» »

Menjava tesnila na glavi -rabim avtomehanika

Menjava tesnila na glavi -rabim avtomehanika

hocevar91 ::

Pozdravljeni.

Sem lastnik Opel Corse D, 14 16V bencinar. Letnik 2007. Motor pri avtu ima ketno.

V sredo se je ženi pokvaril avto in peljal sem ga k serviserju. Glede na opisane težave (iz ekspanzijske posode je vrglo ven vodo, v ekspanzijski posodi je preostala voda vrela, izgubljal je moč med vožnjo domov, itd) mi je najprej predlagal zamenjavo termostata in ekspanzijskega ventila. To je zamenjal, in nato opravil še servis (olje, filtri, svečke) in ga laufal v garaži eno uro. Nato je šel še na probno vožnjo a težava se je ponovila. Verjetna diagnoza - potrebna menjava tesnila na glavi.

Rekel mi je, da me bo ta poseg koštal min. 700 evrov če ni kaj hujšega, drugače še več. Lepo sem mu povedal, da se mi zdi to drago in se bom pozanimal kakšne so cene drugod za tak poseg.

Sedaj se obračam na vas v pomoč. Pozna kdo kakšnega mehanika, ki bi bil pripravljen in sposoben opraviti to popravilo za manj denarja, ali je cena menjave tesnila pri teh motorjih res tako draga?

Brane22 ::

Precej zajebancije je s tem.

hocevar91 ::

To se zavedam, treba razdreti cel motor, brusiti glavo itd. Vendar vseeno se mi zdi 700 evrov malce preveč. Če je dejansko toliko pa naj bo vendar raje malo preverim, kot pa dam 200-300 evrov preveč.

PS: pozabil povedati. Sem iz Ljubljane zato bi rabil mehanika v Ljubljani oz. okolici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hocevar91 ()

-valvoline- ::

Hehe, tole je max 300 evrov z materijalom(50e obe tesnili, za glavo in ketno skupaj). Ce je na ketno je malo zajeb nastavit vzig mors met specijalno orodje, ki stane cca 25 evrov.
Ce ma zobati jermen je se 300 evrov prevec.

Zgodovina sprememb…

phys ::

Meni je en majster predlani na Puntotu 1.2 l. 2000 menjal tesnilo na glavi, vkljucno z brusenjem slednje ter opravil velik servis za 440€ z racunom, kar je vkljucevalo delo in dele. Mozakar slovi kot dober in posten mehanik, ki se res posveti delu, je pa posledicno vcasih pri njem cakalna doba kar dolga - enkrat poleti sem cakal en mesec. Sicer je iz Brezul (občina Race-Fram) - Zoran Pesek s.p..

videc ::

700€ je veliko. Preveč.

Šimpanz ::

Meni je na Opel astri pred dvemi leti šla odmična gred pa je bil strošek servisa 200 eur+ cena odmične gredi.

-valvoline- ::

Šimpanz je izjavil:

Meni je na Opel astri pred dvemi leti šla odmična gred pa je bil strošek servisa 200 eur+ cena odmične gredi.

Hehe, to je 5x manj dela kot pa menjat tesnilo glave, teb so tut fajn odrali.

šernk ::

V sredo se je ženi pokvaril avto in peljal sem ga k serviserju. Glede na opisane težave (iz ekspanzijske posode je vrglo ven vodo, v ekspanzijski posodi je preostala voda vrela, izgubljal je moč med vožnjo domov, itd) mi je najprej predlagal zamenjavo termostata in ekspanzijskega ventila. To je zamenjal, in nato opravil še servis (olje, filtri, svečke) in ga laufal v garaži eno uro. Nato je šel še na probno vožnjo a težava se je ponovila. Verjetna diagnoza - potrebna menjava tesnila na glavi.

menjaj mehanika, ko avto zakuha je tesnilo glave nujno zamenjat in nimaš kaj šušmarit sploh (razen če ti nisi hotel slišat za slednje).

menjava skup z velikim servisom mora bit za corso kakšnih 500€ več ne. Velik servis naredi, ker material je cca 150-200€, pol pa še 150€ delo, recimo da še za dodatnih 150€ bi pa brušenje glave in menjava tesnila mogla prist skozi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hocevar91 ::

Brezulje so malo predaleč, bi za vleko plačal razliko :)

Ja zdi se mi, da je preveč vendar ne poznam nobenega mehankarja v Ljubljani, ki bi mi to znal narediti za manj denarja in da je zaupanja vreden.

Ima pa motor pri avtu ketno ja.

