» »

SpaceX reusable rockets

SpaceX reusable rockets

Temo vidijo: vsi
««
74 / 101
»»

BigWhale ::

Evo, se dobre pol ure, dans mogoce malenkost vec kot en prdec. ;>

BT52 ::

:D Komentar se je staral kot mleko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Comandante ::

Clock paused? Kaj to pomeni, gremo spat ali cakamo?

BT52 ::

IDK Ponavadi pri komercialnih poletih je tole pomenilo konec za dan. Samo zdaj se govori, da je FAA ni dal zelene luči. Bojda je bil zračni romet problem. Baje. Ni pa potrjena informacija. Plus gre za teste in tudi nadaljevanje tankanja in lansiranje kake pol ure kasneje je kar realni scenarij, katerega raketa mora zdržat. če že hočemo robusten sistem seveda, Na Falconu je tole malo drugače, kjer je zaradi posebnosti krio in Alumija potrebno "instantno" okno za vzlet.

belo mleko ::

Range violation. Nekaj je prišlo v prepovedano območje.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Comandante ::

Ok, naslednji poskus ob 2240UTC.

BT52 ::

belo mleko je izjavil:

Range violation. Nekaj je prišlo v prepovedano območje.


Haha eni pravijo, da je Jeff osebno. What a prick... :P

bastadu ::

Jeff je bil očitno z gliserjem.

BT52 ::

bastadu je izjavil:

Jeff je bil očitno z gliserjem.


Z onim slovenskim al kak je že sem pozabo. :D Mu je zmanjkalo baterije LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BigWhale ::

Evo, se pet minut, ce spet Bezos ne uleti :D

wajdouc ::

Liftoff! Starship na launch padu je dobra slika za ozadje.

BigWhale ::

Oh wow, tole je blo amazing. :D

sivistol ::

mislim da kar uspešen test

Okapi ::

LOL pristanek odličen.:D

DarwiN ::

Kaj smo pravkar gledali? Wow.. Sci-fi shit.. Mars, here we come. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mikhaair ::

Skoraj, skoraj. Na koncu izgubili motor?
Pa zelo počasen spust je bil.

sivistol ::

landing burn še naštudirajo pa bo, , sam mislim da ma falcon bolši landing system,

BigWhale ::

Ja, na koncu so izgubili motor, zato je bil pristanek trd. :D Ampak drugace je pa vse zgledal kt da dela. :)

kow ::

Hehe, to je pa blo nekaj... Res je zgledal, kot sci fi.

DarwiN ::

Še dobro, da je SN9 že ready... Teoretično bi bojda lahko še letos sledil nov test, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Comandante ::

Vse kar je bilo pomembno in novo jim je uspelo. Izjemen uspeh.

Landing je tako ze rutina, obrat je bil tricky. Nimam pomislekov, da jim naslednjic ne bo uspelo. Frajerji 8-)

drvo ::

UAU!

BT52 ::

Kja pomeni zelen plamen fuel bogato ali revno mešanico?

pegasus ::

Tole je bilo zares impresivno. Motorje bodo ukrotili, tile so zgleda še zgodnje serijske in še malo kihajo. Bolj me zanima, kako bo dejansko ta aerobraking izgledal iz orbite, ne samo iz 20km ...

Zelen plamen je ona reč za vžigat motor, isto vidiš pri npr. SR-71.

Highlag ::

Meni se je zdelo, da je motor nekaj pojedel, ko so ga vžgali in ni razvil moči, da bi zadeva mehko pristala.. Samo jim je pa skoraj ratalo pristat.. precej bolje kot s falkonom prvi poizkusi... So se nekaj naučil :-)
Never trust a computer you can't throw out a window

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Zelen plamen je ona reč za vžigat motor, isto vidiš pri npr. SR-71.


