» »

Internet v vsako slovensko vas ?

Internet v vsako slovensko vas ?

Cokolesnik ::

Bližajo se prvomajski prazniki... Vreme je prijazno, narava vabi k občudovanju sveže zelene pokrajine, nenazadnje pa so prisotne že teme o preživljanju prvega maja izven mestnih središč...

Marsikomu se kar stoži po življenju v takšnem okolju, ko opazuje kakšno lepo lokacijo v objemu naravne pokrajine, miru in pomirjajočemu zvoku ptic.

Ampak... Kdaj in na kakšen način bodo tovrstna "čudesa" tudi omrežena in predvsem na kakšen način (dosedanje tehnologije povezave z internetom so kar omejene)? S tem bi se izgonili položaju nekakšnih "beračev". In tako sklenili sožitje z naravo tudi v informatizaciji 21. stoletja.

Kakšne rešitve bodo po vašem rešile tudi ta problem? Bodo to hitra mobilna omrežja morda? Če pogledamo Finsko. Oni imajo zelo odročna področja, pa vendar uspešno rešujejo tovrstne razkorake. Tudi zato so eni od najbolj naprednih pri razvoju mob. telefonije.

Ali pa bo morda postalo običajno, da bomo živeli na podeželju (če bo to naša želja) in se dnevno vozili na (informacijsko omreženo) delovno mesto tudi po več 10 km stran. Mogoče pa bodo ljudje to enostavno hoteli. Da se odpočijejo od civilizacije in so nekje "odklopljeni" od vsega, kar ni življensko nujno.

Ali pa se tudi to, kot marsikaj drugega, še dolgo ne bo spremenilo in bodo slabosti ostale slabosti in prednosti ostale prednosti. Pri izbiri bivanjskega okolja namreč.

Kaj mislite? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Soprano ::

Operaterji ponavadi v bolj odročnih krajih ne vidijo ekonomske upravičenosti investicije, zatorej bomo verjetno na taškno varianto čakali še precej časa.

Finske pa jaz ne bi uvrščal v primerjave, saj je ravna kot deska. Mariborsko Pohorje je za Finsko pravi Mont Everest (brez heca). Zaradi tega dejstva tudi imajo takšno mobilno pokritost.

Soprano

Hux ::

prodaj krave pa si kupi enosobno stanovanje eno pojslo in racunalnikom.

Cokolesnik ::

Hux2: kje je point? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Sergio ::

Ni pointa, enostavno si doživel odgovor "zavednega meščana".

Dejstvo je, da se bo širokopasovni dostop razširil tudi v podeželje. Že sedaj lahko vidimo lokalne kabelske providerje, ki ponujajo kabelski internet v bolj odročnih krajih.

Hkrati se tudi ADSL širi v odročnejše kraje.

Res je, da hitrost interneta v mestih nikoli ne bo izenačena s hitrostjo interneta v podeželju, hkrati pa tudi dvomim, da bo podeželje tako zapostavljeno.

my 0.02$
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jRk0 ::

Jaz sem doma 18km iz Ptuja, v hribovitih Halozah. Okoli mene ene 3km nisce sploh racunalnika nima, kaj sele interneta...sele v Glavnem kraju nase obcine, torej Podlehniku in nekje okoli so ljudje se malo bolj osvesceni;)

Trenutno furam GPRS unlimited, ker se to najbolj splaca. in srcno upam, da bo telekom potegnil ta adsl tudi do moje bliznje poste. Kabl bogve ce bo kdaj pr nas...

Selil pa se v mesto ne bom:>
You fuck up once, you loose two teeth.

Cokolesnik ::

Sergio: interpretiraj nam pojem "zavedni meščan". Hvala.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Hux ::

lol joke pac


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total TV satelitski internet

Oddelek: Loža
4912643 (1161) V-i-p
»

Apple razmišlja o satelitskem internetu za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5113365 (9792) AštiriL
»

Obupna slovenska demografija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17725020 (21259) Invictus
»

s katero brezalkoholno pijačo se najbolj odžejate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
787283 (5757) perkomat
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716095 (9164) Sergio

Več podobnih tem