» »

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel

«
1
2

Havq ::

upam da sem dal v pravo temo in da vam bojo informacije korstile. =)

Če ti ukradejo mobitel ga je skoraj nemogoče dobiti nazaj, ker ga lopovi hitro prodajo. Operaterji hitro zamenjajo čip saj jim je vseeno ali je mobitel ukraden, niti kdo ga koristi do takrat, ko lahko kasirajo pogovorne impulze.

Ta ugotovitev je lahko zelo neprijetna.
Obstaja zelo interesantna zvijača, ki jo je dobro vedeti!
Lopove, ki so ti ukradli mobitel lahko dobro "zafrkneš" !!

Vsi mobiteli - GSM, ki imajo čip imajo kodo, ki se imenuje "IMEI" in je vodena v edinstvenem registru. Ta koda se ne ponavlja na nobenem drugem mobitelu, na celem svetu. Samo lastniki mobitela lahko pridejo do te kode.


Da bi izvedeli kodo IMEI, vpišite: *#06# .
Nič več! NE PRITISKAJ "KLIČEM".
Na ekranu se takoj pojavi koda IMEI.
Prepiši številko in jo shrani na sigurnem mestu,
ne v beležkah na svojem mobitelu, hahaha...

Če ti ukradejo mobitel, takoj pokliči svojega operaterja in mu sporoči to kodo ter zahtevaj, da blokirajo ta aparat. Tako bi mobitel takoj popolnoma blokiran in lopov ga ne bo mogel koristiti, če tudi bo zamenjal SIM kartico.

Najverjetneje ne boš dobil vrnjen svoj mobitel ampak boš lahko siguren, da ga tisti, ki ti ga je ukradel tudi nikoli ne bo mogel uporabljati.

Če bi vsi lastniki mobitelov to vedeli, bi se kraje mobitelov zmanjšale, ker lopovi od teh kraj ne bi imeli koristi.Takoj si zabeleži IMEI kodo od svojega mobitela na sigurnem mestu.

lp

Havq
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

win64 ::

IMEI koda je po navadi navedena tudi na škatli in zraven garancijskega lista, v tistem šopu listja, ki ga dobiš poleg mobitela. Če si kupil na simobilu, mobitelu ali drugem ponudbniku storitev imajo najverjetneje zavedeno kodo.
Je pa možno spremeniti IMEI kodo, tako da s tem samo malo otežiš delo nepridipravom. Nisem šel testirat, na guglu pa dobiš kar nekaj postopkov(recimo: http://www.technostall.com/how-to-chang....

M-XXXX ::

In kaj narediš (če bi že ukradel telefon)? Spremeniš IMEI kodo pa je to to...

harvey ::

M-XXXX je izjavil:

In kaj narediš (če bi že ukradel telefon)? Spremeniš IMEI kodo pa je to to...

Predvidevam, da velika večina tatov tega ne zna, specialci seveda to štekajo, vendar so ti v manjšini, zato je zelo na mestu prav nič odveč, če se ti nasveti tudi večkrat pojavijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sajmon ::

Havq je izjavil:

upam da sem dal v pravo temo in da vam bojo informacije korstile. =)

Če ti ukradejo mobitel, takoj pokliči svojega operaterja in mu sporoči to kodo ter zahtevaj, da blokirajo ta aparat. Tako bi mobitel takoj popolnoma blokiran in lopov ga ne bo mogel koristiti, če tudi bo zamenjal SIM kartico.


Vprašanje, če ni boljše prijavit na policijo telefon kot ukraden, pri operaterju pa samo blokirat številko. Tako bo telefon v uporabi in ga lahko preko operaterjev izsledijo. Če pa je telefon blokiran, ga skorajda sigurno ne boš dobil nazaj.

Predno se kdo oglasi, da policija ne izsledi telefonov, sam imam pozitivno izkušnjo, so našli ukraden telefon po približno 3 mesecih. Res, da je bilo to kakšnih dobrih 10 let nazaj.

