» »

Rabljena grafična in artefakti

Rabljena grafična in artefakti

bbobst ::

Kupil sem rabljeno grafično kartico Sapphire R9 280X. Ker ima še eno leto garancije se niti ne sekiram ,če je z njo kaj narobe, pa vendar mi podajte mnenje o naslednjem.System je
AMD Phenom II X6 in 4 GB pomninika ter 600W napajalnik.
Najprej sem pognal mislim da nezahtevno igro SC15 (vožnja smuka) na full high nastavitvah in takoj so mi po ekranu začeli leteti neki NLP-ji, ne na gosto,pa vendar. Drugače je igra delovala OK.
Potem sem iz firbca naložil 3DMark 11 in pri vseh testih in demotih se na ekranu pojavljajo pike in črte. Ali je kartica defektna ,ali so možni drugi vzroki ?
Videoposnetek 3DMark 11
  • spremenil: bbobst ()

Silvo ::

Po vsej verjetnosti je nekaj narobe.
Silvo

opeter ::

Napaka RAMa na grafični ali kaj podobnega. Vsekakor boš moral uveljavljati garancijo, vsaj jaz ne bi odlašal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Blinder ::

meni je neka grafa imela artefakte. ampak se s časom situacija NI slabšala. jih je vedno bilo enako.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Riff ::

pa imaš naložene najnoveješe gonilnike

m0LN4r ::

Če si vešč, poglej, da prejšnji user ni v bios kaj čudnega zaflešal, primerjaj z originalnim.

Drugič, ja pošlji v garancijo. Težava je najverjetneje v ramu.

*Probaj z prezračenim ohišjem.

Se to pojavi takoj ali čez X minut ???
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bbobst ::

Driverji so zadnji AMD-Catalyst-Omega-14.12,
težave pa se pojavijo takoj.
Saj mogoče pa je bila zato kar poceni, nova na mimovrste (kjer je bila kupjena) je čez 300EUR ,dobil pa sem jo za manj kot 50% cene.
Kje pa je servis za Sapphire? Jo bom kar direkt tja nesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Riff ::

ja cena je bila potem res ugodna :), kaj pa prejšni lastnik pravi če ga vprašaš glede tega če je prodajal kot brezhibno

bbobst ::

Ga še nisem kontaktiral.
Jutri kartico nesem kartico še nekam na test , da se prepričam ,da ni kaj z mojim računalnikom narobe in ne bom človeka po krivem obtoževal.

FX6300B ::

točno kater napajalc da ni kkšn lcpower al podobno

mgermo ::

Ok kdaj je pa napajalc kriv za artefakte?
Težko verjamem, da bo na drugem kompu drugače delalo.

TOP ::

Če je takoj tako delalo,ko si jo dobil ob prvem testu,potem je že vedel tisti,ki ti jo je prodal.Ni pa tole nič novega za 280X.Kar reklamiraj,boš dobil novo.

GTX970 ::

Pred nakupom je nisi testiral ?

Blinder ::

objavi podatke prodajalca. da se ne bo še kdo opekel pri njemu
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

Blinder je izjavil:

objavi podatke prodajalca. da se ne bo še kdo opekel pri njemu

tole..
#brezpodpisa

bbobst ::

Nisem je testiral, ker ima garancijo.Pri nakupu pa mi je tudi prodajalec deloval " nenategovalec", kar pa lahko vara.
Napajalnik je LC Power.
Sem pa opazil ,da se recimo tudi v firefox-u na črni podlagi (se najalžje vidi) naključno pojavljajo in izginjajo rdeči in modri pixli.
Zato ne more biti kriv napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

bbobst ::

TOP ::

Pa dajte no nebodi smešni,če se mu prikazuje na ekranu čudne črte in pikce,kako je lahko kriv napajalnik.Pa eni kaj znaste kej mislit ali ne.Sedaj bi bilo najbolje da kupi še drugi napajalnik in ugotovil bi,da bi bila slika ista.Pa jebemti take logike.

opeter ::

Ma daj, kak ste bedni s temi napajalci.

Grafična je fuč, to je destvo in naj uveljavlja garancijo. Pika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DarwiN ::

Nov nateg na bolhi torej. Fino.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bbobst ::

Nekaj pa mi ni jasno.
Če je tipček vedu da nekaj ne štima, zakaj ni uveljavljal garancije in jo je raje prodal.
1. Se mu ni dalo ubadat z reklamacijo.
2. Mu niso priznali reklamacije.

opeter ::

To njega vprašaj, ne nas.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bbobst ::

opeter je izjavil:

To njega vprašaj, ne nas.

