» »

SpaceX reusable rockets

SpaceX reusable rockets

Temo vidijo: vsi
««
55 / 101
»»

pegasus ::

Danes še preveč piha, naslednja priložnost jutri.

Invictus ::

https://spacexnow.com/

Če hočete biti redno obveščeni...

Obstaja tudi app...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Če hočete biti redno obveščeni...
spacexstats.xyz je bolj fensi ;)

Danes izgleda da bo show ...

Fantastična predstava. Kapo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Pac-Man ::

Trampolin, bumerang, zarečeni kruh ;)

https://twitter.com/planet4589/status/4...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

BigWhale ::

Ko tkole gledas tole, se sprasujes kako jim je faking to ratal in to brez padal!

WallSreet ::

Bravo! Boosterji so pristali pravilno brez kakršnihkoli zapletov. Tole bo kmalu postala rutina. Naslednji polet že čez 2 meseca. Še prej pa dve crew dragon kapsuli!

BT52 ::

Kaj je oni poševni sidebooster ostal cel?

BT52 ::

Kaj je tole trolanje?

 Z LIVE streama je je pojavila tale slika za delcek sekunde baje LOX kamera

Z LIVE streama je je pojavila tale slika za delcek sekunde baje LOX kamera



https://gyazo.com/00557eb7459661ea40716...

Me zanima potrditev.

BT52 ::

EDIT : Jup zgleda real zadeva. Reddit potrdil, da gre za legit slike. Kul.

WallSreet ::

Savdijci so za ta polet in satelit plačali 650 milijonov dolarjev. Cena enega FH-ja je 90 milijonov dolarjev kar je 3x ceneje od Delte IV Heavya. Z drugimi besedami Space X si je danes kupil dodatnih 5 poletov.

Prav smešno kako SpaceX trola Boeinga in NASO. Bi človek pričakoval da bo ravno obratno, da bosta Boeing in NASA glede na tradicijo, finančna sredstva in izkušnje dominirala na tem področju, je pa ravno obratno. Boeing je polet svoje kapsule premaknil za kar 5 mesecev. Se človek vpraša kako je to sploh možno. Očitno preveč korupcije in birokracije. na drugi strani pa Musk brez večjega pompa dejansko izstreljuje rakete na mesečni bazi. No vmes še malo trolla vendar ima vsaj rezultate medtem ko jih ostali nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

7982884e ::

BT52 je izjavil:

EDIT : Jup zgleda real zadeva. Reddit potrdil, da gre za legit slike. Kul.

dostikrat dajo feed iz teh kamer.

BT52 ::

WallSreet je izjavil:

Savdijci so za ta polet in satelit plačali 650 milijonov dolarjev. Cena enega FH-ja je 90 milijonov dolarjev kar je 3x ceneje od Delte IV Heavya. Z drugimi besedami Space X si je danes kupil dodatnih 5 poletov.

Prav smešno kako SpaceX trola Boeinga in NASO. Bi človek pričakoval da bo ravno obratno, da bosta Boeing in NASA glede na tradicijo, finančna sredstva in izkušnje dominirala na tem področju, je pa ravno obratno. Boeing je polet svoje kapsule premaknil za kar 5 mesecev. Se človek vpraša kako je to sploh možno. Očitno preveč korupcije in birokracije. na drugi strani pa Musk brez večjega pompa dejansko izstreljuje rakete na mesečni bazi. No vmes še malo trolla vendar ima vsaj rezultate medtem ko jih ostali nimajo.


Jah ni bilo konkurence. Pač tako je tole. Vsekakor sem ziher da slednja podjetja preglejujejo strategijo za v prihodnje. No ULA je tak ali tak bolj kot ne državni privesek. Menim, da so državna raketna podjetja dejansko NUJNA. Ker komercializirat se vsega ne da. Recimo, da imaš varovalko v primeru nerentabilnosti ali kake drugi odločitve v komercialnem okolju. Recimo jaz samo pričakujem razvoj recovery vozil od ULA, Arriene, rusov ipd. Ker je zgleda je tole pot v pravo smer. Hkrati pa si vlade lahko zmanjšajo stroške (ali po logiki inversno povečajo koropcijski cash pool). Nujno zlo pač. :D Nočem, da bazična vesoljska znanost oz. raziskovanje postane preveč odvisno od zasebnega sektorja. Tole je vse kar hočem povedat.

7982884e je izjavil:

BT52 je izjavil:

EDIT : Jup zgleda real zadeva. Reddit potrdil, da gre za legit slike. Kul.

dostikrat dajo feed iz teh kamer.