Trietil boron je. Zgleda, da je tko narejena stvar, da proba ponovno vzgat motor, ce crkne. :)

sivistol ::

musk ze tvita dosezke in napake

BT52 ::

Fuel header tank pressure was low during landing burn, causing touchdown velocity to be high & RUD, but we got all the data we needed! Congrats SpaceX team hell yeah!!

bastadu ::

OMG, tole je bilo pa nad vsemi pričakovanji. Še nikoli imel takšnih občutkov ob gledanju kakšnega launcha ...

michael32 ::

Noro kaj dela Musk. Posnetek pa ima na youtubi že 4,4 milijona ogledov.

BigWhale ::

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Zelen plamen je ona reč za vžigat motor, isto vidiš pri npr. SR-71.


Trietil boron je. Zgleda, da je tko narejena stvar, da proba ponovno vzgat motor, ce crkne. :)


Najbrz ni bil trietil boron. Raptorji majo spark ignition. :>

TESKAn ::

Ena teorija je, da je bil prekinjen/moten dovod goriva v motor, ki se je zaradi tega pregrel - v motorju je tudi baker, ki gori zeleno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

avani ::

zame je se najvecje presenecenje, da so flapsi tako dobro delovali. ko tak cigel pada dol, se lahko marsikaj zgodi :). pa govorimo o kar velikih krilcih (od oka so nekje velikosti avta), ki se morajo zelo hitro in natancno odzivati. Pa se to da se lahko hkrati premikajo tisti spredaj/zgoraj in tisti zadaj/spodaj.

Bwaze6 ::

Ja, padec je zgledal zelo stabilen in voden. Me je pa presenetilo zelo pozno obračanje na motor, sem si predstavljal, da se bo to zgodilo prej oz. višje, zadnja faza pa bo bolj podobna Falconu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

BigWhale ::

Bwaze6 je izjavil:

Ja, padec je zgledal zelo stabilen in voden. Me je pa presenetilo zelo pozno obračanje na motor, sem si predstavljal, da se bo to zgodilo prej oz. višje, zadnja faza pa bo bolj podobna Falconu.


Jaz sem imel pa lih kontra obcutek. Sem mislil, da bo zadeva padala se kakih 100m dalj. :)

perci ::

OK, ampak kaj točno je bilo tok sci-fi?

Sorry, ne spremljam podrobno pa se mi zadeva (morda neupravičeno) ne zdi tako daleč stran od tega, kar Spacex počne zadnja leta.

Tak, normalen razvoj se mi zdi tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BigWhale ::

perci je izjavil:

OK, ampak kaj točno je bilo tok sci-fi?
Sorry, ne spremljam podrobno pa se mi zadeva (morda neupravičeno) ne zdi tako daleč stran od tega, kar Spacex počne zadnja leta.

Tak, normalen razvoj se mi zdi tole.


Ni tolk sci-fi, kot to, da nihce se ni naredil tega in je ze zaradi tega dejstva stvar fajn za videt. :) Gre za koncept pristajanja, ki sicer sam po sebi ni nic novega ampak to so do zdaj delal padalci. Rakete pa se ne. :)

perci ::

Česa ni nihče naredil? Rakete, ki jadra?

Se pa strinjam, zadeva je fajn za videti, ampak ne tolk kot je bilo fajn za videti prvi vertikalni pristanek prve stopnje.

Ali pa trojni pristanek pri Falcon Heavy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Okapi ::

perci je izjavil:

OK, ampak kaj točno je bilo tok sci-fi?

Mene tudi zanima, od kod takšno navdušenje.

OK, raketa je videti zelo oldskool, kar je zanimivo, drugače pa je bila to samo maketa, in demonstracija, kako naj bi bil manever pristajanja viden, ko bodo enkrat naredili zaresno raketo.

To, da se raketa s krilci, ki pada v ležečem položaju, na koncu obrne pokonci, pač ni nič sci-fi.

