» »

Remote programiranje - prejetje plačila

Remote programiranje - prejetje plačila

«
1
2

Pegaz ::

Z neko firmo z UK se pogovarjam o dolgoročnem sodelovanju. Kako bi v tem primeru potekalo plačilo?

Možnosti:
- študentski servis (sem študent) - lahko firme s tujine plačujejo preko slovenskega študentskega servisa?
- PayPal
- odpreti firmo s.p./d.o.o. - visoki davki?
- avtorska pogodba - visoki davki?

Ima kdo s tem izkušnje? Kaj bi bilo najbolj efektivno?

Hvala.

Red_Mamba ::

vprasaj ce te vzamejo na siht in gres v UK delat ;)

1. je placa visja
2. manj davka na placo placas in ti neto vec ostane na koncu mesca
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Če imaš možnost vzemi paypal. Pri vseh drugih opcijah si ga fajn naje**l.

edit:

če se gre res za dolgoročno poslovanje in denar ni slab, pol odpri firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gandalfar ::

Odvisno od tega kaj so tvoji cilji. Firmi na drugi strani bo najlazje, ce odpres s.p., postanes DDV zavezanec in izstavljas racune.

Pegaz ::

Zaenkrat me zanima delo na remote in ne bi šel v UK. :)

Če dobivaš denar preko PayPala, pri kateri meji je potrebno plačevati davek? Se da temu kako izognit/kako minimizirati tak davek?

So kakšne slabe strani za firmo, če te plačujejo preko PayPala?

Invictus ::

V UK zahtevajo da odpreš firmo (kjerkoli na svetu) ker se jim ne ljubi ukvarjati z birokracijo.

Oni hočejo dobiti račun, ga plačajo v dogovorjenih rokih in to je to.

Bodi pozoren do vedno dobiš PO (purchase order). Če tega nimaš, marsikatera firma ne more izplačtiu tvojega računa. Pač njihova vrsta birokracije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Gandalfar ::

Seveda, račun rabijo dobit od tebe. Ne morejo si dat random nakazila preko PayPala v stroške.

Davke hočeš začet takoj plačevat. Razen, če misliš zaslužit tak drobiž, da boš tistih nekaj 10 eur porabil za neumnosti online. Takoj, ko boš dobil nekaj 100 eur si jih boš hotel nakazat na svoj bančni račun. Od tistega trenutka pa se takoj vidi, da imaš prilive - boš trepetal naslednjih 10 let, da ti naredijo davčno pregled?

ZaphodBB ::

Odvisno od tega kaj so tvoji cilji. Firmi na drugi strani bo najlazje, ce odpres s.p., postanes DDV zavezanec in izstavljas racune.

Ne rabiš bit DDV zavezanec. Obstaja še ena oblika, kjer samo zavedejo tvojo davčno v VIES in je to, to. Sicer si dolžen oddajat poročila za DDV, vendar nimaš drugih kolobocij.

Jaz se PayPala za b2b ne bi posluževal. Odpreš S.P. oni ti nakažejo denar na račun. Najceneje, najbolj transparentno in z najmanj glavoboli.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Pegaz ::

Hja, stvar je taka, da zaenkrat prejemam Zoisovo štipendijo in v pogojih je navedeno, da ne smeš biti zaposlen oz. biti lastnik podjetja. Tako da zaenkrat iščem alternative.

Še vedno me zanima ali bi lahko nakazali direkt na študentski servis. Jih bom malo povprašal po telefonu. Mislim, da sem jih pred parimi leti že spraševal glede tega in niso imeli kaj veliko take prakse.

ZaphodBB ::

Hja, stvar je taka, da zaenkrat prejemam Zoisovo štipendijo in v pogojih je navedeno, da ne smeš biti zaposlen oz. biti lastnik podjetja. Tako da zaenkrat iščem alternative.

Jaz mislim, da je to neumno početje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

Pegaz je izjavil:

Hja, stvar je taka, da zaenkrat prejemam Zoisovo štipendijo in v pogojih je navedeno, da ne smeš biti zaposlen oz. biti lastnik podjetja. Tako da zaenkrat iščem alternative.

Še vedno me zanima ali bi lahko nakazali direkt na študentski servis. Jih bom malo povprašal po telefonu. Mislim, da sem jih pred parimi leti že spraševal glede tega in niso imeli kaj veliko take prakse.