Vidim. Ja vidim po yt polno clipov, kul. Dejansko dober trik. Zanimivo res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BigWhale ::

Prehitro sem govoril. PADALA!!! ;>

Torej, ujeli so oba fairinga. Tale misija jim je res zlo dobr uspela. Cognrats.


https://twitter.com/elonmusk/status/111...

Gaius ::

BigWhale je izjavil:

Prehitro sem govoril. PADALA!!! ;>

Torej, ujeli so oba fairinga. Tale misija jim je res zlo dobr uspela. Cognrats.


https://twitter.com/elonmusk/status/111...


Musk je napisal, da jih niso ujeli, temveč ju oba nepoškodovana pobrali iz vode kamor sta padla.

BigWhale ::

WallSreet je izjavil:

Prav smešno kako SpaceX trola Boeinga in NASO. Bi človek pričakoval da bo ravno obratno, da bosta Boeing in NASA glede na tradicijo, finančna sredstva in izkušnje dominirala na tem področju, je pa ravno obratno. Boeing je polet svoje kapsule premaknil za kar 5 mesecev. Se človek vpraša kako je to sploh možno. Očitno preveč korupcije in birokracije. na drugi strani pa Musk brez večjega pompa dejansko izstreljuje rakete na mesečni bazi. No vmes še malo trolla vendar ima vsaj rezultate medtem ko jih ostali nimajo.


Eh? Nic jih ne trolajo. Boeing je zacel Starlinerja razvijati priblizno istocasno kot je zacel SpaceX razvijati Dragon 2 kapsulo. S tem, da je takrat SpaceX ze imel Dragona. To, da so prestavili polet, ni nic nenavadnega. Stvari se pac dogajajo tako kot se dogajajo. Zarad pet mesecev zamude ne bo neke panike.

Musk pa sicer vse izstreljuje s precej in veliko pompa. :)))

Gaius je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Prehitro sem govoril. PADALA!!! ;>

Torej, ujeli so oba fairinga. Tale misija jim je res zlo dobr uspela. Cognrats.


https://twitter.com/elonmusk/status/111...


Musk je napisal, da jih niso ujeli, temveč ju oba nepoškodovana pobrali iz vode kamor sta padla.


Oh, res je, ja. Sem videl samo tale tweet in nisem sel bolj podrobno raziskovat. :) No, saj so jih vseeno ujeli, nekak tko kot ribic ribo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Invictus ::

WallSreet je izjavil:

Se človek vpraša kako je to sploh možno. Očitno preveč korupcije in birokracije. na drugi strani pa Musk brez večjega pompa dejansko izstreljuje rakete na mesečni bazi.

NASA je bila večkrat pod drobnogledom računskih sodišč. Z denarjem se delali kot svinja z mehom. Recimo, se spomnim primera, ko so za službeno pot z avtom zaračunali, kot da so najeli privatno letalo...

Če boš malo pobrskal, boš ziher kaj našel.

Pač ustanova, ki se financira z javnim denarjem in ima podobne probleme kot podobne ustanove po svetu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pac-Man ::

WallSreet je izjavil:

Prav smešno kako SpaceX trola Boeinga in NASO. Bi človek pričakoval da bo ravno obratno, da bosta Boeing in NASA glede na tradicijo, finančna sredstva in izkušnje dominirala na tem področju, je pa ravno obratno. Boeing je polet svoje kapsule premaknil za kar 5 mesecev. Se človek vpraša kako je to sploh možno. Očitno preveč korupcije in birokracije. na drugi strani pa Musk brez večjega pompa dejansko izstreljuje rakete na mesečni bazi. No vmes še malo trolla vendar ima vsaj rezultate medtem ko jih ostali nimajo.


Korporativna struktura SpaceX je precej podobna nasi na začetku. En sanjač na vrhu, ostalo pa večinoma 20 in 30-letniki/ce s sesutim razmerjem dom/delo.

En primer, ko je začel vodit program F-1 je imel 28 let.

https://airandspace.si.edu/support/wall...

In July of 1960 he became a charter member of the MSFC when he transferred to NASA with the establishment of the Marshall Space Flight Center (MSFC),along with the "Von Braun team" of rocket scientists. He was subsequently named the "F-1" engine project manager. Successful development of this engine was on the critical path toward the successful space flights to the moon. The project had a10-year run out budget approaching $1.0 billion. This responsibility included not only the development of the world's largest and most powerful liquid rocket engine ever (producing 1.5 million pounds of thrust -- a cluster of five of these engines produced the 7.5 million lbs of thrust necessary for the "lift off" of the Apollo moon vehicle) but also included responsibility for the management of construction of the component F-1 test facilities needed at Canoga Park, Calif. as well as the R&D and Production System Test stands at the Edwards Air Force Base in Calif.