SeMiNeSanja ::

Če prijaviš krajo telefona pri svojem operaterju, bo ta zaklenil določeni IMEI samo na svojem omrežju. V vseh ostalih omrežjih pa lahko lump še vedno veselo telefonari.

Če narediš prijavo na policiji (kar je v vsakem slučaju priporočljivo), ta lahko vsem operaterjem v RS naloži blokado. Žal to ni redna praksa (preveč papirologije za slabo plačane uradnike?), se pa občasno izvede.

Seveda je lahko telefon odromal v 'oddaljene kraje'. V tem primeru nobena blokada ne koristi.

Bolj koristno od same blokade je na telefon naložiti ustrezni APP za sledenje telefonu v primeru kraje in izbris podatkov z njega. Ko se bo nepridiprav prvič povezal na internet bodo tako z njega pobrisani tvoji podatki, vedel boš, kje se nahaja, nekateri APP-i pa ti celo slikajo nepridiprava in pošljejo njegovo sliko.

BladE_ ::

Ok, to je neka osnova, da se zavedaš(če kolikor toliko tehnične narave), da obstaja neka serijska številka in kaj hitro ugotoviš, da je pri telefonu to IMEI... Telefona preko IMEI ni možno zaklenit ga pa je možno izslediti...
Akcija - Reakcija

nurmaln ::

sajmon je izjavil:

Havq je izjavil:

upam da sem dal v pravo temo in da vam bojo informacije korstile. =)

Če ti ukradejo mobitel, takoj pokliči svojega operaterja in mu sporoči to kodo ter zahtevaj, da blokirajo ta aparat. Tako bi mobitel takoj popolnoma blokiran in lopov ga ne bo mogel koristiti, če tudi bo zamenjal SIM kartico.


Vprašanje, če ni boljše prijavit na policijo telefon kot ukraden, pri operaterju pa samo blokirat številko. Tako bo telefon v uporabi in ga lahko preko operaterjev izsledijo. Če pa je telefon blokiran, ga skorajda sigurno ne boš dobil nazaj.

Predno se kdo oglasi, da policija ne izsledi telefonov, sam imam pozitivno izkušnjo, so našli ukraden telefon po približno 3 mesecih. Res, da je bilo to kakšnih dobrih 10 let nazaj.


No pa se bo kdo oglasil...
Da bi izsledili telefon bi morali uporabiti posebne metode katere smejo uporabljati samo na podlagi odredbe preiskovalnega sodnika. Preiskovalni sodnik za malo tatvino (kar tatvina telefona običajno je) ne bo dal odredbe. Tko da si shit out of luck. Mogoče če so ti telefon odnesl iz hiše, potem gre za vlom ki pa avtomatično ni več "mala" tatvina, v tem primeru bi znal imeti več sreče.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

St235 ::

Problem teh APP je v tem, da je prva stvar, ki jo večina naredi pri ukradenem telefonu hard reset. So pa super zadeva, če uporabljaš custom ROM oziroma če ti je bistveno zaščitit podatke in ne telefon.

BladE_ je izjavil:

Ok, to je neka osnova, da se zavedaš(če kolikor toliko tehnične narave), da obstaja neka serijska številka in kaj hitro ugotoviš, da je pri telefonu to IMEI... Telefona preko IMEI ni možno zaklenit ga pa je možno izslediti...


Telefonu je preko IMEI možno blokirat dostop do omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GregiB ::

Zakaj zadeva ne deluje v obratni smeri? Se ne de ukraden telefon izslediti po tej IMEI številki, ko se začne po kraji spet uporabljati?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

AndrejS ::

Seveda se da telefon izslediti po IMEI številki. Vsak telefon ki se prijavi v omrežje pošlje IMEI številko in številko sim kartice. Se pravi da operater ve katera telefonska uporablja določen telefon. Le ti ne moreš dobiti številke. Moreš prijavit policiji, policija pa potrebuje odredbo sodišča.