Ne bodo ti nakazali na študentski servis. Za njih je to znanstvena fantastika,ker v tujini tega ne poznajo.

Očitno si nisi prebral mojega posta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

Pegaz je izjavil:

Še vedno me zanima ali bi lahko nakazali direkt na študentski servis. Jih bom malo povprašal po telefonu. Mislim, da sem jih pred parimi leti že spraševal glede tega in niso imeli kaj veliko take prakse.

Dajte si že enkrat izbit študentske servise iz glave pri poslovanju s tujimi podjetji.

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

Pegaz je izjavil:

Hja, stvar je taka, da zaenkrat prejemam Zoisovo štipendijo in v pogojih je navedeno, da ne smeš biti zaposlen oz. biti lastnik podjetja. Tako da zaenkrat iščem alternative.

Še vedno me zanima ali bi lahko nakazali direkt na študentski servis. Jih bom malo povprašal po telefonu. Mislim, da sem jih pred parimi leti že spraševal glede tega in niso imeli kaj veliko take prakse.

Ne bodo ti nakazali na študentski servis. Za njih je to znanstvena fantastika,ker v tujini tega ne poznajo.

Očitno si nisi prebral mojega posta ...

Da ne govorimo o tem, da bo zaradi kompliciranja verjetno na mizi pustil več denarja kot so tisti drobiži od Zoisove štipendije.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

dasf ::

Račun lahko izstaviš še na podlagi avtorske pogodbe, samo je več birokracije in dražje kot s.p.

Pegaz ::

@Invictus
Ok, jasno zdaj.

@ZaphodBB
Glede štipendije je tako, da bi jo verjetno ob neupoštevanju pogojev moral vračat (par K€ bi se nabralo).


Hvala fantje! Mislim, da sem dobil večino informacij, ki sem jih hotel.

ZaphodBB ::


Glede štipendije je tako, da bi jo verjetno ob neupoštevanju pogojev moral vračat (par K€ bi se nabralo).

Orly? To je pa tolk ful retard, da skoraj ne morem verjet. Da smo tako daleč prišli...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Pegaz ::

Tega ne vem za sigurno. Možno je tudi, da se ob odprtju firme pridobivanje štipendije samo preneha. Bi bilo treba vprašat.

Tilen ::

Pri Paypalu znajo nad 1800 EUR že priti prve težave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Master_X ::

Po moje se ti (po dogovoru) zamrzne, kot npr. ko ponavljaš letnik. Študij moraš potem vseeno dokončat, ker drugače je pa potrebno vračat prejeto.

Če misliš s tem delom resno, potem bi verjetno bilo najboljše (pa legalno), da nekdo (ki mu zaupaš v zvezi s finančnimi zadevami) zaposlen, odpre popoldanski normiran s.p. ali pa če poznaš koga, ki že ima s.p. in ta izdaja račune UK podjetju, tebe pa zaposli preko ŠS. Neki manjši stroški pa davki pri tem so, ampak verjetno najmanj komplikacij za tebe in UK podjetje, pa še legalno je in lahko obdržiš štipendijo.

Invictus ::

dasf je izjavil:

Račun lahko izstaviš še na podlagi avtorske pogodbe, samo je več birokracije in dražje kot s.p.

Nobena UK firma se nbe bo zajebavala z avtorsko pogodbo. Rekli bodo, odpri firmo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Piston ::

Tilen je izjavil:

Pri Paypalu znajo nad 1800 EUR že priti prve težave.


no ja malce pretiravaš, poslat jim svojo identifikacijo da si dejansko ti lastnik rečuna, ne bi ravno rekel da je težava
Kawaaabangaaa

Ice-Heki ::

ZaphodBB je izjavil:


Glede štipendije je tako, da bi jo verjetno ob neupoštevanju pogojev moral vračat (par K€ bi se nabralo).

Orly? To je pa tolk ful retard, da skoraj ne morem verjet. Da smo tako daleč prišli...

Četudi bi jo moral vračati, bi jo vračal samo za zadnje leto (za prej si pogoje že izpolnil). Tega pa sigurno ni par tisoč eur.