After more than 6 years and the successful "manned" rating of the "F-1" Engine thru the early test flights of Apollo, Mr. Morea was called upon to assume the management of the "J-2" liquid hydrogen/liquid oxygen engine that had experienced a double flight failure during an early Apollo test flight. He spent 2 1/2 years overseeing the fixes and required changes to the J-2 engine to enable safe space flights to the moon.

Upon completion of the satisfactory demonstrations of a "manned" reliable J-2 engine, Mr. Morea was once again called upon by Dr. von Braun; this time to head up the development of a car that could be used by the astronauts who would be going to the moon on Apollo 15, 16, and 17. Its official name was the "Lunar Roving Vehicle (LRV)."
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

WallSreet ::

Ljudje se sploh ne zavedajo koliko potenciala ima SpaceX. Vse skupaj se odvija in se bo odvijalo še bistveno hitreje. Vsak polet je nova priložnost za nove raziskave in ugotovitve. Včerajšnji core booster bo naslednji teden že na pregledu, kjer bo nova priložnost za razne ugotovitve. Komaj čakam na naslednje polete. Čez 2 meseca bodo testirali dve crew dragon kapsuli in če bo vse tako kot mora biti, se Space X-u obeta gospodarski razcvet. Elon je pri prvem poletu Crew Dragon kapsule nekaj mesecev nazaj dejal, da razmišljajo o tem, da bi redno pošiljali ljudi na mednarodno vesoljsko postajo. Zdaj si predstavljajte, če bi Elon računal 100 milijonov na sedež. Glede nato da ima Crew Dragon kapsula 7 sedežev, bi lahko za vsak polet zaslužil najmanj 700 milijonov. Zdaj si predstavljajte da imaš na razpolago vsaj 3 tovrstne kapsule. In ja vem, da zaenkrat kapsule še niso pripravljene za 7 ljudi in, da tudi nihče nebi pošiljal kapsul tako pogosto na mednarodno vesoljsko postajo ampak kdo bi vedel! Podobno velja za FH-je. Če imaš na razpolago vsaj 5 FH-jev jih lahko izstreljuješ na tedenski bazi. Zanimivo bo videti katera država bo naslednja, ki si bo želela commercial launch. Verjetno bo to prav Japonska, kar pomeni da se Space X-u obetajo mastni denarci. Space X bi lahko imel v letu dni kar nekaj ponudb. Se nebi čudil, če bi pri SpaceX-u v bližnji prihodnosti zgradili svoj Launch site/Launch pad kjer bodo lahko istočasno izstreljevali rakete iz različnih lokacij.

Jaz sem tudi mnenja, da se ljudje motijo glede poleta na luno in da bi se vse skupaj lahko odvilo precej prej kot 2028. Kot sem rekel, vsak polet boosterjev je nova priložnost za raziskave kar pomeni da se bo vse skupaj premikalo bistveno hitreje. Že to da je naslednji FH polet že čez 2 meseca pove ogromno o tem kako hitro se vse skupaj premika. Tudi to da bodo dve crew dragon kapsuli izstrelili v tako kratkem obdobju pove veliko. Potem bo verjetno še kakšna ponudba iz EU-ja itd. Morda se trenutno vse skupaj sliši smešno vendar sem prepričan, da bo vse skupaj potekalo bistveno hitreje.

Okapi ::

Premika se v smeri, da bo cena za satelite nižja, ne da bomo prišli kaj prej na Mesec (in Mars).

BT52 ::

Okapi je izjavil:

Premika se v smeri, da bo cena za satelite nižja, ne da bomo prišli kaj prej na Mesec (in Mars).


This. To je glavno gonilo. Pa naj Musk hoče drugače. Podjetje mora v 1 vrsti služit. Zato pa ima babo za šefico, da ga na vsake čase pribije na tla. Razumljivo. Šele potem, ko bodo našli molzno kravo se bodo lahko igrali vesoljce. Seveda paraleleni razvoj je vsekakor smiseln, če imaš jasno začrtane načrte in malo norosti.

pegasus ::

WallSreet je izjavil:

Ljudje se sploh ne zavedajo koliko potenciala ima SpaceX.
Počakaj da zaživi starlink. Vse kar si napisal bo potem samo še obrobnega pomena, operater starlinka (ne nujno spacex) pa se bo valjal v denarju.

DarkSite ::

1 launch okrog maja.