šernk je izjavil:

V sredo se je ženi pokvaril avto in peljal sem ga k serviserju. Glede na opisane težave (iz ekspanzijske posode je vrglo ven vodo, v ekspanzijski posodi je preostala voda vrela, izgubljal je moč med vožnjo domov, itd) mi je najprej predlagal zamenjavo termostata in ekspanzijskega ventila. To je zamenjal, in nato opravil še servis (olje, filtri, svečke) in ga laufal v garaži eno uro. Nato je šel še na probno vožnjo a težava se je ponovila. Verjetna diagnoza - potrebna menjava tesnila na glavi.

menjaj mehanika, ko avto zakuha je tesnilo glave nujno zamenjat in nimaš kaj šušmarit sploh (razen če ti nisi hotel slišat za slednje).

menjava skup z velikim servisom mora bit za corso kakšnih 500EUR več ne. Velik servis naredi, ker material je cca 150-200EUR, pol pa še 150EUR delo, recimo da še za dodatnih 150EUR bi pa brušenje glave in menjava tesnila mogla prist skozi.
.

Mehankarja mi je priporočil nekdo iz sorodstva vendar vem, da me ne vidi več. Poznaš kakšnega mehanika v okolici LJ, da bi mi omenjeno naredil.

edit: za prvo popravilo mi je mehanik predlagal, da je najbolje, da storimo tako. Nekako sem se strinjal z njim, ker mi je dal upanje, da je samo to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hocevar91 ()

-valvoline- ::

hocevar91 je izjavil:

Brezulje so malo predaleč, bi za vleko plačal razliko :)

Ja zdi se mi, da je preveč vendar ne poznam nobenega mehankarja v Ljubljani, ki bi mi to znal narediti za manj denarja in da je zaupanja vreden.

Ima pa motor pri avtu ketno ja.

Majstri se izogibajo teh predvsem zarad ketne. Ce malo narobe nastavis vzig (nimas orodja za nuliranje) lahko zjebes tudi ventile. Ker letnik pa je avto. Ce dobis majstra da ti zrihta za cca 300-400 evrov se splaca popravljat, ce ne ga kar tako z okvaro prodaj in kupi drugega.

hocevar91 ::

-valvoline- je izjavil:

hocevar91 je izjavil:

Brezulje so malo predaleč, bi za vleko plačal razliko :)

Ja zdi se mi, da je preveč vendar ne poznam nobenega mehankarja v Ljubljani, ki bi mi to znal narediti za manj denarja in da je zaupanja vreden.

Ima pa motor pri avtu ketno ja.

Majstri se izogibajo teh predvsem zarad ketne. Ce malo narobe nastavis vzig (nimas orodja za nuliranje) lahko zjebes tudi ventile. Ker letnik pa je avto. Ce dobis majstra da ti zrihta za cca 300-400 evrov se splaca popravljat, ce ne ga kar tako z okvaro prodaj in kupi drugega.

Letnik 2007. Corsa d.

-valvoline- ::

jah to se ni tko staro in se splaca popravljat.
Evo ga orodje za nuliranje, tle sem si ga tudi jaz narocil par let nazaj. 13 evrov.
:)
http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...

-valvoline- ::

Heck se jaz bi ti ga lahko zrihtu za 200e+ materijal, ampak brez garancije.
:D:))
Prpeli ga v MB.
:D

Zgodovina sprememb…

hocevar91 ::

-valvoline- je izjavil:

Heck se jaz bi ti ga lahko zrihtu za 200e+ materijal, ampak brez garancije.
:D:))
Prpeli ga v MB.
:D

Vleka na vrv do MB praviš ;)
Sem dobil enega, ki ga bom poklical jutri. Upam, da mi do ponedeljka še kdo posreduje info za kakšnega mehanika. V skrajnem primeru se pa mogoče še dogovoriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hocevar91 ()

GTX970 ::

Tvoja lokacija ?
Si vprašal znalce na Opel forumu ?

btw, za tvoj enostaven motor bi moral znati to opraviti vsak popoldanski mehanik.

Obstaja tudi opcija, da ga naložiš na prikolico (se jo da najeti) ali vlečno vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hocevar91 ::

Jaz živim na Viču v Ljubljani. Avto pa je trenutno na Dobrovi pri avtomehaniku.

GTX970 ::

Super, ker je samo ena Dobrova ;((.
NOT
Dobrova @ Wikipedia

-valvoline- ::

Ce si napisal da je avto zgubil moc, najprej je treba zmerit kompresijo pri hladnem motorju, da se ugotovi da ni se ksna bolj resna poskodba razen tesnila. Ce je motor prevec zakuhal lahko skuri ventile ali poskoduje batnih obrock (se ksen zlomi ali zgubijo formo in proznost). Torej obvezno preverite kompresijo. Ce je kaj narobe in pri ksnem cilindru ni kompresije ali je zelo nizka potem je poseg lahko se precej drazji in bol zahteven (menjava ventilov,batnih obrock itn). Ce ni kompresije se bolj splaca nabavit rabljeno masino in jo celo zamenjat.
Ce se ne motim motor pase tudi iz korse C, v bistvu je popolnoma enak le vbrizg je verjetno malo drugacen.

