» »

Kanye West skupaj s Paul McCartney-em zložil pesem, navijači Kanye sploh ne vedo kdo je Paul...

Kanye West skupaj s Paul McCartney-em zložil pesem, navijači Kanye sploh ne vedo kdo je Paul...

«
1
2

Meizu ::

Naslov pove vse. Wat?

Pa sem že mislil da šolski sistem po svetu deluje in imajo programu splošne izobrazbe tudi glasbeno vzgojo, kjer omenijo in prelistajo skozi največje in najpomembnejše akterje glasbene zgodovine, med katere nedvomno spadaja tudi skupina The Beatles.

Kako lahko nekdo izjavi preko tweeta:

who tf is paul mccartney???!??! this is why i love kanye for shining light on unknown artists


I don't know who this Paul McCartney dude is but Kanye about to give him a career with this song


Who is this Paul McCartney?❓❓❗??? He boutta blow up thanks to Kanye!!!


Osebno sem šokiran. Jasen dokaz kam pelje današnja glasbena izobrazba in ignoranca večine. Žalostno.

Beatelsi so v glasbenem zgodovinskem rangu gotovo lahko omenjeni poleg Mozarta, Beethovna, Bacha in ostalih. So pač bend, ki je totalno spremenil vibe tistega časa in masovno vplival na kasnejše bende in glasbo. In vpliva še danes.

To, da se nekdo smatra kot poslušalca glasbe in izjavi, da ne ve kdo so The Beatles je isto, kot bi se nekdo smatral za računalniškega geeka a ne bi vedel kdo je bill gates ali Steve Jobs, ali celo Dennis MacAlistair Ritchie.

PaX_MaN ::

Kdo pa je McCartney?

francek1 ::

PaX_MaN je izjavil:

Kdo pa je McCartney?

Nikoli čul zanj, pa sem poslušal Beatle...:))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Machete ::

Veliko folka tudi trola, ampak na splošno pa zna kar držat. Pač Walmart muzika in folk.

first_line ::

PaX_MaN je izjavil:

Kdo pa je McCartney?


En lev brezveznik, ki ga bo sedaj West povzdignil v višave. Prej zanj itak ni nihče vedel.

Meizu ::

Razen tega, da sta bila po smrti John Lennona najbolj odmevna člana skupine The Beatles ravno Paul Mccartney in George Harrison. Ko je slednji umrl leta 2001, se je povsod omenjalo Paul Mccartneya.

Magic1 ::

Malo ste že pozabili kaj učijo pri glasbi v osnovni šoli, dvomim da o glasbenikih zadnjih nekaj desetletij... Pravtako večina mularije posluša le mainstream, tako da me ne čudi, da nimajo pojma o Paulu.
Magic

first_line ::

West je poročen s Kardashianko. Kaj je pa Paul naredu v življenju???

BigD ::





hojnikb ::

I don't want to live on this planet anymore.
#brezpodpisa

Meizu ::

Magic1 je izjavil:

Malo ste že pozabili kaj učijo pri glasbi v osnovni šoli, dvomim da o glasbenikih zadnjih nekaj desetletij... Pravtako večina mularije posluša le mainstream, tako da me ne čudi, da nimajo pojma o Paulu.


Ja, ampak mislim da je čas, da se zadevo ekspandira. Konec koncev govorimo zdaj že o obdobju, ki traja že vsaj 50, skoraj 60 let. In tule noter se je vsaj kar se diversitete tiče zgodilo več, kot prej v 500+ letih.

Pa dajmo zavzet še konec 19. st, ter 20. st. In dobimo literature za en cel predmet v šoli.

Pa ni moj point to, da bi mulcem zagrenil življenje ter jih poslal piflat vse te ljudi, pa če jim je všeč ali ne. Ampak neka splošna izobrazba pa mora bit. In če se moramo učit o raznih Oscar Wildih in podobnih literarnikih, potem je edino fer, da vsaj omenimo tavečje glasbenike, če že za drugo ni interesa.