Ko pa se papirnato zadeve uredijo, pa je telefon že pri petem lastniku ! Živela naša birokracija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

St235 ::

saj deluje in tako tudi izsledijo telefone. Problem je v tem, da redko kdo tako neumen, da ukrade telefon za lastno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SeMiNeSanja ::

Po moje večino ukradenih telefonov najdejo povsem po naključju. Če zalotijo kakšnega lumpa in ta mora izprazniti žepe, v njih pa par telefončkov, se bo zagotovo preverilo, če je kateri od njih med prijavljenimi ukradenimi.

Po moje edino v tem primeru lahko resno računaš na to, da boš še kdaj videl svoj telefon. Vse ostalo so bolj pobožne želje in znanstvena fantastika.

St235 ::

Tudi v takšnih primerih je pomembno, da na policijo prijaviš IMEI telefona, ker je to praktično edini način, da bodo zaplenjene telefone povezali s tabo kot lastnikom.

francek1 ::

AndrejS je izjavil:

Seveda se da telefon izslediti po IMEI številki. Vsak telefon ki se prijavi v omrežje pošlje IMEI številko in številko sim kartice. Se pravi da operater ve katera telefonska uporablja določen telefon. Le ti ne moreš dobiti številke. Moreš prijavit policiji, policija pa potrebuje odredbo sodišča.

Ko pa se papirnato zadeve uredijo, pa je telefon že pri petem lastniku ! Živela naša birokracija

Zadeva traja en mesec. Nazadnje je dobil nazaj sin SGS2.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

St235 ::

Ko pa se papirnato zadeve uredijo, pa je telefon že pri petem lastniku.

v bistvu je tebi popolnoma vseeno koliko lastnikov menja, če ga na koncu najdejo.

St235 ::

glede na potencialne naslove tem predlagam, da nehaš. Ker bomo kmalu brali o nazaj napisanih pin kodah in telefonskih klicih iz tujine, ki se jih ne da prekiniti.

jan_g ::

nurmaln je izjavil:

sajmon je izjavil:

Havq je izjavil:

upam da sem dal v pravo temo in da vam bojo informacije korstile. =)

Če ti ukradejo mobitel, takoj pokliči svojega operaterja in mu sporoči to kodo ter zahtevaj, da blokirajo ta aparat. Tako bi mobitel takoj popolnoma blokiran in lopov ga ne bo mogel koristiti, če tudi bo zamenjal SIM kartico.


Vprašanje, če ni boljše prijavit na policijo telefon kot ukraden, pri operaterju pa samo blokirat številko. Tako bo telefon v uporabi in ga lahko preko operaterjev izsledijo. Če pa je telefon blokiran, ga skorajda sigurno ne boš dobil nazaj.

Predno se kdo oglasi, da policija ne izsledi telefonov, sam imam pozitivno izkušnjo, so našli ukraden telefon po približno 3 mesecih. Res, da je bilo to kakšnih dobrih 10 let nazaj.


No pa se bo kdo oglasil...
Da bi izsledili telefon bi morali uporabiti posebne metode katere smejo uporabljati samo na podlagi odredbe preiskovalnega sodnika. Preiskovalni sodnik za malo tatvino (kar tatvina telefona običajno je) ne bo dal odredbe. Tko da si shit out of luck. Mogoče če so ti telefon odnesl iz hiše, potem gre za vlom ki pa avtomatično ni več "mala" tatvina, v tem primeru bi znal imeti več sreče.


Točno to so meni rekli (zdaj bo tega okrog 7 let) na policiji. Češ da je ukraden telefon "mala tatvina", zato ne bojo poskušali izslediti telefona. Če pa ga slučajno najdejo v okviru druge preiskave (recimo pri kakšnem zmikavtu/narkomanu/itd, ki ima nakradenih več stvari), mi ga bodo vrnili. Ni potrebno dosti ugibanja, kaj se je potem zgodilo (hint: nič).