Zgodovina sprememb…

hocevar91 ::

Se opravičujem, Dobrova - Polhov Gradec. 8km od Viča.

GTX970 ::

Pri menjava tesnila je potrebno glavo tudi poravnati (brusenje, honanje?).

-valvoline- ::

GTX970 je izjavil:

Pri menjava tesnila je potrebno glavo tudi poravnati (brusenje, honanje?).

Brusenje stane cca 20 evrov.

GTX970 ::

Samo povem, ker sem imel tudi že opravka z "mojstri", ki bi samo menjali tesnilo :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hocevar91 ::

Še najmanj bi bilo brušenje. Mehanik motorja še ni odpiral, saj sem mu danes povedal, da naj počaka z nadaljnimi popravili, ko mi je povedal za ceno.

Kakor je valvoline napisal, okvara je lahko še precej hujša kot samo tesnilo na glavi. Je pa res, da raje nevem, koliko bi mi trenutni mehanik zaračunal za kaj več, če ni šlo samo tesnilo na glavi. Nekako se kar bojim kaj je danes na testni vožnji počel z avtom za nazaj, ko mu je po kilometru zakuhal....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hocevar91 ()

-valvoline- ::

GTX970 je izjavil:

Samo povem, ker sem imel tudi že opravka z "mojstri", ki bi samo menjali tesnilo :)).

Sej to tudi ni slabo, ce na glavi ni sledov rje in majhnih luknjic zarad raziranja aluminija. Se lepo zbrusi najprej z malo bl grobim brusnim papirjem pol pa z finim in to je to. Enako tudi blok motorja. Ko se glava strojno zbrusi pol nima vec tovarniskih specifikacij.

-valvoline- ::

hocevar91 je izjavil:

Še najmanj bi bilo brušenje. Mehanik motorja še ni odpiral, saj sem mu danes povedal, da naj počaka z nadaljnimi popravili, ko mi je povedal za ceno.

Kakor je valvoline napisal, okvara je lahko še precej hujša kot samo tesnilo na glavi. Je pa res, da raje nevem, koliko bi mi trenutni mehanik zaračunal za kaj več, če ni šlo samo tesnilo na glavi. Nekako se kar bojim kaj je danes na testni vožnji počel z avtom za nazaj, ko mu je po kilometru zakuhal....

No v glavnem mehaniku povej da zmeri kompresijo na vseh 4ih. Se bo takoj ugotovilo ce je kej drugega poskodovano kot samo tesnilo. Pri bencinarjih sploh z nizjo prostornino je skorajda nemogoce da je glava pocena znotraj dab tam uhajala kompresija in napihovala hladilni sistem.

Zgodovina sprememb…

aguc ::

Blizu Viča imaš Tineta Trobec na Dolgem mostu (malo naprej od AC Trobec). Vozim avto že kar nekaj let k njemu in sem zelo zadovoljen z njim (tako s ceno kot kakovostjo).

hocevar91 ::

aguc je izjavil:

Blizu Viča imaš Tineta Trobec na Dolgem mostu (malo naprej od AC Trobec). Vozim avto že kar nekaj let k njemu in sem zelo zadovoljen z njim (tako s ceno kot kakovostjo).

Hvala.
Samo kot zanimanje, je Tine Trobec v sorodu z lastnikom AC Trobec ali zgolj naključje?

aguc ::

Mislim da je AC Trobec od njegovega strica.

hocevar91 ::

No da zaključim temo. Odšel sem seveda po pomoč tudi na opel forum kje se je našel nek znani prevarant z nasveti itd. ponudil zastonj diagnostiko in mi dal številko. Seveda sem ga poklical ker se je zdelo, da se človek spozna in da je prijazen glede na to da bi mi naredil zastonj diagnostiko.

Seveda se je veselje končalo ko mi je povedal njegov naslov, saj živim zelo blizu njega in sem že slišal, da je na slabem glasu. Malo sem pogledal po internetu in zasledil, da kar pogosto pridobiva nove žrtve na ta način.

Na srečo se mi je vmes oglasil sošolec iz osnovne šole, ki je pri Trobcu servisiral avtomobile več kot 5 let, sedaj pa je šel na svoje. Ponudil mi je prevoz avta od avtomehanika do njega "za nafto" (40km) in obljubil največ polovični strošek od tistega, katerega mi je hotel povzročiti prvi mehanik. Tako da se je kar dobro razpletlo. Sedaj samo čakam, da mi ga zrihta, vendar naj bi bil zrihtan do konc tedna (ker človek, kateremu on da ravnat glavo prej nima časa).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
357881 (7231) Daliborg
»

Zmanjkuje antifriza.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5416445 (14523) krneki0001
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10141417 (37601) Telbanc
»

Menjava tesnila glave cena pribliŽno

Oddelek: Loža
4622150 (21431) amigo_no1

Več podobnih tem