DarkSite ::

DarkSite je izjavil:

 2016

2016



 2017

2017



Launch industry predstavlja zelo majhen delež. Denar je drugje. To je bistvo zakaj so začeli s starlinkom.


Ponovno limam. Če komu ni še jasno od kje bodo denar srkali in zakaj je Starlink najbolj pomemben projekt za spacex.

BigWhale ::

WallSreet je izjavil:

Jaz sem tudi mnenja, da se ljudje motijo glede poleta na luno in da bi se vse skupaj lahko odvilo precej prej kot 2028. Kot sem rekel, vsak polet boosterjev je nova priložnost za raziskave kar pomeni da se bo vse skupaj premikalo bistveno hitreje. Že to da je naslednji FH polet že čez 2 meseca pove ogromno o tem kako hitro se vse skupaj premika. Tudi to da bodo dve crew dragon kapsuli izstrelili v tako kratkem obdobju pove veliko. Potem bo verjetno še kakšna ponudba iz EU-ja itd. Morda se trenutno vse skupaj sliši smešno vendar sem prepričan, da bo vse skupaj potekalo bistveno hitreje.


Emm, v 2018 je Falcon 9 letel v prvi polovici leta vsakih 14 dni. Hitreje ze skoraj ne gre. :) Letos recimo samo trikrat, pa smo sredi aprila.

Poleti v orbito so nekaj povsem drugega kot poleti na Luno ali Mars.

Okapi ::

Zakaj ne gre? Lahko bi šel vsak dan trikrat - samo dovolj raket bi morali imeti, in dovolj izstrelišč. Če bi bili poleti dovolj poceni, bi se tudi tovor našel. Eni že imajo vozovnice od Virgin Galactic, že leta čakajo na polet.;)

BigWhale ::

In other news: NASA je vprasala SpaceX, ce bi njihov Luvoir teleskop pasal v Starship. Pravijo, da bi. :)

https://twitter.com/NASAGoddard/status/...

Okapi ::

Teleskop, ki ga še ni, bi šel v raketo, ki je še ni. Zlahka.;)

7982884e ::

a se kdo opazi vidno spremenjen ton nase na twitterju, ko se gre za komercialne stvari, predvsem glede spacex? prej cestitke za tale FH launch, in potem se tole zadnje s starshipom, tega res nisem pricakoval.

recimo leto, dve nazaj ni nasa niti omenila, ce se je slo za kaksno komercialno izstrelitev F9, tudi za prvo izstrelitev FH ne vem ce so kaj posebnega izjavili v javnosti.

ocitno so tisto "namero" pristati na luni do 2024 vzeli vsaj napol zares; sem tudi videl ze v vec uradnih izjavah da ciljajo na to; glede na te tweete pa ocitno resno mislijo tudi z vecjim naslanjanjem na commercial new space.

WallSreet ::

BigWhale je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Jaz sem tudi mnenja, da se ljudje motijo glede poleta na luno in da bi se vse skupaj lahko odvilo precej prej kot 2028. Kot sem rekel, vsak polet boosterjev je nova priložnost za raziskave kar pomeni da se bo vse skupaj premikalo bistveno hitreje. Že to da je naslednji FH polet že čez 2 meseca pove ogromno o tem kako hitro se vse skupaj premika. Tudi to da bodo dve crew dragon kapsuli izstrelili v tako kratkem obdobju pove veliko. Potem bo verjetno še kakšna ponudba iz EU-ja itd. Morda se trenutno vse skupaj sliši smešno vendar sem prepričan, da bo vse skupaj potekalo bistveno hitreje.


Emm, v 2018 je Falcon 9 letel v prvi polovici leta vsakih 14 dni. Hitreje ze skoraj ne gre. :) Letos recimo samo trikrat, pa smo sredi aprila.

Poleti v orbito so nekaj povsem drugega kot poleti na Luno ali Mars.


Sem morda trdil da niso? 2028 je tudi nekaj drugega kot leto 2019.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Teleskop, ki ga še ni, bi šel v raketo, ki je še ni. Zlahka.;)


Psssst! Ne tko na glas. ;>

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Zakaj ne gre? Lahko bi šel vsak dan trikrat - samo dovolj raket bi morali imeti, in dovolj izstrelišč. Če bi bili poleti dovolj poceni, bi se tudi tovor našel. Eni že imajo vozovnice od Virgin Galactic, že leta čakajo na polet.;)

Zadeva ni tako preprosta...

Počakati je treba še na izstrelitveno okno, da satelit utiriš z najmanjšimi stroški.