Dosan ::

jan_g je izjavil:


Točno to so meni rekli (zdaj bo tega okrog 7 let) na policiji. Češ da je ukraden telefon "mala tatvina", zato ne bojo poskušali izslediti telefona. Če pa ga slučajno najdejo v okviru druge preiskave (recimo pri kakšnem zmikavtu/narkomanu/itd, ki ima nakradenih več stvari), mi ga bodo vrnili. Ni potrebno dosti ugibanja, kaj se je potem zgodilo (hint: nič).


Zanimivo, meni so 11 let nazaj gladko izsledili telefon (je sicer trajalo 3-6 mesecev, da je prišel nazaj v moje roke), brez kompliciranja, našli pa ga niso pri tatu, ampak pri kupcu oz naslednjem "lastniku". Telefon ni bil ne vem kaj vreden, na koncu so pa samo poklicali naj ga poberem na tej in tej policijski postaji.

Zgleda je odvisno na koga naletiš pri prijavi. Današnji telefoni ne vem če še spadajo po male tatvine, so precej več vredni. Naj pa to komentira kdo bolj podkovanm jaz ne vem kje (glede na vrednost) se začenjo tisti bolj resni prekrški.

BladE_ ::

St235 je izjavil:

Problem teh APP je v tem, da je prva stvar, ki jo večina naredi pri ukradenem telefonu hard reset. So pa super zadeva, če uporabljaš custom ROM oziroma če ti je bistveno zaščitit podatke in ne telefon.

BladE_ je izjavil:

Ok, to je neka osnova, da se zavedaš(če kolikor toliko tehnične narave), da obstaja neka serijska številka in kaj hitro ugotoviš, da je pri telefonu to IMEI... Telefona preko IMEI ni možno zaklenit ga pa je možno izslediti...


Telefonu je preko IMEI možno blokirat dostop do omrežja.


Si sploh prebral kaj sem napisal? Ali samo dodajaš k mojemu stavku, kar nisem jaz?

francek1 je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Seveda se da telefon izslediti po IMEI številki. Vsak telefon ki se prijavi v omrežje pošlje IMEI številko in številko sim kartice. Se pravi da operater ve katera telefonska uporablja določen telefon. Le ti ne moreš dobiti številke. Moreš prijavit policiji, policija pa potrebuje odredbo sodišča.

Ko pa se papirnato zadeve uredijo, pa je telefon že pri petem lastniku ! Živela naša birokracija

Zadeva traja en mesec. Nazadnje je dobil nazaj sin SGS2.


Pri meni 8 mesecev...
Akcija - Reakcija

r3dkv1c4 ::

seminesanja>Bolj koristno od same blokade je na telefon naložiti ustrezni APP za sledenje telefonu v primeru kraje in izbris podatkov z njega. Ko se bo nepridiprav prvič povezal na internet bodo tako z njega pobrisani tvoji podatki, vedel boš, kje se nahaja, nekateri APP-i pa ti celo slikajo nepridiprava in pošljejo njegovo sliko.

Tale je pa mal bosa.....tudi če slika tistega, ki ga drzi v roki v danem trenutku, še ne pomeni, da je slikal tata.
Potem, android je najlažje obidit vseh teh tegob z raznimi lock-i in app-ji, torej so vse te app brezpredmetne.

Furbo ::

Kupiš moderen iphone in si z njim tatovi nimajo kaj pomagati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Blazz ::

Furbo je izjavil:

Kupiš moderen iphone in si z njim tatovi nimajo kaj pomagati.


kaj bluziš?...

Veron ::

icloud lock

jype ::

Vsi sodobni telefoni podpirajo to, da jih kriptiraš in jih odklepaš z geslom.

V takem primeru so tvoji podatki razmeroma varni pred naključnimi kurjimi tatovi.