Lahko se recimo poskusiš zmeniti s starši, da odprejo firmo in ti izstavljaš račune. Sebi pa potem lahko plačo izplačuješ preko ŠS in obdržiš štipendijo.

litenull ::

Kot mladi podjetnik imaš nekatere ugodnosti:
- v prvih 12 mesecih po prvem vpisu v poslovni register v višini 50 odstotkov zneska prispevka
- naslednjih 12 mesecev 30 odstotkov zneska prispevka
- max znesek preden postaneš davčni zavezanec se je letos zvišal na 100kEUR

Jaz laufam s.p. že drugo leto, delam z UK in US. Se mi je zgodilo, da so mi blokirali paypal nad zneskom 2.5k, ampak se je vse rešilo v 2-3 dneh. Samo sliko osebne in izpisek iz kreditne pošlješ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: litenull ()

toplakd ::

Verjetno si mislil da se je na 100kEUR dvignil prag za pavšalno obdavčitev.
Prag za DDV pa ostaja na 50kEUR

Mufasa ::

AFAK DDVja ne rabiš pisat na račune za tujino, kot s.p. - winwin.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Mavrik ::

Joj, že vidim da ti totalno debilne predloge tule dajejo.

1.) PayPal je problem, ker je realno samo bančni račun. Da smo si jasni, tule te napeljujejo v davčno utajo (torej to, da skriješ prihodek in ga ne prijaviš) - posledično si tega ne moreš nakazati na tvoj račun doma in predvsem je vprašanje a se tuje podjetje hoče za tebe iti tak šport.

2.) Nisi rekel približne količine denarja za katere se gre. V kolikor boš ostajal na manj kot 15kEUR letno je avtorska pogodba še vseeno dokaj dobra opcija, saj obdavčenje ni tako zelo boleče (naj te spomnim nekaj kar vedno vsi pri paničarjenju pozabljajo - akontacijo dohodnine dobiš vrnjeno če ne zaslužiš v letu dovolj, da bi dosegel tisto 41% davčno stopnjo). Tuje podjetje ti bo poslalo pogodbo, nakazalo denar, ti pa boš naredil samoprijavo in imajo oni malo dela, ti pa tudi moraš samo en obrazec izpolniti pa ga oddati na FURS v roku 14 dni po nakazilu.

3.) Tuje podjetje LAHKO izplačuje tebe za študentsko delo. Morajo se registrirati pri našem servisu in potem jim servis pošilja fakture. Tole bi znalo njim biti v resnici precej praktično, če se jim da ukvarjati z registracijo pri nas. Vem vsaj za e-Študentski servis, ki ima s tem izkušnje, boš se pa moral zmeniti z UK podjetjem.

4.) s.p. je za tuje podjetje najbolj praktična opcija, boš si pa na glavo nakopal vso birokracijo in probleme s tem, da te neha ščititi zakonodaja kot nekoga, ki dela, ampak te začne država po glavi s palco tepsti s kaznimi za vsako stvar, ki jo pozabiš. Izgubil boš tudi študentske privilegije, tako da če se nisi spogajal za vsaj 2 jurja bruto na mesec, se ti s temle nikakor ne splača ukvarjati - daj končaj prvo študij.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

2f4u ::

Še ena opcija je;

Neko podjetje v SLO te vzame na avtorsko/slipodobno in to podjetje pošlje račune. Nekako posoja inžinirjev.
(V tujini so zato engineering biroji)
Videl pa tega še nisem v SLO.

Res je, NAJPREJ KONČAJ ŠTUDIJ !!

bleem ::

Zdaj nevem če še isto velja za danes ... pred leti še je obstajal popoldanski s.p., ki si ga lahko imel kot zaposlen, študent, upokojenec. Jaz sicer nisem imel štipendije tako, da ni bilo straha da bi kaj moral vračati. Bil pa sem študent z vsemi privilegiji, hkrati pa imel "firmo", preko katere sem lahko izdajal račune.

Danes se ta popoldanski s.p. imenuje dopolnilna dejavnost, moraš plačevat skupni strošek je mislim da okoli 70Eur(ZZ in SPIZ nisem ziher) na mesec + akontacija dohodnine, ohraniš pa vse benefite študenta.

Idi povprašat na VEM ali AJPES.

