» »

Skurjena PSB na WD Blue disku - mnenja

Skurjena PSB na WD Blue disku - mnenja

PugPlug ::

Torej, pri menjavi napajalnika, sta mi odletela 1TB disk WD Blue - star cc2 leti in DVD pekač :D.
Vse je bilo pravilno priklopljeno, tako, da mi še zdaj ni jasno zakaj je do slednjega prišlo.
Vse ostale komponente -med njimi tudi SSD, ki je bil priklopljen na identično linijo, delujejo brez težav.

Disk se ne vrti oz. oddaja glasov, se pa po določenem času segreje. Računalnik ga ne prepozna.

Stvar pa je slednja, na disku sem imel že skoraj dokončano magistrsko delo (ključ z varnostno kopijo mi je v petek izgubila nečakinja) - katastrofa.
Sumim, da je pri disku odpovedala samo elektronika - zažgano vezje. Malo sem brskal po spletu in opazil ugodne PSB, ki se ujemajo z mojim
2060-771640-003 Rev A -cc 20$.
Zanima me če že kdo ima izkušnje z menjavanjem le tega (kako se odnese) ter ali disk po menjavi še zanesljivo deluje - ali so v biosu shranjeni slabi sektorji, premestitve, ipd., ki bi v novem povzročili težave?
Bi moral biti pozoren še na kaj razen revizije odtisnjene na vezju?

Sicer, če ima kdo slučajno identičnega viška, se priporočam - seveda v zameno za plačilo.
Reševanja podatkov bi se lotil le v skrajnem primeru, ker je ,kolikor sem slišal, svinjsko drago.

Hvala za pomoč
LP
  • spremenilo: PugPlug ()

Opkow ::

Na tvojem mestu, bi vseeno disk odpeljal na pregled in oceno stroskov za resevanje podatkov. Ce bi rad s cimvecjo sigurnostjo dobil svoje delo nazaj. Se vedno se lahko premislis.

Ker z vsakim poizkusom resevanja podatkov, lahko se bolj poslabsas stanje diska... -.-

Lahko se pa gres loterijo in se igras. Sigurno ti bo ratalo v prvem poizkusu, ali pa tudi ne.

darkolord ::

Se strinjam s Killerjem.

Pri Kotar (Anni) stane diagnostika in ocena stroškov cca. 30 eur, s tem da imajo ustrezno opremo in znanje za to.

Če boš sam čaral, lahko narediš še večje sranje, še posebej, če ne veš kaj točno počneš. Lahko imaš srečo, a se moraš vprašati, če si tvoje podatke pripravljen zaupati tej sreči.

Če se že sam lotiš tega menjave PCBja, je v vsakem primeru potrebno iz tvojega na novega prenesti čip z oznako U12, ki vsebuje parametre, nujno potrebne za zagon in delovanje diska.

Lahko je skurjen tudi U12 ali predojačevalci za glave, za kar pa je potrebna že zgoraj omenjena profesionalna pomoč.

PugPlug ::

Evo, sem jo danes odstranil, pa so vidni znaki
(nimam fotoaparata pri sebi - je podobno temu https://www.google.si/search?q=pcb+wd+b... žganja.

Spajkanje mi ne dela težav, tako, me tista zamenjava u12 ne skrbi ;).
Bom najverjetneje poizkusil kar doma, disk se tako ali tako ne vrti, tako, da mislim, da ga z samo menjavo ne morem še dodatno poškodovati - mislim, da se mehanski sklop ni poškodoval.

Hvala zaenkrat, še sporočim kako se bo odvilo.

PugPlug ::

Evo, preko ebay.de sem dobil PSB za 13EUR - z poštnino in zamenjal PSB ter BIOS čip. Dobil sem ga danes, ravnokar pa mi je uspelo disk obuditi od mrtvih in zaenkrat deluje super, magistrska in podatki uspešno prekopirani na SSD in prenosni disk.
Me je pa bilo že kar pošteno strah, ko disk ni deloval iz prve, na srečo samo zato, ker SATA kabel ni bil priključen na ploščo :D, kar sem sprva spregledal.

Hvala vsem še enkrat za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nasveti glede lotanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71509 (1260) mihec87
»

IZ PATA V SATA 2.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
9819 (624) djforever
»

Napajalnik izven ohišja ?

Oddelek: Strojna oprema
201569 (1106) DarwiN
»

fifa 13 pc problem

Oddelek: Igre
51021 (950) Jakob_X
»

Zunanje ohišje za USB - samo 1 USB

Oddelek: Kaj kupiti
9983 (923) hojnikb

Več podobnih tem