Da se vsaj ne ponovi takšna sramota, kot se je tule.

mihec87 ::

Bodimo realni marsigdo ki posluša Beatle(sploh starejša generacija) se verjetno sprašuje isto gdo je to Kanye..

Matako ::

In?

Čeprav sem še stara Jugo garda se mi to ne zdi nič čudnega - iste WTF fore smo mi imeli s "popevkarskimi" liki iz 50ih in so se nam starci isto čudili.

Oz. kot lepo pravijo Hladno pivo:

Prihvatit' nove stvari ljudi nekad ne žele
Najbolji igrač im Pele, a muzičar Zele
Ljudi šišaju, peru kosu, druge su navike
A ti si ost'o inventar Jabuke
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Meizu ::

Ampak tu ne govorimo o bilokaterem bendu, ampak o beatlesih. Po vplivu na svetovno glasbo beatlesov definitivno ne moreš primerjat s kanyem ali "popevkarskimi liki iz 50ih"...

Dajte no :)

Matako ::

Meizu je izjavil:

Ampak tu ne govorimo o bilokaterem bendu, ampak o beatlesih. Po vplivu na svetovno glasbo beatlesov definitivno ne moreš primerjat s kanyem ali "popevkarskimi liki iz 50ih"...

Dajte no :)


Kaj pa z Zeletom,a? Ne se hecati!
/\/\.K.

joze67 ::

...
For the fifty-four years I've been listening to Paul McCartney
McCartney? Who the fuck's McCartney?
Fifty-four years...

jype ::

Paul McCarthy.

BigD ::

Meizu je izjavil:

Ampak tu ne govorimo o bilokaterem bendu, ampak o beatlesih. Po vplivu na svetovno glasbo beatlesov definitivno ne moreš primerjat s kanyem ali "popevkarskimi liki iz 50ih"...

Dajte no :)


Ja oni so the inception, eno je ne vedt kdo je Tricky, Pj Harvey, Ramones... Samo kdo je pa bil prvi ki je bil globalni hit je pa res pokazatelj kje američani stojijo.

In a bubble!

TheJack ::

Jaz se pridružujem čestitkam Kanyeju. Res lepo od njega, da pomaga neuveljavljenim glasbenikom (tale McCartney, po letih sodeč, sicer že kar nekaj časa vleče penzijo...). Takega talenta, kot ga ima on, človek ne sme obdržati le zase.
Bonis nocet, qui malis parcit.

bajsibajsi ::

mihec87 je izjavil:

Bodimo realni marsigdo ki posluša Beatle(sploh starejša generacija) se verjetno sprašuje isto gdo je to Kanye..


Domnevam, da tudi ti spadas v "mlajso" generacijo in ne razumes, da v kolikor tvoja teza drzi, je precej bolj sprejemljiva kot pa obratno.

WTF Beatles vs who?? Oh, some Kayne West... who the heck is Kaybe West?

bambam20 ::

mihec87 je izjavil:

Bodimo realni marsigdo ki posluša Beatle(sploh starejša generacija) se verjetno sprašuje isto gdo je to Kanye..



Niso nič zamudili. Kanye je novodobni produkt z kratkim trajajočim rokom. Kdo bo čez 30 let vedel za njega.

Beatlesi bodo tako kot Elvis in Michael Jackson večni.

first_line ::

Nihče ne omeni očitnega- rasizem! Belčki se spet hočejo švercati na uspehu črnskih umetnikov. Ta starec je verjetno pozabil da se danes ne sme več imeti sužnjev.

radmannsdorf ::

Jaz sem moral pogooglat kdo je Kanye West. Kr en :)

BigD ::

first_line je izjavil:

Nihče ne omeni očitnega- rasizem! Belčki se spet hočejo švercati na uspehu črnskih umetnikov. Ta starec je verjetno pozabil da se danes ne sme več imeti sužnjev.