V končni fazi pa lahko midva sklenemo pogodbo črno na belem, pa ti jaz denar furam preko študenta na tvoj račun:)

ZaphodBB ::

Tega ni več. Naši modri poslanci so se odločili, da je za študente in državo najbolj pametno, če mladi odpirajo čim manj podjetij. Oziroma, da je bolje če se s temi zadevami ukvarjajo predvsem otroci bogatih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

bleem ::

ZaphodBB je izjavil:

Tega ni več. Naši modri poslanci so se odločili, da je za študente in državo najbolj pametno, če mladi odpirajo čim manj podjetij. Oziroma, da je bolje če se s temi zadevami ukvarjajo predvsem otroci bogatih.


Torej kot študent več ne moreš odpreti neke dejavnosti in obdržati študentskih benefitov? Res imamo modre politike.

Invictus ::

Mufasa je izjavil:

AFAK DDVja ne rabiš pisat na račune za tujino, kot s.p. - winwin.

Sam oddajati moraš pa DDV poročila na Edavkih ...

Nekako si "fiktiven" davčni zavezanec. Obstaja neka izjema za take s.p.je, je nekdo tukaj nekje nekaj o tem napisal.

bleem je izjavil:


Torej kot študent več ne moreš odpreti neke dejavnosti in obdržati študentskih benefitov? Res imamo modre politike.

Greš se privatnika, ki služi denar, ti bi pa še dobival študentske ugodnosti. A ni to mal bolano?

V tujini takih študentskih ugodnosti ne poznajo. Zato pač ne izgubijo nič če odprejo firmo ...

litenull je izjavil:

Kot mladi podjetnik imaš nekatere ugodnosti:
- v prvih 12 mesecih po prvem vpisu v poslovni register v višini 50 odstotkov zneska prispevka
- naslednjih 12 mesecev 30 odstotkov zneska prispevka
- max znesek preden postaneš davčni zavezanec se je letos zvišal na 100kEUR

Jaz laufam s.p. že drugo leto, delam z UK in US. Se mi je zgodilo, da so mi blokirali paypal nad zneskom 2.5k, ampak se je vse rešilo v 2-3 dneh. Samo sliko osebne in izpisek iz kreditne pošlješ :)

Popust velja samo za pokojminsko zavarovanje. Zdravstveno plačuješ polno. In ostali drobiž.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ZaphodBB ::

V tujini takih študentskih ugodnosti ne poznajo. Zato pač ne izgubijo nič če odprejo firmo ...

Poznajo ali ne. Da zaradi podjetništva ukineš ugodonosti, ki niso pogojene s socialnim statusom je bedasto. Zadeve kot so zoisova štipendija in boni za prehrano načeloma nimajo nobene veze z gmotnim stanjem človeka in njegovimi interesi. Za socialno štipendijo ne rečem, ampak za zoisovo in bone... To je pa sick.

Razumem, da naj študenti študirajo. Ampak potem naj se te ugodnosti veže na študijski uspeh - ne pa na nekaj tako arbitrarnega, kot je lastništvo podjetja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


2.) Nisi rekel približne količine denarja za katere se gre. V kolikor boš ostajal na manj kot 15kEUR letno je avtorska pogodba še vseeno dokaj dobra opcija, saj obdavčenje ni tako zelo boleče (naj te spomnim nekaj kar vedno vsi pri paničarjenju pozabljajo - akontacijo dohodnine dobiš vrnjeno če ne zaslužiš v letu dovolj, da bi dosegel tisto 41% davčno stopnjo). Tuje podjetje ti bo poslalo pogodbo, nakazalo denar, ti pa boš naredil samoprijavo in imajo oni malo dela, ti pa tudi moraš samo en obrazec izpolniti pa ga oddati na FURS v roku 14 dni po nakazilu.

Če UK podjetje izplačuje denar fizični osebi, morajo oni tam urediti papirologijo za britansko davčno. Ker si potem efektivno zaposlen v UK. Poskusil, ni šlo. Tega nihče ne počne. ker se jim ne ljubi. Rečejo, odpri firmo oz. pač nek pravni subjekt, ki je legalen za tvojo državo.

Mavrik je izjavil:


3.) Tuje podjetje LAHKO izplačuje tebe za študentsko delo. Morajo se registrirati pri našem servisu in potem jim servis pošilja fakture. Tole bi znalo njim biti v resnici precej praktično, če se jim da ukvarjati z registracijo pri nas. Vem vsaj za e-Študentski servis, ki ima s tem izkušnje, boš se pa moral zmeniti z UK podjetjem.

Lahko, ampak se nihče ne bo zajebaval z našimi študentskimi servisi. Poleg tega je vmes še en posrednik, ki za nič dela pobere svoj delež.

