto napako, kot je opisana že zgoraj. Je pogledal na CrystalDiskInfo in mu je izpisalo naslednje:
 cdi

cdi



Prosil bi vas za pomoč, saj sam ne vem kaj pomenijo te številke.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585538 (4364) BorutK-73
»

Trdi disk kaže napake ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
7571 (480) kupim9
»

Problem s prižiganjem računalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
12883 (728) Pobanick
»

Trdi disk dela nenormalno počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6823 (786) Unknown_001
»

Samsung F3 Spinpoint 1TB

Oddelek: Programska oprema
10875 (752) subby

Več podobnih tem