Skoraj cel spekter rap-a je kraja materiala, ogromno črncev je vzelo material belcev in naredilo uspeh!



sam sprehodi se po ytube in poglej od kje je vzet sample!

Meizu ::

first_line je izjavil:

Nihče ne omeni očitnega- rasizem! Belčki se spet hočejo švercati na uspehu črnskih umetnikov. Ta starec je verjetno pozabil da se danes ne sme več imeti sužnjev.


Ker Paul Mccartneyu res manjka denarja ali slave ane...

black ice ::

Meizu je izjavil:

Ampak tu ne govorimo o bilokaterem bendu, ampak o beatlesih. Po vplivu na svetovno glasbo beatlesov definitivno ne moreš primerjat s kanyem ali "popevkarskimi liki iz 50ih"...

Med drugim pa o kompleksnosti glasbe Beatlov tudi ne moremo veliko debatirati. Štirje akordi pa te fore. :)

Kanye sam po sebi ni noben glasbeni presežek. Zanimivo mi je kako ga na vseh glasbenih lestvicah uvrščajo v sam vrh. Čemu? Bojim se, da mainstream glasbene kritike tepe podobna težava kot Jašo Lorenčiča in pograbijo prvega izvajalca, ki se pojavi med Google Trends.

Meizu je izjavil:


Ja, ampak mislim da je čas, da se zadevo ekspandira. Konec koncev govorimo zdaj že o obdobju, ki traja že vsaj 50, skoraj 60 let. In tule noter se je vsaj kar se diversitete tiče zgodilo več, kot prej v 500+ letih.

Se strinjam, učni načrt glasbene vzgoje je polom. Preveč posvečanja predpotopni glasbi, kjer za novejšo glasbeno zgodovino zmanjka časa. Ni potrebno iti 60 let v preteklost, že zadnjih 30 let se je zgodilo ogromno.

Poldi112 ::

>Beatelsi so v glasbenem zgodovinskem rangu gotovo lahko omenjeni poleg Mozarta, Beethovna, Bacha in ostalih.

Mrbit, samo potem rabiš še vsaj 30 drugih zraven našteti. Da pa nekdo ne pozna članov neke skupine, ki je neaktivna 2x dlje, kot je on živ, je pa common sense. Očitno so ti top in si občutljiv, dejansko so pa zgolj en od bandov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

dejansko so pa zgolj en od boy bandov.

Fixed.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

black ice ::

BigD je izjavil:

Skoraj cel spekter rap-a je kraja materiala, ogromno črncev je vzelo material belcev in naredilo uspeh!

Ne samo rapa, cela DJ subkultura (EDM itd.), v drugih glasbenih žanrih je to manj očitno. Če generaliziramo, celo človeštvo sloni na "kraji". Priporočam ogled spodnjega dokumentarca

JH84 ::

Najbolj zaskrbljujoč je polpismen naslov teme

GrimReaper ::

Sam poznam oba, pa nismo pri glasbeni vzgoji (mislim da 5. do 8. razred) šli dlje od klasične glasbe (lahko tudi da, lahko da je bilo samo v učbeniku in nismo prišli do tja, ampak kdo bi si to zapomnil), tako da ne vem kaj ima to veze.
Na Kanyeta sem naletel na netu kakšna 2-3 leta nazaj (v povezavi s Kim, na katero sem tudi bolj kot ne naključno naletel), lahko pa da tudi še danes nebi slišal zanj, pač do vsega pa tut ne morš prit na netu.
Za McCartneya pa ne verjamem, da bi bila kakšna možnost, da nebi slišal v vseh mojih 30 letih. Res pa da če bi me kdo vprašal za kakšen naslov pesmi Beatlov, bi tudi premišljeval kake pol minute, potem pa ali bi se spomnil na Yellow Submarine kot sedaj, ali pa se sprijaznil da pač ne vem, kar bi bilo v primeru da bi me kdo na ulici vprašal, prej verjetno.
Pri enem današnjem 15-letniku je pa vse možno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

IL_DIAVOLO ::

To da je popularen bieber že pove dosti...novodobni rap pa je itak podn. 2 pac je bil raper da se reče, ne pa drake, ki se šteje za raperja lol.

black ice ::

Saj te nihče ne sili k poslušanju mainstream izvajalcev.