Egidij88 ::

Kriptiraš telefon, lockscreen, čez android device manager ga wipaš (če imaš kaj soli si važne zadeve backupiral oz. so itak v cloudu) in potem pokličeš operaterja.

Seveda greš brisati, če si siguren da je ukraden in ne izgubljen. Ker če ga pijan na zabavi izgubiš, ti ga lahko pošteni ljudje vrnejo (owner info na lockscreenu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Furbo ::

Blazz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kupiš moderen iphone in si z njim tatovi nimajo kaj pomagati.


kaj bluziš?...


http://support.apple.com/en-us/HT201365
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

francek1 ::

Dobra aplikacija proti tatvini je Prey; omogoča tudi zaklep gumba za izklop, tako da se telefona ne da ugasnit (če je seveda baterija vgrajena).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Egidij88> pijan na zabavi

Temu se je trivialno izognit tako, da ne uživaš psihoaktivnih snovi.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Problem teh APP je v tem, da je prva stvar, ki jo večina naredi pri ukradenem telefonu hard reset. So pa super zadeva, če uporabljaš custom ROM oziroma če ti je bistveno zaščitit podatke in ne telefon.

BladE_ je izjavil:

Ok, to je neka osnova, da se zavedaš(če kolikor toliko tehnične narave), da obstaja neka serijska številka in kaj hitro ugotoviš, da je pri telefonu to IMEI... Telefona preko IMEI ni možno zaklenit ga pa je možno izslediti...


Telefonu je preko IMEI možno blokirat dostop do omrežja.


Če uporabljaš Cerberus, ga lahko zapečeš na custom rom. Pa lahko resetirajo (Factory) telefon kokr jim paše... telefon je pod nadzorom, dokler ne flashajo novega roma.

r3dkv1c4 ::

" telefon je pod nadzorom, dokler ne flashajo novega roma."

vsak pameten tat bo to naredil pred 1. uporabo, no, večina tatov je pa itak nizko inteligenčnih razvalin.

St235 ::

večinoma se naredi samo factory reset. Samo fora je v tem da tisti, ki ima zna v custom rom zapeč konfiguriran cerberus ne rabi navodil o temu kako pogledat IMEI številko.

Phantomeye ::

r3dkv1c4 je izjavil:

" telefon je pod nadzorom, dokler ne flashajo novega roma."

vsak pameten tat bo to naredil pred 1. uporabo, no, večina tatov je pa itak nizko inteligenčnih razvalin.


Če dovolj hitro reagiraš, pa policiji dostaviš obraz tatu in par gps lokacij ... morda še imaš možnost. Drugače pa vsak ne naredi kaj več kot factory reseta, ker s tem onesposobiš že 99 % raznih anti-theft aplikacij. Bi ta tat mogu poznat oglaševani program, da bi šel za vsak slučaj preverit ali je telefon rootan in za vsak slučaj zapeči nov rom gor.

Jaz osebno, če bi ukradel telefon, bi ga rajši razstavil in prodal po delih or something.

St235 je izjavil:

večinoma se naredi samo factory reset. Samo fora je v tem da tisti, ki ima zna v custom rom zapeč konfiguriran cerberus ne rabi navodil o temu kako pogledat IMEI številko.


No ja, načeloma je dovolj, da zna oseba rootat telefon in gor naložit ClockworkMod potem pa samo zip iz cerberusove spletne strani.