Sci-fi je bil pred 65 leti Ryan X-13.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

J.McLane ::

Maketa, ki je letela 1100 kmh in 15 km visoko, potem pa nekaj časa jadrala in spektakularno pristala v obliki ognjene krogle :))

Res je, nič zanimivega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Okapi ::

Bolje beri. Nič sci-fi.

kow ::

Ja, niso izumili fizike in raketne znanosti. To razumemo.
Ce ne razumes koliko manj virov porabi Musk.. kot so porabili v 60ih, ti pac nic ni jasno.
Ti povem eno besedno zvezo? "capital efficiency". Evo.

BT52 ::

Presenetljivo. Predvsem dobro sprogramirana avionika. Bodo pa za sn9 verjetno skrajšali ali prilagodili letalski plan, da jim bo ostalo malenkost več goriva. Ker sprememb verjetno ne bodo delali samo da dobijo izkušnje z obnašanjem lupine.

perci ::

kow je izjavil:

Ja, niso izumili fizike in raketne znanosti. To razumemo.
Ce ne razumes koliko manj virov porabi Musk.. kot so porabili v 60ih, ti pac nic ni jasno.
Ti povem eno besedno zvezo? "capital efficiency". Evo.

Nihče ne omalovažuje dosežka, malo sem samo presenečen nad komentarji, that's all.

BigWhale ::

Men se sicer ni zdel, da bi bil kdo pretirano navdusen. :)) Pa tud nic sci-fi se mi ni zdel. :)

kow ::

Meni se je zdelo "sci fi", ker pac takega flipa se nismo videli. Ko prvic vidis nekaj takega, deluje "filmsko".

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Men se sicer ni zdel, da bi bil kdo pretirano navdusen. :))


OMG, tole je bilo pa nad vsemi pričakovanji. Še nikoli imel takšnih občutkov ob gledanju kakšnega launcha ...

Noro kaj dela Musk.

UAU!

Res je zgledal, kot sci fi.

Kaj smo pravkar gledali? Wow.. Sci-fi shit.. Mars, here we come.

Oh wow, tole je blo amazing.

bastadu ::

BigWhale je izjavil:

Men se sicer ni zdel, da bi bil kdo pretirano navdusen.

Zgleda tiščiš glavo v pesek ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Men se sicer ni zdel, da bi bil kdo pretirano navdusen. :)) Pa tud nic sci-fi se mi ni zdel. :)

Hallo, vsi ostali zmečejo raketne stopnje lepo v morje...

Si predstavljaš pristanek prve stopnje Saturna V? No, to je to...

In brez padal, kljub padalskemu položaju...

Mislim, da je čas, da začneš malo brati ZF zgodbe, sploh starejše. Da boš videl kam so prišli...

Recimo Zgodbe Pilota Pirxa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BigWhale ::

bastadu je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Men se sicer ni zdel, da bi bil kdo pretirano navdusen.

Zgleda tiščiš glavo v pesek ...


Eh? Zarad treh na forumu k so napisal en one-liner se teb zdi, da so ljudje pretirano navduseni? :> Cel pristanek, ceprav ponesrecen, je bil kr impresiven, sploh za prvi poizkus in prvi tak pristanek na sploh.

Invictus je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Men se sicer ni zdel, da bi bil kdo pretirano navdusen. :)) Pa tud nic sci-fi se mi ni zdel. :)

Hallo, vsi ostali zmečejo raketne stopnje lepo v morje...

Si predstavljaš pristanek prve stopnje Saturna V? No, to je to...

In brez padal, kljub padalskemu položaju...

Mislim, da je čas, da začneš malo brati ZF zgodbe, sploh starejše. Da boš videl kam so prišli...

Recimo Zgodbe Pilota Pirxa...


Wat? :D Pristali so (skoraj), to kar so s Falconom 9 nardili ze 68x. Gre pa za novo raketo in nov nacin pristajanja, kar je impresivno ni pa noben sci-fi. Sci-fi bi bil, ce bi recimo nardili hyperdrive. :>

Drugace pa mi je Ion Tihi bolj vsec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
««
74 / 101
»»