Poldi112 ::

Plus da smo tudi mi imeli svoje bieberje. Moj recimo je bil New kids on the block. Danes mi na kraj pameti ne pade, da bi to poslušal. Ali bieberja. Težko da zviška gledam na mularijo, ki pada na njega, če vem, da smo bili enaki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Marilyn ::

Današnja mladina (90' + ), nekateri tudi niso več tako mladi, me čudno pogledajo ko jim omenim Gunse . Sploh se jim ne čudim več. Na začetku sem bil presenečen, sedaj pa ne več...

bajsibajsi ::

black ice je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ampak tu ne govorimo o bilokaterem bendu, ampak o beatlesih. Po vplivu na svetovno glasbo beatlesov definitivno ne moreš primerjat s kanyem ali "popevkarskimi liki iz 50ih"...

Med drugim pa o kompleksnosti glasbe Beatlov tudi ne moremo veliko debatirati. Štirje akordi pa te fore.


Verjetno imas premalo glasbenega znanja za tvojo - napacno - trditev.

Ogromno njihovih skladb je bilo res "stiri akordnih", sploh tiste znane.. ampak, a se tebi sploh sanja koliko materijala so Bitli posneli?



Ah, nima smisla, ker bi ti moral pripopati vsaj kaksnih 200 komadov...

jest10 ::

Kar daj jih.

SimplyMiha ::

Eni še za Kralja debelo pogledajo. In ne, ne govorim o Jackotu, čeprav tudi ta že tone v pozabo.

bajsibajsi ::

Bass v 60-tih... 4 akordi pa to, a ne?!

black ice ::

bajsibajsi je izjavil:

Verjetno imas premalo glasbenega znanja za tvojo - napacno - trditev.

Ogromno njihovih skladb je bilo res "stiri akordnih", sploh tiste znane.. ampak, a se tebi sploh sanja koliko materijala so Bitli posneli?

Pa zaradi tega to še ne pomeni, da je njihova glasba kompleksnejša od povprečnega komada Zappe. Lahko izpostavim tudi koga drugega, če se ti omenjen avtor zdi preveč očitna izbira.

Edit: ja, štirje akordi z občasnim eksperimentiranjem. Očitno sem nekomu stopil na žulj. Odlično. :>

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Imas prav.

Ampak K.W. brez Zappe in Beatlov najbrz ne bi bilo. :)

Poldi112 ::

Tudi beatlov ne bi bilo brez njihovih predhodnikov. Your point being?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Meizu ::

Med drugim pa o kompleksnosti glasbe Beatlov tudi ne moremo veliko debatirati. Štirje akordi pa te fore. :)


Saj ni vse v harmonični kompleksnosti. Če čisto tehnično gledamo je zadeva iz specifičnega vidika zelo kompleksna. V kakšnem smislu? Probaj sam skomponirat tak komad (ter dobrim konkretnim besedilom), pa boš videl o čem govorim :)

Koliko akordov vsebuje določen komad ni merilo o kvaliteti glasbe. No, obstajajo določeni poslušalci (veliko klasičarjev tako razmišlja), da dobro glasbo dela harmonična kompleksnost.

Jaz gledam na to drugače. Skladba mora skozi glasbo (ne nujno besedilo) sporočit neko zgodbo. Če to (osebno) pri poslušanju čutiš, potem je to to.

Očitno je sporočilo Beatlesov seglo zelo daleč, drugače ne bi bili smatrani kot (arguably) najboljši/najprepoznavnejši bend vseh časov. In že zaradi njihovega vpliva na nadaljnji razvoj glasbe si definitivno zaslužijo bit omenjeni v knjigah.
---------------------------------------------------------------------------------------------
In ja, definitivno niso Beatlesi edini, ki si zaslužijo omembo. Seveda je razvoj glasbe do danes krojilo še veliko drugih. Everything evolves from the roots you know.