Ampak ja, da ne bom šel off topic. Ko so meni ukradli telefon, me je policaj vprašal, če vem IMEI kodo na pamet ... ker je nisem vedel (okej, kdo sploh ve svojo kodo na pamet?) je rekel, da je okej in, da je ne rabi. Takrat sem vedel, kako resno se to obravnava ja.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

... kako boš pa flešal ali factory resetiral telefon, če ne veš gesla za odklep? :|

pa pustimo usb debug in "poskusiš in uganeš"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

jinzo ::

Prej v temi je en omenjal da se IMEI blokira samo na omrežju operaterja - če so moje informacije pravilne je glih nasprotno. Obstaja evropska baza IMEI številk, ki se blokirajo/sledijo po celi evropi.
Tud neke ideje o pretiranem preganjanju resnice na lastno pest (sledenje s pomočjo appa, pa pol samo urgiranje) je bol boga odločitev. Pokličeš operaterja/policijo in poveš kaj se je zgodilo. Nazadnje me niso vprašali niti po IMEI ker jo je mobitel imel zavedeno.

St235 ::

Egidij88 je izjavil:

... kako boš pa flešal ali factory resetiral telefon, če ne veš gesla za odklep? :|

pa pustimo usb debug in "poskusiš in uganeš"


Brez večjih težav. Mislim, da še nisem videl telefona, ki ne bi imel hard reset vezan na specifično kombinacijo hardwear tipk (ponavadi kakšna kombinacija power tipke in volume up/down).

amacar ::

Pri iphonu bojo kr večje težave, če ima vklopljen Find My Phone.

Phantomeye ::

jinzo je izjavil:

Prej v temi je en omenjal da se IMEI blokira samo na omrežju operaterja - če so moje informacije pravilne je glih nasprotno. Obstaja evropska baza IMEI številk, ki se blokirajo/sledijo po celi evropi.
Tud neke ideje o pretiranem preganjanju resnice na lastno pest (sledenje s pomočjo appa, pa pol samo urgiranje) je bol boga odločitev. Pokličeš operaterja/policijo in poveš kaj se je zgodilo. Nazadnje me niso vprašali niti po IMEI ker jo je mobitel imel zavedeno.


Zakaj boga. Kaj policiji bolj pomaga? IMEI? Ali fotografija storilca, ID njegove sim kartice (če je telefon pobasal), posnetek zaslona (video), snemanje/slikanje okolice, GPS podatkov, inštalacija keyloggerja na daljavo. itd. Sploh ti ni treba osebno k nikomur hodit.

jinzo ::

A misliš da lahko policija kar tako vzame stvari, ki jim ti posreduješ? Jim verjame in na podlagi njih urgira? Hahaha. :D Če bi blo tak preprosto, potem nebi 3/4 kriminalcev v sloveniji hodlo po prostosti zaradi napak v postopku in nevem še čem vse :) Sem pa bolj ciljal na ljudi, ki bi radi osebno šli tja in se sami pomenli brez policije. Vsekakor pa lahko delaš ti kar češ, jaz osebno pa bi zadevo na daljavo zaklenil ostalo pa pustil policiji in operaterjem.

francek1 ::

jinzo je izjavil:

A misliš da lahko policija kar tako vzame stvari, ki jim ti posreduješ? Jim verjame in na podlagi njih urgira? Hahaha. :D Če bi blo tak preprosto, potem nebi 3/4 kriminalcev v sloveniji hodlo po prostosti zaradi napak v postopku in nevem še čem vse :) Sem pa bolj ciljal na ljudi, ki bi radi osebno šli tja in se sami pomenli brez policije. Vsekakor pa lahko delaš ti kar češ, jaz osebno pa bi zadevo na daljavo zaklenil ostalo pa pustil policiji in operaterjem.

Aha, torej bi moral na svoj telefon nalepit nalepko z obvestilom, da se tistega, ki ti je ukradel telefon, snema in sledi? Potem pa bi bilo zakonito?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nejcolin ::

Ima že kdo izkušnje z Find my iPhone?

hotwheels ::

Ja, če je vklopljen Find My iPhone si tisti, ki je telefon vkradel z njim nima kaj začet, ne more niti naložit novega firmwara, ker zahteva iCloud račun, ki je vezan na točno ta telefon. Brez iClouda se telefona več nikoli ne da uporabljat. Dokler je telefon priklopljen in povezan na internet bo poslal lokacijo, to bo naredil tudi ob izpraznitvi baterije, če imaš to vključeno. Na telefon lahko pošlješ sporočilo, aktiviraš zvonenje, mu izbrišeš podatke. To je res bulletproof način zavarovanja telefona, tat ga lahko proda le po delih, brez matične plošče če že.