Mavrik je izjavil:


4.) s.p. je za tuje podjetje najbolj praktična opcija, boš si pa na glavo nakopal vso birokracijo in probleme s tem, da te neha ščititi zakonodaja kot nekoga, ki dela, ampak te začne država po glavi s palco tepsti s kaznimi za vsako stvar, ki jo pozabiš. Izgubil boš tudi študentske privilegije, tako da če se nisi spogajal za vsaj 2 jurja bruto na mesec, se ti s temle nikakor ne splača ukvarjati - daj končaj prvo študij.

Normiran s.p. nima nič birokracije, če odšteješ prijavo prispevkov na Edavkih ter njihovo plačilo, ter plačilo akontacije. In oddaja enega obrazca konec leta za letni obračun ... Skratka, suma sumarum ene 3 ure letno dela s tem. Pa še to če si kak "aberveznik", ki s tem šele začenja. Ampak mislim da bo en Zoisov štipendist to z lahkoto obvladal. Drugače imaš pa že računovodske pakete za normirane s.p., ki stanejo od 3 EUR/mesec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

springfield ::

Jaz sem 3 mesece delal preko studentskega servisa za anglesko podjetje in je bila edina tezava, da imajo studentski servisi spletne strani samo v slovenscini. Drugace pa je podjetje izpolnilo tisti obrazec za podjetja, sem ga nesel na studentski servis in potem so vsak mesec dobili racun. Nobenega kompliciranja vec.

valuk82 ::

Živjo, me zanima sledeče. Imam s.p. in sem atipični davčni zavezanec. Ali ima kdo od vas izkušnje s izdajanjem računa za UK fizični osebi / firmi, ki ni zavezanez za DDV. Nekje sem bral, da moram v tem primeru obračunati slovenski DDV?

Hvala, lp

jype ::

valuk82> Nekje sem bral, da moram v tem primeru obračunati slovenski DDV?

Ne - ti moraš _njihov_ DDV obračunat, pa vnaprej moraš nekaj javit na FURS, da oni potem vedo, ker morajo to potem nakazat v UK.

ZaphodBB ::

Ne - ti moraš _njihov_ DDV obračunat, pa vnaprej moraš nekaj javit na FURS, da oni potem vedo, ker morajo to potem nakazat v UK.

Really?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Isotropic ::

shadeX je izjavil:

Če imaš možnost vzemi paypal. Pri vseh drugih opcijah si ga fajn naje**l.

edit:

če se gre res za dolgoročno poslovanje in denar ni slab, pol odpri firmo.

pri paypalu ga je tudi najebal, ker je to za davčno delo na črno.
odpri SP, OP.

knesz ::

jype je izjavil:

valuk82> Nekje sem bral, da moram v tem primeru obračunati slovenski DDV?

Ne - ti moraš _njihov_ DDV obračunat, pa vnaprej moraš nekaj javit na FURS, da oni potem vedo, ker morajo to potem nakazat v UK.

Mislim da mora v tem primeru obračunati slovenski DDV, ampak s tem avtomatsko ni več atipični zavezanec, ker mora ta DDV plačati naši državi ob koncu naslednjega meseca (obračun DDV).

ZaphodBB ::

Kot atipični zavezanec nikoli in nikomur ne zaračunavaš DDV, razen če hočeš it v zapor.

AFAIK, seveda.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

V EU se ne obračunava DDV tujim podjetjem.

Na eDavkih moraš pa oddati obračun DDV in rekapitulacijsko poročilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

knesz ::

ZaphodBB je izjavil:

Kot atipični zavezanec nikoli in nikomur ne zaračunavaš DDV, razen če hočeš it v zapor.

AFAIK, seveda.

Ne drži.
- razlika med atipičnem in navadnim zavezancem je ta, da atipični zavezanec prodaja samo v tujino. Posledično si tudi ne odbija vstopnega DDV od nabave v sloveniji
- atipični zavezanec izda račun drugim zavezancem v EU brez obračunanega DDV
- atipični zavezanec nezavezancem izda račun z obračunanim slovenskim DDV, katerega plača v sloveniji ob obračunskem obdobju
- atipični zavezanec je tako kot navadni zavezanec dolžan oddajati poročilo na FURS ter rekapitulacijo, tudi če je 0

ZaphodBB ::

- razlika med atipičnem in navadnim zavezancem je ta, da atipični zavezanec prodaja samo v tujino. Posledično si tudi ne odbija vstopnega DDV od nabave v sloveniji

Oprosti, na podlagi te točke te ne morem več jemati resno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Spura ::

ZaphodBB je izjavil:


Jaz se PayPala za b2b ne bi posluževal. Odpreš S.P. oni ti nakažejo denar na račun.