Edit: In ja, mladina sama, ki ne pozna članov benda ali benda samega, ki ne deluje že 2x toliko let kot so sami stari, niso krivi nič, kriv je šolski sistem, ki takšnih pomembnih stvari ne omenja/poučuje. Je pa še kako relevantno, že zaradi same splošne razgledanosti, kot tudi razvoja osebnosti (tule puščam možnost samointerpretacije ampak ne v negativni smeri - raznovrstno glasbo je namreč zdravo poznati).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Poldi112 je izjavil:

Tudi beatlov ne bi bilo brez njihovih predhodnikov. Your point being?


Ničesar ne bi bilo brez svojih predhodnikov, obstajajo pa določeni mejniki (artisti), ki so najbolj vplivali na nadaljnji razvoj.

Tudi za Bacha lahko rečemo, da brez njegovih predhodnikov definitivno ne bi naredil nič, ampak bi bil le še en tesar tam nekje v nemški deželi. Pa je vendar smatran kot oče večine današnje glasbe, saj se je ravno iz njegovih del počasi razvil način igranja, ki ga poznamo danes (da, seveda lahko tu omenimo še Vivaldija in druge, ampak Bach je imel res največji vpliv).

Npr. kontrapunkt, ki je danes praktično v uporabi povsod, je razvil bach.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Poldi112 ::

>Očitno je sporočilo Beatlesov seglo zelo daleč, drugače ne bi bili smatrani kot (arguably) najboljši/najprepoznavnejši bend vseh časov.

Ne zanikam njihovega vpliva, niti kvalitete. Da so pa najprepoznavnejši/vplivnejši je pa močna. Tega verjetno ne boš mogel podkrepiti z relevantnimi viri.

Osebno se mi zdi, da so bili vsaj (na hitro iz glave) Pink Floyd, Black Sabbath in Jimi Hendrix bolj inovativni in neprimerno bolj kvalitetni.

Da bi v šoli učil še o Beatles je pa malo močna. Klasika je kul, ker je brezčasna. Pa še takrat smo vsi samo zehali, ko so nam predvajali Vltavo. Rabiš leta da razumeš in ceniš. Da bi jih še dodatno posiljeval z nekim random bandom, ki se tebi zdi top, je po mojem zgrešeno. Glasbo moraš odkrivati sam. Še za klasiko nisem ziher, če je pametno, da jo učimo, ker jo s tem verjetno nekaterim zagabimo (siliš jih v nekaj, na kar še niso pripravljeni).

EDIT: Šel še pogledal na wiki, kateri bandi so vplivali na Beatles-e in videl, da (med drugim) Elvis in Chuck Berry. Menda ne boš rekel, da so večji od kralja? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

piromanček ::

ne poslušam neki bitlou, ampak jim reč random bend je smešno res, po majkl đeksonu in elvis prisliju so po prepoznavnosti tam tam bi js reku

Poldi112 ::

Pa hendrix, queen, pink floyd, ... Polno enih bandov, ki so podobno prepoznavni, podobno vplivni. Zakaj ravno Beatles? Evo, zato random. Ker imajo polno konkurence in če samo njih izpostaviš brez neke argumentacije, zakaj so edini, je to pač na random. Ne na random iz cele scene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Da bi v šoli učil še o Beatles je pa malo močna.


Ocitno smo imeli dost ql prfokso v osnovni soli, da nas je ucila o Beatlih.

Drugac pa glup folk obcuduje druge se bolj glupe. Se v southparku se delajo norca iz glupega kanyeta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Nekateri pač menijo da je pomembno/dobro samo tisto kar sami poslušajo.. Glasba je enostavno stvar okusa posameznika..