GTX970 ::

Bulletproof bi bil tak, da se telefona nebi več dalo flashati z custom romom, bi morala biti zaščita že na ravni boot loaderja.
Vendar s tem ootežiš flashanje, če ti ga uspe kakorkoli zabrikati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

amacar ::

Na iphone ne boš nalagal custom romov.

hotwheels ::

Saj Find My iPhone je tak, iPhona ali iPada se ne da flashat brez iCloud računa.

St235 ::

francek1 je izjavil:

jinzo je izjavil:

A misliš da lahko policija kar tako vzame stvari, ki jim ti posreduješ? Jim verjame in na podlagi njih urgira? Hahaha. :D Če bi blo tak preprosto, potem nebi 3/4 kriminalcev v sloveniji hodlo po prostosti zaradi napak v postopku in nevem še čem vse :) Sem pa bolj ciljal na ljudi, ki bi radi osebno šli tja in se sami pomenli brez policije. Vsekakor pa lahko delaš ti kar češ, jaz osebno pa bi zadevo na daljavo zaklenil ostalo pa pustil policiji in operaterjem.

Aha, torej bi moral na svoj telefon nalepit nalepko z obvestilom, da se tistega, ki ti je ukradel telefon, snema in sledi? Potem pa bi bilo zakonito?


nič bolj ali manj.

francek1 ::

St235 je izjavil:

francek1 je izjavil:

jinzo je izjavil:

A misliš da lahko policija kar tako vzame stvari, ki jim ti posreduješ? Jim verjame in na podlagi njih urgira? Hahaha. :D Če bi blo tak preprosto, potem nebi 3/4 kriminalcev v sloveniji hodlo po prostosti zaradi napak v postopku in nevem še čem vse :) Sem pa bolj ciljal na ljudi, ki bi radi osebno šli tja in se sami pomenli brez policije. Vsekakor pa lahko delaš ti kar češ, jaz osebno pa bi zadevo na daljavo zaklenil ostalo pa pustil policiji in operaterjem.

Aha, torej bi moral na svoj telefon nalepit nalepko z obvestilom, da se tistega, ki ti je ukradel telefon, snema in sledi? Potem pa bi bilo zakonito?


nič bolj ali manj.

Se ne čudim, da nobena velika baraba v Sloveniji ni za zapahi, če imamo take zakone....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Kake zakone? take, da neka brezvezna nalepka, ki jo naklučni mimoidoči nekam napopa ne vpliva na zakonitost dokazov? Res gnila država.

Furbo ::

Kot ponavadi, na slotechu ljudi bolj skrbijo pravice kriminalcev, kot oškodovancev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vzewa ::

Če prijaviš nekaj kot ukradeno, potem je popolnoma normalno, da policiji pomagaš s čim več relevantnimi informacijami. Lokacija ukradenega telefona je seveda bistven podatek. Sledim pa telefonu, ne pa lopovu, slednji se lahko zaradi mene tudi pod vlak vrže, pa bom še vedno želel svoj telefon nazaj.

Mislim, da še nisem videl telefona, ki ne bi imel hard reset vezan na specifično kombinacijo hardwear tipk

Ma ja, kako da ne. Samo par tipk stisneš v pravi kombinaciji in se dekripta in vsa gesla se nastavjo na 1234, pa še GPS se disejbla dokler ga ne flashnes... Z nobeno kombinacijo tipk ne morš prit do factory reseta lepo te prosm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vzewa ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327104 (10508) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
254653 (3773) Volta
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
275989 (5006) toplakd
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115259 (13627) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629511 (27785) St235

Več podobnih tem