OK, ampak za s.p. rabis odpret locen TRR. Tukaj me nekaj mede. FURS pisejo, da je namen posebnega racuna locevanje privatnega in javnega, ampak kolikor jst vem lahko z denarjem na TRR s.p. prosto razpolagam.

Ce mam normiranca mi ni treba knjizit nicesar, torej lahko placujem fasungo z denarjem iz racuna s.p. (mogoce je treba navjat davcno na kasi?).

ZaphodBB ::


OK, ampak za s.p. rabis odpret locen TRR. Tukaj me nekaj mede. FURS pisejo, da je namen posebnega racuna locevanje privatnega in javnega, ampak kolikor jst vem lahko z denarjem na TRR s.p. prosto razpolagam.

Pri normirancu je ta ločitev trapasta ja, zato pa je v postopku zakon, da SPji ne bi več rabili imeti ločenega poslovnega računa.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Ok, jaz sem spregledal tisti "atipični". Jaz sem "navadni" zavezanec za DDV in moram nezavezancu iz EU obračunat DDV iz njegove države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

knesz ::

ZaphodBB je izjavil:

- razlika med atipičnem in navadnim zavezancem je ta, da atipični zavezanec prodaja samo v tujino. Posledično si tudi ne odbija vstopnega DDV od nabave v sloveniji

Oprosti, na podlagi te točke te ne morem več jemati resno.

Razloži zakaj me ne moreš jemati resno?

Mogoče sem prehitro ali premalo natančno zapisal, ampak, za atipične zavezance velja, da svojo identifikacijsko številko uporabljajo samo za namene določene transakcije, npr. opravljanja storitve davčnemu zavezancu iz EU.

jype je izjavil:

Ok, jaz sem spregledal tisti "atipični". Jaz sem "navadni" zavezanec za DDV in moram nezavezancu iz EU obračunat DDV iz njegove države.

Zanimivo. Jaz sem navadni zavezanec in nezavezancem v EU obračunam naš DDV, ker je bila storitev opravljena v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

jan_g ::

PayPalu bi se jaz na široko izognil, ker zna hitro priti do tega, da ali blokirajo nakazila ali zamrznejo account. Potem se moraš z njimi bosti in dokazovati, da je vse legit, kar traja. Če pa že, potem pazi, da se prijavljaš v račun (in opravljaš nakazila, ipd.) vedno v isti državi, po možnosti na isti lokaciji in z istim računalnikom. Imajo namreč nek hudo "napreden" fraud detection, ki beleži vse dostope in je zelo trigger-happy, ko zazna kakšne spremembe v vzorcih obnašanja uporabnikov. Kar je kul, če ti dejansko kdo ukrade account, malo manj pa ko več mesecev ne moreš do svojega denarja.

Mavrik ::

ZaphodBB je izjavil:

- razlika med atipičnem in navadnim zavezancem je ta, da atipični zavezanec prodaja samo v tujino. Posledično si tudi ne odbija vstopnega DDV od nabave v sloveniji

Oprosti, na podlagi te točke te ne morem več jemati resno.


Em, kaj ti pa ni jasno? T.i. "posebni ID za DDV" je veljaven samo v tujini (predvsem EU) in ga v Sloveniji ne moreš/smeš uporabljati.
The truth is rarely pure and never simple.

ZaphodBB ::

Em, kaj ti pa ni jasno? T.i. "posebni ID za DDV" je veljaven samo v tujini (predvsem EU) in ga v Sloveniji ne moreš/smeš uporabljati.

Daj preberi kaj je napisal.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SP račun podjetju iz ZDA

Oddelek: Loža
348624 (3945) Mike_Rotch
»

Normirani sp in nakup v tujini brez ddv

Oddelek: Pomoč in nasveti
164806 (3875) Invictus
»

W-8BEN

Oddelek: Loža
143200 (3018) Invictus
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314446 (13133) Vikking

Več podobnih tem