Kar se pa vesolja tiče, bo pa naslednji zaslužkar tisti, ki bo pogruntal, kako spraviti staro šaro dol...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

center core se jim je zvrnil v morje

https://www.theverge.com/2019/4/15/1831...

BigWhale ::

Ja, skoda. :( ampak tukaj tezko karkoli naredijo, vedno bodo odvisni od vremena.

J.McLane ::

Teorije zarot, pristanka nismo videli ker ni bilo videa, sedaj jim je pa kao padla v morje, a je bil sploh pristanek?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

BigWhale ::

Vidl smo booster k je bil na ladji? A smo vidl fake booster? :>

Okapi ::

Zraven ni bilo časopisa z današnjim datumom. Tako da kdo ve, kdaj so to posneli.;)

BT52 ::

J.McLane je izjavil:

Teorije zarot, pristanka nismo videli ker ni bilo videa, sedaj jim je pa kao padla v morje, a je bil sploh pristanek?


Kaj ti tole resno?

DamijanD ::

A drugače teh raket na ladjah potem nič ne pritrdijo?

BigWhale ::

Najprej niso. Zdaj imajo nekega robota, ki fiksira raketo, vendar, ce sem prav zasledil je za FH core neprimeren in ga niso mogli uporabiti. Bo pa ze na naslednjem poletu spet deloval.

BT52 ::

Jup. Baje ima FH Core samo dve uhi za pritrditev na robota. F9 ima štiri. FH core logično zaradi stranskih boosterjev nima tega. Bogsigavedi kaj bo z tem managerjem, ki je bil zadolžen za retrofit.

BigWhale ::

To je po mojem nekaj kar jim je bil acceptable risk.

BT52 ::

Calculated risk pa to že! Samo, če je ETHOS firme obnavljanje. Potem si naj tudi tehnologijo prilagodijo. Malce smešno, da znajo pristajat rakete. Učinkovito pospravit pa si ne vzamejo časa. Pravzaprav inženirsko povsem normalen problem v nenormalnih pogojih. :D Kakorkoli, če sem spremljal REDDIT mislim, da je Musk omenjal kar nekaj posodobitev, ki pač niso prišle pravočasno.

DarkSite ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

BigWhale ::

Tezave pri testiranju Crew Dragona. Imeli so static firing in verjetno je slo za neko napako pri flight abort sistemu. Testna kapsula naj bi bila unicena, kar sicer se ni potrjeno, vendar pa vse skupaj ne izgleda prav dobro. Musk se ni komentiral nesrece.

Boeing in SpaceX imata oba tezave s flight abort sistemom in dokler tega ne uredijo bo NASA prisiljena leteti z Rusi.


https://www.space.com/spacex-crew-drago...

Okapi ::

"Naj bi bila"? Po videu sodeč jo je totalno razčefukalo.;)

BT52 ::

Jaz mislim, da za letos lahko pozabimo crew dragon misije. Pa naj si gre za napako testne mize ali kaj drugega. Niti ni važno. Vse se bo preverjalo, da ni slučajno prenosljive morebitne napake tudi med tovormimi dragoni.

Okapi je izjavil:

"Naj bi bila"? Po videu sodeč jo je totalno razčefukalo.;)

Totalni RUD. Na žalost ali na srečo. Mogoče celo posledice slashdowna. Malo verjetno. Ampak resna napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Nikec3 ::

BT52 je izjavil:

Jaz mislim, da za letos lahko pozabimo crew dragon misije. Pa naj si gre za napako testne mize ali kaj drugega. Niti ni važno. Vse se bo preverjalo, da ni slučajno prenosljive morebitne napake tudi med tovormimi dragoni.

Okapi je izjavil:

"Naj bi bila"? Po videu sodeč jo je totalno razčefukalo.;)

Totalni RUD. Na žalost ali na srečo. Mogoče celo posledice slashdowna. Malo verjetno. Ampak resna napaka.

V 2019 ne bo nič s poleti posadke.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

7982884e ::

in na koncu bi spet znal boeing bit prvi. tekmujejo v tem komu manjkrat nekaj eksplodira.

BT52 ::

7982884e je izjavil:

in na koncu bi spet znal boeing bit prvi. tekmujejo v tem komu manjkrat nekaj eksplodira.


Nima veze. Tole ni hladna vojna. Pa Muska takoj spravijo v zapor, če tole eksplodira na ploščadi. Če malce karikiram.

7982884e ::

se vedno je tekma, ker poslati prvega astronavta po space shuttlu je dolocen prestiz, ki vpliva na prihodnje denarne tokove od vlade.
««
55 / 101
»»