Saj ga bom.
Tukaj pa samo ugibam in ne sprašujem, temveč posredno pričakujem še kakšen pameten komentar o možnih vzrokih prodajalčevega dejanja.
Sicer bo pa jutri že več znanega.

opeter ::

Žal ti ne vem/znam kaj pametnejšega povedat.

Verjetno si poleg grafične dobil tudi kakšen račun. Ali je gor sploh napisano njegovo (prodajalčevo) ime?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

vprašanje, če je sploh vedel za artefakte. Itk je verjetno bla za mining...
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Prevec kriptovalut je dala skoz. verjetno lastnik spila sploh ni zalaufal.
:D
lahko sprobas v control centru in ati overdrive malenkost znizat frekvence ramov. Lahko da se bo tako tezava odpravila, kar pa se ne pomeni da je grafa izpravna. Uveljavi garancijo cimprej.

hojnikb je izjavil:

vprašanje, če je sploh vedel za artefakte. Itk je verjetno bla za mining...

Si me prehitel.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Če je na grafi modificiran bios, znajo komplicirat pri garanciji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bbobst ::

Sem klical tipa ki trdi, da je bila grafična OK, ko mi jo je dal.Ja,kr neki bla bla.
Potem pa sem jo dal na servis (tip je ponudil, da to on zrihta, vendar sem odklonil) in tam sem ugotovil
(moja napaka pri nakupu,ker nisem preveril) , da se serijski številki kartice in škatle ne ujemata.
Tipček je bil nad tem zelo začuden. Na računu so sicer tri kartice, ki naj bi jih trije prijatelji kupili skupaj zaradi ene poštnine,
vendar zakaj ima tipček kartico z eno serijsko, škatlo pa z drugo, če ima vsak od treh frendov svojo kartico ??????
Vsa si to lahko razlaga po svoje. Upam da ne bodo na servisu našli še kakšnega modificiranega biosa.
Na koncu je tole cel kup letanja in trošenja časa in bencina ,tako da bi že v štartu lahko dal več za grafično, vendar pa
bi bil lahko tudi takrat nateg....

hojnikb ::

>Tipček je bil nad tem zelo začuden. Na računu so sicer tri kartice, ki naj bi jih trije prijatelji kupili skupaj zaradi ene poštnine,
vendar zakaj ima tipček kartico z eno serijsko, škatlo pa z drugo, če ima vsak od treh frendov svojo kartico ??????

Trije prijatelji, sure. V resnici je model kupu vse 3 sam in jih meu za mining, tko kot ostalih 90% ljudi, ki jih sedaj prodaja.
#brezpodpisa

gddr85 ::

ja, vsaj škatle bi lohka prov poštimal :))
škoda, da nisi reku, da ti jo prej sproba

Leprechaun ::

Če je na računu serijska številka kartice, potem je serijska na embalaži brezpredmetna, ker je garancija na izdelek. Nekaj drugega pa je, če se serijska kartice ne ujema s serijsko iz računa.

Dajte stvari preizkusiti preden jih kupite. Sam sem kupil 3 kartice - brez testa - preko bolhe in je bilo z njimi vse v OK, potem pa sem pred letom dni kupil 280x, ki je sicer delovala, so bili pa ventilatorji vseskozi na 100%. Garancije ni bilo, ker je imela fizično poškodbo - bila je skrita tako, da je ob nakupu nisem opazil. Od takrat naprej skoraj vsako zadevo pred nakupom preizkusim, če test ni možen je v 95% primerov nateg.
*************************************************************

St235 ::

bbobst je izjavil:

Sem klical tipa ki trdi, da je bila grafična OK, ko mi jo je dal.Ja,kr neki bla bla.
Potem pa sem jo dal na servis (tip je ponudil, da to on zrihta, vendar sem odklonil) in tam sem ugotovil
(moja napaka pri nakupu,ker nisem preveril) , da se serijski številki kartice in škatle ne ujemata.
Tipček je bil nad tem zelo začuden. Na računu so sicer tri kartice, ki naj bi jih trije prijatelji kupili skupaj zaradi ene poštnine,
vendar zakaj ima tipček kartico z eno serijsko, škatlo pa z drugo, če ima vsak od treh frendov svojo kartico ??????
Vsa si to lahko razlaga po svoje. Upam da ne bodo na servisu našli še kakšnega modificiranega biosa.
Na koncu je tole cel kup letanja in trošenja časa in bencina ,tako da bi že v štartu lahko dal več za grafično, vendar pa
bi bil lahko tudi takrat nateg....


naslednja stvar, ki jo boš zvedel, je da za to kartico ni več garancije in ti bo jasno zakaj je bila 50% cene.