Meizu ::

Poldi112 je izjavil:

>Očitno je sporočilo Beatlesov seglo zelo daleč, drugače ne bi bili smatrani kot (arguably) najboljši/najprepoznavnejši bend vseh časov.

Ne zanikam njihovega vpliva, niti kvalitete. Da so pa najprepoznavnejši/vplivnejši je pa močna. Tega verjetno ne boš mogel podkrepiti z relevantnimi viri.

Osebno se mi zdi, da so bili vsaj (na hitro iz glave) Pink Floyd, Black Sabbath in Jimi Hendrix bolj inovativni in neprimerno bolj kvalitetni.

Da bi v šoli učil še o Beatles je pa malo močna. Klasika je kul, ker je brezčasna. Pa še takrat smo vsi samo zehali, ko so nam predvajali Vltavo. Rabiš leta da razumeš in ceniš. Da bi jih še dodatno posiljeval z nekim random bandom, ki se tebi zdi top, je po mojem zgrešeno. Glasbo moraš odkrivati sam. Še za klasiko nisem ziher, če je pametno, da jo učimo, ker jo s tem verjetno nekaterim zagabimo (siliš jih v nekaj, na kar še niso pripravljeni).

EDIT: Šel še pogledal na wiki, kateri bandi so vplivali na Beatles-e in videl, da (med drugim) Elvis in Chuck Berry. Menda ne boš rekel, da so večji od kralja? :)


Saj sem napisal "arguably". Zakaj, ker je vse odvisno od tvoje osebne preference. Kvaliteta benda ni nekaj, kar lahko izmeriš po določenih parametrih. Tudi sam osebno poznam miljon drugih bendov, ki so mi po "kvaliteti" (prej stilu igranja) neprimerno boljši od Beatlesov, pa vendar priznavam beatlese kot ene TISTIH bendov, kar je edino prav. Ker so res bili.

Kar se tiče učenja v šoli - to ni bend, o katerem se razpravlja samo kot tvojem osebnem top bendu, ampak kot bendu, ki je "reshape-al" glasbo, ki jo poznamo kot mainstream. Seveda so tudi oni imeli svoje influence, ne samo Chuck Berryja ter Elvisa, temveč tudi Djanga, Ry Cooderja in ostale, vendar to ne pomeni dosti. Pove samo, iz katere glasbe so se sami razvili v svojo unikatno obliko. Gledati je potrebno v tem primeru globalno.

Da, Elvis, Chuck, Zappa, James Brown, Michael Jackson in še cela paleta ostalih so tudi vsi glasbeniki/bendi, ki so masovno vplivali na razvij glasbe, to definitivno ne zanikam. Nisem nikjer rekel, da so Beatlesi edini. Slednje povdarjam le zato, ker se je eden od njihovih članov, natančneje Paul McCartney znašel v tem incidentu.

Glede na tweete določenih osebkov lahko tudi mirno trdim, da očitno za google še slišali niso, že samo McCartney bi vtipkali v google in se na lastne oči prepričali, da prepoznavnost McCartneya seže daleč preko prepoznavnosti Kanye Westa.

Kar se tiče učenja v šoli - kaj sploh smatramo kot nekaj, kar vsilimo ljudem in tisto, kar bi moralo biti smatrano kot splošna razgledanost? Potemtakem nam tudi Kafke, Wildea, Shakespeara ter ostalih ne bi bilo potrebno preučevati, saj moramo sami raziskovati književnost. Res je, s slednjim se absolutno strinjam, šola pa mora biti vseeno dolžna ljudi poučiti o standardih za boljše razumevanje razvoja in nadaljnje samoizobraževanje. Kot nekakšne smernice.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211784 (8090) AmokRun
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221193 (18394) Jerry000
»

Rock glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
538147 (6999) Pebkac
»

BlueBeat ne prodaja več albumov Beatlov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
52800 (2429) PaX_MaN
»

Posluša še kdo The Beatles?

Oddelek: Sedem umetnosti
161990 (1764) Oxford

Več podobnih tem