bbobst ::

St235 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Sem klical tipa ki trdi, da je bila grafična OK, ko mi jo je dal.Ja,kr neki bla bla.
Potem pa sem jo dal na servis (tip je ponudil, da to on zrihta, vendar sem odklonil) in tam sem ugotovil
(moja napaka pri nakupu,ker nisem preveril) , da se serijski številki kartice in škatle ne ujemata.
Tipček je bil nad tem zelo začuden. Na računu so sicer tri kartice, ki naj bi jih trije prijatelji kupili skupaj zaradi ene poštnine,
vendar zakaj ima tipček kartico z eno serijsko, škatlo pa z drugo, če ima vsak od treh frendov svojo kartico ??????
Vsa si to lahko razlaga po svoje. Upam da ne bodo na servisu našli še kakšnega modificiranega biosa.
Na koncu je tole cel kup letanja in trošenja časa in bencina ,tako da bi že v štartu lahko dal več za grafično, vendar pa
bi bil lahko tudi takrat nateg....


naslednja stvar, ki jo boš zvedel, je da za to kartico ni več garancije in ti bo jasno zakaj je bila 50% cene.

Kartica je v garanciji.Vprašanje je, če bo priznana, ali pa bodo na servisu našli kaj sumljivega.

Leprechaun je izjavil:

Če je na računu serijska številka kartice, potem je serijska na embalaži brezpredmetna, ker je garancija na izdelek. Nekaj drugega pa je, če se serijska kartice ne ujema s serijsko iz računa.

Dajte stvari preizkusiti preden jih kupite. Sam sem kupil 3 kartice - brez testa - preko bolhe in je bilo z njimi vse v OK, potem pa sem pred letom dni kupil 280x, ki je sicer delovala, so bili pa ventilatorji vseskozi na 100%. Garancije ni bilo, ker je imela fizično poškodbo - bila je skrita tako, da je ob nakupu nisem opazil. Od takrat naprej skoraj vsako zadevo pred nakupom preizkusim, če test ni možen je v 95% primerov nateg.

Ja to okoli serijskih je jasno, vendar bi lahko dal vsaj pravo škatlo k kartici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Machete ::

Leprechaun je izjavil:

Od takrat naprej skoraj vsako zadevo pred nakupom preizkusim, če test ni možen je v 95% primerov nateg.


Ah ne pretiravaj no. V sloveniji živiš kjer smo si vsi sosedi. Če naletiš na bumbarja, ki se mu da zajebavat in potem skrivat za 100€ imaš res smolo. V več kot desetih letih na ebayu in bolhi, me ni še nihče opilil. Samo malo moraš znat brat ljudi in njihovo odzadje pa si safe.
Drugo s temi preiskusi pa je tako, da ni nujno da je možen. V prejšnjih tednih sem dve kartici zdilal, pa lej nobene ne bi mogel preiskusiti. Prvič ker sta bili izven kompa, drugič pa ker mi ni prijetno nekoga ki ga ne poznam spuščat v stanovanje/hišo/dnevno whatever. Če napišem da dela BP pomeni da dela BP. Za vse ostalo je tu policija. Če pa se komu da zajebavat z folkom in gledat čez hrbet za 100€ potem pa tud ok.

Malce več zaupanja. Prodala se na desetine kartic kaj šele ostale robe. Na podlagi parih slabih izkušenj pa folk doktorat dela iz ene rabljene kartice. Tip je hotel celo da dam na ebay kartico, da jo on od tam kupi.. pa nevem kaj še vse mislim halo. Na koncu sem jo dal ampak ne njemu na čast, ampak ker sem bil z 6imi zmenjen in jo vozil sabo v avtu itd.. in vsak je čudežno izginil za par dni, ko je bilo treba zaključit deal.
Sem raje pušil še 20€ in dal na ebay. Prodano v parih urah, plačano, poslano.. Nobenega ukvarjanja z doktorji za rabljeno kartico.

m0LN4r ::

Ebay in slo prodajalci rabljene opreme se ne morejo primerjati med sabo.

Tako kot si rekel, prinas te že za 20EUR grdo gledajo, kaj šele za 100EUR ali več.
Pa takih, ki jih boli spolni organ (b.k.) je ogromno in stemi, ter prodajo na bolhi se nebo ukvarjala policija.
Kaj pa briga policijo, če si kupil grafo z artefakti 50% ceneje, kot v štacuni??? Nič.

Maš na ST ene 2-3 userje, ki kupujejo od drugih po zelo nizki ceni in potem čez 2-3 tedna vidiš isti laptop za več tu in na bolhi.
Ali pogledaš userja, ki ima 20 odprtih oglasov za prodam in konstantno ene 5 oglasov, kjer kupuje rezervne dele.

Sem imel pogovor z enim takim, ker sem mu prodal en prenosnik. In mi je sam rekel, da na tak način zasluži okoli 900-1000EUR na mesec.
Vsak teden (zavikend) naredi eno furo po AC in proda, ter kupi robo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Leprechaun ::

Machete je izjavil:

Leprechaun je izjavil:

Od takrat naprej skoraj vsako zadevo pred nakupom preizkusim, če test ni možen je v 95% primerov nateg.


Ah ne pretiravaj no. V sloveniji živiš kjer smo si vsi sosedi. Če naletiš na bumbarja, ki se mu da zajebavat in potem skrivat za 100EUR imaš res smolo. V več kot desetih letih na ebayu in bolhi, me ni še nihče opilil. Samo malo moraš znat brat ljudi in njihovo odzadje pa si safe.
Drugo s temi preiskusi pa je tako, da ni nujno da je možen. V prejšnjih tednih sem dve kartici zdilal, pa lej nobene ne bi mogel preiskusiti. Prvič ker sta bili izven kompa, drugič pa ker mi ni prijetno nekoga ki ga ne poznam spuščat v stanovanje/hišo/dnevno whatever. Če napišem da dela BP pomeni da dela BP. Za vse ostalo je tu policija. Če pa se komu da zajebavat z folkom in gledat čez hrbet za 100EUR potem pa tud ok.

Malce več zaupanja. Prodala se na desetine kartic kaj šele ostale robe. Na podlagi parih slabih izkušenj pa folk doktorat dela iz ene rabljene kartice. Tip je hotel celo da dam na ebay kartico, da jo on od tam kupi.. pa nevem kaj še vse mislim halo. Na koncu sem jo dal ampak ne njemu na čast, ampak ker sem bil z 6imi zmenjen in jo vozil sabo v avtu itd.. in vsak je čudežno izginil za par dni, ko je bilo treba zaključit deal.
Sem raje pušil še 20EUR in dal na ebay. Prodano v parih urah, plačano, poslano.. Nobenega ukvarjanja z doktorji za rabljeno kartico.


Vseh zadev, ki jih kupim ne testiram. Do sedaj sem imel težave z dvema grafičnima in napajalnikoma - eden mi, ker se mi ga ne da pošiljati v Nemčijo že pol leta leži v omari. Rizične so predvsem grafične kartice (mining), ker so se za mining odločale tudi osebe, ki nimajo pojma o računalnikih - posegi v kartice (garancija odpade) ipd.
Tistih 95% leti predvsem na uporabnike, ki ti rečejo, da test ni možen (verjetno obstaja razlog za to - upravičen/neupravičen). Zakaj bi si po nepotrebnem delal težave, saj izdelka ne kupujem zato, da ga bom čez teden dni pošiljal v garancijsko popravilo, kar se mi je tudi že dogodilo.

Nekaj drugega je, ko prodajalec živi na drugem koncu in se dogovoriva za pošiljanje preko pošte.

Je pa tako, da tudi ko sam prodajam, najraje vidim, da kupec zadevo pred nakupom preizkusi.

Sicer pa je ponavadi tako, da guljufi znajo še posebej dobro nadzorovati ter igrati svoje vedenje, tako, da je človeka, ki ga ne srečaš vsaj nekajkrat izjemno težko oceniti - so pa definitivno guljufi v manjšini ;).
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

bbobst ::

Zdaj je to rešeno, dobil sem zamenjavo na servisu.
Nekaj slabe volje, 10 € za bencin in 3-je popoldnevi, amak na koncu jo imam še vedno za vredu ceno.

Riff ::

super se je potem tole rešilo

miraldi ::

bbobst je izjavil:

Zdaj je to rešeno, dobil sem zamenjavo na servisu.
Nekaj slabe volje, 10 € za bencin in 3-je popoldnevi, amak na koncu jo imam še vedno za vredu ceno.


Za 160€ si dobu novo 280x
Ne happy B-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Me kupec hoče ogoljufat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519865 (6877) gendale2018
»

Kako rizičen je nakup rabljene grafične kartice?

Oddelek: Strojna oprema
182747 (423) Riff
»

Plošča s servisa brez serijske številke

Oddelek: Strojna oprema
131629 (1326) Bambolo
»

Grafična, uporabljena za mining...

Oddelek: Kaj kupiti
142385 (2094) Napajalc
»

3 leta gledam televizor ki ga nisem kupil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517314 (5005) shotalick

Več podobnih tem